Połącz się z nami

News Chicago

Chicago ma najlepsze szpitale w kraju i na świecie. Przoduje Northwestern Memorial Hospital

Opublikowano

dnia

Według piątego, dorocznego raportu Newsweeka, trzy szpitale w Chicago należą do najlepszych na świecie, a co najmniej tuzin podmiejskich szpitali należy do najlepszych w kraju. Ranking opublikowany we wtorek, zawiera analizę z ponad 2300 szpitali w 28 krajach. Najlepsze oceny z placówek w Illinois otrzymał Northwestern Memorial Hospital, sklasyfikowany na 8. miejscu w USA i 21. na świecie.

W raporcie posłużono się systemem punktacji, który uwzględnia ankiety satysfakcji pacjentów, a także szereg wskaźników jakości leczenia, w tym higienę szpitalną, bezpieczeństwo pacjentów, rekomendacje, stosunek liczby pacjentów do lekarzy i pielęgniarek i wiele innych.

Rezultatem analizy jest ranking „Najlepszy szpital na świecie” i „Najlepszy szpital” według poszczególnych krajów.

Zarówno na jednej jak i na drugiej liście trzy szpitale znajdujące się w Chicago zajmują wysokie miejsca.

Na liście najlepszych szpitali w kraju – obejmującej ponad 400 placówek medycznych – Northwestern Memorial Hospital w Chicago zajął 8. miejsce. Rush University Medical Center w Chicago uplasowało się na 18. miejscu, a University of Chicago Medical Center na 23. miejscu.

W dalszej części listy znalazło się kilka podmiejskich szpitali, w tym Advocate Good Samaritan Hospital w Downers Grove na miejscu 69., Advocate Lutheran General Hospital w Park Ridge na 102. i Evanston Hospital na 178.

Na globalnej liście, która obejmuje 250 szpitali na świecie, Northwestern Memorial Hospital w Chicago zajmuje 21. miejsce, następnie Rush University Medical Center jest na 54., a University of Chicago Medical Center na 106. miejscu.

Szpital, który zajął pierwsze miejsce na obu listach, to Mayo Clinic w Rochester w stanie Minnesota.

W sumie 21 szpitali z Illinois zajęło miejsce w rankingu, który był ograniczony do szpitali w Stanach Zjednoczonych.

Oto ich miejsca na liście placówek w Stanach Zjednoczonych:

8. Northwestern Memorial Hospital — Chicago

18. Rush University Medical Center — Chicago

23. University of Chicago Medical Center — Chicago

62. Northwestern Medicine Central DuPage Hospital — Winfield

69. Loyola University Medical Center — Maywood

91. Advocate Good Samaritan Hospital — Downers Grove

102. Advocate Lutheran General Hospital — Park Ridge

133. Silver Cross Hospital — New Lenox

143. Edward Hospital — Naperville

178. Evanston Hospital — Evanston

187. Northwestern Medicine Lake Forest Hospital — Lake Forest

204. Northwestern Medicine – Delnor Hospital — Geneva

226. St. Joseph Medical Center – Bloomington

237. AMITA Adventist Medical Center Hinsdale — Hinsdale

249. Elmhurst Hospital — Elmhurst

253. Advocate Christ Medical Center — Oak Lawn

261. Northwestern Medicine McHenry Hospital — McHenry

264. Advocate Illinois Masonic Medical Center — Chicago

294. AMITA Health – Adventist Medical Center La Grange — La Grange

301. Anderson Hospital — Maryville

304. Advocate Sherman Hospital — Elgin

Pełny raport z Newsweeka można zobaczyć tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Northwestern Memorial Hospital

News USA

Tesla ma kłopoty. Firma Elona Muska zwalnia 15 tys. pracowników

Opublikowano

dnia

Autor:

Tesla przygotowuje się do zwolnienia ponad 10% swojej siły roboczej na całym świecie w związku ze słabymi dostawami w pierwszym kwartale i rosnącą konkurencją na rynku pojazdów elektrycznych (EV).

Wewnętrzny e-mail od dyrektora generalnego Elona Muska, zawiera informację, że producent samochodów zamierza obniżyć koszty i zwiększyć produktywność po latach szybkiego wzrostu, który doprowadził do powielania niektórych ról i funkcji w niektórych obszarach firmy, jak podała w poniedziałek publikacja techniczna, Electrek.

Najcenniejszy producent samochodów na świecie zatrudnia na całym świecie około 140 473 pracowników, podał Reuters, powołując się na najnowszy raport roczny Tesli. Zgłaszana redukcja zatrudnienia dotknie więc ok. 15 tys. pracowników.

Wcześniej Electrek poinformował, że Tesla nakazała menedżerom zidentyfikować kluczowych członków zespołu, wstrzymała nagrody za niektóre akcje, anulowała roczne przeglądy niektórych pracowników i ograniczyła produkcję w Gigafactory w Szanghaju.

Na początku tego miesiąca informowano, że kwartalne dostawy Tesli spadły po raz pierwszy od prawie czterech lat i były niższe od szacunków analityków z Wall Street.

Tesla ogłosiła wówczas, że w pierwszym kwartale dostarczyła około 387 000 pojazdów – znacznie poniżej oczekiwań na poziomie około 443 000, co oznacza spadek o 8,5% w porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku.

Producent samochodów stanął także w obliczu narastającej wojny cenowej w Chinach, kluczowym rynku dla producenta pojazdów elektrycznych, ponieważ tańsi konkurenci, tacy jak BYD, zmusili go do obniżenia cen i obcięcia swoich marż.

Na początku tego miesiąca agencja Reuters poinformowała również, że Tesla porzuca długo reklamowane plany produkcji niedrogiego samochodu, rzekomo zwanego Modelem 2, którego cena miała zaczynać się od 25 000 dolarów.

Elon Musk oskarżył wówczas Reutersa o kłamstwo.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, istock/vzphotos/
Czytaj dalej

News Chicago

Luksusowy dom w Northbrook jest do kupienia wraz z wielką kolekcją kolejek

Opublikowano

dnia

Autor:

W wystawionej na sprzedaż rezydencji na przedmieściach Northbrook czeka niespodzianka, która z pewnością zachwyci miłośników kolei – jeden z pokoi zawiera imponującą wystawę modeli pociągów.

Wystawiona za 3,2 miliona dolarów rezydencja na przedmieściach Chicago posiada 6 sypialni i i 11 łazienek i jest „uosobieniem luksusowego życia”. Uwagę zwraca wielka kolekcja elektrycznych kolejek wystawiona w jednym z pokoi.

Inne godne uwagi udogodnienia tej posiadłości obejmują ogromną domową siłownię, saunę, oraz „oazę na świeżym powietrzu”, która obejmuje basen z podwójną kamienną zjeżdżalnią.

„Ta rezydencja w Northbrook to coś więcej niż dom; to arcydzieło, które płynnie łączy doskonałość architektury z bogatymi udogodnieniami” – czytamy w ogłoszeniu. „Dzięki ponadczasowemu projektowi, niezrównanym funkcjom i wielkiej skali, ta rezydencja stanowi przykład szczytu luksusowego życia”.

 

Źródło: nbc

Foto: Vis-home/Joseph Burgess

Czytaj dalej

News Chicago

Założona ponad 100 lat temu mleczarnia Oberweis Dairy w Aurorze bankrutuje

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek Oberweis Dairy złożyła wniosek o ochronę przed upadłością. Z akt sądowych wynika, że firma z siedzibą w North Aurora, znana z lodów i mleka pakowanego w szklane butelki, złożyła dobrowolny wniosek o zabezpieczenie przed upadłością na mocy tzw. Chapter 11 w północnym dystrykcie Illinois.

Firma stwierdziła, że jest winna łącznie ponad 4 miliony dolarów niezabezpieczonych roszczeń swoim 20 największym wierzycielom, w tym ponad 173 000 dolarów skarbnikowi powiatu Cook.

Z dokumentów wynika, że największy dług ma wobec firmy transportowej z siedzibą w Hudson, Penske Truck Company, a sama mleczarnia jest zadłużona na ponad 774 000 dolarów.

Upadłość w ramach Chapter 11, jest często nazywana upadłością „restrukturyzacyjną”, która pozwala podmiotowi kontynuować działalność podczas restrukturyzacji jego finansów i długów.

Jak wynika z historii znajdującej się na stronie internetowej firmy, firma Oberweis Dairy, Inc. została założona w 1915 roku przez Petera Oberweisa, hodowcę bydła mlecznego z Aurory, który zaczął sprzedawać mleko ze swojego wozu konnego. Firma otworzyła swoją pierwszą lodziarnię w Aurorze w 1951 roku.

Właścicielem mleczarni Oberweis Dairy jest obecnie wnuk Petera, Jim, który kupił firmę w 1986 roku.

Jim Oberweis jest Republikaninem i aktywnym politykiem stanu Illinois. Starał się o nominację Republikanów na Gubernatora i Senatora USA, a w latach 2013–2021 był członkiem Senatu stanu Illinois.

Jim Oberweis

Oberweis Dairy prowadzi łącznie 43 sklepy, z których większość znajduje się na terenie Chicago. Jej produkty są sprzedawane w kilku stanach, w tym w Illinois, Indianie, Wisconsin, Ohio, Karolinie Północnej i Wirginii.

 

Źródło: nbc, suntimes
Foto: Oberweis Dairy, wikimedia/ Jnshimko
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu