Połącz się z nami

News USA

Tesla będzie produkować samochody elektryczne także w Meksyku

Opublikowano

dnia

Produkująca pojazdy elektryczne Tesla Inc. planuje zbudować swoją fabrykę w północno-meksykańskim centrum przemysłowym Monterrey, ogłosił we wtorek prezydent Meksyku Andrés Manuel López Obrador. Kraj jest siódmym co do wielkości producentem samochodów na świecie.

„Będzie to oznaczało znaczną inwestycję i wiele miejsc pracy” – powiedział López Obrador, który w ostatnich dniach kilkakrotnie rozmawiał z dyrektorem generalnym Tesli, Elonem Muskiem,

López Obrador poinformował, że Tesla zgodziła się na szereg wymaganych od niej zobowiązań dotyczących problemów z niedoborem wody w Monterrey, w tym na wykorzystanie wody z recyklingu do produkcji pojazdów elektrycznych.

Prezydent Meksyku pierwotnie zakwestionował możliwość zbudowania fabryki w Monterrey, argumentując, że miasto cierpi na niedobory wody z powodu szybkiego rozwoju w ostatnich latach.

Administracja miała nadzieję przekonać Teslę do budowy w innym miejscu w Meksyku, w centralnym stanie Hidalgo w pobliżu nowego lotniska w Mexico City lub na południowym wschodzie kraju.

Rosnący popyt na pojazdy elektryczne wywołał w USA gorączkę budowy nowych fabryk samochodów, z zagranicznymi firmami ukierunkowanymi na ekspansję w Stanach Zjednoczonych.

W zeszłym roku Musk zapowiedział, że Tesla prawdopodobnie będzie potrzebowała około tuzina fabryk, aby osiągnąć swój cel sprzedaży 20 milionów pojazdów rocznie do 2030 roku.

Tesla wyprodukowała w ubiegłym roku ponad 1,3 miliona pojazdów i stale zwiększa moce produkcyjne w swoich fabrykach w USA, Chinach i Niemczech.

Producent samochodów zapowiedział w styczniu, że wyda ponad 3,6 miliarda dolarów na rozbudowę swojej fabryki w pobliżu Reno w stanie Nevada, gdzie montuje akumulatory i produkuje części samochodowe.

Tesla złożyła również dokumenty dotyczące potencjalnej ekspansji o wartości 775 milionów dolarów w swojej fabryce pojazdów elektrycznych w pobliżu Austin w Teksasie.

Meksyk, siódmy co do wielkości producent samochodów na świecie i piąty co do wielkości eksporter samochodów osobowych i lekkich ciężarówek, zintensyfikował wysiłki na rzecz przyspieszenia produkcji pojazdów elektrycznych.

Pojazdy i części samochodowe stanowią około 3,5% produktu krajowego brutto Meksyku i jedną trzecią eksportu towarów przemysłowych.

Niemiecki producent luksusowych samochodów BMW AG zapowiedział na początku lutego, że zainwestuje 800 milionów euro, co odpowiada około 848 milionom dolarów, w produkcję w pełni elektrycznych samochodów w swojej fabryce w meksykańskim stanie San Luis Potosí.

Przejście na pojazdy elektryczne było jednym z tematów styczniowego szczytu liderów Ameryki Północnej.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube

News USA

Frontier Airlines eliminują opłaty za zmiany w rezerwacji lotów

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek przedstawiciele Frontier Airlines zapowiedzieli, że eliminują opłaty za zmiany w rezerwacji lotu i obiecali większą przejrzystość w zakresie cen. Linie będą działać zgodnie z nowym przepisem administracji Bidena, zgodnie z którym amerykańscy przewoźnicy muszą ujawniać wszystkie opłaty. To dobra wiadomość na początku sezonu wakacyjnych podróży.

Według piątkowego ogłoszenia, Frontier Airlines nie będą pobierały żadnych opłat za zmianę ani anulowanie lotu w żadnej klasie, w tym w klasie ekonomicznej, premium i biznes.

To jedna z kilku zmian wprowadzonych przez przewoźnika, w ramach „nowej ery dla Frontier – takiej, w której zapewniona jest przejrzystość cen, brak opłat za zmianę i najniższa cena łączna”, jak zapowiedział dyrektor generalny linii, Barry Biffle.

Biffle zapewnił, że Frontier Airlines oferuje najlepsze ceny na wszystkie opcje oraz najlepszą obsługę klienta.

Frontier Airlines oferują cztery różne opcje lotów – klasę: podstawową, ekonomiczną, premium i biznesową. Każda opcja będzie miała przejrzyste ceny dotyczące bagażu podręcznego i rejestrowanego, a także wyboru miejsc w samolocie. Przewoźnik zapowiedział także wydłużenie terminów ważności środków na bilety lotnicze do roku.

Jeśli klienci znajdą niższą cenę gdzie indziej, otrzymają również 2500 mil od Frontier.

Szereg zmian następuje po ogłoszeniu 24 kwietnia przez Sekretarza Transportu, Pete’a Buttigiega, dwóch przepisów, które zapewnią pasażerom linii lotniczych automatyczny zwrot gotówki i chronią konsumentów przed niespodziewanymi opłatami za śmieci w liniach lotniczych. O nowej ustawie regulującej działalność linii lotniczych informowaliśmy tutaj.

Aby walczyć z opłatami śmieciowymi, linie lotnicze będą zobowiązane do wykazywania z góry kosztów takich rzeczy jak bagaż rejestrowany, bagaż podręczny, opłaty za zmianę i opłaty za anulowanie, tak aby podróżni mieli wszystkie informacje, których potrzebują, aby zdecydować, która opcja podróży jest najlepsza, jeszcze zanim zdecyduję się na zakup biletu.

Amerykański Departament Transportu DOT oszacował, że zmiana ta pozwoli Amerykanom zaoszczędzić łącznie ponad pół miliarda dolarów rocznie.

Airlines for America, organizacja branżowa, prognozuje, że amerykańskie linie lotnicze przewiozą 271 milionów pasażerów w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia. To wzrost o ponad 6% w porównaniu z 2023 r., który był rekordowym rokiem.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/Kar-Tr/sboice/
Czytaj dalej

News USA

Dobra wiadomość: Target obniża ceny 5000 artykułów. Tańsze będzie mleko, mięso i chleb

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek Target zapowiedział, że obniża ceny 5000 popularnych artykułów, aby pomóc konsumentom zaoszczędzić pieniądze. Obniżki cen obejmują między innymi: mleko, mięso, chleb, napoje gazowane, świeże owoce i warzywa, przekąski, jogurt, masło orzechowe, kawę, pieluchy, ręczniki papierowe, karmę dla zwierząt domowych i nie tylko.

Przedstawiciele Target twierdzą, że regularnie aktualizują swoje ceny, aby zachować konkurencyjność na swoich rynkach. Firma obniżyła już wcześniej ceny na około 1500 artykułów i będzie to robić przez całe lato, w tym z okazji Dnia Pamięci, powrotu do szkoły i 4 lipca.

Na przykład obniży cenę 20-uncjowego opakowania zwykłych bajgli Thomasa kosztującego 4,19 USD do 3,79 USD; cenę 75 chusteczek zapachowych Clorox z 5,79 USD do 4,99 USD; a 1-funtowe opakowanie niesolonego masła Good & Gather, z 3,99 USD do 3,79 USD.

Według Biura Analiz Ekonomicznych wskaźnik cen wydatków (PCE), stosowany przez Rezerwę Federalną do pomiaru inflacji, wzrósł w marcu o 2,7% w porównaniu z tym okresem w roku ubiegłym. Fed zazwyczaj dąży utrzymywać tę wartość na poziomie 2%.

 

Źródło: npr
Foto: istock/MDoculus/
Czytaj dalej

News USA

W środę można dostać całkowicie darmowe nuggetsy od McDonald’s

Opublikowano

dnia

Autor:

McDonald’s zaoferuje bezpłatny posiłek składający się z sześciu Chicken McNuggets klientom, którzy złożą zamówienie za pośrednictwem aplikacji McDonald’s w środę, 22 maja. Ta jednodniowa promocja jest dostępna w uczestniczących restauracjach w całych Stanach Zjednoczonych.

Aby skorzystać z tej jednodniowej oferty, klienci muszą pobrać aplikację McDonald’s i dołączyć do programu MyMcDonald’s Rewards.

Aby odebrać darmowe nuggetsy, nie trzeba dokonywać żadnych zakupów, wystarczy złożyć zamówienie za pośrednictwem aplikacji. Klienci mogą również wybrać preferowany sos do maczania, który będzie towarzyszył nuggetsom.

Przedstawiciele firmy oświadczyli, że ​​ta promocja jest częścią strategii McDonald’s mającej na celu zapewnienie klientom korzystnych opcji w sezonie letnim. To dopiero pierwsza z wielu ofert zaplanowanych na nadchodzące miesiące, których celem jest przyciągnięcie większej liczby użytkowników aplikacji i nagrodzenie lojalnych klientów.

Niedawno gigant fast foodów ogłosił swoją promocję obejmującą posiłki za 5 dolarów w USA, aby przyciągnąć klientów zniechęconych rosnącymi cenami. Oferta, którą zapowiadaliśmy 14 maja będzie zawierać McChicken lub McDouble, 4 nuggetsy z kurczaka, frytki i napój do wyboru.

Oferta ma być dostępna od 25 czerwca przez około miesiąc.

Klienci mogą odwiedzić witrynę McDonald’s lub pobrać aplikację z preferowanego sklepu z aplikacjami, aby uzyskać więcej informacji na temat tej i przyszłych promocji.

 

Źródło: fox32
Foto: istock/Lolkaphoto/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu