Połącz się z nami

NEWS Florida

DeSantis vs szczepionki Covid. Wielka ława przysięgłych ma zbadać ich skuteczność i powiązane zgony

Opublikowano

dnia

Uważając, że szczepionki przeciwko COVID-19 zostały „narzucone Amerykanom”, gubernator Florydy Ron DeSantis zwrócił się we wtorek do stanowego Sądu Najwyższego o powołanie wielkiej ławy przysięgłych w celu zbadania „niewłaściwości na Florydzie” związanych ze szczepieniami.

DeSantis ogłosił swoją prośbę o powołanie wielkiego jury podczas wydarzenia medialnego w celu omówienia „odpowiedzialności za szczepionkę mRNA COVID-19”.

Dołączył do niego stanowy chirurg generalny Joseph Ladapo oraz grupa profesorów, badaczy i lekarz, którzy kwestionują skuteczność szczepionek przeciwko koronawirusowi oraz to, czy niepożądane reakcje zdrowotne były dokładnie zgłaszane.

Gubernator ogłosił również stanowe dochodzenie w sprawie zgonów związanych z problemów z sercem po szczepieniach przeciwko COVID-19 i utworzenie komitetu do „nadzorowania medycznego establishmentu”.

Działania DeSantisa nasiliły jego starcia z prezydentem Joe Bidenem i innymi władzami federalnymi w sprawie postępowania z pandemią koronawirusa.

DeSantis, odkąd został wybrany po raz pierwszy w 2018 r., składał już podobne prośby do Sądu Najwyższego o powołanie wielkiej ławy przysięgłych, w celu zbadania głośnych kwestii.

Sędziowie Sądu Najwyższego Florydy w czerwcu zatwierdzili wniosek gubernatora o powołanie wielkiej ławy przysięgłych w celu zbadania sprawy związanej z imigracją.

Ostatnia petycja gubernatora do wielkiego jury skupiała się częściowo na oświadczeniach dyrektorów firm farmaceutycznych na temat skuteczności szczepionek przeciwko COVID-19.

„Przemysł farmaceutyczny ma notoryczną historię wprowadzania w błąd opinii publicznej w celu uzyskania korzyści finansowych”

– czytamy w części 20-stronicowej petycji.

W petycji zakwestionowano również oświadczenia dotyczące szczepionek koronawirusowych Bidena i dyrektora Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych Anthony’ego Fauci, który jest jednym z czołowych doradców prezydenta ds. pandemii.

DeSantis ostro skrytykował ich podejście do pandemii koronawirusa.

DeSantis ogłosił również we wtorek, że Ladapo, który pełni również funkcję sekretarza Departamentu Zdrowia Florydy, poprowadzi „badanie obserwacyjne”, aby zbadać zgony związane z zapaleniem mięśnia sercowego, które miały miejsce po zaszczepieniu ludzi przeciwko COVID-19.

Departament Zdrowia pod kierownictwem Ladapo wydał w październiku nowe wytyczne odradzające szczepionki mRNA COVID-19 dla mężczyzn w wieku od 18 do 39 lat, wskazując na „względną częstość zgonów związanych z sercem” wśród mężczyzn w tej grupie wiekowej mniej więcej miesiąc po szczepieniu.

Według strony internetowej federalnych Centrów Kontroli i Prewencji Chorób CDC, agencja „i jej partnerzy aktywnie monitorują doniesienia o zapaleniu mięśnia sercowego i zapaleniu osierdzia po szczepieniu przeciwko COVID-19.”

 

Źródło: fox13
Foto: YoiuTube, istock/Mongkolchon Akesin

NEWS Florida

Złodziej zwrócił prochy matki mieszkańca Winter Haven, ale samochód zachował

Opublikowano

dnia

Autor:

Policja w Winter Haven szuka złodzieja lub złodziei, którzy ukradli samochód prosto z podjazdu domu – Dodge Charger SRT Hellcat został skradziony około 3 nad ranem w poniedziałek. Całe szczęście jego cenna zawartość wróciła do właściciela.

Larry Carter Jr. nie słyszał żadnego alarmu, ani pracy silnika. Uważa więc, że złodzieje musieli wypchnąć jego auto na ulicę.

Swój samochód, Dodge Charger SRT Hellcat 2023, zadedykował swojej matce, która zmarła w marcu 2019 r. Kolor fioletowy był jej ulubionym, a na tylnej szybie widniał także napis „In Loving Memory”.

„Ona była całym moim światem” – twierdzi Carter. Część prochów matki umieścił w małej torebce przy uchwycie na kubek, więc mógł zabrać je ze sobą, gdziekolwiek się wybierał.

We wtorek rano Larry Carter Jr. dokonał szokującego odkrycia w swojej skrzynce pocztowej. Złodziej lub złodzieje pozornie musieli odzyskać sumienie i zwrócili mu prochy jego matki. Samochód jednak zatrzymali dla siebie.

Osoby, które zobaczą skradziony samochód proszeni są o kontakt z policją Winter Haven pod numerem 863-401-2256.

 

Źródło: fox13
Foto: Larry Carter
Czytaj dalej

NEWS Florida

Twórczość Taylor Swift będzie tematem jesiennych zajęć na Uniwersytecie Południowej Florydy

Opublikowano

dnia

Autor:

Trzy profesorki z kampusu Uniwersytetu Południowej Florydy w Tampie łączą w swoich klasach popkulturę i poezję. Jesienią Emily Jones, Michelle Taylor i Jessica Cook będą uczyć o twórczości Taylor Swift.

Kurs LIT3301: Kulturoznawstwo i sztuka popularna, zawsze uwzględniał popkulturę. W nadchodzącym semestrze jesiennym studenci będą mieli okazję wziąć udział w części zajęć z podtytułem „Taylor Swift’s Eras”.

„Inni wykładowcy prowadzili zajęcia wokół Harry’ego Pottera, adaptacji Jane Austen, potworów w fikcji i tego typu rzeczy. Są to więc w dużej mierze zajęcia poświęcone popkulturze” – wyjaśniła Jessica Cook, profesor nadzwyczajna na USF.

Emily Jones, która także jest profesor nadzwyczajną języka angielskiego na uniwersytecie, jest samozwańczą „Swiftie” i twierdzi, że twórczość piosenkarki jest przykładem poezji miłosnej, dzięki której studenci mogą w pewnym sensie nawiązać kontakt z wcześniejszą poezją.

Zespół pedagogów planuje wykorzystać teksty Taylor Swift  i omówić artystkę jako „fenomen popkultury”. Trzy profesorki posłuchają również najnowszego albumu Swift „The Tortured Poets Department” i włączą jej najnowsze utwory do programu kursu.

Według Emily Jones, muzyka współczesna jest kontynuacją tradycyjnej poezji, której uczono się przez wieki. Daje świetną okazję do dalszego wchodzenia w świat muzyki.

 

Źródło: fox13
Foto: USF, YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Nie żyje samica manata o imieniu Juliet z Zoo w Tampie. Miała 65 lat

Opublikowano

dnia

Autor:

W niedzielę Zoo Tampa z Lowry Park ogłosiło śmierć jednego z najstarszych znanych manatów na świecie. Pracownicy ogrodu poinformowali, że samica manata o imieniu Juliet miała ponad 65 lat i pozostawiła po sobie światowe dziedzictwo w zakresie ochrony i edukacji manatów.

W grudniu, ważąca 3045 funtów Juliet, została przeniesiona do Zoo Tampa w celu pilnej oceny lekarskiej w ośrodku intensywnej opieki medycznej w Manatee Critical Care Center, Davida A. Straza Jr.

Centrum jest jednym z zaledwie czterech ośrodków w USA zapewniających zaawansowaną opiekę ciężko rannym, chorym i osieroconym manatom.

Przez ponad cztery miesiące Juliet z powodzeniem przystosowywała się do nowego środowiska na basenach rehabilitacyjnych w zoo i utrzymywała kontakty towarzyskie z innymi manatami, według dr Cynthii Stringfield, starszej wiceprezes Zoo w Tampie ds. zdrowia, ochrony i edukacji zwierząt.

W zeszłym tygodniu Juliet przechodziła rutynowe badania lekarskie. Wykazywała problemy zdrowotne, które według lekarzy weterynarii, były związane z jej zaawansowanym wiekiem. Jednak nocy z soboty na niedzielę jej stan się pogorszył.

Jak poinformowały władze ogrodu zoologicznego, zostanie przeprowadzona sekcja zwłok Juliet.

Według pracowników zoo, Juliet była ukochanym zwierzęciem, które podbiło serca wielu osób na całym świecie. Dzięki niej wielu z nich zaczęło troszczyć się o los krów morskich.

 

Źródło: fox13
Foto: Zoo Tampa
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu