Połącz się z nami

NEWS Florida

Odwaga by być Wolnym: Dziś premiera książki Rona DeSantisa

Opublikowano

dnia

Wspomnienia Rona DeSantisa pt. „The Courage to Be Free: Florida’s Blueprint for America’s Revival” mają zostać opublikowane dzisiaj. Gubernator przedstawia w nich siebie jako wyjątkową postać zdolną do walki z elitami w środowisku akademickim, rządzie i mediach, które są zdeterminowane, by osłabić fundamentalne wartości.

„Gubernator, który ma rację w kwestiach, ale któremu brakuje odwagi, by przewodzić, będzie nieodpowiednim dyrektorem naczelnym” — pisze DeSantis na pierwszej stronie książki, wydanej przez Broadside Books, oddział HarperCollins (15,99 USD na Kindle, 23,46 USD za twardą okładkę na Amazon).

256-stronicowa książka zawiera błyskotliwy opis życia DeSantisa. Gubernator dokumentuje część swojego politycznego awansu, ledwie wspominając o kluczowym poparciu od prezydenta Donalda Trumpa w czerwcu 2018 r., podczas pierwszego kandydowania na gubernatora.

DeSantis przedstawia swoje pojedynki z przeciwnikami w kategoriach niekiedy epickich , wykorzystując aluzje do Biblii czy starożytnej mitologii. Duża część książki jest zorganizowana wokół tych wrogów: korporacje „Woke”, główne serwisy informacyjne, COVID-19 i federalna biurokracja mają swój własny rozdział.

Nowe wspomnienia gubernatora Rona DeSantisa ujawniają też jeden warunek, który miał przed ślubem z pierwszą damą Florydy w Disney World Orlando: Żadnych postaci Disneya.

„Kiedy Casey po raz pierwszy wpadła na pomysł ślubu w Disney World, byłem zaskoczony, ponieważ nie wiedziałem, że ludzie tam w ogóle biorą ślub” – napisał DeSantis w swojej książce.

„Moim jedynym warunkiem było to, że żadne postacie Disneya nie mogły być częścią naszego ślubu. Chciałem, aby nasz wyjątkowy dzień wyglądał jak tradycyjny ślub. Nie chciałem, aby Myszka Miki czy Kaczor Donald były na naszych ślubnych zdjęciach” – napisał.

DeSantis nie daje czytelnikom znacznie więcej wglądu w jego życie niż to, co do tej pory pokazał publicznie. Ale książka pozostawia po sobie zarys nieskazitelnie czystego konserwatywnego wojownika.

DeSantis raczej nie atakuje Trumpa

Pomimo miesięcy publicznych napięć między Trumpem a DeSantisem, w książce jest sporo w kwestii obrony byłego prezydenta.

DeSantis przypisuje Trumpowi zapewnienie platformy politycznej, która dotarła do republikańskich wyborców, którzy od dawna czuli się ignorowani przez przywódców ich partii. Wielokrotnie też krytykuje różne dochodzenia w sprawie Trumpa i rosyjskich wpływów w wyborach w 2016 r.

Mimo to DeSantis rozróżnia reakcję Florydy na pandemię od podejścia przyjętego przez rząd federalny pod rządami Trumpa.

DeSantis przedstawia swoją filozofię władzy wykonawczej

Jako gubernator Florydy DeSantis przesunął granice uprawnień swojego urzędu. W swojej książce otwarcie przyznaje, w jaki sposób jego wyraźne uprawnienia i rosnąca siła polityczna pozwalają mu wywierać silną presję na innych wybranych urzędników, w tym Republikanów, aby podążali za jego programem.

Na przykład DeSantis pisze, że jego zdolność do zawetowania konkretnych projektów w budżecie państwa dała mu „źródło dźwigni… do wykorzystania przeciwko władzy ustawodawczej”, kontrolowanej przez jego kolegów Republikanów.

DeSantis prawie nie opisuje osobistych przeżyć

Książka jest skąpa w scenach lub narracyjnych szczegółach dotyczących politycznych zwycięstw lub życia DeSantisa.

O swojej reakcji na niewielkie zwycięstwo w wyścigu o fotel gubernatora w 2018 r. – najbardziej triumfalnym momencie politycznym w jego życiu – DeSantis pisze: „Casey mocno mnie przytuliła, a ja przybiłem piątkę niektórym moim zwolennikom”.

Istnieje kilka wyjątków. Gubernator ujawnia, jak jego biuro wskrzesiło ustawę zakazującą transpłciowym kobietom i dziewczętom udziału w kobiecych sportach szkolnych w ostatnich dniach sesji legislacyjnej w 2021 roku.

W zdecydowanie najbardziej emocjonalnym fragmencie DeSantis pisze, że diagnoza raka piersi u jego żony, którą gubernator publicznie ogłosił w październiku 2021 r., „była jak tona cegieł spadająca na naszą rodzinę”.

DeSantis wzywa Republikanów

W różnych punktach DeSantis krytycznie odnosi się nie tylko do przywódców Demokratów, ale także do Republikanów, którym brakuje przekonania, by przeciwstawić się korupcyjnym siłom.

W szczególności DeSantis obarcza winą za wczesne zamknięcie szkół na Florydzie byłego komisarza ds. edukacji Richarda Corcorana, wieloletniego sojusznika.

We fragmencie dotyczącym projektu ustawy uchylającej specjalny okręg podatkowy Disneya DeSantis pisze, że ściśle współpracował z ówczesnym przewodniczącym Izby Reprezentantów Chrisem Sprowlsem.

DeSantis sugeruje, jakim byłby prezydentem

DeSantis wyjaśnia, że zastosowałby filozofię silnej władzy wykonawczej do Białego Domu, w szczególności do „remontu” tego, co nazywa „nieodpowiedzialną czwartą gałęzią rządu”: niewybranymi biurokratami rządowymi.

Później nazywa tę grupę „tak zwanym głębokim państwem” i mówi, że tacy urzędnicy, w tym krajowe agencje wywiadowcze, składają się „wykształconej w college’u, samozwańczej elity”.

„Rezultatem jest biurokracja, która odzwierciedla jeden konkretny pogląd w społeczeństwie, a nie społeczeństwo jako całość – niezależnie od wyniku wyborów” – pisze.

 

Źródło: Tampabay, foxnews
Foto: YouTube, fb

NEWS Florida

Złodziej zwrócił prochy matki mieszkańca Winter Haven, ale samochód zachował

Opublikowano

dnia

Autor:

Policja w Winter Haven szuka złodzieja lub złodziei, którzy ukradli samochód prosto z podjazdu domu – Dodge Charger SRT Hellcat został skradziony około 3 nad ranem w poniedziałek. Całe szczęście jego cenna zawartość wróciła do właściciela.

Larry Carter Jr. nie słyszał żadnego alarmu, ani pracy silnika. Uważa więc, że złodzieje musieli wypchnąć jego auto na ulicę.

Swój samochód, Dodge Charger SRT Hellcat 2023, zadedykował swojej matce, która zmarła w marcu 2019 r. Kolor fioletowy był jej ulubionym, a na tylnej szybie widniał także napis „In Loving Memory”.

„Ona była całym moim światem” – twierdzi Carter. Część prochów matki umieścił w małej torebce przy uchwycie na kubek, więc mógł zabrać je ze sobą, gdziekolwiek się wybierał.

We wtorek rano Larry Carter Jr. dokonał szokującego odkrycia w swojej skrzynce pocztowej. Złodziej lub złodzieje pozornie musieli odzyskać sumienie i zwrócili mu prochy jego matki. Samochód jednak zatrzymali dla siebie.

Osoby, które zobaczą skradziony samochód proszeni są o kontakt z policją Winter Haven pod numerem 863-401-2256.

 

Źródło: fox13
Foto: Larry Carter
Czytaj dalej

NEWS Florida

Twórczość Taylor Swift będzie tematem jesiennych zajęć na Uniwersytecie Południowej Florydy

Opublikowano

dnia

Autor:

Trzy profesorki z kampusu Uniwersytetu Południowej Florydy w Tampie łączą w swoich klasach popkulturę i poezję. Jesienią Emily Jones, Michelle Taylor i Jessica Cook będą uczyć o twórczości Taylor Swift.

Kurs LIT3301: Kulturoznawstwo i sztuka popularna, zawsze uwzględniał popkulturę. W nadchodzącym semestrze jesiennym studenci będą mieli okazję wziąć udział w części zajęć z podtytułem „Taylor Swift’s Eras”.

„Inni wykładowcy prowadzili zajęcia wokół Harry’ego Pottera, adaptacji Jane Austen, potworów w fikcji i tego typu rzeczy. Są to więc w dużej mierze zajęcia poświęcone popkulturze” – wyjaśniła Jessica Cook, profesor nadzwyczajna na USF.

Emily Jones, która także jest profesor nadzwyczajną języka angielskiego na uniwersytecie, jest samozwańczą „Swiftie” i twierdzi, że twórczość piosenkarki jest przykładem poezji miłosnej, dzięki której studenci mogą w pewnym sensie nawiązać kontakt z wcześniejszą poezją.

Zespół pedagogów planuje wykorzystać teksty Taylor Swift  i omówić artystkę jako „fenomen popkultury”. Trzy profesorki posłuchają również najnowszego albumu Swift „The Tortured Poets Department” i włączą jej najnowsze utwory do programu kursu.

Według Emily Jones, muzyka współczesna jest kontynuacją tradycyjnej poezji, której uczono się przez wieki. Daje świetną okazję do dalszego wchodzenia w świat muzyki.

 

Źródło: fox13
Foto: USF, YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Nie żyje samica manata o imieniu Juliet z Zoo w Tampie. Miała 65 lat

Opublikowano

dnia

Autor:

W niedzielę Zoo Tampa z Lowry Park ogłosiło śmierć jednego z najstarszych znanych manatów na świecie. Pracownicy ogrodu poinformowali, że samica manata o imieniu Juliet miała ponad 65 lat i pozostawiła po sobie światowe dziedzictwo w zakresie ochrony i edukacji manatów.

W grudniu, ważąca 3045 funtów Juliet, została przeniesiona do Zoo Tampa w celu pilnej oceny lekarskiej w ośrodku intensywnej opieki medycznej w Manatee Critical Care Center, Davida A. Straza Jr.

Centrum jest jednym z zaledwie czterech ośrodków w USA zapewniających zaawansowaną opiekę ciężko rannym, chorym i osieroconym manatom.

Przez ponad cztery miesiące Juliet z powodzeniem przystosowywała się do nowego środowiska na basenach rehabilitacyjnych w zoo i utrzymywała kontakty towarzyskie z innymi manatami, według dr Cynthii Stringfield, starszej wiceprezes Zoo w Tampie ds. zdrowia, ochrony i edukacji zwierząt.

W zeszłym tygodniu Juliet przechodziła rutynowe badania lekarskie. Wykazywała problemy zdrowotne, które według lekarzy weterynarii, były związane z jej zaawansowanym wiekiem. Jednak nocy z soboty na niedzielę jej stan się pogorszył.

Jak poinformowały władze ogrodu zoologicznego, zostanie przeprowadzona sekcja zwłok Juliet.

Według pracowników zoo, Juliet była ukochanym zwierzęciem, które podbiło serca wielu osób na całym świecie. Dzięki niej wielu z nich zaczęło troszczyć się o los krów morskich.

 

Źródło: fox13
Foto: Zoo Tampa
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu