Połącz się z nami

Bez kategorii

Dzisiaj Prawybory w Illinois – ODDAJ SWÓJ GŁOS!

Opublikowano

dnia

Jeśli do tej pory nie wziąłeś udziału w Prawyborach Illinois poprzez głosowane drogą pocztową lub w lokalu wczesnego głosowania, zrób to dzisiaj! Lokale wyborcze będą otwarte od 6.00 rano do 7.00 wieczorem.

Aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się Twój lokal wyborczy, kliknij nazwę swojego powiatu (lub miasta, jeśli mieszkasz w Chicago), aby przejść do witryny internetowej lokalnego urzędu wyborczego.

Zgodnie z prawem stanu Illinois, nie musisz przynosić dokumentu tożsamości ze zdjęciem wydanego przez rząd, ale pomocne może być przyniesienie takiego dokumentu, jeśli podczas głosowania pojawią się jakiekolwiek pytania dotyczące rejestracji, adresu lub czegokolwiek innego.

Illinois State Board of Elections prowadzi na swojej stronie internetowej funkcję „Znajdź swój lokal wyborczy”, do której można uzyskać dostęp tutaj, lub odwiedzić witrynę internetową urzędnika okręgowego, aby uzyskać więcej informacji:

REKLAMA REKLAMA

Chicago

Suburban Cook County

DeKalb County

DuPage County

Grundy County

Kane County

Kankakee County

Kendall County

Lake County

LaSalle County

McHenry County

Will County

 

 

Źródło: nbc
Foto:istock/JillianCain

REKLAMA REKLAMA

Bez kategorii

Burza nad Merillville spowodowała duże szkody w klasztornym parku. Ojciec Mikołaj Markiewicz prosi o pomoc

Opublikowano

dnia

Autor:

„Drodzy Przyjaciele”, napisał w środę Ojciec Mikołaj Markiewicz, apelując o pomoc. „Dzisiaj, 3 sierpnia około godziny 14 przez Merrillville przeszła ogromna burza. W naszym klasztornym parku wiatr i pioruny powaliły 6 drzew, częściowo zniszczyły płot i połamały mnóstwo gałęzi.”

„Drodzy Przyjaciele,
Sami nie jesteśmy w stanie uporać się z posprzątaniem terenu dlatego prosimy Was o pomoc.

Kto z Was może to przyjedźcie proszę do Merrillville w sobotę rano. Od godziny 8 będziemy rozpoczynali porządkowanie terenu.

Zabierzcie ze sobą grabie do grabienia gałęzi i liści.

REKLAMA REKLAMA

Pomóżcie nam proszę.

Pozdrawiam Was wszystkich. Ks. Mikołaj”

 

35. Piesza Pielgrzymka z Chicago do Merillville dotrze do sanktuarium 14 sierpnia, w niedzielę.

Szczegółowe informacje o pielgrzymce na www.polonijnapielgrzymka.com.

 

 

Źródło: informacja własna
Foto: Ojciec Mikołaj Markiewicz

 

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Bez kategorii

Barrington świętuje 4 lipca przez całe cztery dni. Zaczyna barwną eksplozją już w piątek!

Opublikowano

dnia

Autor:

Pokaz sztucznych ogni w Barrington rozpocznie obchody weekendu Dnia Niepodległości. Fajerwerki rozświetlą wieczorne niebo już w piątek 1 lipca. Koncert bluegrass w poniedziałek 4 lipca zakończy uroczystości i imprezy. Co jeszcze w Barrington? Sprawdź!

1 lipca: Fajerwerki

Rozpocznij obchody Dnia Niepodległości pokazem sztucznych ogni w piątek, 1 lipca. Pokaz rozpoczyna się o zmierzchu w Barrington High School, 616 W. Main St. i można go zobaczyć z wielu miejsc w mieście.

2 lipca: koncert Sixteen Candles

Sixteen Candles, zespół coverowy z lat 80., wystąpi w sobotę, 2 lipca, na północnym parkingu podmiejskim Barrington’s Metra, gdzie zagra bezpłatny koncert o godzinie 8:00 wieczorem.

Założony w 2003 roku zespół Sixteen Candles podróżuje po kraju, aby ożywić muzykę lat 80. na nostalgicznych koncertach.

REKLAMA REKLAMA

Nowością w tym roku będzie sprzedaż piwa i wina w czasie koncertu.

3 lipca: koncert Pata McKillena

Pat McKillen i jego zespół zagra bezpłatny koncert o godzinie 8:00 wieczorem w niedzielę, 3 lipca na parkingu podmiejskim Metra North.

McKillen i jego zespół zaprezentują mieszankę nasyconego pasją folku i rocka, grając wybrane utwory z 10-letniej kariery, wykonując oryginalną muzykę, także nowe utwory. Będzie można kupić piwo i wino.

4 lipca: 5K, parada i koncert

Poniedziałek 4 lipca rozpocznie się o 7:15 rano biegiem Fitness Advocate Family. Certyfikowany przez USATF 5K wyścig będzie przebiegał ulicami Barrington, zaczynając i kończąc na 205 Park Avenue.

Po biegu na 5 km rozpocznie się wyścig dla dzieci, przynoszący korzyści Komisji Kultury Barrington.

By wziąć udział zarejestruj się na stronie crm.enmotive.com/events/register/2022-family-fitness-run.

Po wyścigu zostań i ciesz się paradą Barrington 4 lipca. Wyrusza o 10 rano z Barrington High School i kontynuuje na parking Metra, 201 S. Spring St.

O 11:30 a.m. Chris Walz i Old Town Bluegrass Boys wystąpią w Barrington’s White House, 145 W. Main St. Do uznanego bluegrassowego multiinstrumentalisty Walza dołączą artyści Colby Maddox (mandolina/skrzypce), Aaron Dorfman (gitara) i Marc Edelstein (bas).

Rejestracja jest wymagana na stronie eventbrite.com/e/chris-walz-the-old-town-bluegrass-boys-tickets-333026359807. Przedstawienie jest bezpłatne, ale przyjmowane są datki.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat któregokolwiek z tych wydarzeń, zadzwoń pod numer (847) 304-3400 lub odwiedź stronę barrington-il.gov.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: You Tube, istock/AlekZotoff

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Bez kategorii

Dzień Niepodległości tuż tuż. Zaplanuj niepowtarzalny weekend pełen wrażeń!

Opublikowano

dnia

Autor:

4 lipca zbliża się wielkimi krokami, co oznacza, że ​​nadszedł czas, aby zacząć zastanawiać się, jak obchodzić w tym roku Dzień Niepodległości. Po ostatnich dwóch latach pandemii, bez wątpienia będzie to mega świętowanie!

Od fantastycznych pokazów fajerwerków po grille, jarmarki, rodzinne pikniki i eksplozje czerwonych, białych i niebieskich kolorów,

Czwarty lipca to czas na wspólne świętowanie z przyjaciółmi i rodziną!

Wiele będzie się działo w nadchodzący weekend, więc oto najlepsze wydarzenia w całym mieście:

1. Zobacz fajerwerki na Navy Pier

Live on the Lake powraca i jest lepszy niż kiedykolwiek. Już 4 lipca obejrzyj występy Johna Primera i Trippin’ Billies, podziwiając oszałamiający widok.

REKLAMA REKLAMA

Pokaz na żywo rozpoczynający się o 1:00 p.m. i kończący się na 9:00 wieczorem jest również zgodny z letnim harmonogramem fajerwerków.

Fajerwerki na Navy Pier odbywają się przez całe lato, zaczynając o 9:00 p.m. w każdą środę i o 10:00 p.m. w soboty, ale 4 lipca to szczególna okazja i wzywa do jeszcze większych fanfar.

Udaj się tego dnia na Navy Pier na specjalny pokaz sztucznych ogni, muzykę na żywo i mnóstwo zabawy.

Adres: 600 E Grand Ave, Chicago, IL

2. Posłuchaj The Independence Day Salute w Grant Park

Odwiedź Jay Pritzker Pavilion, aby świętować czwartego lipca kilka dni wcześniej w sobotę, 2 lipca, słuchając serii oszałamiających interpretacji muzycznych.

Od 7:30 p.m. do 9:30 p.m. orkiestra i chór Grant Park zademonstrują na scenie swoje niesamowite umiejętności muzyczne na zapierającym dech w piersiach wydarzeniu, które z pewnością uhonoruje Amerykę.

Adres: 201 E Randolph St, Chicago, IL

3. Ciesz się oszałamiającym rejsem o zachodzie słońca po rzece Chicago

Wykorzystaj jak najlepiej weekend z okazji Dnia Niepodległości, płynąc po rzece Chicago 3 lipca – oczywiście na wystrojonej łodzi ze wszystkimi znajomymi. Nie zapomnij o optymalnym widoku, gdy DJ zagra najlepsze hity z listy Top 40.

Ciesz się niekończącymi się napojami i mnóstwem zabawy podczas tego rejsu z alkoholem dla osób powyżej 21 lat. Impreza zaczyna się o 7:30 i kończy się dopiero o 11:00 w nocy.

Więc załóż swój najwspanialszy czerwono-biały i niebieski strój i wejdź na pokład, czas świętować!

Adres: 900 South Wells St. Chicago, IL

4. Weź udział w rodzinnej paradzie i pikniku na 53rd.

Świętuj Dzień Niepodległości klasyczną paradą w mieście. Wypełniona pojazdami, wystrojonymi rowerami i nie tylko, coroczna parada odbywa się w Hyde Parku i na pewno będzie dobrą zabawą.

Parada kończy się w Nichols Park. Koniecznie zabierz ze sobą swój ulubiony koc piknikowy na tradycyjny piknik w parku po paradzie. To zdrowy sposób na spędzenie 4 lipca z rodziną!

Adres: 1355 E 53rd St, Chicago, IL

5. Udaj się na dach VU na imprezę podwórkową

Oczywiście dachy Chicago to jedne z najbardziej niesamowitych miejsc, by podziwiać oszałamiającą panoramę naszego miasta, ale VU Rooftop to jeden z naszych wyborów z tego czwartego lipca.

Położony na wysokości 22 pięter obok McCormick Place VU oferuje absolutnie wspaniałe widoki na jezioro i centrum Chicago. Są tu trzy różne bary i dwa patia, na których można delektować się wybornymi koktajlami i przekąskami.

W nadchodzący poniedziałek specjalna impreza „4 lipca na podwórku na dachu” będzie oferować pełny bufet z grillem, otwarty bar, rozrywkę na żywo i możliwości robienia zdjęć, a wszystko to na przestrzeni 3000 stóp, gdzie znajdziesz również miejsca w pierwszym rzędzie na West Terrace, by oglądać fajerwerki w sąsiedztwie w Chicago.

Impreza rozpocznie się o 6:00 p.m. i potrwa do północy. Bilety obejmują wstęp, koktajl powitalny, bufet z grillem oraz pakiet barowy. Można je kupić za pośrednictwem Eventbrite.

Adres: 133 E Cermak Road, Chicago, IL

6.  Świętuj w Chicago’s Recess Bar and Patio

Przez większość roku w Wietrznym Mieście leje deszcz, deszcz ze śniegiem lub śnieg, więc jeśli w Chicago zostanie otwarte patio, mieszkańcy miasta z pewnością będą tam, pobrzękując drinkami.

Przyjedź do West Loop, gdzie znajdziesz gigantyczny bar na patio w Recess. Jeśli szukasz miejsca w okolicach 4 lipca, lepiej dokonaj rezerwacji już teraz!

Adres: 838 W. Kinzie Street, Chicago, IL

7. Rozkoszuj się smakołykami z 4 lipca

Co to za czwarty lipca bez pożerania szeregu czerwonych, białych i niebieskich smakołyków dzięki uprzejmości zróżnicowanej sceny gastronomicznej Chicago.

Oczywiście w całym mieście będą tematyczne smakołyki i nie jest trudno znaleźć smaczne przekąski. Polecamy zajrzeć do jednych z najlepszych piekarni w mieście, aby zobaczyć, co jest w ofercie.

West Town Bakery to jedno z takich miejsc, które już pokazuje swoje kolorowe specjały, a dzięki różnym lokalizacjom w West Town, Wrigleyville i Dzielnicy Finansowej możesz znaleźć takie w pobliżu.

Alternatywnie możesz je również zamówić za pośrednictwem strony internetowej West Town Bakery.

Adresy: 1916 W. Chicago Ave (Miasto Zachodnie), 3626 N. Clark St (Wrigleyville), 190 S. LaSalle St (Dystrykt Finansowy)

8. Złap darmowego hot doga

Jeśli nie jesz hot-doga — czy to na bazie mięsa, wegetariańskiego, wegańskiego lub innego – w weekend czwartego lipca czy naprawdę jesteś Amerykaninem?

W Chicagoland jest tak wiele fantastycznych knajpek z hot dogami. Tutaj, w stolicy kiełbasy Stanów Zjednoczonych, nasze stoiska z hot dogami są chronione niesłabnącą lojalnością.

Tego czwartego lipca możesz albo wesprzeć jedno z wielu chicagowskich stoisk z hot dogami, albo udać się do Remedy, gdzie hot dogi (i inne przekąski) będą rozdawane całkowicie za darmo od 7:00 wieczorem do wyczerpania zapasów!

Adres: 1910 N Milwaukee Ave, Chicago, IL 60647

 

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube, instagram, istock/FamVeld

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu