Połącz się z nami

News USA

Były prawnik z wpływowej rodziny, Alex Murdaugh, nie przyznał się do zamordowania żony i syna

Opublikowano

dnia

Zhańbiony były prawnik z Południowej Karoliny, Alex Murdaugh, nie przyznał się w środę do winy za morderstwo swojej żony i syna, których znaleziono zastrzelonych w majątku rodziny w czerwcu 2021 roku. Proces potomka jednej z najbardziej wpływowych rodzin Południowej Karoliny pełen zwrotów akcji.

Murdaugh został oskarżony przez ławę przysięgłych powiatu Colleton w związku z dwoma zarzutami morderstwa i dwoma zarzutami posiadania broni podczas popełnienia brutalnego przestępstwa w związku ze śmiercią jego żony, Margaret „Maggie” Murdaugh, lat 52 i ich młodszego syna, Paula Murdaugha, lat 22.

Środowe przesłuchanie zostało zaplanowane jako przesłuchanie w sprawie kaucji, ale Murdaugh i jego prawnicy zażądali formalnego oskarżenia.

Zapytany, czy jest winny, czy nie, Murdaugh – który pojawił się na sali sądowej w Walterboro z ogoloną głową, ubrany w białą lnianą koszulę i spodnie khaki  – odpowiedział: „Niewinny”.

REKLAMA REKLAMA

Sędzia Clifton Newman ostatecznie odmówił wyznaczenia kaucji.

Prokuratura i obrona wyrazili zgodę na nakaz zapieczętowania znalezionych dowodów, częściowo ze względu na uwagę mediów, jaką przyciągnęła sprawa i złożyli odpowiedni wniosek, który Newman rozpatrzy.

Maggie i Paul Murdaugh zostali znalezieni martwi w nocy 7 czerwca 2021 r., po tym, jak Murdaugh zadzwonił pod numer 911, aby zgłosić, że odkrył ich ciała w posiadłości rodziny w Islandton w Południowej Karolinie.

Zaprzeczył, jakoby był zaangażowany w ich śmierć, mówiąc, że odwiedzał matkę w czasie gdy zostali zamordowani.

Oskarżenia o morderstwo są zdecydowanie najpoważniejszymi wniesionymi przeciwko pozbawionemu uprawnień prawnikowi, któremu również postawiono zarzuty związane z domniemanymi przestępstwami finansowymi.

Oskarżony jest potomkiem jednej z najpotężniejszych rodzin politycznych w stanie. Przez trzy pokolenia członek rodziny Murdaugh służył jako radca prawny w 14. okręgu sądowym, który nadzoruje postępowania sądowe w kilku powiatach Karoliny Południowej.

W sali sądowej, gdzie Murdaugh pojawił się w środę, na ścianie wisiał portret jego zmarłego dziadka, jednego z adwokatów.

Murdaugh chce, aby proces rozpoczął się szybko, powiedział jego adwokat, ponieważ wierzy, że „zabójca lub zabójcy [ jego żony i syna] wciąż są na wolności”.

Chociaż w środę w sądzie nie ujawniono żadnych nowych szczegółów łączących Murdaugha z morderstwami, prokurator Creighton Waters określił dowody przeciwko niemu jako „istotne”.

„Wiele informacji, które zostały zebrane w sprawie przed sądem stanowym – wszystkie 81 zarzutów oszustw w białych kołnierzykach i innych przestępstw, narkotyków i tym podobnych – zostało zebranych przeciwko panu Murdaugh przez ten długi czas śledztwa… wiele z nich stanowi tło i motyw tego, co wydarzyło się 7 czerwca 2021 r.” – oświadczył Waters.

Wskazują na to także ślady krwi znalezione na ubraniu Murdaugha oraz zapis audio i video rozmowy z żoną w telefonie, tuż przed jej śmiercią. Na nagraniu nie widać Alexa Murdaugha, ale słychać, jak rozmawia z żoną, a to nagranie ma sygnaturę czasową, co może okazać się kluczem do śledztwa.

Murdaugh był już przetrzymywany w Kolumbii z kaucją w wysokości 7 milionów dolarów za inne rzekome przestępstwa finansowe, częściowo związane z obecnymi zarzutami. Wybitny prawnik ukradł miliony z odszkodowania za śmierć swojej nieżyjącej już gospodyni Glorii Satterfield, jej rodzinie.

Władze Karoliny Południowej rozpoczęły dochodzenie w sprawie śmierci Satterfield w zeszłym roku po tym, jak pojawiły się pytania dotyczące jej śmierci. Gospodyni zginęła w domu Murdaugha w 2018 roku w incydencie, który Murdaugh określił jako wypadek.

Murdaugh koordynował z rodziną Satterfield proces, aby pozwać i osiągnąć ugodę ubezpieczeniową, mówiąc, że przekaże rodzinie odszkodowanie. Ale potajemnie wpłacił około 3 miliony dolarów z tych pieniędzy na swoje konto.

To tylko jeden ze zwrotów akcji spowodowanych przez sagę Murdaugh: władze ponownie otworzyły śledztwo w sprawie niewyjaśnionej śmierci 19-latka w 2015 roku; Murdaugh zrezygnował z pełnienia funkcji prawnika w prominentnej grupie prawniczej; przyznał, że zmagał się z nadużywaniem opioidów; i staje w obliczu dziesiątek zarzutów oskarżających go o kradzież pieniędzy od klientów.

Wiele z tych wydarzeń pojawiło się po incydencie we wrześniu ubiegłego roku, kiedy Murdaugh zadzwonił na policję, aby zgłosić, że został ranny strzałem w głowę.

Wkrótce przyznał, że spiskował z innym mężczyzną, który miał go śmiertelnie zastrzelić, aby jego ocalały syn otrzymał 10 milionów dolarów wypłaty ubezpieczenia na życie.

 

 

Źródło: cnn
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Reklama

Ciekawostki

Spójrz w nocne niebo. Zobaczysz mnóstwo „spadających gwiazd”. Największy deszcz Perseidów przypadnie na 11-13 sierpnia

Opublikowano

dnia

Autor:

Szykujcie życzenia gdy „gwiazdy spadają”. Mamy teraz szczyt przelotu Perseidów, które można obserwować co roku, między lipcem a sierpniem. Patrzcie i podziwiajcie nocne niebo latem!

Według NASA, Perseidy są najbardziej aktywne od 17 lipca do 24 sierpnia. Szczyt w tym roku, kiedy najwięcej meteorów będzie widocznych na nocnym niebie, ma przypadać na 11-13 sierpnia.

W zależności od tego, gdzie dokładnie jesteś na półkuli północnej, podczas szczytu przelotu Perseidów możesz zauważyć nawet do 40 meteorów na godzinę.

Perseidy to meteory pochodzące z komety Swift-Tuttle. Kiedy Ziemia mija kometę każdego lata, szczątki Swift-Tuttle tworzą „spadające gwiazdy”, które widzimy na niebie. Według NASA nie ma ryzyka, aby nasza planeta wkrótce zderzyła się z kometą.

REKLAMA REKLAMA

Najważniejszą rzeczą, jakiej potrzebujesz, aby zobaczyć deszcz meteorów, jest czyste niebo nad tobą.

Drugim najważniejszym warunkiem oglądania, jest ciemne niebo, z dala od zanieczyszczenia światłem. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, rozważ wyjazd do parku stanowego lub narodowego, który umożliwia nocleg na kempingu.

Niestety, sierpniowa pełnia księżyca przypadająca na 11 sierpnia, może utrudnić oglądanie Perseidów.

Inną rzeczą, która utrudnia obserwowanie Perseidów w tym roku i przez większość lat, są typowe dla tej pory roku burze na południowym zachodzie i południowym wschodzie Stanów Zjednoczonych.

Ale bez względu na to, gdzie mieszkasz, deszcz meteorów potrwa do 24 sierpnia i jest mnóstwo czasu, aby znaleźć odpowiedni moment na oglądanie nieba.

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube, istock/:andreusK

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

NEWS Florida

Ile godzin musisz pracować by opłacić czynsz na Florydzie? Słoneczny Stan na 12. miejscu najdroższych miejsc w USA

Opublikowano

dnia

Autor:

Ponieważ koszty czynszu wciąż rosną w całym kraju, nowy raport rzuca nieco światła na to, jak drogie jest życie w Sunshine State. The National Low Income Housing Coalition (NLIHC) opublikowała raport „Poza zasięgiem” z 2022 r. („2022 Out Of Reach. The High cost of housing”), w którym przedstawiono, ile godzin ktoś musi pracować, aby pozwolić sobie na mieszkanie z 1 lub 2 sypialniami w ich stanie.

Według tego raportu mieszkaniec Florydy musi zarabiać co najmniej 26,38 USD na godzinę, aby stać go na wynajem domu z 2 sypialniami. Ta liczba to wzrost o 1,56 dolara na godzinę w porównaniu z zeszłorocznym raportem.

Przy minimalnej płacy stanowej wynoszącej 10 dolarów za godzinę oznacza to, że trzeba pracować na co najmniej 2,6 pełnych etatów.

Wzrost w porównaniu z raportem z 2021 jest dobrze dokumentuje rosnące koszty czynszów w stanie i poza nim.

Badanie szczegółowo określa, ile ktoś musi pracować, aby pozwolić sobie na podstawowy dach nad głową w oparciu o średni czynsz rynkowy:

REKLAMA REKLAMA
 • 106 godzin pracy tygodniowo przy płacy minimalnej, aby pozwolić sobie na dom z 2 sypialniami
 • 86 godzin pracy tygodniowo przy płacy minimalnej, aby pozwolić sobie na dom z 1 sypialnią
 • 2.6: Liczba pełnoetatowych miejsc pracy w pełnym wymiarze godzin za minimalną płacę, aby pozwolić sobie na dom z 2 sypialniami
 • 2.2: Liczba pełnoetatowych miejsc pracy za minimalną płacę, aby pozwolić sobie na mieszkanie z jedną sypialnią

„Aby pozwolić sobie na taki poziom czynszu i mediów – bez płacenia więcej niż 30% dochodu na mieszkanie – gospodarstwo domowe musi zarabiać 4572 USD miesięcznie lub 54 870 USD rocznie” – napisali analitycy.

Jednak według raportu przeciętny najemca na Florydzie zarabia 20,55 USD za godzinę, czyli 42 744 USD rocznie – ponad 12 000 USD mniej niż jest potrzebne, aby móc sobie pozwolić na wynajem domu.

Najdroższym miejscem do życia na Florydzie jest powiat Monroe na archipelagu Florida Keys, gdzie mieszkańcy musieliby pracować prawie 3,5 etatu, dostając minimalną pensję, aby pozwolić sobie na wynajem domu z 2 sypialniami.

Następne na liście najdroższych są powiaty Miami-Dade, a następnie Collier, Palm Beach i Broward.

Floryda znalazła się na 12. miejscu w kraju, biorąc pod uwagę koszt wynajmu domu z dwiema sypialniami.

15 najdroższych stanów/terytoriów w USA:

 • Hawaje
 • Kalifornia
 • Massachusetts
 • Nowy Jork
 • Waszyngton D.C.
 • Waszyngton
 • New Jersey
 • Kolorado
 • Maryland
 • Connecticut
 • Oregon
 • Floryda
 • New Hampshire
 • Wirginia
 • Rhode Island

Pełny raport NLIHC „Poza zasięgiem” tutaj.

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube, istock/ddmitr

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Wyboiste lato dla podróżujących w Stanach Zjednoczonych. Odwołane loty, droga benzyna, brak aut w wypożyczalniach

Opublikowano

dnia

Autor:

W całej Ameryce podróżni chcący udać się na wakacyjny wyjazd po miesiącach ograniczeń COVID-19 stają przed szeregiem problemów. Bezprecedensowe liczby odwołanych lotów, niebotyczne ceny benzyny, niedobory samochodów w wypożyczalniach to główne z nich.

Według danych federalnych, ruch lotniczy wyniósł 87% poziomu z 2019 r. w ostatni piątek. Jednak amerykańskie linie lotnicze zmagają się z niedoborami kadrowymi co spowodowało tysiące odwołań lotów tego lata.

Przewoźnicy teoretycznie mogą przyjąć współczynnik odwołań wynoszący 3%, ale pod koniec czerwca te wskaźniki wynosiły średnio 4% dla linii lotniczych American, Delta, Southwest i United, podali naukowcy z DePaul University Chaddick Institute for Metropolitan Development.

Jeśli chodzi o wynajem samochodów, stawki są średnio o 40 USD dziennie wyższe niż w 2019 r., informuje American Automobile Association AAA .

REKLAMA REKLAMA

„Sytuacja wynajmu samochodów jest rzeczywiście okropna i prawdopodobnie nie ulegnie znacznej poprawie w najbliższym czasie” – oznajmił Tom Appel, wydawca przewodnika konsumenckiego Motoryzacja.

„Z powodu problemu z łańcuchem dostaw, producenci samochodów są ograniczeni co do liczby pojazdów, które mogą zbudować i dlatego koncentrują się na sprzedaży detalicznej, która jest bardziej opłacalna niż sprzedaż na wynajem” – powiedział Appel.

„Na amerykańskim rynku brakuje prawie 8 milionów samochodów i ciężarówek”

Appel nie przewiduje by niedobór wypożyczonych samochodów miał spaść do 2024 roku.

Jeśli chodzi o benzynę, AAA odnotowała średnią 5,04 USD za galon w piątek w obszarze metra Chicago. To astronomiczna cena w porównaniu do 3,56 USD rok temu, ale mniej niż 5,22 USD 22 lipca.

Ceny paliwa znajdują się teraz pod dodatkową presją z powodu spadku popytu na benzynę. Jest on niższy o 5-10% w porównaniu z zeszłym rokiem.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube, istock/fizkes

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu