Połącz się z nami

News Chicago

Bieg dla świadomości i wsparcia chorych na raka jajnika w sobotę w Cantigny Park. Razem możemy więcej

Opublikowano

dnia

National Ovarian Cancer Coalition będzie gospodarzem imprezy Together in Teal 5K w sobotę 15 października w Cantigny Park. Celem biegu jest podniesienie świadomości na temat choroby nowotworowej jajnika i zbieranie funduszy na programy wsparcia. Wrzesień był Narodowym Miesiącem Świadomości Raka Jajnika.

Jedna na 78 kobiet zachoruje na raka jajnika.

Szacuje się, że w 2022 r. choroba zostanie zdiagnozowana u 19 880 kobiet, które będą miały 93% szans na przeżycie kolejnych pięciu lat, pod warunkiem że będzie to wczesne stadium choroby.

Jednak problemem w przypadku tej choroby jest brak testów na wczesną diagnozę. A bez możliwości wczesnej diagnozy tylko 20% wszystkich przypadków jest wykrywanych na czas.

W przypadku odkrycia choroby w stadium III lub wyższym, przeżywalność kobiet spada do około 30%.

Te liczby podane przez National Ovarian Cancer Coalition, ovarian.org, są zniechęcające. Dlatego organizacja ciężko pracuje, aby edukować kobiety na temat oznak i objawów raka jajnika, a także wspierać osoby, które już zostały zdiagnozowane.

REKLAMA REKLAMA

Według strony internetowej grupy, częstymi objawami choroby są wzdęcia, bóle miednicy lub brzucha, problemy z jedzeniem lub szybkie uczucie sytości oraz częste oddawanie moczu.

Ponieważ nie ma badań przesiewowych w kierunku choroby, bardzo ważne jest, aby kobiety zwracały uwagę na zmiany zachodzące w ciele, aby mogły powiadomić swojego lekarza.

„Ponieważ nie ma testu wczesnego wykrywania, jak w przypadku niektórych innych nowotworów ginekologicznych, kobiety są najczęściej diagnozowane w późnym stadium, a wskaźnik przeżywalności jest niski.” – mówi Karen Young, menedżer regionalny National Ovarian Cancer Coalition NOCC na Środkowym Zachodzie.

„Mamy nadzieję, że dzięki naszym wysiłkom możemy dotrzeć do większej liczby osób, aby żadna kobieta nigdy nie straciła życia z powodu raka jajnika”

Wydarzenie Together in Teal odbędzie się w sobotę 15 października w Cantigny Park, przy 1S151 Winfield Road, Wheaton, w godzinach od 8.00 a.m. do 11:30 p.m. Rejestracja w tym roku jest bezpłatna. Jest to jubileuszowy, 25. marsz w Chicago.

Nie ma minimalnych wymagań dotyczących zbierania funduszy; jednak organizatorzy zachęcają osoby, które przeżyły raka jajnika i członków rodziny, do utworzenia zespołu i poproszenia ich przyjaciół i rodziny o wspieranie ich zespołu a tym samym wspieranie pracy organizacji NOCC.

Każdy, kto chciałby wziąć udział w naszym wydarzeniu, może zarejestrować się na stronie togetherinteal.donordrive.com.

Ci, którzy chcieliby wesprzeć wysiłki NOCC, ale nie mogą uczestniczyć w marszu 15 października, mogą zarejestrować się jako wirtualny spacerowicz albo przekazać darowiznę.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube, National Ovarian Cancer Coalition

 

 

News Chicago

Dzisiaj w Chicago otwarcie wystawy upamiętniającej zagładę polskich Żydów w Aktion Reinhardt

Opublikowano

dnia

Autor:

W ramach obchodów Dnia Pamięci o Zagładzie Żydów w 80. Rocznicę „Aktion Reinhardt”, 30 listopada o godzinie 7.00 p.m., zostanie otwarta wystawa pt. „Tak jakby nas nigdy nie było” w Polish National Alliance, przy 6100 N Cicero Ave. Chicago.

Poza specjalnie przygotowanymi wysokiej jakości zdjęciami dokumentującymi „Aktion Reinhardt”, będą tu także formy multimedialne, w tym film Michała Szymanowicza pt. „Tak jakby nas nigdy nie było”.

W prezentowanym o godzinie 7.30 PM filmie mówią świadkowie zagłady 1942 r., osoby mieszkające w Izraelu i Stanach Zjednoczonych.

Serdecznie Zapraszamy!

Więcej o projekcie upamiętniającym „Aktion Reinhardt” można znaleźć na stronie internetowej.

REKLAMA REKLAMA

Organizatorami obchodów Dnia Pamięci o Zagładzie Żydów w 80. Rocznicę „Aktion Reinhardt” są Muzeum Getta Warszawskiego, Żydowski Instytut Historyczny, Państwowe Muzeum na Majdanku, Towarzystwo Projektów Edukacyjnych oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Honorowym patronatem objął wydarzenie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 

Źródło: informacja własna
Foto: TPE, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Dziś ostatni dzwonek by przedłużyć wygasającą ważność prawa jazdy i dowodu osobistego w Illinois

Opublikowano

dnia

Autor:

Po około dwóch latach przesuwania terminu, ostateczne przedłużenie czasu na odnowienie praw jazdy i dowodów osobistych kończy się 1 grudnia. Dzisiaj więc ostatnia szansa by to zrobić.

Sekretarz stanu Illinois Jesse White początkowo przedłużył okres odnowienia ze względu na pandemię COVID-19 w 2020 r. i zapowiedział liczne kolejne przedłużenia.

Przedłużenie ważności dotyczy praw jazdy, dowodów osobistych i zezwoleń szkoleniowych, ale nie obejmuje komercyjnych praw jazdy i zezwoleń szkoleniowych CDL.

White przedłużył datę wygaśnięcia ograniczonych praw jazdy do 1 grudnia, ale tylko w przypadku zezwoleń, które miały wygasnąć między 1 grudnia 2021 r. a 1 grudnia 2022 r.

REKLAMA REKLAMA

Biuro Sekretarza Stanu zachęca ludzi do dokończenia procesu odnowienia online, jeśli to możliwe, chociaż kierowcy mają także możliwość osobistego odwiedzenia urzędu.

W niektórych przypadkach osobista wizyta w Biurze Sekretarza Stanu jest wymagana. Dotyczy to nowych kierowców, nowych posiadaczy karty ID, osób starających się po raz pierwszy o dokument REAL ID, a także kierowców w wieku od 75 lat wzwyż.

Kierowcy z Illinois mogą umówić się na spotkanie w jednym z 30 punktów usług dla kierowców.

Biuro Sekretarza Stanu informuje, że niektóre większe urzędy mogą wymagać umawiania spotkań. Dodatkowe informacje i umawiania się na spotkanie na stronie ilsos.gov.

Rząd federalny przedłużył również do 3 maja 2023 r. termin dostosowania praw jazdy i dowodów tożsamości przez wszystkie stany, w tym Illinois, do nowych przepisów o REAL ID.

Po tej dacie, aby lecieć samolotem rejsu krajowego trzeba mieć przy sobie paszport amerykański, jeśli pasażer nie posiada dokumentu REAL ID.

Prawa jazdy i dowody osobiste w systemie REAL ID nie będą odnawiane drogą pocztową. Mieszkańcy Illinois muszą odwiedzić Biuro Sekretarza Stanu. 

Źródło: nbc
Foto: Illinois Secretary of State, istock/Prostock-Studio
Czytaj dalej

News Chicago

60-latka z Blue Island okradła ciężarówkę bankową na North Side. Uciekła z 200 tys. dolarów

Opublikowano

dnia

Autor:

Mieszkanka Blue Island została aresztowana w poniedziałek po południu po rzekomej kradzieży torby z pieniędzmi z otwartej furgonetki stojącej przed Chase Bank na North Side w Chicago.

Około godziny 12:27PM policja poinformowała, że ​​60-letnia Sharon Carabine-Deirberger zabrała torbę zawierającą nieznaną kwotę gotówki z opancerzonej ciężarówki Brinks w bloku 5700 North Broadway.

Carabine-Deirberger następnie uciekła z okolicy, ale ostatecznie została zatrzymana przez policję w Chicago przy 1100 West Granville Avenue – czyli około mili na północ od miejsca popełnienia przestępstwa.

Policja poinformowała, że ​świadek kradzieży wezwał policję.

REKLAMA REKLAMA

Worek pieniędzy został odzyskany, a Carabine-Deirberger została oskarżona o kradzież przekraczającą 100 000 dolarów, podała policja.

Według doniesień, w torbie znajdowało się 200 000 dolarów w gotówce.

Rzecznik Chase Bank powiedział, że żaden z jego pracowników nie został ranny, ale budynek będzie zamknięty na resztę dnia jako środek ostrożności.

Carabine-Deirberger miała się stawić w sądzie we wtorek.

 

Źródło: fox32
Foto: Chicago Police Department
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu