Połącz się z nami

News Chicago

Otwarcie Encore Gallery w St. Charles. Największy salon w USA

Opublikowano

dnia

W czwartek 3 listopada miało miejsce uroczyste otwarcie Encore Gallery w St. Charles – największego salonu sprzedaży z łazienkami, kuchniami, podłogami, oknami i drzwiami garażowymi w Stanach Zjednoczonych. To już trzecia lokalizacja w Illinois firmy prowadzonej przez Polaków i odnoszącej tutaj spektakularne sukcesy.

Encore Gallery jest importerem, dystrybutorem i dostawcą nowoczesnych, najbardziej zaawansowanych technologicznie płytek gresowych i ceramicznych, mchu konserwowanego i innych produktów przeznaczonych do projektowania i urządzania wnętrza domu z Europy.

Firma prowadzi trzy najnowocześniejsze salony projektantów z ponad 100 wystawami naturalnej wielkości na łącznej powierzchni 500 000 stóp kwadratowych, gdzie prezentuje 1000 kolekcji płytek w małym i dużym formacie, dostępnych do natychmiastowego odbioru.

Jej wielojęzyczny personel zapewnia światowej klasy obsługę klienta, w tym bezpłatny, profesjonalny projekt 3D, wizualizację i renderowanie wymarzonej łazienki, kuchni, kominka i wielu innych pomysłów na projekt.

Oficjalne otwarcie trzeciego, najnowszego, działającego od września, salonu Encore Gallery, miało miejsce w czwartek 3 listopada.

Na uroczystość przybyli współpracownicy firmy i zaproszeni goście. Na wydarzeniu obecne były polonijne i amerykańskie media, przedstawiciele organizacji rządowych i polonijnych.

Pomysłodawca i właściciel Encore Gallery, Marcin Kondek, otworzył uroczystość witając gości i wspominając historię założenia i rozwoju działalności salonu.

Pierwszą firmą, z którą zaczął współpracować, był polski producent płytek Tubądzin, której przedstawicieli spotkał przypadkiem na targach w Orlando.

„Okazało się, że jedna z firm polskich wystawia się na tych targach” – wspominał Marcin Kondek – „Była to firma Tubądzin”. Kontakt wtedy nawiązany, zaowocował współpracą, trwającą do dziś.

Marcin Kondek podziękował obecnym przedstawicielom firmy, Tomaszowi Smusowi i Amadeuszowi Kowalskiemu, za okazane mu zaufanie.

 

Kolejną firmą, z którą Encore Gallery nawiązało współpracę był świętokrzyski Cerrad, z Filipem Cegłowskim i Piotrem Tarasińskim.

Trzecią współpracującą firmą został producent z Włoch – Infinitive, ostatnią – polska firma Paradyż. Właściciel Encore Gallery podziękował Annie Tępińskiej – Marcinek.

„Zakochałem się w kolekcji Gosi Baczyńskiej”- podkreślił Marcin Kondek, mówiąc o kolekcji płytek dla Paradyż słynnej polskiej projektantki mody.

Marcin Kondek wymienił także wszystkie firmy współpracujące z Encore Gallery. Podziękował swojej prawniczce Marioli Gołocie, doradcy finansowemu, projektantom, partnerom w firmie, żonie i synowi oraz wszystkim pracownikom.

„Muszę przyznać, że mam wielkie szczęście do ludzi” – powiedział – „Dzięki nim wstaję rano szczęśliwy, uśmiechnięty i idę do pracy”

Podczas gali głos zabrał Amadeusz Kowalski, wiceprezes firmy Tubądzin, który także wspominał pierwsze spotkanie z Marcinem Kondkiem, początek współpracy i gratulował wykonanej pracy, oraz determinacji w drodze do sukcesu.

Przemówili także inni współpracownicy Encore Gallery: Filip Cegłowski i Piotr Tarasiński z firmy Cerrad, przedstawiciele producenta Infinity z Włoch, Anna Tępińska-Marcinek, współwłaścicielka firmy Paradyż, projektantka Gosia Baczyńska, Tomasz Smus, architekt grupy Tubądzin, oraz Michał Rzeźnik,  Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu PAIH.

 

Nowy salon mieści się przy 1950 Lincoln Hwy., St. Charles, IL 60174, tel. 1-224-770-1241

Encore Gallery prowadzi także salon sprzedaży przy 900 N. Michigan Ave. na 4 piętrze MyPlanet Living Center oraz przy 5750 Mcdermott Dr., Berkeley, IL

Źródło: informacja własna
Foto: fb

 

 

 

News Chicago

Premier Ukrainy zachęcał w Chicago do inwestycji w zniszczonej wojną Ukrainie

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek Premier Ukrainy, Denys Shmyhal, spotkał się w Chicago z Gubernatorem J.B. Pritzkerem i specjalną przedstawicielką do spraw odbudowy gospodarczej Ukrainy z Białego Domu, Penny Pritzker. Zachęcał do inwestowania na Ukrainie, jednocześnie w dalszym ciągu wywierając presję na Kongres, aby wysłał większą pomoc nadzwyczajną dla rozdartego wojną kraju.

Denys Shmyhal powiedział, że Rosja wykorzystuje brak amerykańskiej pomocy dla Ukrainy, zmuszając siły jego kraju do racjonowania zasobów.

Twierdzi, że 4 tygodnie temu był świadkiem, jak ukraińscy żołnierze używali od jednego do pięciu pocisków artyleryjskich dziennie na odcinku linii frontu długości 12,5 mili, podczas gdy Rosjanie w dalszym ciągu używali setek pocisków artyleryjskich dziennie.

„Odstraszamy ich, ale bez dochodów nie jest to możliwe. Dlatego potrzebujemy tego wsparcia tak szybko, jak to możliwe” – powiedział Shmyhal.

Spiker amerykańskiej Izby Reprezentantów, Mike Johnson, powiedział w tym tygodniu, że nalega na zatwierdzenie pakietu nadzwyczajnej pomocy zagranicznej, który rozdziela wsparcie dla Ukrainy, Izraela i Tajwanu – a także pomoc humanitarną dla Gazy – na cztery osobne ustawy.

Przywódcy Demokratów w Izbie Reprezentantów zasygnalizowali poparcie, ale we wtorek chcieli zapewnienia, że uwzględniono wszystkie elementy projektu ustawy wcześniej zatwierdzonego przez Senat.

Oprócz Penny Pritzker, Denys Shmyhal po raz pierwszy spotkał się z liderami biznesu z Chicago, w tym z dyrektorem generalnym Invenergy, Michaelem Polskym, i założycielem Clayco, Bobem Clarkiem, aby podkreślić znaczenie amerykańskich inwestycji na Ukrainie.

Na konferencji prasowej w Loop, zorganizowanej po tym spotkaniu, Szmyhal powiedział, że dla Ukrainy kluczowe znaczenie ma przyciągnięcie amerykańskich inwestycji – szczególnie w sektorze energetycznym.

Premier Ukrainy podkreślił także znaczenie wyposażenia kraju w dodatkowe systemy obrony powietrznej, które, jego zdaniem, pomogą chronić infrastrukturę cywilną przed rosyjską agresją.

Później Denys Shmyhal spotkał się za zamkniętymi drzwiami z Gubernatorem i Penny Pritzker na 30-minutowym spotkaniu na temat tego, co Illinois może zrobić, aby pomóc w ożywieniu gospodarczym Ukrainy i jak wywrzeć presję na Kongres, aby wysłał większą pomoc.

Do Polski wysłano Gwardię Narodową stanu Illinois, aby pomóc rodzinom ukraińskim szukającym schronienia, a policja stanowa stanu Illinois wysłała tysiące elementów wyposażenia ochronnego, w tym kamizelki kuloodporne, balistyczne osłony twarzy i hełmy balistyczne.

Gubernator J.B. Pritzker, brat Penny Pritzker, również podpisał ustawę, która zlikwidowała wszystkie fundusze emerytalne z banków i firm kontrolowanych przez Rosję.

Penny Pritzker powiedziała, że Ukraina znajduje się w punkcie zwrotnym, gdy prezydent Rosji Władimir Putin atakuje infrastrukturę energetyczną i codziennie przeprowadza ataki rakietowe.

„Jego agresja nie zakończy się na granicy Ukrainy i nie możemy pozwolić, aby mu się to udało” – stwierdziła.

Penny Pritzker przypomniała, że Nicholas Pritzker, dziadek zarówno Gubernatora, jak i jej, uciekł z Kijowa 140 lat temu, uciekając przed ówczesnymi prześladowaniami Żydów. Został farmaceutą, a następnie prawnikiem i wychowywał się w Chicago.

Premier Denys Shmyhal nazwał odbudowę Ukrainy największym globalnym projektem od zakończenia II Wojny Światowej – obejmującym trudne zadanie odbudowy ponad 250 000 budynków mieszkalnych, 3800 szkół i 1500 zniszczonych placówek medycznych.

„Ta inicjatywa może zostać podjęta nie tylko przez państwa i instytucje międzynarodowe, ale także przez miasta i społeczności” – powiedział Shmyhal. „Mam nadzieję, że Chicago i inne społeczności w Illinois wyrażą chęć wsparcia i patronowania naszym ukraińskim miastom dotkniętym wojną. Będzie to kolejny ważny przejaw Waszej solidarności”

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, biuro Gubernatora Illinois
Czytaj dalej

News Chicago

Morderczyni, która zabiła 19-latkę by wyciąć z jej łona dziecko, odsiedzi 50 lat

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek Clarisa Figueroa przyznała się do zamordowania ciężarnej Marlen Ochoa-Lopez w swoim domu w Southwest Side i wycięcia dziecka z jej macicy. Tym samym jedna z najbardziej szokujących i makabrycznych spraw o zabójstwo w mieście od lat, nie doczeka się długiego procesu, który byłby bolesny dla rodziny ofiary. Zamieszany był w nią także Polak, Piotr Bobak.

Prokuratorzy powiatu Cook ogłosili podpisanie ugody podczas przesłuchania we wtorek po południu, przed sędziną Peggy Chiampas.

51-letnia Clarisa Figueroa pojawiła się w jasnożółtym kombinezonie, z włosami splecionymi ciasno z tyłu głowy i siedząc na wózku inwalidzkim. Oskarżona zgodziła się przyznać do jednego morderstwa i została skazana na 50 lat więzienia – będzie musiała odsiedzieć 100% tego czasu bez szans na wcześniejsze zwolnienia warunkowe.

Szczegółowo morderstwie, do którego doszło 23 kwietnia 2019 roku pisaliśmy tutaj.

We wtorkowej rozprawie wzięło udział kilku członków rodziny i przyjaciół Marlen Ochoa-Lopez, w tym Yovanny Lopez, jej mąż i ojciec dziecka, Yovanny’ego Jadiela Lopeza.

W oświadczeniu odczytanym na sali sądowej po hiszpańsku i angielsku opisał, jak tragedia wpłynęła na niego i na starsze dziecko pary, Joshuę, który stracił matkę.

„Wspomnienie ostatniego oddechu mojego synka w moich ramionach to całkowita agonia” – powiedział, nawiązując do śmierci noworodka. Mały Yovanni Lopez doznał urazu mózgu z powodu niedotlenienia i zmarł kilka tygodni po zamordowaniu Marlen.

Desiree Figueroa

Clarisa Figueroa odmówiła składania zeznań przed sądem.

W styczniu tego roku jej córka, 29-letnia Desiree Figueroa, zgodziła się przyznać do winy i zeznawać przeciwko matce w ramach porozumienia, na mocy którego została skazana na 30 lat więzienia.

Natomiast w styczniu 2023 roku na 4 lata więzienia za utrudnianie dochodzenia został skazany Piotr Bobak, który spotykał się z Clarisą. Polak pomógł kobietom posprzątać mieszkanie po dokonanej zbrodni i potwierdził, że dziecko jest jego synem. Po zwolnieniu z więzienia został deportowany.

Piotr Bobak

Prokuratorzy oskarżyli Clarisę Figueroa o to, że zwabiła Marlen Ochoa-Lopez do jej domu w Southwest Side ofertą bezpłatnego oddania ubranek dziecięcych. Kabel posłużył do uduszenia nastolatki, a nóż rzeźnicki do wycięcia dziecka kobiety z jej macicy. Zabójstwo było zaplanowane kilka tygodni wcześniej.

Ciało Marlen Ochoa-Lopez zostało włożone do plastikowej torby i wyniesione do kosza na śmieci pod domem. Clarisa następnie zadzwoniła pod numer 911, twierdząc, że właśnie urodziła w domu, a dziecko nie oddycha.

Marlen Ochoa-Lopez

Desiree Figueroa, która w momencie morderstwa była w ciąży, urodziła dziecko w areszcie w listopadzie 2019 r.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, Chicago Police Department
Czytaj dalej

News Chicago

Strzelanina w Naperville spowodowała zamknięcie okolicznych szkół

Opublikowano

dnia

Autor:

Władze podały, że kilka szkół tymczasowo zamknięto, a pobliskich mieszkańców poproszono o schronienie się po strzelaninie na przedmieściach Naperville we wtorek po południu. Policja poszukuje sprawcy.

Według policji w Naperville, funkcjonariusze zostali wezwani do domu pod adresem 2500 Leach Drive około 1:30PM, w związku ze zgłoszeniem ofiary postrzału. Funkcjonariusze znaleźli ranną osobę w mieszkaniu i przewieźli ją do lokalnego szpitala z obrażeniami niezagrażającymi życiu.

Ofiarą był 22-letni mężczyzna. Dom, w którym doszło do strzelaniny otoczono policyjną taśmą.

Podejrzany w tej sprawie uciekł z miejsca zdarzenia pieszo, co doprowadziło do wydania nakazu schronienia się w miejscu przebywania oraz zamknięcia kilku lokalnych szkół. Władze szkolne poinformowały, że blokady zostały zniesione we wtorek po południu.

Policja uważa, że strzelanina miała charakter celowy, a dochodzenie jest w toku. Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje, proszony jest o kontakt z policją pod numerem 630-420-6665.

 

Źródło: nbc, cbs
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne w tym miesiącu