Połącz się z nami

NEWS Florida

Na świątecznym lotnisku Tampa koncertować będzie nasz wybitny młody pianista chory na autyzm

Opublikowano

dnia

Międzynarodowy port lotniczy Tampa jest teraz oficjalnie przystrojony na święta, pełen świateł, kolorów i muzyki wśród terminali. Jednym z wykonawców muzycznych w okresie świątecznym będzie tu Polak, niezwykle utalentowany, chory na ciężki autyzm, Miłosz Gąsior, grający na pianinie.

Tradycyjne dekoracje ozdobiły lotnisko końcem listopada, kiedy zespół około 20 osób spędził 9 godzin dekorując cały budynek, od wypożyczalni samochodów po miejsce odbioru bagażu.

Prawie 200 wieńców i innych roślin zdobi teraz ściany Międzynarodowego Lotniska Tampa wraz z pięcioma drzewkami świątecznymi, z których największa choinka ma 18 stóp wysokości i stoi na środku głównego terminalu.

W zeszłym roku lotnisko wprowadziło dekoracje w odważnych kolorach różu i pomarańczy o tematyce Florydy.

„Szukałam czegoś innego i niekonwencjonalnego” — powiedziała Maria Cook, kierownik ds. wydarzeń marketingowych na Międzynarodowym Lotnisku w Tampie, której zadaniem jest upewnienie się, że lotnisko nabiera świątecznego kolorytu gdy zbliżają się święta.

„Kolory reprezentują słońce Florydy i dobrze komponują się z naszym nowym flamingiem”.

Oprócz choinek zwykle kojarzonych z Bożym Narodzeniem na lotnisku znajduje się również ogromna menora, która zapala się podczas Chanuki oraz duża kinara z okazji święta Kwanzaa.

TPA będzie również oferować rozrywkę na żywo w Terminalu Głównym przez większość popołudni od 10 grudnia do Wigilii. Od dzwonników po zespoły chóralne — z pewnością każdy znajdzie coś, co wprawi wszystkich w świąteczny nastrój.

Wśród wykonawców jest Polak, 19-letni Miłosz Gąsior, utalentowany pianista z Pinellas County Centre for the Arts w Gibbs High School, u którego w wieku 2 lat zdiagnozowano ciężki autyzm.

„Miłosz boryka się cały czas ze swoim inaczej funkcjonującym mózgiem, ale walczy” – mówi na antenie Radia Deon Floryda mama Miłosza, Bożena Gąsior.

Miłosz wyróżnia się niesamowitymi zdolnościami muzycznymi i jest na dobrej drodze do ukończenia szkoły średniej blisko czołówki swojej klasy w maju 2023 roku.

W okresie świątecznym będzie koncertował nie tylko na lotnisku, ale też w polskich klubach, mówi jego mama Bożena.

W budynku Międzynarodowego Portu Lotniczego Tampa Miłosz zagra głównie jazzowe interpretacje utworów związanych ze świętami, a także kompozycje klasyczne.

Miłosz jest inspiracją, nie tylko dla dzieci obarczonych autyzmem, ale dla wszystkich, żeby wspierać się nawzajem i sobie pomagać.

„Każdy może pomóc Miłoszowi” mówi Bożena Gąsior, wystarczy obejrzeć jego film na YouTube, napisać komentarz, zrobić subskrypcję, polubić.

Nasze wsparcie jest niezmiernie ważne dla Miłosza i jego rodziny.

Bożena Gąsior gorąco prosi także o modlitwę za jej syna; „Nigdy nie wiemy jaki Bóg stawia dla nas cel, być może dla nas celem jest właśnie to, żeby innym pokazać nadzieję.”

Inni świąteczni wykonawcy w Terminalu Głównym lotniska, to Bill Vincent, The Santa Sisters i The Southern County Chorus.

TPA życzy wszystkim swoim gościom bezproblemowego świątecznego sezonu podróży, pełnego relaksujących lotów i dobrych chwil spędzonych z najbliższymi.

 

Źródło: tampaairport
Foto: tampaairport, YouTube

NEWS Florida

Jutro Florida Man Games: najbardziej szalona potyczka sportowa na Ziemi

Opublikowano

dnia

Autor:

Sobotnie „Florida Man Games” to zawody nawiązujące do wizerunku kochającego piwo, posiadającego aligatory i noszącego fryzurę typu mulet zjawiska mediów społecznościowych znanego jako „Człowiek z Florydy”. Pośród konkurencji będą m.in. walka na brzuchy i ucieczka przed policją.

„Florida Man Games” zadebiutują już jutro, w sobotę, 24 lutego w St. Augustine na Florydzie. Gry będą naśmiewać się z reputacji mieszkańców Słonecznego Stanu związanej z publikowaniem dziwnych wiadomości na temat broni, narkotyków, alkoholu i gadów – lub kombinacji tych czterech.

Wśród konkurencji będzie m. in. tor przeszkód w unikaniu aresztowania, podczas którego uczestnicy przeskakują płoty i podwórza, ścigani przez prawdziwych funkcjonariuszy policji; Cash Grab kategorii 5, w którym uczestnicy próbują zgarnąć jak najwięcej pieniędzy w dmuchanej budce i oczywiście zapasy piwnych brzuchów, czyli Florida Sumo.

Nie zabraknie konkursu jazdy na mechanicznym aligatorze, wyborów najlepszej fryzury typu mulet oraz wyboru najpiękniejszej dziewczyny z Florydy.

Koncepcja „Florida Man” wkradła się do świadomości ludzi dziesięć lat temu dzięki kontu @_FloridaMan na ówczesnym Twitterze.

Na koncie opatrzonym hasłem „Prawdziwe historie najgorszego superbohatera świata” pojawiały się takie nagłówki, jak: „Mężczyzna z Florydy podpalił garaż, który skonfiskował jego samochód, niszcząc własny pojazd” czy „Mężczyzna z Florydy próbował zapłacić w McDonald’s trawką.”

Bilety na wydarzenie kosztują od 45 o 145 dolarów i można je kupić tutaj.

Za organizacją „Florida Man Games” stoi mieszkaniec St. Augustine: Pete Melfi, właściciel The 904 Now, mediów zajmujących się powiatem St. Johns.

„To będzie szalony dzień pełen zabaw w błocie i torów przeszkód w stylu Florydy. To naprawdę będzie okazja, aby przez jeden dzień przeżyć życie Florida Man” – zapowiedział Melfi.

Źródło: fox13
Foto: „Florida Man Games”, YouTube
Czytaj dalej

News USA

Chcesz lepiej zarabiać na swojej firmie? Przenieś ją do Teksasu lub na Florydę

Opublikowano

dnia

Autor:

Exodus ze stanów o wysokich podatkach przyspieszył w ciągu ostatniej dekady, a stany kontrolowane przez Republikanów odnotował napływ przedsiębiorstw. Jak wynika z nowego raportu opublikowanego przez Bank Rezerwy Federalnej w Dallas, w latach 2010–2019 Teksas i Floryda były liderami w przyciąganiu przedsiębiorstw przenoszących się z innych części kraju.

W latach 2010-2019 do Teksasu przeniosło się ponad 25 000 przedsiębiorstw, zapewniając ponad 281 000 miejsc pracy. To zrównoważyło 18 000 przedsiębiorstw, które opuściły stan, co kosztowało około 179 000 miejsc pracy.

Ogółem w Teksasie migracja netto wyniosła 7232 firmy na plus i powstało prawie 103 000 miejsc pracy – najwięcej spośród wszystkich innych stanów w kraju.

Pod względem wzrostu liczby miejsc pracy netto Teksas wyprzedził Florydę, Georgię, Michigan i Arizonę.

Tymczasem Floryda była najpopularniejszym kierunkiem dla firm planujących przeniesienie, a za nią plasowały się Teksas, Karolina Południowa, Karolina Północna i Arizona.

W raporcie wskazano, że Teksas jest atrakcyjny dla przedsiębiorstw z wielu powodów, w tym ze względu na przyjazne dla biznesu otoczenie, takie jak niskie podatki i niewielkie regulacje, centralne położenie w kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych, rosnąca populacja i obfite zasoby energii.

Ani Teksas, ani Floryda nie mają podatku dochodowego.

„Niższe obciążenia podatkowe to główny element atrakcyjności Teksasu dla biznesu” – stwierdzono w raporcie.

Z drugiej strony Kalifornia odnotowała jedne z największych strat w zakresie miejsc pracy i przedsiębiorstw w całym kraju.

W latach 2010–2019 Golden State stracił ponad 44 000 miejsc pracy przeniesionych do Teksasu, co stanowi około 16% wszystkich stanowisk pracy przeniesionych do tego stanu. Tymczasem z Teksasu do Kalifornii przeniesiono tylko 14 700 stanowisk pracy.

Nie tylko firmy opuszczają Kalifornię. Jak wynika z notatki analityka Bank of America opartej na zebranych i anonimowych wewnętrznych danych klientów, coraz większa liczba Amerykanów migruje także do takich miejsc jak Floryda i Teksas.

„Skonstruowaliśmy szacunki krajowych przepływów migracyjnych w czasie zbliżonym do rzeczywistego i odkryliśmy, że trendy migracyjne z czasu pandemii nie odwracają się” – stwierdzono w analizie.

Od pierwszego kwartału 2023 r. dane sugerują, że miasta, które w czasie pandemii odnotowały duży napływ ludzi, nadal rozwijają się szybciej niż inne miasta w ostatnich kwartałach.

Z notatki analityka wynika, że na początku roku w San Francisco nastąpił gwałtowny spadek liczby ludności, przy czym w pierwszym kwartale 2023 r. nastąpił spadek o ponad 1%, a w latach 2020–2022 o ponad 3%.

Według Centrum Statystycznego Wymiaru Sprawiedliwości Kalifornijskiego Departamentu Sprawiedliwości, miasto zostało dotknięte gwałtownym wzrostem przestępczości przeciwko mieniu.

„Ta zmiana populacji daje jasny obraz” – twierdzi Janelle Fritts, analityczka ds. polityki w bezstronnej fundacji Tax Foundation. „Ludzie opuszczają stany o wysokich podatkach i kosztach, aby znaleźć alternatywy o niższych podatkach i niższych kosztach”.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: YouTube, istock/jacoblund/
Czytaj dalej

NEWS Florida

Florydzka plaża przyniosła śmierć. 7-latkę z Indiany zasypał piach z kopanego dołu

Opublikowano

dnia

Autor:

Władze podały, że 7-letnia dziewczynka ze stanu Indiana zmarła, a jej 9-letni brat trafił do szpitala po tym, jak na dzieci bawiące się na plaży w Lauderdale-By-The-Sea zawalił się piach z kopanego przez nie dołu. Sloan i Maddox Mattingly byli na wakacjach na Florydzie z rodzicami. Do tragedii doszło we wtorek popołudniu.

Biuro szeryfa w Broward podało, że Sloan i Maddox Mattingly z Indiany bawili się na plaży w Lauderdale-By-The-Sea, kiedy zostali uwięzieni w piasku. Dzieci w wieku 7 i 9 lat były na wakacjach z rodzicami.

Kilka agencji odpowiedziało na zgłoszenie w sprawie zdarzenia na plaży, około godziny 3:16PM we wtorek. Kilkoro plażowiczów, którzy byli świadkami próbowali uwolnić dzieci rękami, gorączkowo przekopując piach rękami i łopatkami.

Ratownicy użyli desek podporowych, aby zapobiec dalszemu zapadaniu się piasku, oraz łopat, aby wykopać rodzeństwo z dołu głębokiego na około 5-6 stóp, poinformowała Sandra King, rzeczniczka Pompano Beach Fire Rescue. Dziewczynka została całkowicie zasypana pod chłopcem.

Nie jest jasne, jak długo dzieci były uwięzione, zanim je uratowano. Świadkowie zdarzenia mówili o około 20 minutach. Pracownicy ratusza przekazali, że na plaży nie ma ratowników.

Dzieci przewieziono do szpitala, gdzie stwierdzono zgon 7-letniej Sloan. Stan 9-letniego Maddoxa jest stabilny.

Incydent wywołał ostrzeżenie Amerykańskiego Stowarzyszenia Ratowników o niebezpieczeństwach związanych z kopaniem w piasku.

Sloan

Stowarzyszenie oświadczyło również, że opowiada się za zwiększeniem liczby patroli na plażach w obszarach znanych z kopania piasku i zażądało, aby patrole plażowe udoskonaliły swoje szkolenia w zakresie reagowania w sytuacjach kryzysowych.

Nie było od razu wiadomo, czy dorosły pomagał dzieciom kopać dół.

 

 

Źródło: nbc, fox32
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu