Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Wszystko drożeje. Nawet miejsce na cmentarzu. Marcin Ścigaj o lipcowych podwyżkach

Opublikowano

dnia

Nie odkładajmy decyzji o naszej ostatniej drodze i nie zostawiajmy z tym problemem naszych bliskich. Gość Radio Deon, Marcin Ścigaj, doradza i załatwia wszystkich formalności związane z pochówkiem na cmentarzu w Archidiecezji Chicago, tak byśmy mieli wewnętrzny spokój jeśli chodzi o pogrzeb.

Nikt nie lubi o tym myśleć, ale prawda jest taka, że tematu śmierci nie da się uniknąć. Nasz gość, Marcin Ścigaj, służy nie tylko doradzaniem w sprawie pochówku, ale też stara się oswoić z tematem zwracające się do niego osoby.

Niestety śmierć czasem przychodzi niespodziewanie i przedwcześnie. Z problemem i kosztami pochówku zostają wtedy zrozpaczeni bliscy, często zbyt przygnębieni by ze wszystkimi sprawami dać sobie radę.

Nie róbmy im tego – sami wcześniej zadbajmy o swoje miejsce na cmentarzu i szczegóły dotyczące pogrzebu. W tym roku, jak mówi Marcin Ścigaj, jest na to ostatni dzwonek by nie przepłacić.

Koszty pochówku w Stanach Zjednoczonych nie są małe i niestety trzeba się z nimi liczyć. Jeśli chcemy zaoszczędzić to sprawę trzeba załatwić przed 1 lipca, kiedy jak co roku znacznie rosną ceny. Jeśli chodzi o płatność to jest także możliwość skorzystania z nieoprocentowanych rat.

Jeśli my o tym nie pomyślimy, to nasze dzieci będą musiały – mówi nasz gość.

W dłuższej perspektywie czasu, jeśli załatwiamy sprawy pochówku teraz, nie czekając, oszczędzamy dziesiątki tysięcy dolarów – szacuje Marcin Ścigaj.

Tu, w Ameryce cmentarze wyglądają inaczej niż w Polsce, inne są także niektóre przepisy, np. obowiązuje zakaz palenia zniczy, nie buduje się też grobowców rodzinnych.

Jeżeli członkowie rodziny chcą kiedyś być pochowani blisko siebie, to trzeba to wcześniej ustalić i wykupić odpowiednio dużą działkę na kilka grobów. Naprawdę warto to wcześniej zaplanować, gdyż koszty przeniesienia ciała do innego grobu to dzisiaj min 6 tys dolarów.

Polacy mieszkający w Chicago mają tę możliwość by z naszym gościem, doradcą cmentarzy, porozmawiać po polsku i wszystko spokojnie ustalić.

Marcin Ścigaj pracuje dla wszystkich 45 cmentarzy katolickich w Archidiecezji, jako doradca spotyka się z zainteresowaną osobą w dowolnym czasie i miejscu, pomaga wybrać konkretne miejsce pochówku, ustala szczegóły, także dotyczące płatności i udziela informacji kim się skontaktować w razie śmierci bliskiej osoby.

Nowością jest oferta ubezpieczenia kosztów transportu ciała w razie śmierci w czasie wyjazdu i oddalenia od domu na min 75 mil. Kosztuje ona 495 dolarów.

Najbardziej korzystne jeśli się chodzi o koszty jest wykupienie pakietu. Kupując pakiet oszczędzamy 1100-1500 dolarów.

Jak mówi Marcin Ścigaj najszybciej i najtaniej jest załatwić wszystko właśnie w archidiecezji, bez płacenia pośrednikom. I naprawdę można w ten sposób załatwić wszystko z wyprzedzeniem, płacąc od razu lub rozkładając płatność na nieoprocentowane raty.

Szczególnie ważne nekropolie dla Polaków w Chicago to cmentarz Mary Hill i cmentarz św. Wojciecha w Niles, gdzie jest pochowanych wielu naszych rodaków. Na obu są jeszcze miejsca na groby.

Marcina Ścigaj zachęca do kontaktu w sprawie pochówku pod nr tel. 773 999 54 53, zapewniając, że można do niego dzwonić o każdej porze.

 

 

Źródło: informacja własna
Foto: You Tube, spuścizna.org

 

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Na fantastyczny góralski Piknik z okazji Dnia Dziecka zaprasza Grzegorz Sarna

Opublikowano

dnia

Autor:

Mnóstwo atrakcji, fantastycznej zabawy i wyśmienitego góralskiego jedzenia czeka na wszystkich, którzy odwiedzą Piknik z Okazji Dnia Dziecka w Palos Park w najbliższą niedzielę, 4 czerwca. W studiu Radia Deon Grzegorz Sarna – animator kultury podhalańskiej, wymienia tradycyjne potrawy, które będą serwowane w tym dniu, a nam cieknie ślinka..

Dzień Dziecka obchodziliśmy w czwartek, ale to w niedzielę, 4 czerwca, czeka nas z tej okazji najlepsza możliwa zabawa – Piknik w Palos Park. Imprezę organizuje Szkółka Pieśni i Tańca oraz Zespół HOLNI, działający przy Zarządzie Głównym Związku Podhalan w Ameryce Północnej.

„Naszych dzieci w zespole mamy prawie sto – mamy co robić, mamy co przygotować, żeby czuły się naprawdę docenione w tym wyjątkowym dniu” mówi Grzegorz Sarna.

Nie tylko dzieci ale wszyscy goście, którzy przybędą na Piknik także przeżyją wyjątkowe chwile. Zaproszeni są oczywiście nie tylko górale – tzw. „ceprów” zawsze zachwyca góralska kultura i kuchnia.

Piknik rozpocznie się Mszą Św. polową o godzinie 12.00PM, po której gości czekają dwa występy. Najpierw zatańczą i zaśpiewają młodsze dzieci ze szkółki tańca, natomiast grupa HOLNI przedstawi sztukę kabaretową pt. „Wiecnie schorowany Ojciec”.

Po występach wszystkich czeka świetna zabawa przy muzyce, nie tylko góralskiej. Zagra Zespół Fox i DJ Nick Varell.

„Jedzenie to podstawa na imprezie plenerowej” mówi Grzegorz Sarna, zapowiadając prawdziwie góralskie specjały, których normalnie w Chicago nie dostaniecie.

Na zaplanowanej loterii będą bardzo cenne nagrody do wygrania, w tym telewizor 65 cali, laptop 15-calowy, wspaniała biżuteria i wiele innych, pięknych rzeczy, zapowiada Gość Radia Deon Chicago. Nie zabraknie też takich atrakcji dla dzieci jak dmuchańce, zabawa balonami czy malowanie buziek.

Jeśli ktoś nie wie jak dojechać do miejsca pikniku przy Peace Memorial Church w Palos Park, Grzegorz Sarna tłumaczy:

Pogoda na ten weekend zapowiada się tak samo wspaniale jak Piknik z okazji Dnia Dziecka.

Serdecznie Zapraszamy, a Górale mówią: Piyknie Wos pytomy na Nas piknik!

 

Źródło: informacja własna
Foto: Zespół HOLNI przy ZG ZPPA
Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Marcin Danych: to będzie gorąca Polska Noc WNBA. Poznaj gości z Polski na Pre Game Party

Opublikowano

dnia

Autor:

6 czerwca będzie miał miejsce wyjątkowy wieczór w historii Chicago, kiedy na Wintrust Arenie, zagrają Chicago Sky i Indiana Fever – dwie kobiece drużyny WNBA. A niezwykłość tego wieczoru polega na tym, że będzie to pierwsza Polska Noc WNBA. „Będzie naprawdę gorąco” obiecuje pomysłodawca i jeden z organizatorów tego wydarzenia, Marcin Danych, w studio Radia Deon Chicago. Jeszcze dzisiaj wieczorem Pre Game Party!

Na Polskiej Nocy WNBA wystąpią nasi lokalni artyści, zapowiada Marcin Danych. Będzie to dobrze nam znana w Chicago, utalentowana wokalistka, Natalia Kawalec, która zaśpiewa Hymn Polski, oraz Magdalena Huk, czyli Dzika Fitness, która rozgrzeje publiczność przed meczem.

Imprezę uświetnią także wyjątkowi goście z Polski.

„Specjalnie dla nas z Polski przyleciała grupa cheerleaderek, które zawodowo tańczą w Gdyni – Cheerleaders Gdynia oraz Paweł Kidoń, jedyny Polak, który ma przyjemność grać zawodowo w grupie elitarnej Harlem Globetrotters ”

Polska grupa cheerleaderek jest na światowym poziomie – podkreśla Marcin Danych. „To są dziewczyny, które po prostu robią to zawodowo”.

2 czerwca o godzinie 7.00 PM odbędzie się natomiast Pre Game Party, podczas którego będzie możliwość spotkać się z gośćmi z Polski w klubie sportowym Playbook, przy 6913 North Milwaukee Avenue, Niles, IL 60714.

„Koszykówka damska jest mniej popularna, aczkolwiek myślę, że warto ją promować” mówi Gość Radia Deon.

Drużyna Chicago Sky ma w tym sezonie jak na razie komplet zwycięstw i zdecydowanie zasługują na nasze kibicowanie. A Wintrust Arena sama w sobie robi wielkie wrażenie i warta jest odwiedzenia.

Bilety na Polską Noc WNBA, w cenie 35 dolarów, można kupować poprzez stronę na Facebooku i Instagramie.

Organizatorzy bardzo liczą, że kibice przyjdą i Polonia będzie poprzez sport łączyć się, motywować i cieszyć, mówi Marcin Danych.

Marcin Danych jest właściciel marki Areny NBA Tour – zwiedza i relacjonuje swoje podróże po halach NBA w Stanach Zjednoczonych.

 

Źródło: informacja własna
Foto: Polska Noc WNBA

 

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Wisłoka Chicago rozwija się dzięki takim sponsorom jak Joanna Grabowski. W sobotę kolejny mecz

Opublikowano

dnia

Autor:

Renoma polonijnego klubu budzi coraz większy szacunek wśród sympatyków futbolu w stanie Illinois, a marka Wisłoki Chicago staje się coraz bardziej rozpoznawalna. W studiu Radia Deon Chicago Joanna Grabowski, sponsor klubu i agent nieruchomości oraz prezes Wisłoki Chicago, Marek Raś, mówią o wspólnych planach na przyszłość i sobotnim meczu.

Klub Wisłoka Chicago działa od 2013 roku i z roku na rok rozwija się. W tym roku idzie jak burza w lidzie UPSL i już awansował do play-offów. Przyciąga także coraz więcej ludzi bardzo zaangażowanych w jego działalność, sponsorów, fanów i kibiców.

Nowym partnerem i zarazem sponsorem polonijnego klubu, został niedawno dobrze nam znany i lubiany KD Market. To oczywiście daje klubowi jeszcze lepsze prognozy na przyszłość.

Natomiast Joanna Grabowski, agentka nieruchomości, pracująca na terenie całego miasta, wspiera działalność polonijnego klubu już od ponad 10 lat. „Wisłokę tworzą ludzie i są to ludzie, którzy są moimi znajomymi, przyjaciółmi i klientami” mówi nasz Gość.

Po każdym meczu odbywają się spotkania z kibicami i fanami w rodzinnej atmosferze i wspólne grillowanie. To także bardzo ważne dla atmosfery wśród piłkarzy i działaczy klubowych – można przyjść, porozmawiać, poznać zawodników i razem się pośmiać.

Kontakt do Joanny Grabowski, jeśli chcielibyście Państwo skorzystać z usług doświadczonej agentki nieruchomości, to 630 835 48 31.

Już kilkadziesiąt firm wspiera Wisłokę Chicago, dzięki czemu klub jest w tej chwili w tym miejscu, o którym kilka lat temu nawet nie marzył, mówi prezes Wisłoki Chicago, Marek Raś. Oczywiście mile widziani są kolejni sponsorzy.

Poziom gry na boisku cieszył oko kibiców w czasie ostatniego spotkania w Bensenville, kiedy Wisłoka Chicago wygrała ze Springfield FC 5:0.

 

Przed klubem jeszcze 3 ostatnie mecze w wiosennej rundzie. Pierwszy z nich już w tą sobotę, 3 czerwca w Indianie, około 115 mil na wschód od Chicago. Przeciwnikiem naszego klubu będzie piąty w tabeli Goshen City FC.

 

„Ważne jest to żeby zająć pierwsze lub drugie miejsce w grupie”, tłumaczy prezes Wisłoki Chicago, Marek Raś. Dzięki temu zyskuje się dobre rozstawienie i mecz domowy. „Jedziemy oczywiście z nastawieniem wygrania tego spotkania”.

Kolejne spotkania to mecz z Panathinaikos Chicago w Bensenville 10 czerwca, a następnie z Chicago Nation FC, zajmującym aktualnie pierwsze miejsce w grupie. To ostatnie spotkanie to będzie „mecz na szczycie” zapowiada Marek Raś.

Nowy partner KD Market pomoże biało-zielonej społeczności w organizacji jednych z najpopularniejszych pikników dla Polonii w Schiller Park, w niedzielę, 11 czerwca.

Ale partnerstwo nie opiera się jedynie na wydarzeniach okolicznościowych, ale również na zaangażowaniu w dni meczowe. Poza strefą gastronomiczną KD Market służy pomocą w promowaniu meczów Wisłoki Chicago na własnym obiekcie, poprzez kolportowanie informacji na ich temat w swoich punktach sprzedażowych.

Serdecznie Zapraszamy!

Źródło: informacja własna
Foto: Wisłoka Chicago
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu