Połącz się z nami

Ciekawostki

Najlepsze plaże w Chicago – korzystamy z lata!

Opublikowano

dnia

Do rzeczy, które można pokochać latem w Chicago, zdecydowanie należą piaszczyste plaże jeziora Michigan. Z ponad 20 plażami do wyboru wzdłuż 45-kilometrowego słodkowodnego wybrzeża, wschodnia część miasta oferuje wiele możliwości do opalania, pływania i zabawy.

Plaże Chicago oferują różne aktywności – od zabawy z psem na Montrose Beach po siatkówkę i paddleboarding na stojąco na North Avenue Beach czy wędrówkę po wydmowym rezerwacie przyrody w pobliżu South Shore Cultural Center.

Po kąpieli zamów zimne piwo lub margaritę w jednym z najlepszych barów na świeżym powietrzu w Chicago, które rozstawione są wzdłuż plaży, by podziwiać z nich wspaniałe widoki na nabrzeże.

Mamy tylko cztery miesiące w roku, aby wygrzewać się w tych niesamowitych miejscach. Wykorzystaj cudowną, ciepłą pogodę w mieście i wybierz się na plażę w Chicago!

REKLAMA REKLAMA

Oto 10 najlepszych miejsc do plażowania:

1. Plaża przy Oak Street

Gold Coast

Jedno z najpopularniejszych miejsc do opalania w Chicago, plaża Gold Coast, oferuje turnieje siatkówki, restaurację i spektakularny widok na panoramę miasta.

Zmierzając ku tej plaży poszukaj kolorowego muralu Jeffa Zimmermanna „Wiesz, co powinieneś zrobić” przy przejściu podziemnym Oak Street Beach – ma on przypominać, by unikać karmienia dzikich zwierząt i zaśmiecania.

Udogodnienia: ulgi, wypożyczalnie krzesełek, siatkówka, Wi-Fi, wypożyczalnie rowerów, toalety, punkt pierwszej pomocy ratownika

2. Rainbow Beach

South Shore

Ta plaża w South Side jest częścią 142-akrowego parku Rainbow i znajduje się obok jednego z najstarszych ogrodów publicznych w Chicago, Rainbow Beach Victory Garden.

Na północnym skraju tej plaży znajduje się 10,2-akrowy Rainbow Beach Dunes, naturalny obszar zarządzany przez Chicago Park District, w którymżyją się rośliny i dzikie zwierzęta z brzegów jeziora Michigan.

Udogodnienia: plac zabaw, toalety, punkt pierwszej pomocy ratownika, Wi-Fi, siłownia, fitness, boisko do siatkówki, piłki ręcznej

3. Plaża North Avenue

Lincoln Park

Popularna w miesiącach letnich North Avenue Beach oferuje oryginalny dom na plaży inspirowany wyrzuconym na brzeg liniowcem oceanicznym.

Odwiedzający mogą zagrać na boiskach do siatkówki, coś przekąsić lub wypożyczyć rower. North Avenue to jedna z najbardziej ruchliwych plaż w mieście, więc musisz jak najwcześniej zająć sobie miejsce na piasku.

Udogodnienia: toalety, szafki, Wi-Fi, wypożyczalnie kajaków, wypożyczalnie skuterów wodnych, wypożyczalnie sprzętu do sportów wodnych, boiska do siatkówki, punkt pierwszej pomocy ratownika

4. Plaża Margaret T. Burroughs

Bronzeville/Oakland

Ta plaża w South Side – znana jako 31st Street Beach, zanim została przemianowana w 2015 roku na Burroughs, na cześć założycielki DuSable Museum, która później została powołana do Rady Komisarzy Park District – oferuje niesamowite widoki na panoramę Chicago, a także port dla małych łodzi.

W pobliskim parku znajduje się teren piknikowy „zielony dach” i przystań rybacka.

Udogodnienia: Wi-Fi, toalety, szafki, sklep portowy, miejsce na piknik, przystań rybacka, punkt pierwszej pomocy ratownika, plac zabaw

5. Plaża Kathy Osterman

Edgewater

Jeśli Twoi znajomi powiedzą Ci, że spędzają dzień w Hollywood Beach, właśnie tam zmierzają. Położona w Edgewater i nazwana na cześć byłej radnej, Kathy Osterman Beach ma srebrny dom na plaży z certyfikatem LEED, który został ukończony w 2010 roku.

Udogodnienia: Wi-Fi, wypożyczalnie sprzętów do sportów wodnych, toalety, domek na plaży, punkt pierwszej pomocy ratownika

6. Plaża przy 57. ulicy

South Side

Położona w Jackson Park, jednym z najstarszych terenów zielonych w Chicago, 57th Street Beach jest łatwo dostępna przez przejście dla pieszych w pobliżu Muzeum Nauki i Przemysłu.

Na plaży znajduje się również 57th Street Grill, który oferuje klasyczne letnie potrawy, takie jak hot dogi, lody, rożki śnieżne i wiele innych. Dodatkowo, na północnym krańcu plaży dozwolone są paddleboarding, kajakarstwo i inne niezmotoryzowane sporty wodne.

Udogodnienia: Wi-Fi, toalety, punkt pierwszej pomocy ratownika

7. Plaża Oakwood

Bronzeville/Oakland

Jedna z najnowszych plaż w Chicago może pochwalić się restauracją Lunch Box, która serwuje dania kuchni meksykańskiej i hot-dogi, a także domkiem na plaży z certyfikatem LEED (który, oprócz innych funkcji przyjaznych dla środowiska, wykorzystuje wodę deszczową do zaopatrzenia toalet).

Udogodnienia: toalety, domek na plaży, punkt pierwszej pomocy ratownika

8. Plaża Foster

North Side

Ta popularna atrakcja Edgewater oferuje domek na plaży ze zniżkami i wypożyczalnią rowerów, a także przylegającą plażę dla psów przeznaczoną dla naszych czworonożnych przyjaciół.

Udogodnienia: toalety, Wi-Fi, domek na plaży, wypożyczalnie sprzętu do sportów wodnych, wypożyczalnie rowerów, punkt pierwszej pomocy ratownika

9. Plaża Montrose

Uptown

Ogrodzony teren dla psów na tej popularnej plaży w Uptown zapewnia miejsce do biegania dla Twojego psiaka. Gdzie indziej goście mogą zagrać w siatkówkę, posiedzieć pod parasolem lub popływać w jeziorze.

Jest tu także dozwolony kiteboarding. Natomiast ptaki wędrowne gromadzą się na obszarze na południe od plaży wiosną i jesienią, więc nie zostawiaj na kocu żadnych niestrzeżonych przekąsek.

Udogodnienia: domek na plaży, wypożyczalnie kajaków, wypożyczalnie sprzętu do sportów wodnych, toalety, punkt pierwszej pomocy ratownika, Wi-Fi

10. Plaża South Shore

South Side

Położona w pobliżu pięknego Centrum Kultury South Shore, ta plaża ma coś dla każdego. Na gości czeka domek na plaży w stylu klubu wiejskiego, 9-dołkowe pole golfowe, korty tenisowe i rezerwat przyrody z wydmami.

Udogodnienia: toalety, domek na plaży, punkt pierwszej pomocy ratownika

 

 

Źródło: timeout
Foto: You Tube, istock/nopow

REKLAMA REKLAMA

Ciekawostki

Spójrz w nocne niebo. Zobaczysz mnóstwo „spadających gwiazd”. Największy deszcz Perseidów przypadnie na 11-13 sierpnia

Opublikowano

dnia

Autor:

Szykujcie życzenia gdy „gwiazdy spadają”. Mamy teraz szczyt przelotu Perseidów, które można obserwować co roku, między lipcem a sierpniem. Patrzcie i podziwiajcie nocne niebo latem!

Według NASA, Perseidy są najbardziej aktywne od 17 lipca do 24 sierpnia. Szczyt w tym roku, kiedy najwięcej meteorów będzie widocznych na nocnym niebie, ma przypadać na 11-13 sierpnia.

W zależności od tego, gdzie dokładnie jesteś na półkuli północnej, podczas szczytu przelotu Perseidów możesz zauważyć nawet do 40 meteorów na godzinę.

Perseidy to meteory pochodzące z komety Swift-Tuttle. Kiedy Ziemia mija kometę każdego lata, szczątki Swift-Tuttle tworzą „spadające gwiazdy”, które widzimy na niebie. Według NASA nie ma ryzyka, aby nasza planeta wkrótce zderzyła się z kometą.

REKLAMA REKLAMA

Najważniejszą rzeczą, jakiej potrzebujesz, aby zobaczyć deszcz meteorów, jest czyste niebo nad tobą.

Drugim najważniejszym warunkiem oglądania, jest ciemne niebo, z dala od zanieczyszczenia światłem. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, rozważ wyjazd do parku stanowego lub narodowego, który umożliwia nocleg na kempingu.

Niestety, sierpniowa pełnia księżyca przypadająca na 11 sierpnia, może utrudnić oglądanie Perseidów.

Inną rzeczą, która utrudnia obserwowanie Perseidów w tym roku i przez większość lat, są typowe dla tej pory roku burze na południowym zachodzie i południowym wschodzie Stanów Zjednoczonych.

Ale bez względu na to, gdzie mieszkasz, deszcz meteorów potrwa do 24 sierpnia i jest mnóstwo czasu, aby znaleźć odpowiedni moment na oglądanie nieba.

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube, istock/:andreusK

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Wyboiste lato dla podróżujących w Stanach Zjednoczonych. Odwołane loty, droga benzyna, brak aut w wypożyczalniach

Opublikowano

dnia

Autor:

W całej Ameryce podróżni chcący udać się na wakacyjny wyjazd po miesiącach ograniczeń COVID-19 stają przed szeregiem problemów. Bezprecedensowe liczby odwołanych lotów, niebotyczne ceny benzyny, niedobory samochodów w wypożyczalniach to główne z nich.

Według danych federalnych, ruch lotniczy wyniósł 87% poziomu z 2019 r. w ostatni piątek. Jednak amerykańskie linie lotnicze zmagają się z niedoborami kadrowymi co spowodowało tysiące odwołań lotów tego lata.

Przewoźnicy teoretycznie mogą przyjąć współczynnik odwołań wynoszący 3%, ale pod koniec czerwca te wskaźniki wynosiły średnio 4% dla linii lotniczych American, Delta, Southwest i United, podali naukowcy z DePaul University Chaddick Institute for Metropolitan Development.

Jeśli chodzi o wynajem samochodów, stawki są średnio o 40 USD dziennie wyższe niż w 2019 r., informuje American Automobile Association AAA .

REKLAMA REKLAMA

„Sytuacja wynajmu samochodów jest rzeczywiście okropna i prawdopodobnie nie ulegnie znacznej poprawie w najbliższym czasie” – oznajmił Tom Appel, wydawca przewodnika konsumenckiego Motoryzacja.

„Z powodu problemu z łańcuchem dostaw, producenci samochodów są ograniczeni co do liczby pojazdów, które mogą zbudować i dlatego koncentrują się na sprzedaży detalicznej, która jest bardziej opłacalna niż sprzedaż na wynajem” – powiedział Appel.

„Na amerykańskim rynku brakuje prawie 8 milionów samochodów i ciężarówek”

Appel nie przewiduje by niedobór wypożyczonych samochodów miał spaść do 2024 roku.

Jeśli chodzi o benzynę, AAA odnotowała średnią 5,04 USD za galon w piątek w obszarze metra Chicago. To astronomiczna cena w porównaniu do 3,56 USD rok temu, ale mniej niż 5,22 USD 22 lipca.

Ceny paliwa znajdują się teraz pod dodatkową presją z powodu spadku popytu na benzynę. Jest on niższy o 5-10% w porównaniu z zeszłym rokiem.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube, istock/fizkes

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

NEWS Florida

Weekend pełen wydarzeń w Tampa Bay. Mecz, koncerty, wystawa psów – wybierz coś dla siebie!

Opublikowano

dnia

Autor:

Nadchodzący weekend w Tampa Bay zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Wybierz rozrywkę dla siebie. Oto niektóre z nich!

Gecko Crawl

Ubierz się jak gekon lub w ubrania o tematyce tropikalnej podczas tego sześciostopniowego wędrówki po barach z jednym darmowym drinkiem w każdym miejscu, zawodami pokera i after party.

Przystanki obejmują Caddy’s, Gulfport Brewery, Neptune Grill, North End Taphouse, O’Maddy’s i Tiki Bar and Grill. Odbywa się w ramach Gulfport Geckofest. 25$, 10$ na pokera. 4:00 p.m. – 9:00 wieczorem w sobotę.

Caddy’s, 3128 Beach Blvd. S, Gulfport. 727-381-8548.

REKLAMA REKLAMA

Wystawa Psów Rasowych AKC

Na tej wystawie psów możesz oglądać jako widz, spotykać z innymi miłośnikami psów i kibicować pięknym konkurentom. Bilety kosztują 6 USD, 10 USD za parking. 8.00 a.m. – 5.00 p.m. od czwartku do niedzieli.

Tereny targowe stanu Floryda, 4802 U.S. 301 N, Tampa. 813-621-7821.

Koncert – Chris Brown

Wokalista R&B i zdobywca nagrody Grammy występuje wraz z Lil Baby. Bilety kosztują 29,50-239,50 USD. Koncert odbędzie się w sobotę o godzinie 7:00 wieczorem.

MidFlorida Credit Union Amphitheatre, 4801 U.S. 301 N, Tampa. 813-740-2446.

Koncert – Michael Buble

Nagrodzony Grammy artysta sprowadza swoją 27-koncertową trasę Higher do Tampy. Bilety są w cenie 65-149,50 USD. Koncert odbędzie się w sobotę o godzinie 8:00 wieczorem.

Amalie Arena, 401 Channelside Drive, Tampa. 813-301-6500.

Koncert – Illenium

Nominowany do nagrody Grammy producent, DJ i instrumentalista wystąpi na imprezie przy basenie. Wstęp kosztuje 30 dolarów. Impreza muzyczna rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11:00 a.m.

Seminole Hard Rock Hotel & Casino, 5223 Orient Road, Tampa. 813-627-7625.

Summer Classics Movie Series

31. doroczna seria klasycznych filmów obejmuje filmy nieme z towarzyszeniem Mighty Wurlitzer Theatre Organ, śpiewu i współczesnej klasyki. W tej części znajduje się dramat muzyczny „All That Jazz” z 1979 roku (R, 123 minuty). Wstęp kosztuje 10-15 USD. Pokaz odbędzie się w niedzielę o godzinie 3.00 popołudniu.

Teatr Tampa, 711 N Franklin St. 813-274-8286.

Mecz Tampa Bay Buccaneers

Zdobywcy Super Bowl z Tampa Bay Buccaneers zmierzą się z Miami Dolphins. Ceny biletów są różne. Mecz rozpocznie się w sobotę o 7:30 wieczorem.

Stadion Raymond James, 4201 N Dale Mabry Highway, Tampa. 813-350-6500.

 

Źródło: tampabay
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne w tym miesiącu