Połącz się z nami

News Chicago

Dzień Martina Luthera Kinga. Jak go uczcić w Chicago?

Opublikowano

dnia

Dzisiaj, 16 stycznia, przypada Dzień Martina Luthera Kinga, który honoruje jego dziedzictwo w ruchu na rzecz praw obywatelskich, pracy społecznej i pokojowej opozycji. Coroczne święto obchodzone jest od 1986 roku. Zobacz jak możesz uczcić je w Chicago.

Historia Martina Luthera Kinga jest związana z Chicago, a miasto celebruje jego dziedzictwo, organizując szereg imprez, zbiórek darowizn i innych wydarzeń w całym mieście.

Oto kilka z nich:

Muzeum DuSable organizuje cały dzień wydarzeń MLK. Począwszy od poniedziałku od godziny 10:00AM, muzeum uhonoruje dr Kinga opowiadaniami dla dzieci, pokazami filmowymi i historiami osób starszych.

REKLAMA REKLAMA

W Muzeum DuSable odbędą się występy muzyczne na żywo i wystawa poświęcona Ruchowi na rzecz Praw Obywatelskich. Przed muzeum będzie dostępny również autobus z lat 50., dostarczony przez PACE, na cześć Rosy Parks.

Adres: Muzeum DuSable, 740 E. 56th Place

W Stone Temple, historycznie czarnym kościele baptystów, w którym głosił sam King, zostanie odprawione nabożeństwo. Każdy zainteresowany udziałem może wysłać wiadomość e-mail na adres JCRC1@juf.org, aby wziąć udział w nabożeństwie o godzinie 10:30AM.

Adres: Kościół Misjonarzy Baptystów Stone Temple, 3622 W. Douglas Blvd.

Chicago History Museum organizuje imprezę rodzinną z okazji MLK Day.

Bezpłatne wydarzenie odbywające się od 10:30AM do 3:30PM obejmuje zajęcia, targi społeczne, występy na żywo, pokazy filmowe i inne ważne informacje o życiu Kinga i jego działalności w Chicago.

Adres: Chicago History Museum, 1601 N. Clark St.

King Day of Service UCSC odbędzie się w godzinach od 9:00AM do 1:30PM, w Centrum Usług Społecznych Uniwersytetu w Chicago, gdzie można zostać wolontariuszem.

Można wziąć udział w projektach, takich jak tworzenie malowidła ściennego przez lokalnych artystów, upiększanie i sprzątanie w okolicach Bronzeville oraz pakowanie toreb z zaopatrzeniem dla osób doświadczających bezdomności. Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w wydarzeniu, zarejestruj się wcześniej online.

Adres: Martin Luther King High School, 4445 S. Drexel Blvd.

Od 10:00AM do 12:00 w południe My Block, My Hood, My City organizuje MLK Day of Service, podczas którego zbierana jest odzież zimowa, sprzęt ochronny, artykuły gospodarstwa domowego i żywność dla 500 starszych osób w całym Chicago, na cześć Kinga.

Adres: 8350 S. King Drive

Osoby szukające czegoś bardziej aktywnego, mogą wybrać się na przejażdżkę rowerową, aby odwiedzić historyczne miejsca związane z dr Kingiem w North Lawndale i okolicach.

Organizowany przez The Go Hub wyścig North Lawndale Racial Justice Ride rozpoczyna się w poniedziałek o godzinie 10:00AM. Udział jest bezpłatny.

Adres: Lawndale Christian Health Center, 3860 W. Ogden Ave.

 

Źródło: secretchicago
Foto: YouTube

News Chicago

Od dzisiaj można kupować jednodniowe bilety na koncert Metalliki w Chicago 2024

Opublikowano

dnia

Autor:

W sierpniu 2024 r. zespół Metallica, zagra dwa koncerty na Soldier Field w Chicago, promując swój nowy album 72 Seasons. Trasa M72 World Tour rozpocznie się w kwietniu w Amsterdamie. Od dzisiaj można kupować bilety na pojedynczy koncert.

Trasa Metalliki będzie obejmowała dwudniowe postoje we wszystkich 22 miastach zgodnie z harmonogramem, a setlisty i składy supportów na oba wieczory będą zupełnie inne, poinformował zespół.

„Począwszy od kwietnia 2023 roku odwiedzimy 22 różne miasta na całym świecie i zagramy dwie noce w każdym z nich, a każdy program „No Repeat Weekend” dostarczy zupełnie wyjątkowych wrażeń: dwie zupełnie różne setlisty z dwoma różnymi zespołami otwierającymi koncert każdej nocy” – czytamy w oświadczeniu zespołu.

Metallica wystąpi na Soldier Field w Chicago 9 i 11 sierpnia 2024 roku.

REKLAMA REKLAMA

Bilety jednodniowe są dostępne od 20 stycznia br., zgodnie z komunikatem.

Trasa M72 będzie miała scenografię, która przeniesie zespół na środek sceny, dzięki czemu fani będą mieli 360-stopniowy widok na występ.

Pantera i Mammoth WVH mają wystąpić na pierwszym koncercie Metalliki w każdym mieście w Ameryce Północnej, podczas gdy Five Finger Death Punch i Ice Nine Kills będą supportować drugiego wieczoru.

Ostatni raz Metallica wystąpiła w Windy City w lipcu tego roku podczas pierwszego dnia festiwalu Lollapalooza.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Aplikacja dla rowerzystów ma zwiększyć ich bezpieczeństwo na ścieżkach w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Lokalny programista internetowy pracuje nad aplikacją, która będzie gromadzić filmy przedstawiające „wrogą infrastrukturę rowerową” miasta. RideReel stworzy mapę niebezpiecznych wypadków w Chicago, by doprowadzić do zmian w istniejących ścieżkach rowerowych.

Zapalony rowerzysta Ben Harvey testuje RideReel, aplikację, która poprosi rowerzystów o przesłanie filmów przedstawiających „przerażające sytuacje”, jakie mają na drogach i ścieżkach rowerowych w Chicago. Ich raporty zostaną następnie naniesione na mapę miasta w celu śledzenia trendów.

Rowerzyści od dawna krytykują miejską sieć ścieżek rowerowych, za dziesiątki wypadków, w których ranni są, lub ponoszą śmierć osoby na rowerach.

Rodzice 3-letniej Elizabeth „Lily” Grace Shambrook, która zginęła podczas jazdy z mamą w Uptown, złożyli w tym tygodniu pozew, twierdząc, że miasto ma „niedostateczne” przepisy wykonawcze, aby powstrzymać kierowców przed blokowaniem ścieżek rowerowych.

REKLAMA REKLAMA

Nowe przepisy mają wprowadzić w Chicago mandaty z kamer dla kierowców, którzy parkują na ścieżkach dla rowerzystów, o czym pisaliśmy wczoraj.

Ale wg Harveya zbyt często miasto zrzuca winę na złych kierowców zamiast na własną infrastrukturę, co stwarza niepewne warunki dla rowerzystów, którzy muszą dzielić drogi z kierowcami.

Przesyłanie niebezpiecznych zdarzeń do RideReel „uczyni dowody niezaprzeczalnymi” – powiedział Harvey.  „Chcemy pokazać wybranym urzędnikom, jak to jest jeździć na rowerze w Chicago”.

Harvey, który jest członkiem grupy aktywistów Chicago, Bike Grid Now!, ma nadzieję, że decydenci przejrzą aplikację, aby zidentyfikować punkty zapalne, które wymagają więcej środków ochronnych. Może to obejmować progi zwalniające, surowsze ograniczenia prędkości i chronione ścieżki rowerowe.

Aplikację testuje teraz mała grupa rowerzystów, mając nadzieję na uruchomienie jej w całym mieście w ciągu następnego miesiąca.

Harvey zachęca rowerzystów, aby kupili uchwyt na telefon i pobrali aplikację z kamerą samochodową, jeśli zdecydują się nagrywać swoje przejażdżki.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: YouTube, istock/PittsburghDamian
Czytaj dalej

News Chicago

Pozew przeciwko Departamentowi ds. Dzieci i Rodziny. Dzieci były niesłusznie przetrzymywane

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek wniesiono pozew przeciwko Departamentowi ds. Dzieci i Rodziny stanu Illinois. Zarzuca on instytucji niesłuszne przetrzymywanie w areszcie dla nieletnich dzieci, pomimo, że sędzia nakazał ich zwolnienie. Według pozwu, który został złożony w imieniu kilku nieletnich, problem ten trwa już od ponad 30 lat.

Błędne przetrzymanie dzieci pozbawiło je „codziennych radości, doświadczeń i możliwości dzieciństwa”, wg federalnego pozwu.

Zarzuca on dyrektorowi Departamentu ds. Dzieci i Rodziny stanu Illinois, Marcowi Smithowi, który został osobiście wybrany przez J.B. Pritzkera i jego poprzednikom, to, że nie dopilnowali, aby podopieczni byli umieszczani w odpowiednich obiektach mieszkalnych.

Zamiast tego dzieci pozostały niepotrzebnie w ośrodkach zatrzymań dla nieletnich. Według pozwu, który został złożony w imieniu kilku nieletnich, problem ten trwa już od ponad 30 lat.

REKLAMA REKLAMA

Departament ds. Dzieci i Rodziny DCFS od ponad trzech dekad działa pod nadzorem sądu federalnego z powodu sporów sądowych z American Civil Liberties Union of Illinois wzywających do reformy systemu opieki nad dziećmi.

Departament poczynił postępy w latach 90., ale potem wkroczył w erę kontrowersji, z 14 różnymi liderami agencji od 2003 do 2019 roku.

Rzecznik DCFS, Bill McCaffrey, przekazał w oświadczeniu, że agencja „pracuje tak szybko, jak to możliwe, aby umieścić młodzież w odpowiednich i bezpiecznych warunkach”, a proces zależy od dostępności miejsc.

W roku podatkowym 2022 DCFS miał 57 młodych ludzi, którym pozwolono wyjść z aresztu, ale zostali zmuszeni do pozostania w ośrodkach detencyjnych, ponieważ nie było dla nich miejsca zamieszkania.

Liczba ta spadła z 67 w roku podatkowym 2021 i 64 w roku podatkowym 2020, powiedział McCaffrey.

Dzieci są umieszczane pod opieką DCFS, jeśli istnieje podstawa prawna do objęcia opieki przez państwo. Na przykład agencja bierze odpowiedzialność za dziecko, jeśli istnieją wystarczające dowody na to, że między innymi dziecko było wykorzystywane lub zaniedbywane.

W pozwie stwierdza się, że DCFS musi umieszczać każde dziecko „w najmniej restrykcyjnym (najbardziej rodzinnym) otoczeniu, które leży w najlepszym interesie dziecka”.

Russell Ainsworth, prawnik z firmy Loevy & Loevy, adwokat powodów, nazwał tę sytuację „bardzo prostym problemem z prostym rozwiązaniem”. Wg niego DCFS musi znaleźć więcej miejsca do zamieszkania dla dzieci będących pod jego opieką.

O śmierci 171 dzieci w 2022 roku będących pod opieką DCFS pisaliśmy wczoraj.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu