Połącz się z nami

NEWS Florida

Ron DeSantis nominowany do tytułu Człowiek Roku magazynu Time

Opublikowano

dnia

Gubernator Florydy Ron DeSantis, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, kongresmenka Liz Cheney i chiński przywódca Xi Jinping znaleźli się wśród 10 kandydatów na krótkiej liście, która została ogłoszona w poniedziałek w programie „Today” stacji NBC.

Wśród finalistów tytułu Człowieka Roku 2022 magazynu Time znaleźli się również irańscy protestujący oraz ubiegłoroczny zwycięzca, Elon Musk.

Tytuł wyróżnia osobę, grupę lub ideę, które miały największy globalny wpływ, pozytywny lub negatywny, w ciągu ostatniego roku.

Na krótkiej liście znajdują się także Sąd Najwyższy USA, sekretarz skarbu Janet Yellen, zwolennicy bezpieczeństwa broni, oraz MacKenzie Scott, filantropka i była żona Jeffa Bezosa.

REKLAMA REKLAMA

Wybór Władymira  Zełenskiego na finalistę ma miejsce w trakcie walki jego kraju z Rosją, która najechała Ukrainę w lutym.

Xi Jinping, który wspierał Rosję, został drugim przywódcą Komunistycznej Partii Chin, który powrócił na trzecią kadencję w tym roku po tym, jak partia zniosła limit dwóch kadencji w 2018 roku.

Ron DeSantis jest uważany za wybitnego kandydata do ubiegania się o nominację Republikanów w wyścigu prezydenckim w USA w 2024 r., w którym zmierzyłby się z byłym głównodowodzącym Donaldem Trumpem.

Liz Cheney, republikanka z Wyoming i zagorzała przeciwniczka Trumpa, przegrała w tym roku prawybory stanowe na rzecz Harriet Hageman, którą popierał Trump. Niedawno oświadczyła, że zrobi „wszystko, co trzeba”, aby Trump nie został ponownie wybrany.

MacKenzie Scott, która jest właścicielką 4% udziałów w Amazon, przekazała w maju ponad 120 milionów dolarów Big Brothers Big Sisters of America i 85 milionów dolarów Girl Scouts of America w październiku.

W zeszłym miesiącu powiedziała, że przekazała w sumie ponad 1,9 miliarda dolarów organizacjom wspierającym społeczności zaniedbane.

Janet Yellen została pierwszą kobietą sekretarzem skarbu w Stanach Zjednoczonych w 2021 roku.

Protestujący w Iranie rozpoczęli demonstracje po śmierci 22-letniej Mahsy Amini, która została aresztowana przez policję moralności za rzekome złamanie restrykcyjnych zasad ubioru obowiązujących w tym kraju.

Włączenie zwolenników bezpieczeństwa broni na listę następuje w roku, w którym doszło do śmiertelnych masowych strzelanin w supermarkecie w Buffalo, paradzie z okazji Czwartego Lipca w pobliżu Chicago, klubie nocnym LGBTQ w Colorado Springs, Walmart w Chesapeake w Wirginii i szkole podstawowej w Uvalde w Teksasie.

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych trafił na listę niecałe sześć miesięcy po kontrowersyjnym uchyleniu sprawy Roe przeciwko Wade, która gwarantowała prawo do aborcji.

Elon Musk, któremu magazyn Time przyznał tytuł Człowieka Roku 2021, także jest na tegorocznej liście nominacji.

Forbes wymienia go jako najbogatszą osobę na świecie z majątkiem wartym 190,9 miliarda dolarów. Musk spotkał się w tym roku z wielokrotną krytyką po zakupie Twittera, od zwolnienia większości pracowników platformy mediów społecznościowych po przywrócenie zablokowanych kont.

„Kilka lat temu Musk był szeroko wyśmiewany jako szalony oszust na skraju bankructwa”, napisał Time w zeszłym roku o swoim wyborze Człowieka Roku 2021.

„Teraz ten nieśmiały obywatel RPA z zespołem Aspergera, który uniknął brutalnego dzieciństwa i przezwyciężył osobistą tragedię, poddaje rządy i przemysł sile swoich ambicji”.

Człowiek Roku 2022 zostanie ogłoszony w środowym odcinku programu „Today”.

 

Źródło: Tampabay
Foto: YouTube

NEWS Florida

Nauczyciel muzyki w Venice został Nauczycielem Roku 2023 powiatu Sarasota.

Opublikowano

dnia

Autor:

Timothy Ferguson, nauczyciel muzyki w Garden Elementary School w Venice, został Nauczycielem Roku 2023 powiatu Sarasota. Ponad stu nauczycieli, członków rodzin i pracowników dystryktu zebrało się w środę wieczorem w Venice Community Centre, aby uczcić trzech finalistów plebiscytu.

Obok Fergusona, wyróżniono także Josepha Connera z Venice Middle School i Courtney Smith z Booker High School.

Fundacja Edukacyjna i okręg szkolny powiatu Sarasota przyznały nagrodę, która obejmuje premię w wysokości 5000 USD. Ferguson będzie reprezentował okręg szkolny przez cały rok, a także podczas tegorocznego ogólnostanowego konkursu.

Według Education Foundation Ferguson uczył muzyki przez 20 lat zarówno na Florydzie, jak i w Nowym Jorku.

REKLAMA REKLAMA

Przed wręczeniem nagrody Christopher Renouf, pełniący obowiązki kuratora dystryktu, skierował pochlebne słowa do każdego z trzech finalistów, mówiąc „Reprezentujecie najlepszych z najlepszych”.

Okręg i Fundacja Edukacyjna uhonorowały również Amber Rylak, nauczycielkę wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Emmy E. Booker, nagrodą Innowacyjnego Nauczyciela Roku.

Nagroda miała na celu uhonorowanie nauczyciela, który wykorzystał kreatywne strategie, aby zaspokoić unikalne potrzeby każdego ucznia, zgodnie z komunikatem. Wraz z nagrodą Rylak otrzymała premię w wysokości 2500 USD.

 

Źródło: heraldtribune
Foto: Education Foundation of County Sarasota
Czytaj dalej

NEWS Florida

7 skoków na 7 kontynentach w mniej niż 7 dni. Akcja ku czci poległych zakończyła się w Tampie

Opublikowano

dnia

Autor:

Uroczystym skokiem w środę w Tampie grupa Legacy Expeditions zakończyła akcję Triple 7. Wykonała siedem skoków ze spadochronem na siedmiu kontynentach w mniej niż siedem dni. Wydarzenie uczciło poległych żołnierzy. Miało także na celu zebranie funduszy na pomoc ich rodzinom.

Była to wyprawa o nazwie „Triple 7”, podczas której dziewięciu byłych członków amerykańskiej i kanadyjskiej służby wojskowej skoczyło ze spadochronem na cześć żołnierzy sił zbrojnych, którzy złożyli najwyższą ofiarę.

Akcja miała również na celu zebranie funduszy i zwiększenie świadomości na temat Folds of Honor, organizacji non-profit, która przyznaje stypendia edukacyjne małżonkom i dzieciom poległych lub rannych członków wojska lub ratowników.

Wyprawa rozpoczęła się na Antarktydzie, następnie skoczkowie udali się przez Andy do Santiago w Chile. Potem wykonali skok w Miami i w Barcelonie w Hiszpanii. Następnie udali się do Egiptu i do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zanim finiszowali w Perth w Australii.

REKLAMA REKLAMA

Każdy skok został wykonany na cześć poległych członków służby wojskowej. Uroczysty skok w Tampie uhonorował 13 osób, które straciły życie podczas wycofywania się USA z Afganistanu.

Wg. Andy’ego Stumpfa, jednego z założycieli Legacy Expeditions, kultywowanie pamięci o poległych jest ważna. Grupa ma też ambitny cel, jakim jest zebranie 7 milionów dolarów na Folds of Honor.

„Spróbujemy zmienić życie 1400 osób dzięki temu wydarzeniu”, powiedział Stumpf.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Folds of Honor, kliknij tutaj. Aby uzyskać więcej informacji na temat Legacy Expeditions, odwiedź ich stronę internetową: https://legacyexpeditions.net/.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, Triple7
Czytaj dalej

NEWS Florida

Kandydatka do komitetu miejskiego Surfside na Florydzie, oskarżona o morderstwo

Opublikowano

dnia

Autor:

Shannon Gallagher, która w zeszłym roku bezskutecznie ubiegała się o miejsce w komisji miejskiej Surfside na Florydzie, została aresztowana i jest przetrzymywana w więzieniu bez kaucji. Kobietę oskarżono o morderstwo pierwszego stopnia, poinformowały władze.

52-letnia Gallagher została aresztowana w Chicago i poddana ekstradycji na Florydę na podstawie nakazu aresztowania wydanego przez Departament Policji Fort Lauderdale, zgodnie z aktami sądowymi.

Kobieta została umieszczona w więzieniu powiatu Broward w zeszły piątek, 13 stycznia, i jest przetrzymywana bez kaucji pod zarzutem morderstwa pierwszego stopnia z użyciem broni palnej.

Gallagher kandydowała w 2022 roku do komisji miejskiej Surfside, ale przegrała. Społeczność znajdująca się blisko plaży była miejscem zawalenia się 12-piętrowego budynku i śmierci 98 osób, rok wcześniej.

REKLAMA REKLAMA

Dostęp do szczegółów dotyczących sprawy o morderstwo został ograniczony. Akt oskarżenia wielkiej ławy przysięgłych został zapieczętowany, a policja poinformowała, że nie może ujawnić żadnych szczegółów dotyczących sprawy z 2022 roku.

Według akt sądowych, prawnik Gallagher, Robert Resnick, poprosił we wtorek o zwolnienie jego klientki za kaucją, zauważając, że była właścicielką nieruchomości na Florydzie, nie była karana i nie ma ryzyka ucieczki.

Gallagher jest prawnikiem z kalifornijską licencją i cieszy się dobrą reputacją.

Według NBC 6 wujek Gallagher zmarł w wieku 74 lat.

Akt oskarżenia dotyczy daty jego śmierci, 21 marca 2022. Stacja podała, że kilka dni przed śmiercią podpisał nowy testament, pozostawiając wszystko Shannon Gallagher i stwierdzając, że członkowie jego rodziny nie powinni nic otrzymać.

Testament ten jest teraz zapieczętowany, zgodnie z aktami sądowymi.

 

Źródło: insideedition
Foto: Youtube, fb screenshot
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu