Połącz się z nami

News Chicago

Nowe osiedle mieszkaniowo-usługowe powstanie na miejscu International Plaza w Arlington Heights

Opublikowano

dnia

Zrewidowane plany przebudowy International Plaza przy Golf Road w Arlington Heights wymagają zburzenia starego centrum handlowego z lat 80. i budowy kompleksu mieszkalnego składającego się z 302 mieszkań oraz trzech placówek handlowych.

UrbanStreet Group z siedzibą w Schaumburgu zaproponowała najnowszą koncepcję przekształcenia starzejącego się centrum handlowego, którego przebudowa utknęła w martwym punkcie na dziesięciolecia z powodu procesów sądowych i recesji gospodarczej.

Nowy plan zakłada budowę siedmiu czteropiętrowych budynków mieszkalnych o łącznej powierzchni 400 000 stóp kwadratowych na prawie tuzinie akrów z tyłu terenu.

Budowniczy umieściłby trzy powierzchnie komercyjne o łącznej powierzchni 37 000 stóp kwadratowych na prawie 6 akrach przy Golf Road.

REKLAMA REKLAMA

Te działki komercyjne, które miałyby powstać jako ostatnie, mogłyby według wstępnych planów obejmować działalność handlową, restauracyjną, usługową lub biurową.

Na prośbę miasteczka deweloper uwzględnił przyszły plac na północno-wschodnim rogu dróg Arlington Heights i Golf, jak pokazują plany. W centrum kompleksu znajduje się również basen i pergola.

Sześć z siedmiu budynków mieszkalnych byłoby wynajmowanych po stawkach rynkowych.

Siódmy, w północno-zachodnim rogu terenu, w pobliżu Arlington Heights Road, miałby 44 lokale wynajmowane po niższych stawkach i współbudowany z niedrogim deweloperem mieszkaniowym, poinformował UrbanStreet.

Zgodnie z ustawą o mieszkalnictwie integracyjnym, 10% mieszkań należy uznać za przystępne cenowo. 44 mieszkania stanowią 14,5% całości, więc projekt jest zgodny z ustawą.

Miasto wymaga od UrbanStreet wykonania serii badań i raportów przed formalnym pojawieniem się przed komisją ds. planu, w tym badania rynku, aby zilustrować zapotrzebowanie na 302 mieszkania wielorodzinne pod wynajem.

Arlington Heights potrzebuje również pisemnego planu dotyczącego rozmieszczenia istniejących firm na placu i możliwości ich relokacji, a także zagospodarowania terenu, ruchu/parkowania i wstępnych planów inżynieryjnych.

Ale urzędnicy ogólnie wspierają projekt do tej pory.

Komponent mieszkalny jest zgodny z przepisami dotyczącymi wysokości, cofnięcia od drogi i zagęszczenia.

465 miejsc parkingowych na miejscu to o tuzin więcej niż wymaga tego kodeks, a kompleksowy plan miasta wymaga zabudowania o mieszanym przeznaczeniu, takiego właśnie jak zaproponowano.

Harmonogram przewiduje rozpoczęcie budowy za około rok, z pierwszymi przeprowadzkami do października 2024 r., a działki komercyjne ukończone do końca 2025 r.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: Arlington Heights, You Tube

REKLAMA REKLAMA
Reklama

News Chicago

Illinois celem zabójczych pielgrzymek. Liczba zabiegów usuwania ciąży dramatycznie wzrośnie

Opublikowano

dnia

Autor:

Ponieważ przepisy dotyczące aborcji w USA zmieniają się po piątkowej decyzji Sądu Najwyższego, usługodawcy w Illinois przygotowują się na napływ pacjentek z innych stanów. Przewidywana liczba aborcji może być do 20 razy wyższa niż dotychczas.

W siedzibie Planned Parenthood w Chicago Loop telefony dzwonią od czasu, gdy Sąd Najwyższy unieważnił sprawę Roe przeciwko Wade, eliminując w ten sposób konstytucyjne prawo do aborcji.

„Spodziewamy się, że do 20 razy więcej pacjentek aborcyjnych będzie przybywać spoza stanu niż obecnie”

– powiedziała Julie Uhal z Planned Parenthood of Illinois.

Aborcja jest legalna w Illinois i może być ograniczona jedynie po osiągnięciu przez płód okresu żywotności, kiedy uważa się, że płód może przetrwać poza macicą.

REKLAMA REKLAMA

Medycyna określa ten czas na 24 – 26 tydzień, ale prawo stanu Illinois nie określa ram czasowych, mówiąc, że lekarz może go określić indywidualnie w każdym przypadku.

Aborcja są również dozwolona po osiągnięciu zdolności do życia w celu ochrony życia lub zdrowia pacjentki.

W całym stanie wiele klinik oferujących aborcję farmakologiczną przygotowuje się na gwałtowny wzrost liczby pacjentów. Wiele stanów otaczających Illinois, takich jak Missouri i Wisconsin, już wprowadziło ograniczenia dotyczące aborcji.

„Mniej niż 30 minut po ogłoszeniu opinii Sądu aborcja stała się nielegalna w stanie Missouri, z bardzo nielicznymi wyjątkami dotyczącymi nagłego stanu zdrowia matki”

– powiedziała Yamelsie Rodriguez, prezes i dyrektor generalny regionu Planned Parenthood St. Louis.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube, istock/Zulkarnieiev Zulkarnieiev

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Chicago głosuje! Komunikat Komisji Wyborczej Miasta Chicago dotyczący Prawyborów 28 czerwca

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzisiaj Prawybory. Komunikat Komisji Wyborczej Miasta Chicago:

We wtorek, 28 czerwca, w dniu prawyborów, prosimy wyborców Chicago o kierowanie wszystkich pytań lub uwag do Centralnego Biura Wyborczego “Election Central” pod numer telefonu 312-269-7870  (należy prosić o polskiego przedstawiciela).

Linia telefoniczna Centralnego Biura Wyborczego będzie czynna tylko w dniu wyborów.

Wyborcy mogą również dzwonić by rozmawiać po polsku na numer 312-269-5702 (Monika Myśliwiec-Gałuszka).

REKLAMA REKLAMA

Wszystkie placówki wyborcze w dniu wyborów będą otwarte w godzinach od 6:00 rano do 7:00 wieczorem.

Wyborcy mogą oddać głos w lokalu do którego zostali przydzieleni lub w jednej z 51 placówek wczesnego głosowania tzn. Centrów Wyborczych (Election Centers) w dniu wyborów.

Zachęcamy wszystkich wyborców, zanim udadzą się oddać głos w prawyborach, do sprawdzenia informacji dotyczących ich lokalu wyborczego na stronie internetowej www.chicagoelections.gov lub w języku polskim www.chicagowybory.com pod linkiem “Twoje Informacje Wyborcze” .

W prawyborach wyborcy muszą wybrać kartę do głosowania z partii demokratycznej, republikańskiej lub libertariańskiej.                                             

W dniu wyborów jest możliwość osobistej rejestracji. Od osób rejestrujących się do głosowania wymagane jest przedstawienie dwóch (2) dokumentów tożsamości, co najmniej jeden z nich musi posiadać aktualny adres zamieszkania wyborcy.

 

 

Źródło: informacja własna
Foto: istock/AaronAmat

 

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Podatek paliwowy nie wzrośnie w Illinois pomimo inflacji. Czy to wystarczy by kierowcy odczuli ulgę?

Opublikowano

dnia

Autor:

Od piątku 1 lipca Illinois czasowo zawiesi nie tylko podatek od sprzedaży artykułów spożywczych ale także zrezygnuje z podwyżki podatku od benzyny. Inicjatywa jest częścią planu gubernatora Pritzkera, mającego na celu walkę z rekordową inflacją.

Zrezygnowanie z podatku jest tymczasowe i będzie obowiązywać przez pozostałą część roku. O zniesienie podatku od sprzedaży artykułów spożywczych pisaliśmy dwa dni temu, 26 czerwca.

Illinois zrezygnuje z podwyżki w podatku od paliw silnikowych.

Decyzja wpłynie na przewidywaną cenę, która miała wzrosnąć automatycznie 1 lipca, poinformowali urzędnicy.

Stan pobiera również podatek od sprzedaży benzyny, ale ten podatek pozostanie.

REKLAMA REKLAMA

Kierowcy w sąsiedniej Indianie również zobaczą zmianę cen na dystrybutorach paliwa już w piątek — ale nie na lepsze.

Podatki paliwowe wzrosną tu do 62 centów na galon.

Obecnie kierowcy w Indianie już płacą rekordową kwotę 56 centów podatku paliwowego.

Stan Indiana ma dwa podatki od benzyny — siedmioprocentowy podatek od sprzedaży i podatek skierowany na projekty infrastrukturalne.

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube, istock/coffeekai

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu