Połącz się z nami

News USA

Nowy skuteczny lek na otyłość wejdzie na rynek. Kogo będzie stać na łatwe odchudzanie?

Opublikowano

dnia

Lek Eli Lilly może stać się najlepiej sprzedającym się lekiem wszechczasów, jeśli zostanie zatwierdzony do stosowania w celu odchudzania. Pozwala on na utratę średnio 22,5% masy ciała. Pojawiają się jednak obawy dotyczące ceny leku. Może ona sięgnąć poziomu 1500 dolarów za miesięczną kurację.

Eksperci są przekonani, że lek, zwany tyrzepatydem, zostanie zatwierdzony przez Food and Drug Administration FDA w 2023 roku.

Jeśli tak się stanie, dołączy do dwóch innych popularnych – i także drogich – niedawno zatwierdzonych leków odchudzających na rynku. Są to Wegovy i Saxenda od producenta leków Novo Nordisk.

Tyrzepatyd to organiczny związek chemiczny z grupy analogów peptydów, stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2. Został opracowany przez przedsiębiorstwo Eli Lilly and Company, a zatwierdzony do użytku w USA w maju 2022 r. Jest podawany w formie zastrzyków podskórnych.

REKLAMA REKLAMA

Według szacunków analityka Bank of America, Geoffa Meachama, roczna sprzedaż tyrzepatydu może osiągnąć rekordową wartość 48 miliardów dolarów.

Inny analityk z Wall Street, Colin Bristow z UBS, oszacował, że roczna sprzedaż leku osiągnie 25 miliardów dolarów – liczba ta nadal przekroczy rekordowe 20,7 miliarda dolarów ustanowione przez lek Humira na reumatoidalne zapalenie stawów firmy AbbVie w 2021 roku.

Eli Lilly nie podał do tej pory ceny tyrzepatydu. Eksperci uważają, że producent leków może go wycenić go podobnie do Wegovy, którego cena katalogowa wynosi około 1500 USD za miesięczną kurację, oraz Saxenda, która kosztuje około 1350 USD.

Jeśli FDA potwierdzi skuteczność leku, „uczciwa” cena tyrzepatydu może wynosić około 13 000 USD rocznie lub około 1100 USD miesięcznie, uważa dr David Rind, główny lekarz Instytutu Przeglądu Klinicznego i Ekonomicznego, grupy badawczej, która pomaga ustalać uczciwe ceny leków.

W badaniach klinicznych wykazano, że nowe leki są wysoce skuteczne w odchudzaniu.

Wszystkie trzy leki – podawane w postaci zastrzyków – działają w podobny sposób: należą do klasy leków zwanych agonistami GLP-1, które naśladują hormon, który pomaga zmniejszyć przyjmowanie pokarmu i apetyt.

Jednak tyrzepatyd Eli Lilly naśladuje również drugi hormon, zwany GIP, który wraz ze zmniejszeniem apetytu może również poprawić sposób rozkładania cukru i tłuszczu przez organizm.

Badanie kliniczne fazy 3 wykazało, że wysoka dawka tyrzepatydu pomogła pacjentom stracić średnio 22,5% masy ciała, czyli około 52 funtów, lepiej niż jakikolwiek lek dostępny obecnie na rynku.

W badaniach Wegovy i Saxenda zmniejszyły masę ciała odpowiednio o około 15% i około 5%.

Czy leki odchudzające są objęte ubezpieczeniem?

W niższych dawkach wszystkie trzy leki są już zatwierdzone do leczenia cukrzycy. Tirzepatyd jest sprzedawany pod nazwą Mounjaro dla diabetyków.

Wielu lekarzy nadal postrzega otyłość jako problem behawioralny, a nie medyczny. Starsze leki przeciw otyłości nie były zbyt skuteczne i dlatego ubezpieczyciele niechętnie pokrywają koszty nowych terapii.

Medicare nie obejmuje leków przeciwko otyłości. Nie są one także obowiązkowym świadczeniem Medicaid, chociaż niektóre stany zdecydowały się je włączyć.

Otyłość jest w tej chwili uważana za chorobę przewlekłą i podobnie jak w przypadku innych chorób przewlekłych oczekuje się, że większość pacjentów będzie przyjmować leki przez całe życie, co stanowi duże obciążenie finansowe, jeśli są zmuszeni płacić z własnej kieszeni.

W 2021 r. ustawodawcy w Izbie Reprezentantów wprowadzili Ustawę o leczeniu i zmniejszaniu otyłości, która pozwoliłaby rządowi federalnemu rozszerzyć zakres Medicare Part D o leki przeciw otyłości.

Ustawa miała 154 ponadpartyjnych współsponsorów, ale nie została przegłosowana w Izbie przed końcem kadencji.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/Halfpoint

News USA

Zostań głównym stewardem odrzutowca Netflixa. Pensja to nawet 380 tys. USD

Opublikowano

dnia

Autor:

Netflix szuka osoby, która dołączy do jego „wymarzonej ekipy” i jest gotowy zapłacić ponad ćwierć miliona dolarów odpowiedniemu kandydatowi lub kandydatce. Gigant zajmujący się transmisją strumieniową zatrudnia głównego stewarda/stewardessę do jednego ze swoich średniej wielkości prywatnych odrzutowców.

Kandydat musi być profesjonalnie przeszkolony w zakresie bezpieczeństwa kabiny i pasażerów oraz ewakuacji awaryjnej statku powietrznego.

W ogłoszeniu napisano także, że pracownik powinien: „Wykazać się niezależnym osądem, dyskrecją i wyjątkowymi umiejętnościami w zakresie obsługi klienta, niezbędnymi do zapewnienia pasażerom bezproblemowej obsługi”.

Obowiązki obejmują kontrolę przed lotem całego wyposażenia awaryjnego kabiny, kuchni i kokpitu oraz odprawę bezpieczeństwa przed startem. Zróżnicowany harmonogram pracy na tym stanowisku w San Jose w Kalifornii będzie obejmował podróże krajowe i międzynarodowe, pracę w weekendy i święta.

REKLAMA REKLAMA

W razie potrzeby steward będzie również zobowiązany do obsługi lotów odrzutowcem Gulfstream G550. Kandydaci muszą być w stanie podnieść i przewieźć do 30 funtów podczas załadunku i rozładunku samolotu.

Netflix ma 30 biur na całym świecie, w tym w Madrycie, Seulu, Tokio, Mexico City i Londynie.

 

Źródło: cnbc
Foto: YoutTube, istock/Vasyl Dolmatov
Czytaj dalej

News USA

936,3 miliarda dolarów wydaliśmy na święta. To dużo, ale poniżej prognoz

Opublikowano

dnia

Autor:

Według największej w kraju grupy handlu detalicznego sprzedaż w okresie świątecznym 2022 roku nie spełniła oczekiwań. Powodem była utrzymująca się inflacja i wysokie stopy procentowe, które wywarły presję na amerykańskie gospodarstwa domowe.

Sprzedaż od listopada do grudnia wzrosła o 5,3% w porównaniu z rokiem ubiegłym, osiągając 936,3 miliarda dolarów, wynika z danych opublikowanych w środę przez National Retail Federation (NRF).

Na początku sezonu grupa handlowa przewidywała, że sprzedaż detaliczna wzrośnie od 6% do 8%, osiągając wartość od 942,6 mld USD do 960,4 mld USD.

Ale pomimo historycznego poziomu inflacji i wysokich stóp procentowych, dyrektor generalny NRF, Matt Shay, stwierdził, że rok zakończył się „imponującą roczną sprzedażą detaliczną i godnym szacunku okresem świątecznym”.

REKLAMA REKLAMA

NRF poinformowało, że roczna sprzedaż w tym roku wzrosła o 7% w stosunku do 2021 r. do 4,9 bln USD.

Ponadto, chociaż wzrost sprzedaży świątecznej był niewielki, nadal był lepszy od sezonu świątecznego 2021, w którym konsumenci łącznie wydali 889,3 miliarda dolarów.

W rzeczywistości rekordowa liczba 196,7 mln Amerykanów zrobiła zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych w okresie pięciu dni między Świętem Dziękczynienia a Cybernetycznym Poniedziałkiem.

W szczególności wydatki online osiągnęły rekordowy poziom w Czarny Piątek, Święto Dziękczynienia i Cyberponiedziałek, według oddzielnych danych Adobe.

Chociaż tempo wydatków w tym sezonie świątecznym było niestabilne, to konsumenci dość dobrze radzili sobie w trudnej rzeczywistości napędzanej inflacją.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/axivan/ Svetlana Gustova
Czytaj dalej

News USA

Zostań Panem Peanutem i przemierzaj Amerykę w NUTmobile. To przygoda życia!

Opublikowano

dnia

Autor:

Planters, kultowa marka produkująca orzeszki ziemne, poszukuje żądnych przygód absolwentów szkół wyższych, by dać im jedyną w życiu szansę na wyjątkową pracę. Polega ona na prowadzeniu kultowego NUTmobile po całym kraju jako Pan Peanut i braniu udziału w wydarzeniach promujących firmę.

Wycieczki samochodowe po zakończeniu studiów są niemal rytuałem przejścia dla milionów absolwentów, a teraz jest szansa na kultową wyprawę, która stanie się jeszcze bardziej szalona.

Firma Planters poszukuje kierowców do prowadzenia NUTmobile, długiego na 26 stóp orzeszka ziemnego na kołach od wybrzeża do wybrzeża. To nie tylko szansa na poznanie życia w drodze, to także szansa na najfajniejszą pracę, zachwala firma.

Stanowisko jest płatne w pełnym wymiarze godzin i jest roczną ofertą pracy od czerwca 2023 do czerwca 2024.

REKLAMA REKLAMA

Zadania dla pracownika, zgodnie z komunikatem prasowym firmy:

  • Reprezentowanie marki PLANTERS® w wywiadach medialnych i wystąpieniach w lokalnym radiu, telewizji i publikacjach cyfrowych.
  • Zachwycanie fanów w całym kraju podczas lokalnych wydarzeń społecznościowych.
  • Angażowanie się w interakcje z konsumentami i zapewnianie wszystkim uczestnikom i obserwatorom szalonej zabawy i pozytywnych doświadczeń z marką dzięki pojazdowi NUTmobile i MR. PEANUT®.
  • Dołączanie do projektów wolontariatu, aby współpracować i doceniać ludzi, którzy w wielkim stopniu oddają się swoim społecznościom.

Oto kryteria aplikowania:

  • Absolwent college’u z tytułem licencjata, najlepiej w dziedzinie komunikacji, marketingu, reklamy, public relations lub pokrewnej.
  • Chęć podróżowania, apetyt na przygodę i biegłość w orzechowych kalamburach to konieczność.
  • CV, list motywacyjny i krótki film opisujący, dlaczego miałbyś zrobić idealnego Peanuttera, prześlij do wtorku, 14 lutego 2023 r.

Aby złożyć wniosek, wystarczy odwiedzić stronę BeAPeanutter.com, aby uzyskać więcej informacji.

O podobnej ofercie firmy Oscar Mayer, producenta hot dogów, który poszukuje kierowcy Wienermobile pisaliśmy 10 stycznia.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube, Planters
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu