Połącz się z nami

News Chicago

Wyrzuć z siebie wściekłość rozbijając telewizory i butelki w House of Rage w McHenry

Opublikowano

dnia

Jest coś terapeutycznego w rozbijaniu kijem bejsbolowym telewizorów, niedziałających drukarek, a nawet kilku pustych butelek po winie. Temu właśnie służy House of Rage w McHenry. Klienci mogą w bezpieczny sposób wyładować tu swoją złość.

Współwłaściciel, 29-letni Ricky Evans otworzył House of Rage przy 4805 W. Elm St. w McHenry by dać możliwość ludziom wyładowania część swojej agresji na przedmiotach nieożywionych. Miejsce jest otwarte tylko po wcześniejszym umówieniu się.

Placówki House of Rage pojawiły się w całym kraju w ciągu ostatnich kilku lat. Na pomysł otwarcia jednego w McHenry wpadł Brandy Adams, partner Evansa.

Mężczyźni obejrzeli House of Rage z różnych miejsc a następnie znaleźli odpowiedni dom w McHenry, który stał pusty przez około trzy lata. Budynek był kiedyś zarówno domem, jak i pralnią chemiczną.

Evans i Adams współpracowali z miastem McHenry, aby uzyskać pozwolenia i polisę ubezpieczeniową potrzebną do otwarcia placówki.

Klienci ubierają się tu w kask, okulary ochronne i przyłbicę, kombinezon i rękawice. Muszą mieć na sobie buty z zakrytymi palcami i spodnie zakrywające całą nogę.

Następnie każdy, kto ukończył 18 lat lub ma 14 lat i jest w towarzystwie rodzica lub opiekuna, musi podpisać zgodę na zniszczenie przedmiotów, które są śmieciami.

Do tej pory klienci niszczyli elektronikę, toalety, pralki i suszarki, stoły, komputery, modemy, meble i nie tylko.

Wszystko, oprócz starych telewizorów lampowych można rozbijać w House of Rage. Pod koniec sesji pozostaje posprzątać i wynieść śmieci, które są oddawane do recyklingu.

Stare sprzęty są odbierane od osób, które chcą się ich pozbyć. Zdarzają się też pomyłki – na pierwszym przyjęciu urodzinowym gość rozbił tort zamiast go zjeść.

Wyładowywanie wściekłości ma miejsce w piwnicy domu. Aby miasto McHenry zaakceptowało lokalizację, Evans i Adams zainstalowali rampę i powiększyli łazienkę na pierwszym piętrze, aby była dostępna dla osób niepełnosprawnych.

Największa impreza, jaką mogą pomieścić, to 10 osób na raz.

 

Źródło: dailyherald
Foto: House of Rage

News USA

Tesla ma kłopoty. Firma Elona Muska zwalnia 15 tys. pracowników

Opublikowano

dnia

Autor:

Tesla przygotowuje się do zwolnienia ponad 10% swojej siły roboczej na całym świecie w związku ze słabymi dostawami w pierwszym kwartale i rosnącą konkurencją na rynku pojazdów elektrycznych (EV).

Wewnętrzny e-mail od dyrektora generalnego Elona Muska, zawiera informację, że producent samochodów zamierza obniżyć koszty i zwiększyć produktywność po latach szybkiego wzrostu, który doprowadził do powielania niektórych ról i funkcji w niektórych obszarach firmy, jak podała w poniedziałek publikacja techniczna, Electrek.

Najcenniejszy producent samochodów na świecie zatrudnia na całym świecie około 140 473 pracowników, podał Reuters, powołując się na najnowszy raport roczny Tesli. Zgłaszana redukcja zatrudnienia dotknie więc ok. 15 tys. pracowników.

Wcześniej Electrek poinformował, że Tesla nakazała menedżerom zidentyfikować kluczowych członków zespołu, wstrzymała nagrody za niektóre akcje, anulowała roczne przeglądy niektórych pracowników i ograniczyła produkcję w Gigafactory w Szanghaju.

Na początku tego miesiąca informowano, że kwartalne dostawy Tesli spadły po raz pierwszy od prawie czterech lat i były niższe od szacunków analityków z Wall Street.

Tesla ogłosiła wówczas, że w pierwszym kwartale dostarczyła około 387 000 pojazdów – znacznie poniżej oczekiwań na poziomie około 443 000, co oznacza spadek o 8,5% w porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku.

Producent samochodów stanął także w obliczu narastającej wojny cenowej w Chinach, kluczowym rynku dla producenta pojazdów elektrycznych, ponieważ tańsi konkurenci, tacy jak BYD, zmusili go do obniżenia cen i obcięcia swoich marż.

Na początku tego miesiąca agencja Reuters poinformowała również, że Tesla porzuca długo reklamowane plany produkcji niedrogiego samochodu, rzekomo zwanego Modelem 2, którego cena miała zaczynać się od 25 000 dolarów.

Elon Musk oskarżył wówczas Reutersa o kłamstwo.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, istock/vzphotos/
Czytaj dalej

News Chicago

Luksusowy dom w Northbrook jest do kupienia wraz z wielką kolekcją kolejek

Opublikowano

dnia

Autor:

W wystawionej na sprzedaż rezydencji na przedmieściach Northbrook czeka niespodzianka, która z pewnością zachwyci miłośników kolei – jeden z pokoi zawiera imponującą wystawę modeli pociągów.

Wystawiona za 3,2 miliona dolarów rezydencja na przedmieściach Chicago posiada 6 sypialni i i 11 łazienek i jest „uosobieniem luksusowego życia”. Uwagę zwraca wielka kolekcja elektrycznych kolejek wystawiona w jednym z pokoi.

Inne godne uwagi udogodnienia tej posiadłości obejmują ogromną domową siłownię, saunę, oraz „oazę na świeżym powietrzu”, która obejmuje basen z podwójną kamienną zjeżdżalnią.

„Ta rezydencja w Northbrook to coś więcej niż dom; to arcydzieło, które płynnie łączy doskonałość architektury z bogatymi udogodnieniami” – czytamy w ogłoszeniu. „Dzięki ponadczasowemu projektowi, niezrównanym funkcjom i wielkiej skali, ta rezydencja stanowi przykład szczytu luksusowego życia”.

 

Źródło: nbc

Foto: Vis-home/Joseph Burgess

Czytaj dalej

News Chicago

Założona ponad 100 lat temu mleczarnia Oberweis Dairy w Aurorze bankrutuje

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek Oberweis Dairy złożyła wniosek o ochronę przed upadłością. Z akt sądowych wynika, że firma z siedzibą w North Aurora, znana z lodów i mleka pakowanego w szklane butelki, złożyła dobrowolny wniosek o zabezpieczenie przed upadłością na mocy tzw. Chapter 11 w północnym dystrykcie Illinois.

Firma stwierdziła, że jest winna łącznie ponad 4 miliony dolarów niezabezpieczonych roszczeń swoim 20 największym wierzycielom, w tym ponad 173 000 dolarów skarbnikowi powiatu Cook.

Z dokumentów wynika, że największy dług ma wobec firmy transportowej z siedzibą w Hudson, Penske Truck Company, a sama mleczarnia jest zadłużona na ponad 774 000 dolarów.

Upadłość w ramach Chapter 11, jest często nazywana upadłością „restrukturyzacyjną”, która pozwala podmiotowi kontynuować działalność podczas restrukturyzacji jego finansów i długów.

Jak wynika z historii znajdującej się na stronie internetowej firmy, firma Oberweis Dairy, Inc. została założona w 1915 roku przez Petera Oberweisa, hodowcę bydła mlecznego z Aurory, który zaczął sprzedawać mleko ze swojego wozu konnego. Firma otworzyła swoją pierwszą lodziarnię w Aurorze w 1951 roku.

Właścicielem mleczarni Oberweis Dairy jest obecnie wnuk Petera, Jim, który kupił firmę w 1986 roku.

Jim Oberweis jest Republikaninem i aktywnym politykiem stanu Illinois. Starał się o nominację Republikanów na Gubernatora i Senatora USA, a w latach 2013–2021 był członkiem Senatu stanu Illinois.

Jim Oberweis

Oberweis Dairy prowadzi łącznie 43 sklepy, z których większość znajduje się na terenie Chicago. Jej produkty są sprzedawane w kilku stanach, w tym w Illinois, Indianie, Wisconsin, Ohio, Karolinie Północnej i Wirginii.

 

Źródło: nbc, suntimes
Foto: Oberweis Dairy, wikimedia/ Jnshimko
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu