Połącz się z nami

NEWS Florida

Na świątecznym lotnisku Tampa koncertować będzie nasz wybitny młody pianista chory na autyzm

Opublikowano

dnia

Międzynarodowy port lotniczy Tampa jest teraz oficjalnie przystrojony na święta, pełen świateł, kolorów i muzyki wśród terminali. Jednym z wykonawców muzycznych w okresie świątecznym będzie tu Polak, niezwykle utalentowany, chory na ciężki autyzm, Miłosz Gąsior, grający na pianinie.

Tradycyjne dekoracje ozdobiły lotnisko końcem listopada, kiedy zespół około 20 osób spędził 9 godzin dekorując cały budynek, od wypożyczalni samochodów po miejsce odbioru bagażu.

Prawie 200 wieńców i innych roślin zdobi teraz ściany Międzynarodowego Lotniska Tampa wraz z pięcioma drzewkami świątecznymi, z których największa choinka ma 18 stóp wysokości i stoi na środku głównego terminalu.

W zeszłym roku lotnisko wprowadziło dekoracje w odważnych kolorach różu i pomarańczy o tematyce Florydy.

REKLAMA REKLAMA

„Szukałam czegoś innego i niekonwencjonalnego” — powiedziała Maria Cook, kierownik ds. wydarzeń marketingowych na Międzynarodowym Lotnisku w Tampie, której zadaniem jest upewnienie się, że lotnisko nabiera świątecznego kolorytu gdy zbliżają się święta.

„Kolory reprezentują słońce Florydy i dobrze komponują się z naszym nowym flamingiem”.

Oprócz choinek zwykle kojarzonych z Bożym Narodzeniem na lotnisku znajduje się również ogromna menora, która zapala się podczas Chanuki oraz duża kinara z okazji święta Kwanzaa.

TPA będzie również oferować rozrywkę na żywo w Terminalu Głównym przez większość popołudni od 10 grudnia do Wigilii. Od dzwonników po zespoły chóralne — z pewnością każdy znajdzie coś, co wprawi wszystkich w świąteczny nastrój.

Wśród wykonawców jest Polak, 19-letni Miłosz Gąsior, utalentowany pianista z Pinellas County Centre for the Arts w Gibbs High School, u którego w wieku 2 lat zdiagnozowano ciężki autyzm.

„Miłosz boryka się cały czas ze swoim inaczej funkcjonującym mózgiem, ale walczy” – mówi na antenie Radia Deon Floryda mama Miłosza, Bożena Gąsior.

Miłosz wyróżnia się niesamowitymi zdolnościami muzycznymi i jest na dobrej drodze do ukończenia szkoły średniej blisko czołówki swojej klasy w maju 2023 roku.

W okresie świątecznym będzie koncertował nie tylko na lotnisku, ale też w polskich klubach, mówi jego mama Bożena.

W budynku Międzynarodowego Portu Lotniczego Tampa Miłosz zagra głównie jazzowe interpretacje utworów związanych ze świętami, a także kompozycje klasyczne.

Miłosz jest inspiracją, nie tylko dla dzieci obarczonych autyzmem, ale dla wszystkich, żeby wspierać się nawzajem i sobie pomagać.

„Każdy może pomóc Miłoszowi” mówi Bożena Gąsior, wystarczy obejrzeć jego film na YouTube, napisać komentarz, zrobić subskrypcję, polubić.

Nasze wsparcie jest niezmiernie ważne dla Miłosza i jego rodziny.

Bożena Gąsior gorąco prosi także o modlitwę za jej syna; „Nigdy nie wiemy jaki Bóg stawia dla nas cel, być może dla nas celem jest właśnie to, żeby innym pokazać nadzieję.”

Inni świąteczni wykonawcy w Terminalu Głównym lotniska, to Bill Vincent, The Santa Sisters i The Southern County Chorus.

TPA życzy wszystkim swoim gościom bezproblemowego świątecznego sezonu podróży, pełnego relaksujących lotów i dobrych chwil spędzonych z najbliższymi.

 

Źródło: tampaairport
Foto: tampaairport, YouTube

NEWS Florida

Nauczyciel muzyki w Venice został Nauczycielem Roku 2023 powiatu Sarasota.

Opublikowano

dnia

Autor:

Timothy Ferguson, nauczyciel muzyki w Garden Elementary School w Venice, został Nauczycielem Roku 2023 powiatu Sarasota. Ponad stu nauczycieli, członków rodzin i pracowników dystryktu zebrało się w środę wieczorem w Venice Community Centre, aby uczcić trzech finalistów plebiscytu.

Obok Fergusona, wyróżniono także Josepha Connera z Venice Middle School i Courtney Smith z Booker High School.

Fundacja Edukacyjna i okręg szkolny powiatu Sarasota przyznały nagrodę, która obejmuje premię w wysokości 5000 USD. Ferguson będzie reprezentował okręg szkolny przez cały rok, a także podczas tegorocznego ogólnostanowego konkursu.

Według Education Foundation Ferguson uczył muzyki przez 20 lat zarówno na Florydzie, jak i w Nowym Jorku.

REKLAMA REKLAMA

Przed wręczeniem nagrody Christopher Renouf, pełniący obowiązki kuratora dystryktu, skierował pochlebne słowa do każdego z trzech finalistów, mówiąc „Reprezentujecie najlepszych z najlepszych”.

Okręg i Fundacja Edukacyjna uhonorowały również Amber Rylak, nauczycielkę wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Emmy E. Booker, nagrodą Innowacyjnego Nauczyciela Roku.

Nagroda miała na celu uhonorowanie nauczyciela, który wykorzystał kreatywne strategie, aby zaspokoić unikalne potrzeby każdego ucznia, zgodnie z komunikatem. Wraz z nagrodą Rylak otrzymała premię w wysokości 2500 USD.

 

Źródło: heraldtribune
Foto: Education Foundation of County Sarasota
Czytaj dalej

NEWS Florida

7 skoków na 7 kontynentach w mniej niż 7 dni. Akcja ku czci poległych zakończyła się w Tampie

Opublikowano

dnia

Autor:

Uroczystym skokiem w środę w Tampie grupa Legacy Expeditions zakończyła akcję Triple 7. Wykonała siedem skoków ze spadochronem na siedmiu kontynentach w mniej niż siedem dni. Wydarzenie uczciło poległych żołnierzy. Miało także na celu zebranie funduszy na pomoc ich rodzinom.

Była to wyprawa o nazwie „Triple 7”, podczas której dziewięciu byłych członków amerykańskiej i kanadyjskiej służby wojskowej skoczyło ze spadochronem na cześć żołnierzy sił zbrojnych, którzy złożyli najwyższą ofiarę.

Akcja miała również na celu zebranie funduszy i zwiększenie świadomości na temat Folds of Honor, organizacji non-profit, która przyznaje stypendia edukacyjne małżonkom i dzieciom poległych lub rannych członków wojska lub ratowników.

Wyprawa rozpoczęła się na Antarktydzie, następnie skoczkowie udali się przez Andy do Santiago w Chile. Potem wykonali skok w Miami i w Barcelonie w Hiszpanii. Następnie udali się do Egiptu i do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zanim finiszowali w Perth w Australii.

REKLAMA REKLAMA

Każdy skok został wykonany na cześć poległych członków służby wojskowej. Uroczysty skok w Tampie uhonorował 13 osób, które straciły życie podczas wycofywania się USA z Afganistanu.

Wg. Andy’ego Stumpfa, jednego z założycieli Legacy Expeditions, kultywowanie pamięci o poległych jest ważna. Grupa ma też ambitny cel, jakim jest zebranie 7 milionów dolarów na Folds of Honor.

„Spróbujemy zmienić życie 1400 osób dzięki temu wydarzeniu”, powiedział Stumpf.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Folds of Honor, kliknij tutaj. Aby uzyskać więcej informacji na temat Legacy Expeditions, odwiedź ich stronę internetową: https://legacyexpeditions.net/.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, Triple7
Czytaj dalej

NEWS Florida

Kandydatka do komitetu miejskiego Surfside na Florydzie, oskarżona o morderstwo

Opublikowano

dnia

Autor:

Shannon Gallagher, która w zeszłym roku bezskutecznie ubiegała się o miejsce w komisji miejskiej Surfside na Florydzie, została aresztowana i jest przetrzymywana w więzieniu bez kaucji. Kobietę oskarżono o morderstwo pierwszego stopnia, poinformowały władze.

52-letnia Gallagher została aresztowana w Chicago i poddana ekstradycji na Florydę na podstawie nakazu aresztowania wydanego przez Departament Policji Fort Lauderdale, zgodnie z aktami sądowymi.

Kobieta została umieszczona w więzieniu powiatu Broward w zeszły piątek, 13 stycznia, i jest przetrzymywana bez kaucji pod zarzutem morderstwa pierwszego stopnia z użyciem broni palnej.

Gallagher kandydowała w 2022 roku do komisji miejskiej Surfside, ale przegrała. Społeczność znajdująca się blisko plaży była miejscem zawalenia się 12-piętrowego budynku i śmierci 98 osób, rok wcześniej.

REKLAMA REKLAMA

Dostęp do szczegółów dotyczących sprawy o morderstwo został ograniczony. Akt oskarżenia wielkiej ławy przysięgłych został zapieczętowany, a policja poinformowała, że nie może ujawnić żadnych szczegółów dotyczących sprawy z 2022 roku.

Według akt sądowych, prawnik Gallagher, Robert Resnick, poprosił we wtorek o zwolnienie jego klientki za kaucją, zauważając, że była właścicielką nieruchomości na Florydzie, nie była karana i nie ma ryzyka ucieczki.

Gallagher jest prawnikiem z kalifornijską licencją i cieszy się dobrą reputacją.

Według NBC 6 wujek Gallagher zmarł w wieku 74 lat.

Akt oskarżenia dotyczy daty jego śmierci, 21 marca 2022. Stacja podała, że kilka dni przed śmiercią podpisał nowy testament, pozostawiając wszystko Shannon Gallagher i stwierdzając, że członkowie jego rodziny nie powinni nic otrzymać.

Testament ten jest teraz zapieczętowany, zgodnie z aktami sądowymi.

 

Źródło: insideedition
Foto: Youtube, fb screenshot
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu