Połącz się z nami

NEWS Florida

Rodzice poniżanej studentki, która popełniła samobójstwo, pozywają Uniwersytet Jacksonville

Opublikowano

dnia

3 lutego w powiecie Duval na Florydzie rodzice Julii Pernsteiner złożyli pozew przeciwko Jacksonville University i byłemu trenerowi lekkoatletyki Ronowi Griggowi. Trener miał kpić ze studentki i wyrzucił ją z drużyny. Młoda kobieta popełniła samobójstwo. Zgodnie z pozwem przedstawiciele uczelni zignorowali jej wołanie o pomoc.

U Julii Pernsteiner zdiagnozowano dysfunkcję, która wpłynęła na jej umiejętność czytania, pisania, naukę ortografii i arytmetyki, ale studentka biegała, co pomagało jej w nauce.

„Koledzy z drużyny wspominają (trenera lekkoatletycznego) Rona Grigga, który czerpał szczególną satysfakcję z upokarzania Julii, nazywając ją „upośledzoną”, „ najwolniejszą biegaczką w drużynie” i niezdolną do „wytarcia własnego … ”, mówi pozew.

Studentka znosiła rzekome kpiny trenera przez prawie dwa lata. Obejmowały one komentarze wypowiadane wprost i za jej plecami, a także w SMS-ach i e-mailach, jak twierdzi pozew.

Pernsteiner rozmawiała ze swoimi koleżankami z drużyny, które szczegółowo opisywały podobne starcia z Griggiem, który był „przytłaczający, groźny, zastraszający, protekcjonalny i poniżający wiele młodych kobiet w zespole”.

We wrześniu 2021 roku Julia została wyrzucona z zespołu, choć nie podano powodu tej decyzji.

18 października 2021 r. Pernsteiner napisała w e-mailu do dyrektora sportowego uniwersytetu że „polega na sportowej pomocy akademickiej, aby dobrze sobie radzić” i zapytała, jak może wrócić do zespołu.

Kiedy nikt nie odpowiedział na wiadomość, studentka popadła w desperację i zwróciła się o pomoc do opieki społecznej w Mayo Clinic, Safe Sport Helpline i Women’s Center, jak mówi pozew.

8 listopada 2021 roku Pernsteiner została znaleziona martwa w swoim pokoju w akademiku w wyniku popełnionego samobójstwa. Miała 23 lata.

 

„Przez 22 miesiące przed śmiercią Julia cierpiała ból, udrękę psychiczną, ataki paniki, strach i depresję” – czytamy w pozwie.

Uniwersytet obiecał jej rodzicom śledztwo, ale nie rozpoczął go. Grigg niespodziewanie zrezygnował w lipcu 2022 roku.

Uczelnia wydała oświadczenie z ogłoszeniem o jego rezygnacji:

„Wszyscy nasi trenerzy i personel przejdą również dodatkowe obowiązkowe szkolenie dotyczące kwestii zdrowia psychicznego… w tym obrazu ciała, odżywiania, zastraszania i budowania zdrowej, wspierającej kultury zespołu”.

 

Pozew złożony przez rodziców Pernsteiner domaga się nieokreślonej wysokości odszkodowania oraz rozprawy z ławą przysięgłych.

Uniwersytet w Jacksonville odpowiedział na pozew w oświadczeniu wysłanym pocztą elektroniczną:

„Studenci, wykładowcy i pracownicy Uniwersytetu w Jacksonville nadal opłakują tragiczną śmierć Julii i współczujemy rodzinie Pernsteiner w związku z ich stratą. Zgodnie z polityką uniwersytetu nie komentujemy toczących się postępowań sądowych”.

 

Źródło: foxnews
Foto: YouTube

 

 

 

NEWS Florida

Złodziej zwrócił prochy matki mieszkańca Winter Haven, ale samochód zachował

Opublikowano

dnia

Autor:

Policja w Winter Haven szuka złodzieja lub złodziei, którzy ukradli samochód prosto z podjazdu domu – Dodge Charger SRT Hellcat został skradziony około 3 nad ranem w poniedziałek. Całe szczęście jego cenna zawartość wróciła do właściciela.

Larry Carter Jr. nie słyszał żadnego alarmu, ani pracy silnika. Uważa więc, że złodzieje musieli wypchnąć jego auto na ulicę.

Swój samochód, Dodge Charger SRT Hellcat 2023, zadedykował swojej matce, która zmarła w marcu 2019 r. Kolor fioletowy był jej ulubionym, a na tylnej szybie widniał także napis „In Loving Memory”.

„Ona była całym moim światem” – twierdzi Carter. Część prochów matki umieścił w małej torebce przy uchwycie na kubek, więc mógł zabrać je ze sobą, gdziekolwiek się wybierał.

We wtorek rano Larry Carter Jr. dokonał szokującego odkrycia w swojej skrzynce pocztowej. Złodziej lub złodzieje pozornie musieli odzyskać sumienie i zwrócili mu prochy jego matki. Samochód jednak zatrzymali dla siebie.

Osoby, które zobaczą skradziony samochód proszeni są o kontakt z policją Winter Haven pod numerem 863-401-2256.

 

Źródło: fox13
Foto: Larry Carter
Czytaj dalej

NEWS Florida

Twórczość Taylor Swift będzie tematem jesiennych zajęć na Uniwersytecie Południowej Florydy

Opublikowano

dnia

Autor:

Trzy profesorki z kampusu Uniwersytetu Południowej Florydy w Tampie łączą w swoich klasach popkulturę i poezję. Jesienią Emily Jones, Michelle Taylor i Jessica Cook będą uczyć o twórczości Taylor Swift.

Kurs LIT3301: Kulturoznawstwo i sztuka popularna, zawsze uwzględniał popkulturę. W nadchodzącym semestrze jesiennym studenci będą mieli okazję wziąć udział w części zajęć z podtytułem „Taylor Swift’s Eras”.

„Inni wykładowcy prowadzili zajęcia wokół Harry’ego Pottera, adaptacji Jane Austen, potworów w fikcji i tego typu rzeczy. Są to więc w dużej mierze zajęcia poświęcone popkulturze” – wyjaśniła Jessica Cook, profesor nadzwyczajna na USF.

Emily Jones, która także jest profesor nadzwyczajną języka angielskiego na uniwersytecie, jest samozwańczą „Swiftie” i twierdzi, że twórczość piosenkarki jest przykładem poezji miłosnej, dzięki której studenci mogą w pewnym sensie nawiązać kontakt z wcześniejszą poezją.

Zespół pedagogów planuje wykorzystać teksty Taylor Swift  i omówić artystkę jako „fenomen popkultury”. Trzy profesorki posłuchają również najnowszego albumu Swift „The Tortured Poets Department” i włączą jej najnowsze utwory do programu kursu.

Według Emily Jones, muzyka współczesna jest kontynuacją tradycyjnej poezji, której uczono się przez wieki. Daje świetną okazję do dalszego wchodzenia w świat muzyki.

 

Źródło: fox13
Foto: USF, YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Nie żyje samica manata o imieniu Juliet z Zoo w Tampie. Miała 65 lat

Opublikowano

dnia

Autor:

W niedzielę Zoo Tampa z Lowry Park ogłosiło śmierć jednego z najstarszych znanych manatów na świecie. Pracownicy ogrodu poinformowali, że samica manata o imieniu Juliet miała ponad 65 lat i pozostawiła po sobie światowe dziedzictwo w zakresie ochrony i edukacji manatów.

W grudniu, ważąca 3045 funtów Juliet, została przeniesiona do Zoo Tampa w celu pilnej oceny lekarskiej w ośrodku intensywnej opieki medycznej w Manatee Critical Care Center, Davida A. Straza Jr.

Centrum jest jednym z zaledwie czterech ośrodków w USA zapewniających zaawansowaną opiekę ciężko rannym, chorym i osieroconym manatom.

Przez ponad cztery miesiące Juliet z powodzeniem przystosowywała się do nowego środowiska na basenach rehabilitacyjnych w zoo i utrzymywała kontakty towarzyskie z innymi manatami, według dr Cynthii Stringfield, starszej wiceprezes Zoo w Tampie ds. zdrowia, ochrony i edukacji zwierząt.

W zeszłym tygodniu Juliet przechodziła rutynowe badania lekarskie. Wykazywała problemy zdrowotne, które według lekarzy weterynarii, były związane z jej zaawansowanym wiekiem. Jednak nocy z soboty na niedzielę jej stan się pogorszył.

Jak poinformowały władze ogrodu zoologicznego, zostanie przeprowadzona sekcja zwłok Juliet.

Według pracowników zoo, Juliet była ukochanym zwierzęciem, które podbiło serca wielu osób na całym świecie. Dzięki niej wielu z nich zaczęło troszczyć się o los krów morskich.

 

Źródło: fox13
Foto: Zoo Tampa
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu