Połącz się z nami

Bez kategorii

UWAGA Komunikat Komisji Wyborczej Miasta Chicago w sprawie Prawyborów

Opublikowano

dnia

Komisja Wyborcza Miasta Chicago (Chicago Board of Elections) przypomina wyborcom, żeby jak najszybciej zwrócili swoje karty do głosowania korespondencyjnego.

Komisja Wyborcza Miasta Chicago przypomina mieszkańcom Chicago o opcjach do głosowania w Prawyborach, które odbędą się 28 czerwca, równocześnie zwracając się do tych, którzy głosują korespondencyjnie, aby jak najszybciej zwrócili swoje karty wyborcze, tak żeby ich głosy zostały policzone na czas.

Na dzień dzisiejszy, Komisja otrzymała 123 816 wniosków o głosowanie korespondencyjne, a z powrotem wpłynęło do Komisji 31 277 kart do głosowania korespondencyjnego.

“To oznacza, że jeszcze 92 539 kart do głosowania korespondencyjnego leży u ludzi w domach na stołach lub blatach kuchennych, czekając na wypełnienie i odesłanie,” powiedziała przewodnicząca Marisel Hernandez.

REKLAMA REKLAMA

“Zalecamy, aby przesłać swoje karty do głosowania pocztą do Komisji Wyborczej nie później niż dzisiaj.”

Głosujący mogą zdecydować się na oddanie swojej karty do głosowania w dowolnej Zabezpieczonej Urnie Wyborczej (Secure Drop Box), w którejkolwiek placówce wczesnego głosowania, w Superplacówce (Supersite) przy 191 N. Clark, lub w Biurach Komisji przy 69 W. Washington.

Na chwilę obecną, 25 212 wyborców zagłosowało we wczesnym głosowaniu w Prawyborach, które odbędą się 28 czerwca.

Wszystkie 51 punktów wczesnego głosowania jest teraz otwartych w Chicago i będą także otwarte jako centra wyborcze w dniu wyborów, 28 czerwca, od 6:00 a.m. do 7:00 p.m.

Wyborca może głosować w dowolnej placówce Wczesnego Głosowania, bez względu na to, w której części Chicago mieszka.

“W prawyborach, historycznie widzimy jak ludzie podejmują decyzje na późniejszym etapie tego procesu. Dla wszystkich wyborców, którzy w końcu podjęli decyzję, nadszedł czas, aby skorzystać z jednej z wielu dostępnych opcji, aby dokonać wyboru i oddać swój głos. Nie zwlekaj, używaj swojego głosu i głosuj” – powiedziała przewodnicząca Marisel Hernandez.

Wyborcy, którzy nadal muszą zarejestrować się (zarejestrować się, aby zagłosować, jak również złożyć wniosek o zmianę nazwiska lub adresu), nadal mogą to zrobić w dowolnej placówce Wczesnego Głosowania przed i w dniu wyborów, a także w swoim obwodowym lokalu wyborczym w dniu wyborów. Wyborcy będą musieli przynieść dwa dokumenty tożsamości, z których jeden zawiera ich aktualny adres.

Chicagowscy wyborcy mogą odwiedzić stronę chicagoelections.gov, aby uzyskać dostęp do swoich informacji dotyczących wyborów pod linkiem: Twoje Informacje Wyborcze.

Tam wyborcy mogą zweryfikować swój status rejestracji wyborcy przed wyborami, zobaczyć i wydrukować wzór karty do głosowania, zobaczyć lokalizacje placówek wczesnego głosowania, zlokalizować swoje obwodowe lokale wyborcze w dniu wyborów i sprawdzić status swojego wniosku do głosowania korespondencyjnego.

Lista Placówek Wczesnego Głosowania w Chicago
Lista miejsc z zabezpieczonymi urnami wyborczymi w Chicago

Poniższe uniwersyteckie Placówki Wczesnego Głosowania będą otwarte tylko od 22 czerwca do 24 czerwca od 10:00 a.m. do 5:00 p.m.

  • Chicago State University – 9501 S. Martin Luther King
  • UIC Student Center – 750 S. Halsted St.
  • Northeastern IL University – 5500 N. St. Louis Ave.
  • University of Chicago Reynolds Club – 5706 S. University

KONTAKT: Monika Myśliwiec-Gałuszka, polishvote@chicagoelections.gov, 312-269-5702

 

 

Źródło: informacja własna
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA

Bez kategorii

Sztab Wyborczy Casey (Kazimierz) Chlebek for U.S. Senate apeluje o pomoc. Potrzebni wolontariusze

Opublikowano

dnia

Autor:

Komunikat Sztabu Wybiorczego Casey (Kazimierz) Chlebek for U.S. Senate.

Sztab Wyborczy Casey (Kazimierz) Chlebek for U.S. Senate apeluje, że potrzebni są wolontariusze do rozstawiania tablic przy lokalach wyborczych i rozprowadzania ulotek propagujących polonijnego kandydata z partii republikańskiej Kazimierza Chlebka, ubiegającego się o stanowisko Senatora Stanów Zjednoczonych.

Tablice i ulotki można odebrać w sztabie wyborczym przy: 112 W. Higgins Rd., Park Ridge, IL 60068, w godzinach od 12 w południe do 6 wieczorem. Tel. 312.898.2398

Prawybory odbędą się we wtorek 28 czerwca 2022 i bardzo zachęcamy do wzięcia w nich udziału, gdyż one zadecydują kto będzie ubiegał się o dane stanowisko. Prosimy o wzięcie republikańskiej karty wyborczej na której będzie umieszczony Kazimierz Chlebek z numerem ” 1″.

REKLAMA REKLAMA

Docenimy Państwa zaangażowanie w tych bardzo ważnych wyborach dla Stanów Zjednoczonych i Polonii.

Z poważaniem,

Sztab Wyborczy Casey Chlebek for U.S. Senate

 

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Bez kategorii

Dzień ojca dla fanów sportu? Wycieczka VIP do Chicago Sports Museum!

Opublikowano

dnia

Autor:

Wszystkim tatusiom zainteresowanym sportem spodoba się ta specjalna wycieczka po Chicago Sports Museum w Dzień Ojca. Poczujcie się razem jak prawdziwe gwiazdy stadionów!

Interaktywne Chicago Sports Museum celebruje świat chicagowskich sportów za pomocą symulowanych doświadczeń.

Muzeum łączy wyzwania związane z umiejętnościami i symulowane doświadczenia hi-tech z unikalnymi pamiątkami sportowymi i imponującą kolekcją skarbów i innych artefaktów używanych w grach.

To plac zabaw dla fanów sportu w każdym wieku.

Na powierzchni 23 000 stóp kwadratowych podzielonych na 5 stref: Measure Up, Forensic Sports, Fan Zone, Curse & Superstitions oraz Hall of Legends celebrowane są wszystkie najważniejsze drużyny sportowe Chicago.

REKLAMA REKLAMA

Interaktywne ekspozycje wykorzystują technologię śledzenia ciała, co pozwala strzelać gole jako gwiazda Blackhawks Patrick Kane, strzelać rzuty wolne jak weteran Bulls, Scottie Pippen i wiele innych wyjątkowych przeżyć.

W muzeum znajduje się również największa w mieście kolekcja pamiątek z World Series z 2016 roku.

Water Tower Place, Level 7
835 North Michigan Avenue
Chicago, IL 60611
312-202-0500 

 

 

Źródło: choosechicago, chicagosportsmuseum
Foto: You Tube, istock/SeventyFour

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Bez kategorii

Dzień Ojca w Loop! Tu także można świętować

Opublikowano

dnia

Autor:

Zabierz swojego tatę na dzień w mieście, a dokładniej do samego centrum. Uzyskaj ekskluzywny parking w Loop i popłyń łodzią, idź na kolację, zagraj w rzutki lub pingponga albo kup prezenty. Spraw, aby dzień był niezapomniany i świętuj Dzień Ojca w Loop.

Zabawa i gry z tatą

Jeśli twój tata jest typem, który lubi aktywność, istnieje wiele sposobów na zaplanowanie zabawy i gier w Loop.

AceBounce to miejsce, w którym można grać w ping ponga i kupować drinki. Jest tu bar koktajlowy i trzy piękne modele oryginalnych stołów do ping ponga Jaquesa z toczonego drewna oraz Games Guru Experience.

Możesz wypróbować także Flight Club, wielokrotnie nagradzane miejsce, które oferuje towarzyskie gry w rzutki.

REKLAMA REKLAMA

Graj w rzutki ze swoim tatą w tym dynamicznym miejscu z 14 stanowiskami do gry, zwanymi Oches, dwoma barami i restauracją. Oprócz zabawy i gier Flight Club oferuje świetną atmosferę, bar serwujący specjalne koktajle i pyszne jedzenie.

Możecie zagrać w rodzinnego minigolfa w Five Iron Golf lub w Maggie Daley Park, gdzie możecie skorzystać także ze ścianki wspinaczkowej, wypożyczalnia hulajnóg i rolek oraz bungee.

Zabawa w turystów

Kultowe wycieczki i atrakcje Loop, które uwielbiają ojcowie, są otwarte i gotowe, aby cieszyć się nimi z całą rodziną.

Rozważ uczczenie Dnia Ojca podczas wycieczki Shoreline Sightseeing. Zobacz imponującą panoramę miasta podczas 75-minutowej podróży rzeką Chicago.

Chicago słynie z wyjątkowego połączenia architektury historycznej i nowoczesnej. Więc zrelaksuj się i ciesz rejsem z pięknymi widokami.

Rejsy wycieczkowe wyruszają z Michigan Avenue Bridge lub Navy Pier. Harmonogram jest codziennie aktualizowany na stronie internetowej organizatora.

Kolacja z tatą

Wybierzcie się na wspaniały posiłek na mieście. Zajrzyj do barów na dachu w Loop z wyjątkową obsługą i zapierającymi dech w piersiach widokami na Wietrzne Miasto. Rzućcie okiem na bary i restauracje tutaj.

Prezenty

W Loop kupisz krawaty, garnitury, odzież rekreacyjną, wody kolońskie, sprzęt do golenia, okulary przeciwsłoneczne i nie tylko.

Uzyskaj 50-60% zniżki na ceny projektantów w Nordstrom Rack i przejrzyj ich przewodnik po prezenty na Dzień Ojca. Lub przejdź do sklepu Banana Republic, wpisz swój adres e-mail i zaoszczędź 15% na pierwszym zakupie.

Możesz także kupić odzież sportową dla taty w Foot Locker lub wspaniałe prezenty na Dzień Ojca w sklepie Macy’s – artykuły sportowe i odzież dla fanów, technologie i gry, buty, wodę kolońską i nie tylko.

Parkowanie w Loop

Istnieje wiele możliwości dotarcia do Loop, w tym transport publiczny, rower lub spacer, w zależności od tego, skąd przybywasz. Dowiedz się więcej tutaj.

Jeśli prowadzisz samochód, skorzystaj z iParkit i zaoszczędź na parkowaniu w Dniu Ojca w centrum miasta. Wybierz jeden z 14 garaży rozmieszczonych w całej Chicago Loop. Garaże IParkit znajdują się w pobliżu najlepszych restauracji i sklepów.

Pobierz iParkit i otrzymaj Express Pass na swój telefon. Utwórz konto, aby zarejestrować się w Express i po prostu zeskanuj, aby wejść i wyjść. Pobierz aplikację tutaj.

 

Źródło: loopchicago
Foto: You Tube, istock/ Halfpoint

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu