Połącz się z nami

News Chicago

Stare centra handlowe przebudowują się dodając mieszkania. Transformacja czeka także Yorktown Center

Opublikowano

dnia

Yorktown Center zapoczątkowało powstanie podmiejskiego centrum handlowego, gdy zostało otwarte w 1968 roku. Centrum handlowe Lombard było pierwotnie zajęte przez Carson Pirie Scott, Montgomery Ward, Wieboldt’s i JCPenney. Wszystkie z wyjątkiem jednego z tych miejsc wyginęły, jednak Yorktown ma pomysł na ożywienie.

Zamknięcia domów towarowych zamieniły centra handlowe w handlowe miasta-widma. Ale Yorktown stara się stworzyć je na nowo, tak by centrum było miejscem, w którym ludzie ponownie będą chcieli mieszkać, robić zakupy, jeść i bawić się.

Właścicielem głównej nieruchomości w centrum handlowym jest Pacific Retail Capital Partners.

Pacific współpracuje teraz z firmą Synergy Construction z Chicago, aby przeprowadzić gruntowny remont zachodniej części 54-letniego centrum handlowego.

REKLAMA REKLAMA

W planach jest zastąpienie trzypoziomowego sklepu Carson i jego rozległego parkingu kompleksem apartamentowym i parkiem publicznym. Część mieszkalna inwestycji będzie kosztować szacunkowo 201 milionów dolarów w dwóch fazach, mówią urzędnicy Lombard.

Regionalne centra handlowe podejmują podobne projekty mieszkaniowe, aby  tchnąć nowe życie w ogromne powierzchnie handlowe.

Centennial Real Estate, właściciel Fox Valley Mall w Aurorze i Hawthorn Mall w Vernon Hills, zburzył zamknięte sklepy, aby zrobić miejsce dla setek mieszkań i placów na świeżym powietrzu, które oferują bardziej śródmiejski klimat.

Wraz z rozwojem zakupów online centra handlowe zmniejszają powierzchnię handlową i koncentrując się na nietradycyjnych najemcach, takich jak centra fitness, aby zwiększyć ruch pieszy.

Pacific Retail nabył centralną nieruchomość w centrum handlowym w 2012 roku z firmą private equity Kohlberg Kravis Roberts & Co. za 196 milionów dolarów. 

Do tej pory powstały dwa projekty apartamentowe: Elan, kompleks 375 mieszkań oraz Overture, kompleks 175 mieszkań dla osób w wieku 55 lat i starszych.

Powiernicy miasta mają głosować w czwartek nad propozycją przebudowy opuszczonego centrum handlowego na 90 budynków mieszkalnych, które DH Horton wybuduje wzdłuż obwodnicy Yorktown.

Najnowszy projekt może przynieść około 700 mieszkań do Yorktown.

Centrum handlowe w ostatnich latach stworzyło strefę „wellness” z Orange Theory Fitness, CycleBar i innymi najemcami dbającymi o zdrowie.

Yorktown ma około 150 sklepów. Dodanie mieszkańców bliżej centrum handlowego może ostatecznie wesprzeć nowe restauracje i mały sklep spożywczy.

Z biznesowego punktu widzenia budownictwo mieszkaniowe stało się atrakcyjną opcją dla operatorów centrów handlowych ze względu na duży popyt.

Zgodnie z propozycją, pierwsza faza projektu obejmowałaby rozbiórkę dawnego budynku Carson i budowę budynku mieszkalnego. Park zapewniłby wspólną przestrzeń zewnętrzną pomiędzy mieszkaniami a centrum handlowym.

Pacific i Synergy chcą rozpocząć działalność wiosną 2023 r., pod warunkiem uzyskania zgody miasteczka. Oczekuje się, że komisja ds. planu rozpocznie formalne przesłuchanie publiczne jesienią tego roku.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube, Ware Malcomb

 

News USA

Walmart może podnieść ceny i zamykać sklepy. Kradzieże powodują setki milionów strat

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek dyrektor generalny Walmart, Doug McMillon, rozważał problem nękających sieć kradzieży, twierdząc, że nastąpiła jego eskalacja. Zapowiedział możliwe podwyżki cen i zamykanie sklepów.

W połowie września Krajowa Federacja Handlu Detalicznego stwierdziła, że całkowite straty wynikające z kradzieży i innych rodzajów utraty zapasów, wzrosły do 94,5 mld USD w 2021 r.

Incydenty z przestępczością zorganizowaną w handlu detalicznym wzrosły średnio o 26,5% w tym samym roku, według do Krajowego Badania Bezpieczeństwa Handlu Detalicznego 2022.

Dyrektorzy Target i Rite Aid należą do innych liderów handlu detalicznego, którzy w ostatnich miesiącach podnieśli alarm dotyczący kradzieży detalicznej.

REKLAMA REKLAMA

Od początku roku do połowy listopada, kradzieże w Target obniżyły już marżę brutto sieci o ponad 400 milionów dolarów w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Firma spodziewa się obniżenia marży ponad 600 milionów dolarów za cały rok.

„Jest to problem dotyczący całej branży, często napędzany przez sieci przestępcze, a my współpracujemy z wieloma zainteresowanymi stronami, aby znaleźć rozwiązania dla całej branży” – powiedział Michael Fiddelke, dyrektor finansowy Target.

Kradzieże w Target skłoniły do znaczących inwestycji w szkolenia i technologię do pomóż temu zapobiec.

Dyrektor generalny Rite Aid, Heyward Donigan, poinformował we wrześniu, że sieć aptek doświadczyła strat o wysokości 5 milionów dolarów.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, istock/:Sundry Photography

 

Czytaj dalej

News Chicago

PepsiCo zwalnia setki pracowników, także w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

PepsiCo Inc. zwalnia pracowników w centrali północnoamerykańskich oddziałów przekąsek i napojów. Setki miejsc pracy zostanie zlikwidowanych.

Cięcia dotyczą północnoamerykańskiej działalności związanej z napojami, której siedziba znajduje się w Purchase w stanie Nowy Jork, oraz działalności związanej z przekąskami i paczkowaną żywnością, której siedziby znajdują się w Chicago i Plano w Teksasie.

W notatce wysłanej do pracowników, PepsiCo poinformowało, że zwolnienia mają na celu „uproszczenie organizacji, abyśmy mogli działać wydajniej”.

Cięcia będą większe w branży napojów, ponieważ dział przekąsek ma już zredukowane stanowiska w ramach programu dobrowolnych emerytur.

REKLAMA REKLAMA

PepsiCo produkuje Doritos, chipsy ziemniaczane Lays i Quaker Oats, a także napoje; m.in. Pepsi, Mirinda, 7up, Lipton.

Na dzień 25 grudnia ubiegłego roku PepsiCo zatrudniało około 309 tys. osób na całym świecie, w tym około 129 tys. w USA.

Popyt na żywność i napoje sprzedawane w sklepach spożywczych jest duży pomimo rosnących cen, które dotykają wiele gospodarstw domowych. PepsiCo i inne firmy spożywcze podnoszą ceny, aby zrekompensować wyższe koszty składników, transportu i robocizny.

Po ogłoszeniu skoku kwartalnej sprzedaży i zysków, kierownictwo PepsiCo poinformowało w październiku, że tnie koszty, aby zrównoważyć presję na marże zysku i przetrwać pogarszające się warunki makroekonomiczne.

Ogólny rynek pracy w USA pozostaje historycznie napięty, a pracodawcy konkurują o ograniczoną pulę siły roboczej i podbijają płace pomimo niepewnych perspektyw gospodarczych.

PepsiCo dołącza do innych firm, w tym Walmart Inc. i Ford Motor Co., które ograniczają etaty dla pracowników umysłowych, jednocześnie utrzymując pracowników pierwszej linii.

 

Źródło: wsj
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News USA

Ameryka wciąż zatrudnia i podwyższa płace. Może to przeszkodzić staraniom Fed w walce z inflacją

Opublikowano

dnia

Autor:

Mimo wysokiej inflacji i wolno rozwijającej się gospodarki, krajowi pracodawcy nadal mocno zatrudniali w listopadzie, co jest oznaką odporności na agresywne podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną.

Gospodarka dodała 263 000 miejsc pracy, podczas gdy stopa bezrobocia utrzymała się na poziomie 3,7%, wciąż blisko najniższego poziomu od 53 lat, poinformował w piątek Departament Pracy.

Listopadowy wzrost liczby miejsc pracy spadł tylko nieznacznie w porównaniu z październikowym wzrostem, który wyniósł 284 000.

Przez cały rok, gdy inflacja rosła, a Fed narzucał coraz wyższe stopy procentowe, rynek pracy w Ameryce przeciwstawiał się sceptykom, dodając setki tysięcy miejsc pracy miesiąc po miesiącu.

REKLAMA REKLAMA

Siła listopadowego wzrostu zatrudnienia wzbudza obawy, że Fed może teraz utrzymywać wysokie stopy procentowe nawet dłużej, niż wielu zakładało. Reakcja na Wall Street była natychmiastowa, a średnie kontrakty terminowe Dow Jones Industrial spadły o prawie 400 punktów.

Ponieważ pracodawcy kontynuowali zatrudnianie, nastąpił wzrost płac.

W listopadzie średnia stawka godzinowa wzrosła o 5,1% w porównaniu z rokiem ubiegłym, co stanowi silny wzrost, który może skomplikować wysiłki Fed mające na celu ograniczenie inflacji.

W tym tygodniu prezes Fed Jerome Powell podkreślił w przemówieniu, że miejsca pracy i płace rosną zbyt szybko, aby bank centralny mógł szybko spowolnić inflację.

Fed podniósł swoją referencyjną stopę procentową z bliskiej zera w marcu do prawie 4%, aby zmniejszyć inflację do rocznego celu na poziomie 2%.

W międzyczasie zatrudnianie i rosnące pensje pomogły amerykańskim gospodarstwom domowym napędzać gospodarkę.

W październiku wydatki konsumpcyjne rosły w zdrowym tempie, nawet po uwzględnieniu inflacji. Amerykanie zintensyfikowali zakupy samochodów, posiłków w restauracjach i innych usług.

Po skurczeniu się w pierwszych sześciu miesiącach roku, gospodarka USA rozwijała się w szybkim tempie 2,9% rocznie w ostatnim kwartale. Oprócz siły płynącej z wydatków konsumpcyjnych, gwałtowny wzrost eksportu miał na nią wpływ.

Niektóre firmy przeprowadzają jednak zwolnienia z obawy przed przyszłoroczną recesją.

Oprócz gigantów technologicznych, takich jak Amazon, Meta i Twitter, mniejsze firmy – w tym DoorDash, firma zajmująca się nieruchomościami Redfin oraz detaliści Best Buy i Gap – zapowiedziały, że zwolnią pracowników.

A w listopadzie miara aktywności fabryk spadła do poziomu, który sugerował, że sektor produkcyjny kurczy się po raz pierwszy od maja 2020 r.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu