Połącz się z nami

Ciekawostki

Wybierz drzewko na Boże Narodzenie i sam je zetnij. Farmy w okolicy Chicago podtrzymują tradycję

Opublikowano

dnia

Pójść do lasu jak za dawnych czasów i wybrać drzewko na choinkę już nie można ale farmy drzewek w rejonie Chicago starają się ożywić ducha Bożego Narodzenia, a wiele z nich już jest otwarte. Można na nich znaleźć wszystkie rodzaje drzew, od jodeł po sosny, a przede wszystkim wziąć udział w rodzinnej tradycji świątecznej.

Oto miejsca w okolicy Chicago, gdzie możesz wybrać choinkę dla swojej rodziny i samodzielnie ją ściąć:

Abbey’s Farms

Odwiedzający mogą przeglądać pola obsadzone sosnami i świerkami. Istnieje tu także możliwość zakupu innych świątecznych gadżetów, takich jak wieńce i girlandy.

Piła jest dostarczana za zwrotną opłatą gotówkową w wysokości 10 USD, a ceny drzew różnią się. Rezerwacji należy dokonać z wyprzedzeniem.

REKLAMA REKLAMA

Farma, położona przy 2855 Hart Rd. w Aurorze, jest otwarta w sezonie do 23 grudnia.

Szczegóły i rezerwacje terminu na stronie internetowej.

Richardson Adventure Farm

Wybór zawrotnej liczby 50 000 drzewek o różnych rozmiarach i kształtach jest rozrzucony na 75 akrach farmy.

Wycieczka tutaj obejmuje bezpłatną przejażdżkę wozem na pole choinek i z powrotem z bezpłatną filiżanką gorącej czekolady lub kawy. Będzie też można kupić wieńce i ozdoby świąteczne a farma profesjonalnie pakuje każde drzewo.

Wszystkie drzewa do samodzielnego ścięcia kosztują 79 USD plus podatek.

Farma, położona przy 9407 Richardson Rd. w Spring Grove będzie otwarta do 11 grudnia. Jednak sprzedaż na własną rękę zakończy się 4 grudnia, co oznacza, że ​​od tego dnia sprzedaż będzie obejmować tylko już ścięte jodły Fraser i Canaan.

Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie internetowej.

Pioneer Tree Farm

Pioneer Tree Farm oferuje w tym sezonie uprawy sosny, świerka, cedru i jodły.

Przejażdżki wozem na pola i z powrotem, a także pakowanie drzewek jest wliczone w cenę bez dodatkowych opłat. Piły ręczne są zapewnione, ale odwiedzający mogą przynieść własne. Wszystkie drzewa kosztują 80 dolarów.

Odwiedzający mogą tu także nabyć rękodzieła.

Farma, położona przy 4614 Pioneer Rd. w McHenry będzie otwarta w dniach 3-4 grudnia.

Więcej szczegółów na stronie internetowej.

Larson’s Family Farm

Larson’s Family Farm obejmuje wiecznie zielone pole o powierzchni 18 akrów, obsadzone jodłą Caanan i Concolor, świerkiem kłującym, świerkiem pospolitym oraz sosną szkocką i białą.

Gospodarstwo zapewnia bezpłatnie piły i usługi, w tym pakowanie choinek. Opłata za wszystkie drzewa wynosi 55 USD z podatkiem.

Gospodarstwo zlokalizowane pod adresem 4404 Somonauk Rd. w Sandwich i będzie otwarte do 11 grudnia.

Więcej informacji na stronie internetowej farmy.

Anderson Tree Farm

Ci, którzy szukają świerka pospolitego, świerka Colorado lub sosny białej, mogą udać się do Anderson Tree Farm.

Gospodarstwo zapewnia bezpłatne usługi pakowania oraz oferuje gościom bezpłatną gorącą czekoladę i popcorn.

Farma, położona przy 508 W. Route 126 w Plainfield, została otwarta na sezon 19 listopada.

Więcej informacji na stronie internetowej farmy.

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/romrodinka

NEWS Florida

7 skoków na 7 kontynentach w mniej niż 7 dni. Akcja ku czci poległych zakończyła się w Tampie

Opublikowano

dnia

Autor:

Uroczystym skokiem w środę w Tampie grupa Legacy Expeditions zakończyła akcję Triple 7. Wykonała siedem skoków ze spadochronem na siedmiu kontynentach w mniej niż siedem dni. Wydarzenie uczciło poległych żołnierzy. Miało także na celu zebranie funduszy na pomoc ich rodzinom.

Była to wyprawa o nazwie „Triple 7”, podczas której dziewięciu byłych członków amerykańskiej i kanadyjskiej służby wojskowej skoczyło ze spadochronem na cześć żołnierzy sił zbrojnych, którzy złożyli najwyższą ofiarę.

Akcja miała również na celu zebranie funduszy i zwiększenie świadomości na temat Folds of Honor, organizacji non-profit, która przyznaje stypendia edukacyjne małżonkom i dzieciom poległych lub rannych członków wojska lub ratowników.

Wyprawa rozpoczęła się na Antarktydzie, następnie skoczkowie udali się przez Andy do Santiago w Chile. Potem wykonali skok w Miami i w Barcelonie w Hiszpanii. Następnie udali się do Egiptu i do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zanim finiszowali w Perth w Australii.

REKLAMA REKLAMA

Każdy skok został wykonany na cześć poległych członków służby wojskowej. Uroczysty skok w Tampie uhonorował 13 osób, które straciły życie podczas wycofywania się USA z Afganistanu.

Wg. Andy’ego Stumpfa, jednego z założycieli Legacy Expeditions, kultywowanie pamięci o poległych jest ważna. Grupa ma też ambitny cel, jakim jest zebranie 7 milionów dolarów na Folds of Honor.

„Spróbujemy zmienić życie 1400 osób dzięki temu wydarzeniu”, powiedział Stumpf.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Folds of Honor, kliknij tutaj. Aby uzyskać więcej informacji na temat Legacy Expeditions, odwiedź ich stronę internetową: https://legacyexpeditions.net/.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, Triple7
Czytaj dalej

News USA

Lodowe Zamki w Wisconsin muszą zaczekać na zimę. Atrakcja opóźnia swoje otwarcie

Opublikowano

dnia

Autor:

Otwarcie popularnej zimowej atrakcji w Lake Geneva zostało przesunięte na 3 lutego. Ice Castles miały zacząć działać w przyszłym tygodniu, ale organizatorom nie udało się zebrać wystarczającej ilości lodu.

Ice Castles mają zostać otwarte w Geneva National Resort & Club drugi rok z rzędu. Atrakcję zapowiadaliśmy 27 listopada.

Ta sezonowa firma rozrywkowa znana jest z tworzenia wyszukanych zamków zbudowanych w całości z lodu w kilku miastach w Ameryce Północnej.

Profesjonalni rzemieślnicy zbierają i ręcznie układają do 10 000 sopli każdego dnia, aby stworzyć atrakcję na świeżym powietrzu. Doświadczenie obejmuje wyrzeźbione w lodzie tunele, fontanny, zjeżdżalnie, przestrzenie do czołgania się i szczeliny, które są oświetlane w nocy za pomocą zmieniających kolor świateł LED.

REKLAMA REKLAMA

W tym roku Ice Castles będą miały również przeprojektowany i ulepszony kulig z zaprzęgiem konnym, nowe oświetlenie i zimowe postacie, które goście będą mieli okazję spotkać.

Bilety na zwiedzanie zamarzniętych fortec będą dostępne od 28 listopada 2022 r. na stronie icecastles.com.

Atrakcja zazwyczaj otwiera się od połowy do końca stycznia, w zależności od pogody, i pozostaje otwarta tylko przez około cztery tygodnie.

Ice Castles ma również cztery inne lokalizacje w Utah, Minnesocie, New Hampshire i Nowym Jorku. Firma została założona przez Brenta Christensena, ojca sześciorga dzieci z Utah, który szukał sposobów, aby jego rodzina mogła wspólnie cieszyć się świeżym powietrzem, nawet zimą.

Stworzył on jaskinię lodową na podwórku ich domu, która stała się popularna nie tylko wśród jego własnych dzieci.

Lodowe zamki znajdują się przy 1221 Geneva National Avenue South w Lake Geneva. Parking w ośrodku Geneva National Resort and Club jest bezpłatny.

Goście są proszeni o odpowiednie zimowe ubranie się, wraz z ciepłymi śniegowcami. Wózki dla dzieci nie mogą się tu poruszać, lepiej wziąć ze sobą sanki. Ice Castles nie zapewnia sanek dla gości.

Źródło: abc7
Foto: YouTube, Ice Castles
Czytaj dalej

News Chicago

Miecz z Field Museum ma 3000 lat. Zobacz niezwykły zabytek na nowej wystawie

Opublikowano

dnia

Autor:

Miecz uważany za replikę i przechowywany w Field Museum od lat dwudziestych XX wieku okazał się prawdziwym zabytkiem. Broń wykonana z brązu i długa na 3 stopy ma 3000 lat. Od 31 marca będzie można ją podziwiać na wystawie pt. „Pierwsi królowie Europy”.

Miecz z brązu został znaleziony na dnie Dunaju około 1920 roku. Wrzucanie mieczy do rzek było częścią tradycji epoki brązu na dzisiejszych Bałkanach i w okolicach. Analogicznie zakopywano topór wojenny przy podpisywaniu traktatu o pokoju.

Muzeum kupiło niezwykle dobrze zachowany miecz z Węgierskiego Muzeum Narodowego wkrótce po tym, jak został wyłowiony, wyjaśnia William Parkinson, kurator antropologii placówki. Jego przyjaciel z węgierskiego muzeum, odwiedzający Chicago zeszłego lata zidentyfikował błąd w opisie miecza, uważanego za replikę.

Przeprowadzone testy potwierdziły błąd. Miecz okazał się 3000-letnim oryginałem.

Nadchodząca wystawa w Field Museum „Pierwsi królowie Europy” prezentująca unikatowy zabytek, przeniesie odwiedzających 5000 lat wstecz.

REKLAMA REKLAMA

Na samym początku epoki brązu ludzie wiedzieli jak wytapiać miedź, wydobywając ja z rudy. Potem zaczęli mieszać ją z cyną, co było wielką zmianą, opowiada Parkinson. Cyna uczyniła metal znacznie silniejszym.

Pod koniec epoki brązu – która trwała od około 3000 r. p.n.e. do 800 p.n.e. – miecze z brązu prawdopodobnie ścierały się z nowomodną żelazną bronią.

O tym, że około 5000 lat temu europejskie plemiona rolników po raz pierwszy zobaczyły konie, które przybyły z południowej Rosji, zwiedzający także dowiedzą się na wystawie, której otwarcie zaplanowano na 31 marca.

 

Źródło: abc7
Foto: YouTube, Field Museum
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne w tym miesiącu