Połącz się z nami

News Chicago

Donald Trump i Mike Pence przyjeżdżają do Illinois na osobne wydarzenia w przyszłym tygodniu

Opublikowano

dnia

Donald Trump i Mike Pence, będący w centrum przesłuchań Izby dotyczących wydarzeń z 6 stycznia 2021r, odwiedzą Illinois. Zaledwie kilka dni przed prawyborami były prezydent Donald Trump zorganizuje wiec na rzecz świeżo upieczonej amerykańskiej reprezentantki Mary Miller. Mike Pence będzie występował w poniedziałek w Chicago i Peorii.

Donald Trump poparł Mary Miller w pojedynku republikańskim jeden na jednego z reprezentantem USA przez pięć kadencji Rodneyem Davisem.

Jego wizyta nastąpi po poniedziałkowych odwiedzinach w Chicago i Peorii byłego wiceprezydenta Mike’a Pence’a.

Chociaż wizyta Trumpa w Illinois była od dawna omawiana, dopiero w ostatnich dniach Trump i zespół jego kampanii wynajęli tereny targowe Adams County Fairgrounds poza Quincy o 7:00 wieczór na wydarzenie 25 czerwca.

REKLAMA REKLAMA

Miller, która pojechała do kurortu Trumpa Mar-a-Lago na Florydzie, aby zorganizować dla zbiórkę pieniędzy w kwietniu, potwierdziła, że będzie „gościem specjalnym” Trumpa na tym wydarzeniu.

Organizacja Trumpa „Save America” nie wspomniała konkretnie o kandydatach, ogłaszając wydarzenie 25 czerwca.

Senator stanu Darren Bailey, kandydat do republikańskiej nominacji na gubernatora w prawyborach 28 czerwca, aktywnie zabiegał o poparcie byłego prezydenta, ponieważ dąży do przewagi nad pięcioma rywalami, w tym burmistrzem Aurory Richardem Irvinem.

Trump jest obecnie centralną postacią przesłuchań w sprawie swojej roli w zamieszkach na Kapitolu z 6 stycznia 2021 roku.

Przesłuchania koncentrowały się na potencjalnie nielegalnych próbach Trumpa pozostania na stanowisku po tym, jak powiedziano mu, że jego twierdzenia o masowych oszustwach wyborczych w wyniku przegranej z demokratą Joe Bidenem są bezpodstawne.

Mike Pence również był w centrum tych przesłuchań. Jego wizyta w Illinois w poniedziałek rozpocznie się przemówieniem w Chicago na temat gospodarki, a następnie przemówieniem w Peorii i kolacją z okazji Dnia Lincolna.

W Chicago Pence zwróci się do Klubu Uniwersyteckiego na temat „porażek postępowej polityki gospodarczej, która doprowadziła do rekordowej inflacji, rekordowych cen gazu i rekordowego pesymizmu na temat amerykańskiej gospodarki”, jak podaje jego grupa Advancing American Freedom.

„Pence skontrastuje to z okresem historycznego dobrobytu gospodarczego, gdy był wiceprezesem”

Osoba Pence’a była głównym tematem przesłuchań Izby w czwartek.

Dramatyczne zdjęcia pokazały go zaszytego w betonowym garażu, podczas gdy uczestnicy zamieszek, zachęceni kpinami Trumpa z jego wiceprezydenta, skandowali „Hang Mike Pence”, gdy włamywali się do Kapitolu aby uniemożliwić Pence’owi nadzorowanie liczenia głosów wyborczych w stanach.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA

News Chicago

Illinois celem zabójczych pielgrzymek. Liczba zabiegów usuwania ciąży dramatycznie wzrośnie

Opublikowano

dnia

Autor:

Ponieważ przepisy dotyczące aborcji w USA zmieniają się po piątkowej decyzji Sądu Najwyższego, usługodawcy w Illinois przygotowują się na napływ pacjentek z innych stanów. Przewidywana liczba aborcji może być do 20 razy wyższa niż dotychczas.

W siedzibie Planned Parenthood w Chicago Loop telefony dzwonią od czasu, gdy Sąd Najwyższy unieważnił sprawę Roe przeciwko Wade, eliminując w ten sposób konstytucyjne prawo do aborcji.

„Spodziewamy się, że do 20 razy więcej pacjentek aborcyjnych będzie przybywać spoza stanu niż obecnie”

– powiedziała Julie Uhal z Planned Parenthood of Illinois.

Aborcja jest legalna w Illinois i może być ograniczona jedynie po osiągnięciu przez płód okresu żywotności, kiedy uważa się, że płód może przetrwać poza macicą.

REKLAMA REKLAMA

Medycyna określa ten czas na 24 – 26 tydzień, ale prawo stanu Illinois nie określa ram czasowych, mówiąc, że lekarz może go określić indywidualnie w każdym przypadku.

Aborcja są również dozwolona po osiągnięciu zdolności do życia w celu ochrony życia lub zdrowia pacjentki.

W całym stanie wiele klinik oferujących aborcję farmakologiczną przygotowuje się na gwałtowny wzrost liczby pacjentów. Wiele stanów otaczających Illinois, takich jak Missouri i Wisconsin, już wprowadziło ograniczenia dotyczące aborcji.

„Mniej niż 30 minut po ogłoszeniu opinii Sądu aborcja stała się nielegalna w stanie Missouri, z bardzo nielicznymi wyjątkami dotyczącymi nagłego stanu zdrowia matki”

– powiedziała Yamelsie Rodriguez, prezes i dyrektor generalny regionu Planned Parenthood St. Louis.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube, istock/Zulkarnieiev Zulkarnieiev

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Chicago głosuje! Komunikat Komisji Wyborczej Miasta Chicago dotyczący Prawyborów 28 czerwca

Opublikowano

dnia

Autor:

Dzisiaj Prawybory. Komunikat Komisji Wyborczej Miasta Chicago:

We wtorek, 28 czerwca, w dniu prawyborów, prosimy wyborców Chicago o kierowanie wszystkich pytań lub uwag do Centralnego Biura Wyborczego “Election Central” pod numer telefonu 312-269-7870  (należy prosić o polskiego przedstawiciela).

Linia telefoniczna Centralnego Biura Wyborczego będzie czynna tylko w dniu wyborów.

Wyborcy mogą również dzwonić by rozmawiać po polsku na numer 312-269-5702 (Monika Myśliwiec-Gałuszka).

REKLAMA REKLAMA

Wszystkie placówki wyborcze w dniu wyborów będą otwarte w godzinach od 6:00 rano do 7:00 wieczorem.

Wyborcy mogą oddać głos w lokalu do którego zostali przydzieleni lub w jednej z 51 placówek wczesnego głosowania tzn. Centrów Wyborczych (Election Centers) w dniu wyborów.

Zachęcamy wszystkich wyborców, zanim udadzą się oddać głos w prawyborach, do sprawdzenia informacji dotyczących ich lokalu wyborczego na stronie internetowej www.chicagoelections.gov lub w języku polskim www.chicagowybory.com pod linkiem “Twoje Informacje Wyborcze” .

W prawyborach wyborcy muszą wybrać kartę do głosowania z partii demokratycznej, republikańskiej lub libertariańskiej.                                             

W dniu wyborów jest możliwość osobistej rejestracji. Od osób rejestrujących się do głosowania wymagane jest przedstawienie dwóch (2) dokumentów tożsamości, co najmniej jeden z nich musi posiadać aktualny adres zamieszkania wyborcy.

 

 

Źródło: informacja własna
Foto: istock/AaronAmat

 

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Podatek paliwowy nie wzrośnie w Illinois pomimo inflacji. Czy to wystarczy by kierowcy odczuli ulgę?

Opublikowano

dnia

Autor:

Od piątku 1 lipca Illinois czasowo zawiesi nie tylko podatek od sprzedaży artykułów spożywczych ale także zrezygnuje z podwyżki podatku od benzyny. Inicjatywa jest częścią planu gubernatora Pritzkera, mającego na celu walkę z rekordową inflacją.

Zrezygnowanie z podatku jest tymczasowe i będzie obowiązywać przez pozostałą część roku. O zniesienie podatku od sprzedaży artykułów spożywczych pisaliśmy dwa dni temu, 26 czerwca.

Illinois zrezygnuje z podwyżki w podatku od paliw silnikowych.

Decyzja wpłynie na przewidywaną cenę, która miała wzrosnąć automatycznie 1 lipca, poinformowali urzędnicy.

Stan pobiera również podatek od sprzedaży benzyny, ale ten podatek pozostanie.

REKLAMA REKLAMA

Kierowcy w sąsiedniej Indianie również zobaczą zmianę cen na dystrybutorach paliwa już w piątek — ale nie na lepsze.

Podatki paliwowe wzrosną tu do 62 centów na galon.

Obecnie kierowcy w Indianie już płacą rekordową kwotę 56 centów podatku paliwowego.

Stan Indiana ma dwa podatki od benzyny — siedmioprocentowy podatek od sprzedaży i podatek skierowany na projekty infrastrukturalne.

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube, istock/coffeekai

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu