Połącz się z nami

News Chicago

Kradzież zwłok w Rockford. Policja poszukuje podejrzanego

Opublikowano

dnia

Władze w Chicago szukały zwłok mężczyzny po tym, jak ktoś ukradł furgonetkę z domu pogrzebowego w Rockford. Samochód z ciałem denata został skradziony w sobotę po południu. W niedzielę policja znalazła samochód w Chicago a ciało udało się zlokalizować w poniedziałek.

Furgonetka została skradziona z domu pogrzebowego Collins & Stone, przy 128 S. 5th St.w Rockford. Policja w Rockford poinformowała, że samochód znaleziono w niedzielę w Chicago, ale szczątków mężczyzny nie było w środku.

Władze opublikowały zdjęcie podejrzanego w poniedziałek, ale nie ujawniły więcej szczegółów. Każdy, kto ma informacje o zdarzeniu lub podejrzanym, proszony jest o kontakt z policją w Rockford.

Policja współpracowała z innymi organami ścigania w celu zlokalizowania ciała mężczyzny. Znaleziono je popołudniu w poniedziałek na dalekiej południowej stronie miasta.

REKLAMA REKLAMA

Komunikat o odnalezieniu zwłok opublikowano około godziny 6:00PM. Ciało znaleziono przy 8200 South Manistee. Nie udostępniono żadnych dodatkowych informacji na temat zdarzenia.

Źródło: nbc
Foto: Police Department

 

News Chicago

Ogromna gitara od piątku zdobi wejście do Illinois Rock & Roll Museum w Joliet

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek największy ręcznie wykonany model gitary, jaki kiedykolwiek stworzono, został zamontowany na zewnątrz Illinois Rock & Roll Museum na Route 66 w Joliet. Rzeźba, wysoka na 24 stopy, znana jest jako Gigantar.

Gigantar został odsłonięty w zeszły weekend w Stone Pony w Asbury Park w stanie New Jersey, w obecności Jima Babjaka i Dennisa Dikena ze Smithereens.

Następnie wielka gitara rozpoczęła swoją prawie tygodniową wędrówkę do muzeum, jadąc przez pięć stanów ciężarówką z platformą i zatrzymując się w historycznych miejscach przed przybyciem do Joliet.

Teraz jest zamontowana na zewnątrz budynku, aby witać gości jak znak.

REKLAMA REKLAMA

Gigantar został stworzony na zamówienie Illinois Rock & Roll Museum przez artystkę Shannon MacDonald.

MacDonald tworzyła grafiki dla legend muzyki, rozrywki, sportu i polityki – w tym dla: The Beatles, Cheap Trick, Elvisa Presleya, Billie’go Holidaya, Sylvestra Stallone, Jackie Kennedy, Muhammada Ali i Charlie’go Chaplina.

Została uznana przez burmistrza Liverpoolu za największą artystkę Beatlesów na świecie.

 

 

Źródło: cbs
Foto: YouTube, Road To Rock
Czytaj dalej

News Chicago

Komik Michael Lehrer, legenda grupy Second City, zmarł w wyniku eutanazji

Opublikowano

dnia

Autor:

Zmarł Michael Lehrer, członek Second City, najstarszej improwizującej trupy teatralnej, która ma stałą siedzibę w Chicago. Komik chorował na stwardnienie zanikowe boczne. Miał 44 lata.

Michael Lehrer, u którego w 2017 roku zdiagnozowano wyniszczającą chorobę neurologiczną, zmarł w Portland w stanie Oregon, korzystając z procedury wspomaganego samobójstwa.

Oregońska ustawa o śmierci z godnością od 1997 roku umożliwia pacjentom z nieuleczalną chorobą zakończenie życia za pomocą podania leków pod nadzorem zespołu medycznego.

Stwardnienie zanikowe boczne to nieuleczalna choroba neuronów ruchowych prowadząca do zaniku mięśni i stopniowej utraty sprawności. Osoby cierpiące na schorzenie z czasem mają problemy z mową, przełykaniem, a nawet oddychaniem. Towarzyszy im również ból pojawiający się w wyniku kurczów mięśni.

REKLAMA REKLAMA

Partnerka i opiekunka Lehrera, Colette Montague oświadczyła: „Michael zmarł z godnością na własnych warunkach. To była najtrudniejsza decyzja, jaką kiedykolwiek podjął”.

Lehrer zostanie zapamiętany przez Second City za „swoją lekceważącą i obrazoburczą” twórczość.

Komik został wybrany jako Nowa Twarz Komedii na Just for Laughs Festival 2014.

W ostatnich latach swojego życia Lehrer nadal występował, choć poruszał się na wózku inwalidzkim. W podkaście komediowym na żywo Kill Tony wziął udział 99 razy w latach 2019-2022.

Utworzono stronę GoFundMe, aby wesprzeć syna Lehrera.

 

Źródło: people
Foto: YouTube, instagram, GoFundMe
Czytaj dalej

News Chicago

Bad Blood: bar dla fanów Taylor Swift i jej twórczości już niebawem w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Fani Taylor Swift, którzy przegapili bilety na jej nadchodzącą trasę koncertową, mogą na otarcie łez odwiedzić bar o tematyce związanej z piosenkarką. Wydarzenie będzie hołdem dla wielokrotnie nagradzanej, popularnej artystki.

„Bad Blood”, miejsce, które pojawi się w West Loop, czerpie inspirację z piosenek Swift z jej albumu 1989 z 2014 roku, jak ogłosili organizatorzy imprezy, Bucket Listers.

Inspirowany przez Swift „break-up bar” będzie otwarty od 27 stycznia do 26 lutego w Electric Garden, zlokalizowanym przy 324 S. Racine Avenue.

Bilety na imprezę przeznaczoną dla osób powyżej 21 lat kosztują 20 USD za osobę. Wstęp obejmuje koktajl powitalny.

REKLAMA REKLAMA

Goście będą mieli okazję wziąć udział we wróżeniu z kart tarota czy kręceniu się kołem koktajli w barze. Wydarzenie nie jest wspierane przez Swift, a piosenkarka niestety nie będzie obecna.

Więcej informacji na stronie https://bucketlisters.com/event/bad-blood-chicago.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube, bucket listers
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu