Połącz się z nami

News USA

Przyjechali do Waszyngtonu by uczcić 56. rocznicę ślubu gdy dosięgnął ich piorun. Nie żyje para z Wisconsin i młody mężczyzna

Opublikowano

dnia

Trzy osoby, w tym para z Wisconsin świętująca swoją rocznicę 56. rocznicę ślubu, zginęły po uderzeniu pioruna w pobliżu Białego Domu, poinformowała w piątek policja. Czwarta ofiara pozostaje w szpitalu w stanie krytycznym.

Dwaj mężczyźni i dwie kobiety zostali porażeni piorunem około 6:30 p.m. w stolicy USA w czwartek. Wszyscy zostali przewiezieni w krytycznym stanie do szpitala, gdzie troje z nich zmarło. O tragicznym zdarzeniu pisaliśmy 5 sierpnia.

Czwórkę pechowców burza złapała na placu Lafayette, który znajduje się bezpośrednio na północ od Białego Domu. Potężne letnie burze przeszły tego dnia przez Waszyngton.

Ofiary porażenia znaleziono w pobliżu dużego drzewa na placu. Policja zidentyfikowała dwie ofiary śmiertelne. Są to: 76-letni James Mueller i 75-letni Donna Mueller, małżeństwo z Janesville w stanie Wisconsin. Nazwisko trzeciej zmarłej osoby, 29-letniego mężczyzny, nie zostało ujawnione.

REKLAMA REKLAMA

Michelle McNett, siostrzenica Muellerów, powiedziała, że ​​para była w Waszyngtonie, aby świętować 56. rocznicę ślubu.

„Uwielbiali tańczyć. Byli świetnymi tancerzami, zawsze pierwsi na parkiecie”

– powiedziała McNett, która również mieszka w Janesville. „Byli bardzo skupieni na rodzinie, bardzo kochający”.

Para miała pięcioro dzieci, dziesięcioro wnucząt i czworo prawnuków. W domu zawsze mieli psy, kibicowali Green Bay Packers i uwielbiali opiekować się swoimi wnukami i prawnukami.

Rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre poinformowała, że ​​administracja Bidena była zasmucona słysząc o tragicznym wypadku.

„Nasze serca są z rodzinami, które straciły bliskich i modlimy się za tych, którzy wciąż walczą o swoje życie” – powiedziała.

Według National Weather Service, w tym roku w Stanach Zjednoczonych od uderzenia pioruna zginęło dziewięć osób, nie licząc ofiar śmiertelnych z czwartku.

Według Centers for Disease Control and Prevention CDC od 2006 do 2021 roku piorun powodował średnio 28 zgonów rocznie. Około 10% osób porażonych piorunem umiera.

Według CDC prawdopodobieństwo trafienia piorunem w danym roku jest mniejsze niż jeden na milion.

Większość śmiertelnych przypadków ma miejsce między majem a sierpniem, jak pokazują dane serwisów pogodowych.

 

Źródło: wsj
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA

News USA

12-latki z Teksasu spiskowały by zabić swoje rodziny. Jedna z nich postrzeliła ojca i siebie. Ojciec przeżył, córka nie

Opublikowano

dnia

Autor:

12-letnia dziewczynka z Teksasu, która postrzeliła swojego ojca, a następnie samą siebie, zmarła dwa dni po incydencie, poinformowało w środę na Facebooku biuro szeryfa powiatu Parker. Tragiczny incydent był częścią spisku morderstwa, którego dziewczynka dokonała z innym dzieckiem.

Władze poinformowały, że wydarzenie miało miejsce wieczorem 20 września w domu w Weatherford w Teksasie, w północno-zachodnim powiecie Parker, około 40 mil na zachód od Fort Worth.

Śledczy uważają, że dziewczynka zastrzeliła swojego ojca, zanim uciekła z miejsca zdarzenia i postrzeliła siebie. Pod nastolatką znaleziono pistolet.

„Biuro lekarza sądowego powiatu Tarrant przeprowadziło sekcję zwłok i orzekło przyczynę i sposób śmierci jako samobójstwo z powodu postrzału w głowę” – napisano na Facebooku.

38-letni ojciec dziewczynki został znaleziony w domu rodzinnym z raną postrzałową w brzuch, podały władze. Od tego czasu został zwolniony ze szpitala i oczekuje się, że wyzdrowieje.

REKLAMA REKLAMA

Tymczasem śledczy uważają, że  wydarzenie zaangażowana była druga 12-letnia dziewczynka.

Obie nastolatki planowały morderstwo.

12-latka została oskarżona o spisek w celu popełnienia zabójstwa, według biura szeryfa.

Podczas śledztwa władze odkryły, że 12-latka z Weatherford:

„planowała przez kilka tygodni zamordować swoją rodzinę i zwierzęta domowe i miała kontakt z inną młodocianą kobietą z Lufkin w Teksasie w związku z planem morderstwa”

– poinformowało biuro szeryfa. Lufkin leży ponad 200 mil na południowy wschód od powiatu Parker.

Według śledczych dziewczynka z Lufkin również planowała zabić swojego ojca, ale nie zrealizowała tego planu. Władze poinformowały, że po popełnieniu morderstw nastolatki planowały wyjechać do Georgii.

 

 

Źródło: cnn
Foto: You Tube, istock/Anna Lomovtseva

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

77 potwierdzonych ofiar śmiertelnych huraganu Ian. Akcja ratunkowa trwa

Opublikowano

dnia

Autor:

Liczba ofiar śmiertelnych huraganu Ian wzrosła w sobotę do ponad 77. To najbardziej tragiczny skutek jednego z najsilniejszych i najkosztowniejszych sztormów, jakie kiedykolwiek nawiedziły Stany Zjednoczone. Huragan pozostawił po sobie śmiertelnie niebezpieczne powodzie, przerwy w dostawie prądu i masowe zniszczenia.

Ian, który w środę uderzył we Florydę z wiatrem o prędkości 150 mil na godzinę, spowolnił do posttropikalnego cyklonu po przejściu przez Karolinę Południową i oczekiwano, że osłabnie jeszcze bardziej, gdy w sobotę wieczorem dotarł do południowo-środkowej Wirginii, zanim przesunął się na środkowy Atlantyk.

Według National Hurricane Center burza nadal wiała z maksymalnym ciągłym wiatrem o prędkości 35 mil na godzinę.

Ale National Hurricane Center ostrzegło również przed potencjalnymi gwałtownymi powodziami zarówno na obszarach miejskich, jak i wiejskich w środkowych Appalachach i południowym regionie środkowoatlantyckim w weekend, a także o ciągłych rekordowych wylewach rzek w niektórych częściach Florydy.

77 potwierdzonych zgonów związanych z burzą zostało odnotowanych na Florydzie i w Karolinie Północnej, zgodnie z zestawieniem urzędników stanowych.

A ponieważ trwają akcje ratunkowe, a wody powodziowe cofają się w miejscach zaśmieconych zrujnowanymi domami, lokalni urzędnicy ostrzegają, że liczba ofiar śmiertelnych wciąż może wzrosnąć.

REKLAMA REKLAMA

Co najmniej 1100 akcji ratunkowych zostało dokonanych na Florydzie, odkąd Ian uderzył w stan, poinformował gubernator Ron DeSantis na konferencji prasowej w sobotę.

„Nastąpił wielki wylew wsparcia i widziałem dużą odporność tej społeczności ludzi, którzy chcą się podnieść i chcą postawić swoje społeczności z powrotem na nogi” – powiedział DeSantis dziennikarzom.

„Będziemy tutaj i będziemy pomagać na każdym kroku”.

Admirał Brendan McPherson, który dowodzi Strażą Przybrzeżną na Florydzie, w stanie Georgia, w Południowej Karolinie, Portoryko i na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych, powiedział w sobotę, że przerwy w dostawie prądu komplikują akcję ratunkową dla ludzi w dotkniętych społecznościach, którzy nie mają dostępu do telefonu komórkowego lub elektryczności.

Ale, jak powiedział McPherson, do większości obszarów, które zostały odcięte w południowo-zachodniej Florydzie, teraz docierają samoloty lub miejskie zespoły poszukiwawczo-ratownicze, które pływały od drzwi do drzwi łodzią.

Na Florydzie prawie 1,3 miliona domów i firm nadal było pozbawionych prądu w sobotę, trzy dni po tym, jak Ian uderzył w stan.

W Południowej Karolinie oko Iana wylądowało w pobliżu Georgetown, małej miejscowości położonej wzdłuż zatoki Winyah, około 60 mil na północ od historycznego Charleston.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

Ludzki robot Optimus od Tesli – czy nowy produkt Muska zrewolucjonizuje cywilizację?

Opublikowano

dnia

Autor:

Tesla ujawniła w piątek prototyp humanoidalnego robota, który może być przyszłym produktem producenta samochodów. Według Elona Muska Optimus zmieni naszą cywilizację.

Robot, nazwany Optimus przez Teslę, chodził sztywno po scenie podczas Dnia AI Tesli, powoli machał do tłumu i gestykulował rękami przez mniej więcej minutę.

CEO Tesli Elon Musk powiedział, że robot po raz pierwszy działał bez  fizycznego wsparcia. Twórcy robotyki często używają uwięzi do wspierania robotów, ponieważ nie są one w stanie chodzić bez upadku i uszkodzenia siebie.

Zdolności Optimusa wydają się przewyższać to, do czego zdolne są roboty konkurentów, takich jak Boston Dynamics należący do Hyundaia, które wykonują salta w tył i wyrafinowane układy taneczne bez uwięzi.

REKLAMA REKLAMA

„Robot może w rzeczywistości zrobić o wiele więcej, niż ci właśnie pokazaliśmy” – powiedział podczas imprezy Musk.

„Po prostu nie chcieliśmy, żeby spadł na twarz”.

Tesla pokazała również filmy przedstawiające swojego robota wykonującego proste zadania, takie jak przenoszenie pudełek i podlewanie roślin konewką.

Musk twierdził, że gdyby robot był produkowany masowo, „prawdopodobnie” kosztowałby mniej niż 20 000 dolarów.

Tesla utrzymuje, że przewagą Optimusa nad konkurencją będzie jego zdolność do niezależnej nawigacji przy użyciu technologii opracowanej dla systemu wspomagania kierowcy „Full Self Driving” Tesli, a także oszczędności wynikające z tego, czego firma dowiedziała się o produkcji w branży motoryzacyjnej.

Firma prezentowała już produkty, których cena miała być atrakcyjna ale ostatecznie nie udało się dotrzymać tej obietnicy.

Tesla Model 3 był od dawna obiecany jako pojazd za 35 000 USD, ale można go było kupić w tej cenie tylko przez krótki czas. Najtańszy Tesla Model 3 kosztuje teraz 46 990 USD.

Kiedy firma Muska zaprezentowała Cybertrucka w 2019 roku, którego dziś nie można kupić, podobno kosztował 39 990 USD, ale od tego czasu cena została usunięta ze strony internetowej Tesli.

Tesla AI Day ma w dużej mierze służyć jako wydarzenie rekrutacyjne, które ma przyciągnąć utalentowanych ludzi do dołączenia do firmy.

Musk twierdził, że jego robot może zmienić cywilizację.

Robot wystawiony w piątek, pomimo swoich ograniczeń w porównaniu z konkurentami, znacznie wyprzedził to, co Tesla ujawniła rok temu, kiedy osoba wskakiwała na scenę w kostiumie robota i tańczyła wokół.

„W zeszłym roku byłem tylko osobą w kostiumie robota” – powiedział Musk, zanim robot wszedł na scenę. „Przeszliśmy długą drogę. W porównaniu z tym będzie to bardzo imponujące.”

Tesla nie jest pierwszym producentem samochodów, który opracował humanoidalnego robota.

Wraz z Boston Dynamics firmy Hyundai, Honda pracowała nad robotami nazwanymi „Asimo” przez prawie 20 lat.

W swojej ostatecznej formie Asimo był humanoidalnym robotem wielkości dziecka, zdolnym do swobodnego chodzenia, biegania, wchodzenia i schodzenia po schodach oraz manipulowania przedmiotami za pomocą palców.

 

 

Źródło: cnn
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

sierpień 2022
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu