Połącz się z nami

News USA

To Komendant Policji jest odpowiedzialny za opóźnioną reakcję podczas masakry w szkole w Teksasie

Opublikowano

dnia

Pete Arredondo, szef policji w okręgu szkolnym Uvalde w Teksasie, został wysłany w środę na urlop administracyjny. Od miesiąca jest poddawany ostrej krytyce za decyzję o opóźnieniu konfrontacji z bandytą w strzelaninie, w której zginęło 19 dzieci i dwóch nauczycieli.

Hal Harrell, nadinspektor Skonsolidowanego Niezależnego Okręgu Szkolnego Uvalde, poinformował w pisemnym oświadczeniu w środę, że okręg poczeka, aż śledztwo w sprawie masakry 24 maja w Robb Elementary School zostanie zakończone, zanim podejmie decyzje personalne.

„Dzisiaj nadal nie mam szczegółów dotyczących dochodzeń prowadzonych przez różne agencje” – powiedział.

„Ze względu na brak jasności i niewiadomą, kiedy otrzymam wyniki śledztwa, podjąłem decyzję o umieszczeniu szefa Arredondo na urlopie administracyjnym w tym dniu”.

REKLAMA REKLAMA

Nie podano żadnych dalszych informacji o Arredondoi. Jego obowiązki przejmie porucznik Mike Hernandez.

Władze państwowe opisały Arredondo jako dowódcę działań policji podczas masakry.

Arredondo z kolei oświadczył, że nie uważa się za dowódcę.

Urzędnicy oznajmili, że Arredondo błędnie potraktował przestępcęę jako zabarykadowanego podejrzanego, a nie aktywnego strzelca. Dopiero po ponad godzinie agenci federalni weszli do sali i zastrzelili 18-letniego mordercę.

Agencje federalne i stanowe wciąż badają odpowiedź organów ścigania.

We wtorek dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego w Teksasie, pułkownik Steve McCraw, opisał odpowiedź organów ścigania jako „rażącą porażkę” podczas przesłuchania komisji senackiej, o czym pisaliśmy 22 czerwca.

„Oficerowie mieli broń. Dzieci nie miały. Oficerowie mieli kamizelki kuloodporne. Dzieci nie miały. Funkcjonariusze przeszli szkolenie. Ofiary nie.”

– powiedział McCraw.

Według McCraw i zapisów minęła 1 godzina, 14 minut i 8 sekund od wejścia policji do budynku do śmierci strzelca.

Arredondo twierdzi, że oficerowie nigdy „nie wahali się, nawet przez chwilę, by narazić się na ryzyko”.

Arredondo, który objął stanowisko szefa policji w okręgu szkolnym w 2020 roku, powiedział także, że uważa się za osobę odpowiedzialną na pierwszej linii – a nie osobę zarządzającą szerszą reakcją.

„Nie wydałem żadnych rozkazów”- powiedział.

„Zadzwoniłem po pomoc i poprosiłem o narzędzie do ekstrakcji, aby otworzyć drzwi”.

Gdy Arredondo ustalił, że nie może wejść do klasy zew strzelcem w środku, wykręcił numer policyjny ze swojego telefonu komórkowego i poprosił o jednostkę taktyczną, snajperów i narzędzie do sforsowania drzwi.

Arredondo został wybrany do Rady Miejskiej Uvalde 7 maja i został zaprzysiężony podczas prywatnej ceremonii 31 maja, tydzień po strzelaninie. Tego dnia miało się odbyć posiedzenie rady, ale w związku z tragedią zostało odwołane.

Kiedy rada zebrała się ponownie na specjalne zebranie nadzwyczajne tydzień później, 7 czerwca, nie pojawił się na nim.

Arredondo nie uczestniczył również we wtorek wieczorem na spotkaniu, na którym rada jednogłośnie odmówiła udzielenia mu urlopu na przyszłych posiedzeniach rady.

Rada może ogłosić wolne miejsce członka, jeśli członek opuści trzy kolejne posiedzenia bez uprzedniego uzyskania zgody na nieobecność, zgodnie z prawem miejskim. Wtorkowe spotkanie jest pierwszym z tych trzech nieobecności, powiedział burmistrz Don McLaughlin.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube

 

REKLAMA REKLAMA

News USA

21 milionów dolarów dla rodziny ciężarnej nastolatki za śmierć z ręki policjantów

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek federalna ława przysięgłych przyznała 21 milionów dolarów rodzinie ciężarnej nastolatki, która została zastrzelona przez tajnych funkcjonariuszy policji w Północnej Kalifornii pięć lat temu.

Elena Mondragon była pasażerką BMW wyjeżdżającego z kompleksu mieszkalnego Hayward, kiedy nieoznakowany van wypełniony funkcjonariuszami policji z Fremont próbował go zatrzymać w marcu 2017 roku, zgodnie ze skargą złożoną przez rodzinę nastolatki.

Policja we Fremont poinformowała, że ​​poszukiwany kierowca BMW staranował swoim samochodem policyjny pojazd.

Policja otworzyła ogień i śmiertelnie zraniła Mondragon, który był pasażerem.

REKLAMA REKLAMA

Miała 16 lat i była w pierwszym trymestrze ciąży.

Skarga na śmierć młodej kobiety opisała zabójstwo jako „nieudaną tajną operację aresztowania”, donosi „San Francisco Chronicle”.

John Burris, adwokat powodów, przekazał, że jury postanowiło podzielić winę między mężczyznę prowadzącego samochód a funkcjonariuszy, tak że miasto Fremont prawdopodobnie wypłaci około 10 milionów dolarów odszkodowania.

W 2018 r. Prokuratura Okręgowa Powiatu Alameda stwierdziła, że ​​śmiertelna strzelanina wywołana przez policję była uzasadniona.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

Uwaga – nie używaj parasola tarasowego z Costco. Może się zapalić!

Opublikowano

dnia

Autor:

Parasol słoneczny sprzedawany wyłącznie w Costco został wycofany przez firmę po kilku zgłoszonych pożarach, gdy krążek jego panelu słonecznego ulegał przegrzaniu.

Parasole 10’ Solar LED Market były sprzedawane w różnych kolorach od grudnia 2020 r. do maja 2022 r. w cenie od 130 do 160 USD w magazynach Costco w całym kraju i online.

Parasole mają diody LED na drutach i czarny krążek baterii panelu słonecznego u góry. Solarny krążek posiada czarną osłonę oznaczoną napisem „YEEZE” lub „YEEZE 1.”

Do tej pory głoszono sześć przypadków przegrzania akumulatorów litowo-jonowych.

Obejmuje to trzy doniesienia o zapaleniu się panelu słonecznego podczas ładowania przez zasilacz w pomieszczeniu, dwa doniesienia o zapaleniu się parasoli, gdy panel słoneczny przegrzał się i zapalił, gdy był przymocowany do parasola, oraz jedna osoba poszkodowana wdychaniem dymu.

REKLAMA REKLAMA

Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich informuje, że konsumenci powinni natychmiast przestać używać parasoli, zdjąć krążek na panel słoneczny z górnej części parasola, przechowywać krążek z dala od słońca i materiałów palnych oraz nie ładować krążka za pomocą zasilacza sieciowego.

Konsumenci mogą zwrócić parasole i krążki słoneczne do dowolnego magazynu Costco w całym kraju, aby uzyskać pełny zwrot pieniędzy.

Według Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich sprzedano około 400 000 sztuk tych parasoli w Stanach Zjednoczonych, a kolejne 33 000 w Kanadzie.

Konsumenci, którzy nie mogą zwrócić produktu do Costco, mogą skontaktować się z firmą w celu uzyskania instrukcji dotyczących zwrotu pieniędzy.

SunVilla i Costco kontaktują się ze wszystkimi znanymi nabywcami.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

100 000 dolarów na loterii! Mieszkaniec Południowej Karoliny wypróbował strategię, którą poznał w tv

Opublikowano

dnia

Autor:

Mężczyzna z Południowej Karoliny wpadł na pomysł zarobienia pieniędzy oglądając program telewizyjny i przyniósł mu on 100 000 dolarów wygranej. Inspiracją był odcinek serialu TLC „Lottery Changed My Life”, który opowiada o zmianie stylu życia zwycięzców loterii.

Pomysł polegał na tym, żeby przez trzy miesiące miał wydawać 25 dolarów tygodniowo na loterię, i zobaczyć, co się stanie.

W pierwszym tygodniu mężczyzna wygrał 500 dolarów, a w siódmym nadeszła wielka wygrana — 100 000 $ na kuponie Powerball.

Mieszkaniec Południowej Karoliny nie wiedział nawet, jak grać w Powerball i jak sprawdzić swój bilet. Myślał, że trafił tylko dwie liczby, ale kiedy jego żona spojrzała na kupon, zauważyła, że ​​ma też liczbę Powerball.

REKLAMA REKLAMA

Po drugim spojrzeniu na bilet mężczyzna zdał sobie sprawę, że trafił pięć liczb i tylko jednej zabrakło do wygrania jackpota w losowaniu 28 maja.

A ponieważ wydał dodatkowy 1 $ na PowerPlay, jego nagroda w wysokości 50 000 $ podwoiła się.

Od czasu wygranej kupił samochód i nadal wydaje 25 dolarów tygodniowo na losy na loterię, zamierzając to robić przez trzy miesiące.

Inną strategią wygrywania na loterii, która ostatnio zwraca na siebie uwagę, jest pomysł pary z Michigan, Jerry’ego i Marge Selbee, których historia została niedawno sfilmowana w obrazie „Jerry and Marge Go Large”.

Jerry znalazł lukę, aby wielokrotnie wygrywać coraz większe kwoty w loterii WinFall w Massachusetts.

Film jest już dostępny na streamingu w Paramount+.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu