Połącz się z nami

NEWS Florida

Spieszcie by zapłacić podatek od nieruchomości. 4% zniżki tylko do 30 listopada w powiecie Sarasota

Opublikowano

dnia

Właściciele nieruchomości w powiecie Sarasota mają jeszcze tydzień, aby skorzystać z 4% zniżki na podatek od nieruchomości, informuje urząd poborcy podatkowego powiatu. Termin mija 30 listopada.

W środę, 30 listopada, upływa termin 4% zniżki, a klienci mają jeszcze czas na zapłacenie podatku za pomocą różnych opcji płatności, informuje poborca ​​podatkowy Barbara Ford-Coates.

„Biura są zamknięte 24 i 25 listopada na Święto Dziękczynienia, a ostatni tydzień listopada to bardzo pracowity czas w naszych biurach, więc klienci powinni planować płatność z wyprzedzeniem” – przypomina Ford-Coates.

Aby przyspieszyć pobór podatku, w środę 30 listopada w budynku Terrace Building w centrum Sarasoty i w Venice, w budynku administracyjnym Anderson klienci mogą płacić podatki bez wychodzenia z samochodu, w godzinach od 8.30 a.m. do 5:00 p.m.

Biuro Mid-County posiada stały pas przejazdu Drive-Thru dla wszystkich płatności. Klienci powinni przynieść cały rachunek podatkowy i sprawdzić już wypisaną kwotę do zapłaty za listopad. Górna część rachunku zostanie ostemplowana zapłacona i zwrócona, podał urząd skarbowy.

Aby otrzymać 4% rabatu, opcje płatności obejmują:

Onlinewww.SarasotaTaxCollector.com do 11:59 p.m. EST w środę, 30 listopada; płatność eCheck jest bezpłatna. Opłacony paragon można wydrukować od razu.

Poczta – koperta ze stemplem pocztowym z datą do środy, 30 listopada, z czekiem płatnym na rzecz poborcy podatkowego powiatu Sarasota.

Drive-Through30 listopada od 8:30 a.m. do 5:00 p.m. w:

  • Śródmieście Sarasota przy Terrace Building, 101 S. Washington Blvd.
  • Biuro Mid-County, na pasie dla kierowców, 6100 Sawyer Loop Rd.
  • Venice przy budynku administracji Andersona, 4000 S. Tamiami Trail

Skrzynki wrzutowe czynne całą dobę – czeki należy zdeponować do godziny 5:00 p.m. w środę 30 listopada:

  • Śródmieście Sarasota przy wejściu do budynku Terrace na Adams Ln.
  • Mid-County przy głównym wejściu
  • Venice przy głównym wejściu do budynku administracyjnego (od strony US 41)
  • Ratusz North Port na pasie obwodnicy

Osobiście – spotkania są wysoce zalecane w centrum Sarasoty, Mid-County i Venice; wymagane jest umawianie się na określony termin w North Port.

Umów się na spotkanie na stronie www.SarasotaTaxCollector.com.

 

Źródło: mysuncoast
Foto: sarasota county, istock/AndreyPopov

NEWS Florida

Złodziej zwrócił prochy matki mieszkańca Winter Haven, ale samochód zachował

Opublikowano

dnia

Autor:

Policja w Winter Haven szuka złodzieja lub złodziei, którzy ukradli samochód prosto z podjazdu domu – Dodge Charger SRT Hellcat został skradziony około 3 nad ranem w poniedziałek. Całe szczęście jego cenna zawartość wróciła do właściciela.

Larry Carter Jr. nie słyszał żadnego alarmu, ani pracy silnika. Uważa więc, że złodzieje musieli wypchnąć jego auto na ulicę.

Swój samochód, Dodge Charger SRT Hellcat 2023, zadedykował swojej matce, która zmarła w marcu 2019 r. Kolor fioletowy był jej ulubionym, a na tylnej szybie widniał także napis „In Loving Memory”.

„Ona była całym moim światem” – twierdzi Carter. Część prochów matki umieścił w małej torebce przy uchwycie na kubek, więc mógł zabrać je ze sobą, gdziekolwiek się wybierał.

We wtorek rano Larry Carter Jr. dokonał szokującego odkrycia w swojej skrzynce pocztowej. Złodziej lub złodzieje pozornie musieli odzyskać sumienie i zwrócili mu prochy jego matki. Samochód jednak zatrzymali dla siebie.

Osoby, które zobaczą skradziony samochód proszeni są o kontakt z policją Winter Haven pod numerem 863-401-2256.

 

Źródło: fox13
Foto: Larry Carter
Czytaj dalej

NEWS Florida

Twórczość Taylor Swift będzie tematem jesiennych zajęć na Uniwersytecie Południowej Florydy

Opublikowano

dnia

Autor:

Trzy profesorki z kampusu Uniwersytetu Południowej Florydy w Tampie łączą w swoich klasach popkulturę i poezję. Jesienią Emily Jones, Michelle Taylor i Jessica Cook będą uczyć o twórczości Taylor Swift.

Kurs LIT3301: Kulturoznawstwo i sztuka popularna, zawsze uwzględniał popkulturę. W nadchodzącym semestrze jesiennym studenci będą mieli okazję wziąć udział w części zajęć z podtytułem „Taylor Swift’s Eras”.

„Inni wykładowcy prowadzili zajęcia wokół Harry’ego Pottera, adaptacji Jane Austen, potworów w fikcji i tego typu rzeczy. Są to więc w dużej mierze zajęcia poświęcone popkulturze” – wyjaśniła Jessica Cook, profesor nadzwyczajna na USF.

Emily Jones, która także jest profesor nadzwyczajną języka angielskiego na uniwersytecie, jest samozwańczą „Swiftie” i twierdzi, że twórczość piosenkarki jest przykładem poezji miłosnej, dzięki której studenci mogą w pewnym sensie nawiązać kontakt z wcześniejszą poezją.

Zespół pedagogów planuje wykorzystać teksty Taylor Swift  i omówić artystkę jako „fenomen popkultury”. Trzy profesorki posłuchają również najnowszego albumu Swift „The Tortured Poets Department” i włączą jej najnowsze utwory do programu kursu.

Według Emily Jones, muzyka współczesna jest kontynuacją tradycyjnej poezji, której uczono się przez wieki. Daje świetną okazję do dalszego wchodzenia w świat muzyki.

 

Źródło: fox13
Foto: USF, YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Nie żyje samica manata o imieniu Juliet z Zoo w Tampie. Miała 65 lat

Opublikowano

dnia

Autor:

W niedzielę Zoo Tampa z Lowry Park ogłosiło śmierć jednego z najstarszych znanych manatów na świecie. Pracownicy ogrodu poinformowali, że samica manata o imieniu Juliet miała ponad 65 lat i pozostawiła po sobie światowe dziedzictwo w zakresie ochrony i edukacji manatów.

W grudniu, ważąca 3045 funtów Juliet, została przeniesiona do Zoo Tampa w celu pilnej oceny lekarskiej w ośrodku intensywnej opieki medycznej w Manatee Critical Care Center, Davida A. Straza Jr.

Centrum jest jednym z zaledwie czterech ośrodków w USA zapewniających zaawansowaną opiekę ciężko rannym, chorym i osieroconym manatom.

Przez ponad cztery miesiące Juliet z powodzeniem przystosowywała się do nowego środowiska na basenach rehabilitacyjnych w zoo i utrzymywała kontakty towarzyskie z innymi manatami, według dr Cynthii Stringfield, starszej wiceprezes Zoo w Tampie ds. zdrowia, ochrony i edukacji zwierząt.

W zeszłym tygodniu Juliet przechodziła rutynowe badania lekarskie. Wykazywała problemy zdrowotne, które według lekarzy weterynarii, były związane z jej zaawansowanym wiekiem. Jednak nocy z soboty na niedzielę jej stan się pogorszył.

Jak poinformowały władze ogrodu zoologicznego, zostanie przeprowadzona sekcja zwłok Juliet.

Według pracowników zoo, Juliet była ukochanym zwierzęciem, które podbiło serca wielu osób na całym świecie. Dzięki niej wielu z nich zaczęło troszczyć się o los krów morskich.

 

Źródło: fox13
Foto: Zoo Tampa
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne w tym miesiącu