Połącz się z nami

News USA

Zwycięzca rekordowej wygranej Powerball kupił luksusowy dom w Hollywood

Opublikowano

dnia

Zwycięzca największej nagrody, jaka została przyznana w historii loterii w Stanach Zjednoczonych, dokonał pierwszego dużego zakupu. Edwin Castro, który 7 listopada zeszłego roku wygrał w loterii Powerball 2,04 mld dolarów, kupił za 25,5 mln dolarów rezydencję w Hollywood Hills. Informację podał Dirt, publikacja zajmująca się nieruchomościami.

Edwin Castro zdecydował się otrzymać ryczałt z wygranej, czyli po popłaceniu podatków wzbogacił się o 997,6 miliona dolarów, o czym pisaliśmy 15 lutego.

Rezydencja, którą kupił Castro ma powierzchnię 15 000 stóp kwadratowych i znajduje się u podnóża powiatu Los Angeles. Wśród nowych sąsiadów Castro są takie gwiazdy jak Ariana Grande, Dakota Johnson i Jimmy Kimmel.

Nieruchomość położona jest na działce o powierzchni 0,58 akra i obejmuje basen bez krawędzi, pięć sypialni, sześć łazienek i inne pomieszczenia wspólne. Główny pokój znajduje się na trzecim piętrze i ma własny balkon. Duża część domu ma przeszklone ściany, z których roztacza się niesamowity widok na miasto ze wzgórza.

Ogromna listopadowa nagroda po raz piąty w ciągu ostatnich pięciu lat przekroczyła próg miliarda dolarów – a ten był rekordem świata. Jackpot rósł przez ponad trzy miesiące. Według Powerball szanse na wygraną wynosiły mniej więcej jeden do 292,2 miliona.

Zwycięzcy loterii wybierają między otrzymaniem wygranej w formie renty – z płatnościami przez 30 lat – lub bardziej popularną opcją, pojedynczą wypłatą ryczałtową w mniejszej kwocie.

Poprzedni rekord jackpota został ustanowiony w USA w styczniu 2016 roku. To również było losowanie Powerball, które osiągnęło 1,586 miliarda dolarów a nagroda została podzielona między trzy zwycięskie kupony.

Najwyższe nagrody loterii jakie kiedykolwiek wygrano w Stanach Zjednoczonych:

1. 2,04 miliarda dolarów (Powerball)

Jeden zwycięski kupon na rekordowe losowanie Powerball został sprzedany na stacji benzynowej i sklepie spożywczym o nazwie Joe’s Service Center w Altadena w Kalifornii, społeczności położonej na północ od Los Angeles.

Zwycięzcą losowania, które odbyło się 7 listopada 2022, okazał się Edwin Castro, który wybrał wypłatę w formie ryczałtu.

2. 1,59 miliarda dolarów (Powerball)

To losowanie Powerball z 13 stycznia 2016 r., na które sprzedano trzy zwycięskie losy, utrzymywało rekord największej wygranej w historii loterii przez ponad sześć lat, do dnia 7 listopada 2022.

Zwycięzcy — John i Lisa Robinson z Tennessee, Maureen Smith i David Kaltschmidt z Florydy oraz Marvin i Mae Acosta z Kalifornii — podzielili się nagrodą, co dało im opcję około 533 milionów dolarów przed opodatkowaniem jako rentę lub 327,8 miliona dolarów jako ryczałt.

Para z Tennessee i z Florydy zdecydowała się na ryczałt. Marvin i Mae Acosta pozostawali anonimowi przez wiele miesięcy po wygranej, ale wydali oświadczenie, w którym wyrazili wdzięczność za „rzadki dar, który został oddany pod naszą opiekę”.

3. 1,54 miliarda dolarów (Mega Millions)

Mieszkający w Karolinie Południowej zwycięzca tego ogromnego losowania w październiku 2018 r. nigdy się nie ujawnił.

Karolina Południowa jest jednym z nielicznych stanów, w których zwycięzcy loterii mogą anonimowo odebrać nagrodę. Posiadacz losu odebrał swoją wygraną w marcu następnego roku, nieco ponad miesiąc przed ostatecznym terminem odebrania nagrody.

Komisja loterii edukacyjnej Karoliny Południowej ujawniła, że zwycięzca wybrał opcję gotówkową na swoją nagrodę, pobierając jednorazową płatność w wysokości około 878 milionów dolarów.

Opierając się na oczekiwanym rachunku podatkowym, łączna wygrana z tego jackpota wyniosła prawdopodobnie około 491,7 miliona dolarów.

4. 1,34 miliarda dolarów (Mega Millions)

Pierwsza kumulacja w wysokości miliarda dolarów w 2022 roku przekroczyła 1,3 miliarda dolarów, zanim znalazła zwycięzcę w lipcu.

Zwycięski gracz lub gracze kupili szczęśliwy los w sklepie spożywczym Speedway w Des Plaines w stanie Illinois — i wybrali opcję płatności ryczałtowej w wysokości ponad 780 milionów dolarów, zgodnie z Mega Millions.

Illinois pozwala zwycięzcom loterii pozostać anonimowymi, a ktokolwiek wygrał tę ogromną nagrodę, zdecydował się pozostać nieznanym opinii publicznej.

5. 1,05 miliarda dolarów (Mega Millions)

Piąta co do wielkości nagroda loterii w historii Stanów Zjednoczonych została wygrana w losowaniu Mega Millions ze stycznia 2021 roku. Los został podobno zakupiony przez czterech członków klubu loterii na przedmieściach Detroit, w Novi. Prawnik reprezentujący grupę odebrał dla nich nagrodę w marcu 2021 roku.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube

 

News USA

35 mln USD dostaną właściciele iPhone’a 7 w ramach ugody z Apple

Opublikowano

dnia

Autor:

Osoby, które posiadały iPhone’a 7 lub iPhone’a 7 Plus w ciągu ostatnich kilku lat, mogą być uprawnione do części ugody wynoszącej łącznie 35 milionów dolarów w ramach pozwu zbiorowego przeciwko Apple. Termin składania wniosków przez uprawnionych użytkowników mija 3 czerwca 2024 r.

W pozwie zarzuca się, że w aparatach iPhone’ie 7 i iPhone’ie 7 Plus wystąpiły problemy z dźwiękiem związane z chipem „audio IC”. Jak podaje witryna internetowa, Apple zaprzecza jakimkolwiek zarzutom dotyczącym nadużyć.

Osoby objęte ugodą mogły otrzymać powiadomienie e-mailem lub zawiadomieniem pocztowym, choć nie wszyscy użytkownicy iPhone’a 7 są uprawnieni do złożenia wniosku.

Kto się kwalifikuje do ugody?

Każdy, kto posiadał lub obsługiwał iPhone 7 lub 7 Plus firmy Apple w okresie od 16 września 2016 r. do 3 stycznia 2023 r. w Stanach Zjednoczonych, może kwalifikować się do części ugody.

Ugoda stanowi, że aby spełnić kryteria kwalifikacyjne, użytkownicy musieli zgłosić firmie Apple problemy z głośnikiem telefonu lub doświadczyć nieoczekiwanego ponownego uruchomienia lub wyłączenia telefonu; lub otrzymać komunikat „urządzenie nie odpowiada” po włączeniu zasilania.

Użytkownicy, którzy zapłacili za naprawę oraz ci, którzy zgłosili problem, ale nie zapłacili za naprawę, kwalifikują się do wypłaty, poinformował jej administrator.


Termin ostateczny

Według administratora ostateczny termin składania wniosków przez uprawnionych użytkowników to 3 czerwca 2024 r. Po złożeniu wniosku uprawnieni użytkownicy muszą wybrać sposób, w jaki chcą otrzymać płatność.

Ile pieniędzy można dostać?

Administrator zapowiedział, że ci, którzy zapłacili z własnej kieszeni za naprawy lub wymianę, będą uprawnieni do otrzymania wypłaty w wysokości co najmniej 50 dolarów, ale nie więcej niż 349 dolarów.

Członkowie klasy, którzy zgłosili problemy, ale nie zapłacili za naprawy lub wymianę, otrzymają wypłaty do 125 dolarów – podaje strona internetowa.

Ostateczna rozprawa

18 lipca, o godzinie 2:00PM Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla Północnego Okręgu Kalifornii przeprowadzi ostateczną rozprawę zatwierdzającą ugodę. Oczekuje się, że płatności grupowe zostaną przekazane członkom tak szybko, jak to będzie możliwe.

Więcej informacji o tym, jak ubiegać się o ugodę można znaleźć tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/fizkes/Worawee Meepian/
Czytaj dalej

News Chicago

Cykady są wszędzie, także w ..alkoholu. W Lombard zamówisz shota z robalem

Opublikowano

dnia

Autor:

Browar Noon Whistle Brewing w Lombard serwuje trunek, który nie będzie dostępny przez kolejne 17 lat. To Malört z dodatkiem cykady, świętujący historyczny pojaw dwóch populacji tego owada w Illinois.

Browar Noon Whistle Brewing wpadł na pomysł stworzenia tego napoju, jako sposobu na rozpowszechnianie informacji o lokalu za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dyrektorem kreatywnym jest tu Joey Gardiniera.

Jego wariacja na temat Malörta, kultowego chicagowskiego trunku z piołunu znanego z gorzkiego, lekko grejpfrutowego smaku, wykorzystuje prawdziwe owady zebrane w zalesionym parku sąsiadującym z restauracją.

Jak wynika z ogłoszenia opublikowanego we wtorek rano na Instagramie, kosztują 5 dolarów za kieliszek i mają „smak przypominający soczystego homara”.

Żywe cykady zbiera się w rękawiczkach i wrzuca do zamrażarki w celu „humanitarnego uśmiercenia”. Następnie są one płukane i odkażane w spirytusie o wysokiej zawartości alkoholu, takim jak wódka.

Na koniec owady są dokładnie gotowane, aby zapewnić bezpieczeństwo żywności, zanim zostaną umieszczone w butelce Malört w celu rozpoczęcia procesu infuzji. To podobny proces jak umieszczanie larwy ćmy z gatunku Hypopta agavis, bądź larwy owada z gatunku Scyphophorus acupunctatus, w butelce tequili.

Shoty Malörta z cykadą będą dostępne przez dwa lub trzy tygodnie.

W przeszłości browar Noon Whistle przygotowywał także inne mikstury Malört, aby zaciekawić swoich klientów i zdobyć popularność w mediach społecznościowych. Był to m.in. lager Malört i Pizza-lört.

Uwaga osoby chcące spróbować trunku z cykadą: owady zawierają alergeny takie jak skorupiaki.

Browar Noon Whistle Brewing znajduje się pod adresem 800 E. Roosevelt Rd. w Lombard.

 

Źródło: suntimes
Foto: Joey Gardiniera/ Noon Whistle Brewing
Czytaj dalej

News USA

Frontier Airlines eliminują opłaty za zmiany w rezerwacji lotów

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek przedstawiciele Frontier Airlines zapowiedzieli, że eliminują opłaty za zmiany w rezerwacji lotu i obiecali większą przejrzystość w zakresie cen. Linie będą działać zgodnie z nowym przepisem administracji Bidena, zgodnie z którym amerykańscy przewoźnicy muszą ujawniać wszystkie opłaty. To dobra wiadomość na początku sezonu wakacyjnych podróży.

Według piątkowego ogłoszenia, Frontier Airlines nie będą pobierały żadnych opłat za zmianę ani anulowanie lotu w żadnej klasie, w tym w klasie ekonomicznej, premium i biznes.

To jedna z kilku zmian wprowadzonych przez przewoźnika, w ramach „nowej ery dla Frontier – takiej, w której zapewniona jest przejrzystość cen, brak opłat za zmianę i najniższa cena łączna”, jak zapowiedział dyrektor generalny linii, Barry Biffle.

Biffle zapewnił, że Frontier Airlines oferuje najlepsze ceny na wszystkie opcje oraz najlepszą obsługę klienta.

Frontier Airlines oferują cztery różne opcje lotów – klasę: podstawową, ekonomiczną, premium i biznesową. Każda opcja będzie miała przejrzyste ceny dotyczące bagażu podręcznego i rejestrowanego, a także wyboru miejsc w samolocie. Przewoźnik zapowiedział także wydłużenie terminów ważności środków na bilety lotnicze do roku.

Jeśli klienci znajdą niższą cenę gdzie indziej, otrzymają również 2500 mil od Frontier.

Szereg zmian następuje po ogłoszeniu 24 kwietnia przez Sekretarza Transportu, Pete’a Buttigiega, dwóch przepisów, które zapewnią pasażerom linii lotniczych automatyczny zwrot gotówki i chronią konsumentów przed niespodziewanymi opłatami za śmieci w liniach lotniczych. O nowej ustawie regulującej działalność linii lotniczych informowaliśmy tutaj.

Aby walczyć z opłatami śmieciowymi, linie lotnicze będą zobowiązane do wykazywania z góry kosztów takich rzeczy jak bagaż rejestrowany, bagaż podręczny, opłaty za zmianę i opłaty za anulowanie, tak aby podróżni mieli wszystkie informacje, których potrzebują, aby zdecydować, która opcja podróży jest najlepsza, jeszcze zanim zdecyduję się na zakup biletu.

Amerykański Departament Transportu DOT oszacował, że zmiana ta pozwoli Amerykanom zaoszczędzić łącznie ponad pół miliarda dolarów rocznie.

Airlines for America, organizacja branżowa, prognozuje, że amerykańskie linie lotnicze przewiozą 271 milionów pasażerów w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia. To wzrost o ponad 6% w porównaniu z 2023 r., który był rekordowym rokiem.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/Kar-Tr/sboice/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu