Połącz się z nami

News Chicago

Najbardziej niesamowite wodospady w pobliżu Chicago i jak je znaleźć?

Opublikowano

dnia

Niezależnie od tego, czy szukasz ekscytującego miejsca do ochłodzenia się w cieplejsze miesiące, czy po prostu chcesz uciec od miejskiej monotonii, aby rozkoszować się pięknem natury, wizyta nad wodospadem jest zawsze niecodzienną atrakcją. Jest coś odświeżającego dla umysłu, ciała i duszy w obserwowaniu spływających kaskad wody.

Stany takie jak Oregon i Waszyngton mają ponad 200 wodospadów, ich liczba w Illinois jest mniejsza.

Miejsca takie jak Starved Rock State Park i Shawnee National Forest są domem dla imponujących naturalnych spektakli, ale dotarcie do nich wymaga kilku godzin jazdy.

Znalezienie wodospadu w pobliżu miejskiej dżungli, jaką jest Chicago, może być trochę trudne, dlatego zebraliśmy pięć najlepszych wodospadów bliżej Wietrznego Miasta, gdzie można uciec i podziwiać magię natury!

REKLAMA REKLAMA

Wodospady blisko Chicago:

North Park Village Nature Center

North Park Village Nature Center, położone w północno-zachodniej części Chicago, w obrębie 155-hektarowego kampusu North Park Village, oferuje kolejne naturalne sanktuarium dla zapracowanych mieszkańców Chicago.

Park zapewnia fantastyczny dzień wytchnienia od monotonii śródmieścia, gdzie pary, rodziny i przyjaciele mogą cieszyć się powiewem świeżego powietrza i spokojem natury.

Również tutaj wśród mnóstwa kwitnących drzew i roślin można znaleźć wodospad. Sam wodospad wylewa się na piękną ułożoną kamienną lagunę i do spokojnego basenu poniżej. Często można spotkać ptaki, a czasem jelenie, cieszące się otoczeniem tego naturalnego raju.

North Park Village Nature Centre jest otwarte 7 dni w tygodniu od 9:00 a.m. do 4:00 p.m. od poniedziałku do soboty oraz od 9:00 a.m. do 12:00 w niedziele. Więcej informacji można znaleźć na stronie chicagoparkdistrict.com/north-park-village-nature-center.

Lokalizacja: 5801 N. Pulaski Road, Chicago, Illinois

Ogród Chicago Botanic Garden’s Waterfall 

Wśród 385 akrów ogrodów krajobrazowych Chicago Botanic Garden i jego niezliczonych oszałamiających roślin i kwiatów znajduje się cichy ogród z wodospadem.

Wodospad o wysokości 45 stóp, spływa kaskadą po zboczu wzgórza. To jedno z najlepszych doświadczeń związanych z wodospadem, jakie znajdziesz w naszej miejskiej dżungli i zapewnia natychmiastowy relaks.

Położony jest w Chicago Botanic Garden, więc odwiedzający muszą uiścić opłatę za wstęp, aby cieszyć się tym wodospadem i bogactwem otaczającego go naturalnego piękna.

Wstęp dla mieszkańców powiatu Cook zaczyna się od 14,95 USD dla dorosłych i 12,95 USD dla dzieci w wieku 3-12 lat, podczas gdy wstęp dla dzieci poniżej 3 roku życia jest bezpłatny.

Ogród Botaniczny w Chicago jest otwarty 7 dni w tygodniu od 10:00 a.m do 7:00 p.m. Więcej informacji można znaleźć na stronie chicagobotanic.org.

Lokalizacja: 1000 Lake Cook Road, Glencoe, Illinois

Ogrody japońskie Andersona

Tuż przy Rock River w sercu Rockford znajdują się wysublimowane Ogrody Japońskie Andersona, kolejny raj botaniczny, w którym znajduje się eteryczny wodospad.

Wielokrotnie nagradzane Ogrody Japońskie Andersona są konsekwentnie uznawane za jedne z najwyższej jakości ogrodów japońskich w Ameryce Północnej. Magiczny, 12-akrowy krajobraz pełen strumieni, wodospadów, krętych ścieżek i stawów wypełnionych karpiami koi oferuje mnóstwo miejsca na przygodę, a Wodospad Zachodni jest prawdziwym klejnotem.

Więcej informacji można znaleźć na andersongardens.org.

Lokalizacja: 318 Spring Creek Road, Rockford, Illinois

Wodospad Jeziora Katarzyny

Innym wodospadem nie wymagającym dalekiej wycieczki jest sztuczny system wodospadów w Lake Katherine Nature Center & Botanic Gardens w Palos Heights.

Jezioro Katherine zajmuje powierzchnię 158 akrów, zawiera kilka mil szlaków turystycznych, obszarów leśnych, prerii, arboretum, projekt rekultywacji mokradeł, strumień Navajo, kanał Calumet-Sag i pięknego obszaru wodospadu, łatwo dostępnego dla osób z południa Chicago.

Centrum Przyrody i Ogrody Botaniczne Jeziora Katherine znajduje się na południe od kanału Cal-Sag i na zachód od Harlem Avenue (trasa 43).

Więcej informacji na temat tego miejsca można znaleźć na stronie lakekatherine.org.

Centrum Przyrodnicze jest otwarte w dni powszednie od 9:00 a.m. do 5:00 p.m., w soboty od 10:00 a.m. do 4:00 p.m. W niedziele i święta jest zamknięte.

Lokalizacja: 7402 W. Lake Katherine Drive, Palos Heights, Illinois

Wodospad Rocky Glen w rezerwacie Glenn Forest

Kolejny spokojny wodospad można znaleźć w Darien na 2,500-akrowym rezerwacie Glen Forest. Ten łagodnie pofałdowany teren jest popularny wśród turystów pieszych, jeźdźców konnych, grup wędkarskich, a zimą także narciarzy biegowych.

Zaledwie pół godziny drogi za Chicago, Rocky Glen Waterfall oferuje imponujące i dogodnie zlokalizowane naturalne schronienie z dala od zgiełku Chicago.

Wodospady są dość małe i stworzone przez człowieka, ale oznacza to, że możesz brodzić w płytkich wodach wokół niskich wodospadów w upalny dzień lub cieszyć się z obfitości otwartej przestrzeni wokół. W okolicy żyje ponad 300 gatunków ssaków, ptaków, ryb, płazów i gadów.

Waterfall Glen Forest Preserve jest czynny siedem dni w tygodniu i otwiera się godzinę po wschodzie słońca i zamyka godzinę po zachodzie słońca.

Lokalizacja: blisko Bluff Road między miastami Darien i Lemont, Illinois

 

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube, istock/NirutiStock

REKLAMA REKLAMA
Reklama

News Chicago

Już w sobotę wieczorem przejażdżka dla łamiących konwenanse. Rajd rowerowy w Chicago – goły na ile się odważysz!

Opublikowano

dnia

Autor:

Rajd, który odbędzie się w godzinach 8.00 wieczorem – 12.00 w nocy ma na celu uczczenie „wolności od ropy i piękna ludzi”. World Naked Bike Ride powraca w tym roku do swojego normalnego czerwcowego terminu, a dziewiętnasta edycja imprezy dla odważnych już jutro!

Międzynarodowe wydarzenie z opcjonalną odzieżą ma na celu zwrócenie uwagi na „wolność od ropy” poprzez promowanie jazdy na rowerze jako przyjaznego dla środowiska środka transportu, a także celebrację piękna człowieka podczas 15-milowej przejażdżki rowerem przez Chicago.

Nie jest to przede wszystkim impreza naturystyczna, ale raczej „próba ratowania planety”.

World Naked Bike Ride jest „gołe na tyle na ile się odważysz; Zachęcamy do wszystkiego, od malowania ciała, przez bieliznę, po fantazyjne kostiumy”.

Jednak ponieważ nagość w Chicago jest nielegalna, organizatorzy przypominają zainteresowanym kolarzom, że udział w ten sposób odbywa się na ich własne ryzyko, choć co roku duża liczba uczestników imprezy idzie na całość w strojach Adama i Ewy.

REKLAMA REKLAMA

Setki, a czasem tysiące rowerzystów, w tym zarówno rowerzyści, jak i rolkarze czy jeżdżący na hulajnogach, brały udział w poprzednich wersjach World Naked Bike Ride w Chicago.

Przez większość lat gromadzenie uczestników zaczynało się około godziny 6.00 p.m., kiedy to rowerzyści malują nawzajem swoje ciała, zanim sama przejażdżka wystartuje się około godziny 8.00 wieczorem.

By wziąć udział należy się zarejestrować i stosować do regulaminu, który między innymi zakazuje fotografowania. Wg strony organizorów –

„Pan Rower zaleca przykrycie siodełka ręcznikiem lub miękką szmatką.”

Lokalizacja i trasa są zwykle ujawniane na dzień lub dwa przed wydarzeniem, ale wszystkie niezbędne informacje, często zadawane pytania i listę spraw do rozważenia przed uczestnictwem można znaleźć na chicagonakedride.org lub za pośrednictwem konta @ChiNakedRide na Twitterze.

 

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

Sport

Robert Lewandowski ma zagrać w Las Vegas w koszulce FC Barcelona. W Monachium kipi

Opublikowano

dnia

Hiszpański klub chce, aby polski napastnik „Lewy” wyjechał z Dumą Katalonii na zgrupowanie przed nowym sezonem 2022/23. Piłkarze FC Barcelona polecą do Stanów Zjednoczonych w pierwszej połowie lipca. Robert Lewandowski ma zagrać w koszulce Barcy już 23 lipca w stolicy hazardu w Las Vegas.

Smaczkiem może być fakt, że to mecz przeciwko Realowi Madryt. Ale najpier Robert musi stać się piłkarzem Barcelony, a to nie jest takie proste.

Czy hazardem będzie to, co wydarzy się między klubami z Monachium i Barcelony? Do roku 2023 Robert Lewandowski ma ważny kontrakt z mistrzem Niemiec.

Na zgrupowaniu polskiej reprezentacji przed meczem z Walią na pytanie hiszpańskich dziennikarzy czy wybiera się do Barcelony odpowiedział, że jego przygoda z Bayernem Monachium dobiegła końca. Dał zielone światło dla klubu z Barcelony. Co oznacza, że nie zamierza pojawić się na treningu drużyny z Bawarii 12 lipca. Tak przynajmniej twierdzą publicyści  dziennika „Sport”, który wydawany jest w Katalonii. Powołują się przy tym na wiarygodne źródło w dyrekcji klubu z Camp Nou. Gołym okiem widać, że włodarze FC Barcelony robią co mogą, aby pozyskać najlepszego snajpera świata. Czasu jednak maja nie wiele.

REKLAMA REKLAMA

Dziennikarze sportowi stacji telewizyjnej w Madrycie Mega TV twierdzą, że Robert Lewandowski poleci do USA na lipcowe tournée. Na razie nie wiadomo czy to jest życzeniowa czy faktyczna ocena sytuacji w jakiej znalazł się Robert Lewandowski.

Dziennik „El Periodico de Espana” twierdzi z kolei, że kontrakt z Robertem Lewandowskim będzie podpisany po porozumieniu stron, które nastąpi z całą pewnością końcem czerwca. Barcelona chce zapłacić za Roberta Lewandowskiego 40 milionów euro.

źródło: El Periodico de Espana, Sport,
foto: Adam Jastrzebowski, Frank Hoermann/ SVEN SIMON / Actionplus / Foto Olimpik

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

Zachowaj głos bliskich, którzy odchodzą. Amazon pracuje nad tym byś nadal mógł ich słyszeć

Opublikowano

dnia

Autor:

Alexa firmy Amazon może wkrótce odtworzyć głos członków rodziny – nawet jeśli nie żyją. Funkcja, zaprezentowana na konferencji Amazon Re: Mars w Las Vegas, jest w trakcie opracowywania i pozwoli wirtualnemu asystentowi naśladować głos konkretnej osoby w oparciu o dostarczone nagranie trwające nawet mniej niż minutę.

Rohit Prasad, starszy wiceprezes i główny naukowiec Alexy, powiedział podczas środowego wydarzenia, że ​​celem tej funkcji było zbudowanie większego zaufania w interakcjach użytkowników z Alexą poprzez nadanie im bardziej „ludzkich atrybutów”.

„Te atrybuty stały się jeszcze ważniejsze podczas trwającej pandemii, kiedy tak wielu z nas straciło te, które kochamy” – oznajmił Prasad.

„Chociaż sztuczna inteligencja nie może wyeliminować bólu utraty, z pewnością może sprawić, że ich wspomnienia będą trwać”.

W filmie odtwarzanym przez Amazon podczas imprezy małe dziecko pyta „Alexa, czy babcia może dokończyć czytanie mi Czarnoksiężnika z Krainy Oz?” Alexa następnie potwierdza prośbę i przełącza się na inny głos naśladujący babcię dziecka. Następnie asystent głosowy kontynuuje czytanie książki tym samym głosem.

REKLAMA REKLAMA

Aby stworzyć tę funkcję, firma musiała nauczyć się tworzyć „głos wysokiej jakości” przy krótszym nagraniu, w przeciwieństwie do godzin nagrywania w studio.

Amazon nie podał dalszych szczegółów na temat tej funkcji, co z pewnością wywoła więcej obaw dotyczących prywatności i pytań etycznych dotyczących zgody.

Konkurent Microsoft na początku tego tygodnia także zapowiedział, że zmniejsza swoją ofertę syntetycznego głosu i ustala bardziej rygorystyczne wytyczne, aby „zapewnić aktywny udział mówcy”, którego głos jest odtwarzany.

Microsoft poinformował we wtorek, że ogranicza liczbę klientów, którzy mogą korzystać z usługi – jednocześnie podkreślając dopuszczalne zastosowania.

„Ta technologia ma ekscytujący potencjał w edukacji, dostępności i rozrywce, a mimo to łatwo sobie wyobrazić, jak można ją wykorzystać do niewłaściwego podszywania się pod prelegentów i oszukiwania słuchaczy” — czytamy w poście na blogu Natashy Crampton, która kieruje działem etyki AI firmy Microsoft.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube, istock/PIKSEL

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu