Połącz się z nami

NEWS Florida

Biden w Tampie skupił się na planach opieki zdrowotnej, krytykując projekt Ricka Scotta

Opublikowano

dnia

W czwartek, świeżo po wygłoszeniu orędzia o stanie państwa, Joe Biden odwiedził Tampę próbując przekonać mieszkańców Florydy, że jest liderem, który pomoże obniżyć koszty opieki zdrowotnej w stanie o najwyższym odsetku seniorów w kraju. Prezydent omówił znaczenie kluczowych programów społecznych na uniwersytecie.

Prezydent Joe Biden wygłosił przemówienie w małej, wypełnionej po brzegi sali w Plant Hall Uniwersytetu w Tampie zapożyczając większość argumentów ze swojego State of the Union.

Głównym celem jego wizyty było przede wszystkim omówienie jego planów dotyczących opieki zdrowotnej oraz ochrona programów Social Security i Medicare przed tym, co, jak powiedział, jest zagrożeniem ze strony Republikanów.

Biden wspomniał raz Rona DeSantisa, gdy skrytykował stanową odmowę rozszerzenia Medicaid. Gubernator był również w Tampie w czwartkowe popołudnie, wygłaszając przemówienie podczas lunchu na Florida State Fair około 10 mil dalej, ale nie wspomniał o Bidenie.

DeSantis również nie ogłosił jeszcze swoich zamiarów na rok 2024, ale oczekuje się, że będzie kandydował na prezydenta. Były prezydent Donald Trump, również mieszkaniec Florydy, ogłosił swoją kandydaturę w listopadzie.

Przemówienie Bidena na Uniwersytecie w Tampie dopuszczało obecność około 100 osób plus reporterów. Wśród gości byli burmistrz Petersburga Ken Welch, burmistrz Tampy Jane Castor i jej partnerka, lobbystka Ana Cruz, a także kongresmeni USA Kathy Castor i Darren Soto oraz były kongresmen USA Charlie Crist.

Biden zaatakował plan senatora USA Ricka Scotta z Florydy. Propozycja Scotta, której wielu innych republikanów nie poparło w pełni, wymagała, aby wszystkie przepisy federalne były uchwalane co pięć lat, aby uniknąć wygaśnięcia.

Prezydent wielokrotnie wymieniał Scotta po imieniu, dodając, że chociaż Medicare prawdopodobnie przetrwa ponowną autoryzację, „prawdopodobnie zostanie znacznie obniżony”, jeśli zostanie poddany pod głosowanie.

Floryda konsekwentnie wybiera Republikanów. W 2022 roku mieszkańcy Florydy ponownie wybrali DeSantisa miażdżącą przewagą 19 punktów, a liczba zarejestrowanych wyborców Republikanów po raz pierwszy w historii stanu zdecydowanie przewyższyła Demokratów.

Nawet powiat Hillsborough, w którym przemawiał Biden, wybrał DeSantisa w połowie kadencji, mimo że zazwyczaj uważano go za demokratycznego.

 

Źródło: tampabay
Foto: YouTube

NEWS Florida

Twórczość Taylor Swift będzie tematem jesiennych zajęć na Uniwersytecie Południowej Florydy

Opublikowano

dnia

Autor:

Trzy profesorki z kampusu Uniwersytetu Południowej Florydy w Tampie łączą w swoich klasach popkulturę i poezję. Jesienią Emily Jones, Michelle Taylor i Jessica Cook będą uczyć o twórczości Taylor Swift.

Kurs LIT3301: Kulturoznawstwo i sztuka popularna, zawsze uwzględniał popkulturę. W nadchodzącym semestrze jesiennym studenci będą mieli okazję wziąć udział w części zajęć z podtytułem „Taylor Swift’s Eras”.

„Inni wykładowcy prowadzili zajęcia wokół Harry’ego Pottera, adaptacji Jane Austen, potworów w fikcji i tego typu rzeczy. Są to więc w dużej mierze zajęcia poświęcone popkulturze” – wyjaśniła Jessica Cook, profesor nadzwyczajna na USF.

Emily Jones, która także jest profesor nadzwyczajną języka angielskiego na uniwersytecie, jest samozwańczą „Swiftie” i twierdzi, że twórczość piosenkarki jest przykładem poezji miłosnej, dzięki której studenci mogą w pewnym sensie nawiązać kontakt z wcześniejszą poezją.

Zespół pedagogów planuje wykorzystać teksty Taylor Swift  i omówić artystkę jako „fenomen popkultury”. Trzy profesorki posłuchają również najnowszego albumu Swift „The Tortured Poets Department” i włączą jej najnowsze utwory do programu kursu.

Według Emily Jones, muzyka współczesna jest kontynuacją tradycyjnej poezji, której uczono się przez wieki. Daje świetną okazję do dalszego wchodzenia w świat muzyki.

 

Źródło: fox13
Foto: USF, YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Nie żyje samica manata o imieniu Juliet z Zoo w Tampie. Miała 65 lat

Opublikowano

dnia

Autor:

W niedzielę Zoo Tampa z Lowry Park ogłosiło śmierć jednego z najstarszych znanych manatów na świecie. Pracownicy ogrodu poinformowali, że samica manata o imieniu Juliet miała ponad 65 lat i pozostawiła po sobie światowe dziedzictwo w zakresie ochrony i edukacji manatów.

W grudniu, ważąca 3045 funtów Juliet, została przeniesiona do Zoo Tampa w celu pilnej oceny lekarskiej w ośrodku intensywnej opieki medycznej w Manatee Critical Care Center, Davida A. Straza Jr.

Centrum jest jednym z zaledwie czterech ośrodków w USA zapewniających zaawansowaną opiekę ciężko rannym, chorym i osieroconym manatom.

Przez ponad cztery miesiące Juliet z powodzeniem przystosowywała się do nowego środowiska na basenach rehabilitacyjnych w zoo i utrzymywała kontakty towarzyskie z innymi manatami, według dr Cynthii Stringfield, starszej wiceprezes Zoo w Tampie ds. zdrowia, ochrony i edukacji zwierząt.

W zeszłym tygodniu Juliet przechodziła rutynowe badania lekarskie. Wykazywała problemy zdrowotne, które według lekarzy weterynarii, były związane z jej zaawansowanym wiekiem. Jednak nocy z soboty na niedzielę jej stan się pogorszył.

Jak poinformowały władze ogrodu zoologicznego, zostanie przeprowadzona sekcja zwłok Juliet.

Według pracowników zoo, Juliet była ukochanym zwierzęciem, które podbiło serca wielu osób na całym świecie. Dzięki niej wielu z nich zaczęło troszczyć się o los krów morskich.

 

Źródło: fox13
Foto: Zoo Tampa
Czytaj dalej

NEWS Florida

Biden jedzie na Florydę promować zabijanie nienarodzonych dzieci

Opublikowano

dnia

Autor:

Według doradców kampanii Joe Bidena, Prezydent wygłosi we wtorek na Florydzie przemówienie, w którym potępi nowy sześciotygodniowy stanowy zakaz aborcji i inne wysiłki mające na celu ograniczenie dostępu do aborcji w całym kraju.

Joe Biden będzie mówił o „wadze tych wyborów na rzecz wolności reprodukcyjnej w całym kraju”, podczas wydarzenia, które odbędzie się w Tampie na około tydzień przed wejściem w życie prawa stanowego, ograniczającego aborcje.

Prezydent powiąże także ograniczenia Florydy dotyczące procedury usuwania ciąży z innymi konsekwencjami unieważnienia wyroku w sprawie Roe przeciwko Wade w 2022 r. Ma wspomnieć o decyzji Sądu Najwyższego stanu Arizona z zeszłego tygodnia, która podtrzymała niemal całkowity zakaz aborcji z 1864 r., o czym pisaliśmy tutaj.

Joe Biden wyraża pełne poparcie dla dostępu do aborcji, a wiceprezydent Kamala Harris jest najważniejszym głosem administracji w tej kwestii.

Od czasu, gdy decyzja Sądu Najwyższego w sprawie Dobbsa uchyliła federalne prawo do aborcji w czerwcu 2022 r., Harris zorganizowała ponad 80 wydarzeń w 20 stanach poświęconych „wolności reprodukcyjnej”.

M.in. w zeszłym tygodniu wygłosiła w Arizonie przemówienie, w którym skrytykowała zakaz obowiązujący w tym stanie i powiązała go z rolą byłego prezydenta Donalda Trumpa w umożliwieniu wprowadzenia ograniczeń aborcyjnych.

Kampania Biden-Harris uderza w Republikanów, ponieważ coraz więcej stanów ogranicza aborcję. Wizyta Joe Bidena w Tampie jest częścią szerszych wysiłków kampanii mających na celu ogólnokrajową dyskusję na temat stanowych zakazów aborcji.

W kampanii uznano zakaz aborcji na Florydzie za szczególnie istotny, ponieważ po wejściu w życie, 6-tygodniowy zakaz będzie dotyczył całego południowo-wschodniej części kraju, biorąc pod uwagę to, że wiele kobiet w sąsiednich stanach, w których obowiązują  zakazy aborcji, udawało się na Florydę, aby usunąć ciążę.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, The White House
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu