Połącz się z nami

News Chicago

Otwarcie La Grange Theatre! Pierwszy seans po 3 letniej przerwie: “Top Gun: Maverick”

Opublikowano

dnia

Teatr La Grange, zamknięty od 2020 roku, kiedy pandemia COVID-19 siała spustoszenie w wielu amerykańskich instytucjach, ponownie otwiera swoje drzwi, tym razem jako Classic Cinemas La Grange . Pierwszym hitem „Top Gun: Maverick”!

Ponowne otwarcie, jako Classic Cinemas La Grange, jest możliwe dzięki jednomyślnej decyzji zarządu z 13 grudnia 2021 r. o wprowadzeniu 50-centowego podatku kinowego od biletów do kina sprzedawanych w miasteczku.

Historyczne miejsce będzie jednym z setek kin w całym kraju, które pokaże „Top Gun: Maverick”, oczekiwany przebój kinowy.

Rozporządzenie wprowadzające podatek kinowy było wynikiem nieraz kontrowersyjnej dyskusji między mieszkańcami i władzami miasteczka na temat tego, co zrobić z obiektem otwartym po raz pierwszy w 1925 roku, który w ostatnich latach przeżywał ciężkie czasy.

Pierwszym ciosem był wzrost popularności streamingu online, który zrujnował dochody drugorzędnych kin, takich jak La Grange; drugim była pandemia, która wymusiła jego zamknięcie.

W 2009 r. operatorzy La Grange zawarli umowę, że miasto zapewni im pożyczkę w wysokości 1 miliona dolarów na modernizację infrastruktury, przy czym umowa stanowiła, że ​​pożyczka nie będzie musiała być spłacana, dopóki budynek będzie nadal działał jako kino.

Classic Cinemas rozpoczęło działalność w 1978 roku wraz z otwarciem Teatru Tivoli w Downers Grove.

Od tego czasu firma wyrobiła sobie reputację w zakresie renowacji historycznych budynków teatralnych, oferując filmy w rozsądnych cenach z bezpłatnym popcornem i napojami gazowanymi oraz modernizując swoje obiekty, zachować ich historyczną atmosferę.

Classic Cinemas zdecydowanie dostrzegło możliwości w zabytkowym budynku i planuje wydać około 1 miliona dolarów na modernizację obiektu, w tym podgrzewanych foteli rozkładanych, z których słynie.

Jednak z uwagi na to, że Classic nie chciał brać odpowiedzialności za pożyczkę, z której nie miał udziału – a obecni właściciele budynku nie chcieli sprzedawać nieruchomości – miasteczko La Grange stanęło przed problemem, jak zachować popularny punkt orientacyjny, jednocześnie zachowując odpowiedzialność fiskalną.

Rozwiązaniem okazał się 50-centowy podatek uzgodniony na grudniowym posiedzeniu zarządu, z porozumieniem, że miasto podzieli połowę dochodów z Classic Cinemas. Szczegóły porozumienia zostały sfinalizowane jednomyślną zgodą Zarządu w poniedziałek wieczorem.

Kluczowym postanowieniem umowy jest to, że podatek będzie nadal obowiązywał po tym, jak miasto odzyska pożyczony milion dolarów co oznacza, że ​​La Grange będzie miało w przyszłości strumień przychodów.

Kolejne premiery filmowe w  Classic Cinemas La Grange to „Jurassic World Dominion” 10 czerwca, „Disney/Lightyear” 17 czerwca, „Elvis” 24 czerwca i „Minions: The Rise of Gru” 1 lipiec.

 

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube, classiccinemas.com

News Chicago

Bruno Mars ogłasza światową trasę stadionową. Koncert w Chicago już w maju

Opublikowano

dnia

Autor:

bruno mars koncert

Bruno Mars zapowiedział swoją pierwszą w karierze światową trasę stadionową. The Romantic Tour obejmie Amerykę Północną, Europę oraz Wielką Brytanię i rozpocznie się w kwietniu, krótko po premierze nowego albumu artysty.

Nowy album The Romantic ma ukazać się 27 lutego. Trasa koncertowa wystartuje 10 kwietnia w Las Vegas, a zakończy się 14 października w Vancouver. Łącznie obejmie największe stadiony na kilku kontynentach.

Gwiazdy towarzyszące na scenie

Podczas wybranych koncertów Bruno Mars wystąpi z innymi znanymi artystami. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Anderson .Paak (jako DJ Pee .Wee), Leon Thomas, Raye oraz Victoria Monet. Skład artystów będzie różnił się w zależności od miasta.

Koncert w Chicago

Jednym z przystanków trasy będzie Chicago. Koncert zaplanowano na 16 maja na stadionie Soldier Field, jednym z największych obiektów koncertowych w regionie.

Sprzedaż biletów i presale

Fani mogą zapisywać się do przedsprzedaży biletów do 12 stycznia. Przedsprzedaż rozpocznie się 14 stycznia o 12 p.m. czasu lokalnego. Sprzedaż ogólna ruszy 15 stycznia, również o 12 p.m. Szczegółowe informacje dotyczące biletów i zasad sprzedaży można znaleźć tutaj.

Pierwsza globalna trasa stadionowa

The Romantic Tour to pierwsza globalna trasa stadionowa w dorobku wielokrotnego laureata nagrody Grammy. Skala przedsięwzięcia oraz lista zaproszonych artystów wskazują, że będzie to jedno z największych muzycznych wydarzeń 2026 roku.

 

Źródło: nbc
Foto: Pangalau
Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Wieczór autorski Ewy Krasoń: Spotkanie literacko-muzyczne w Art Gallery Kafe

Opublikowano

dnia

Autor:

ewa krasoń

11 stycznia w Art Gallery Kafe, przy 127 E Front St. o 4:00 PM odbędzie się wieczór autorski Ewy Krasoń. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, spotkanie ma charakter otwarty i jest skierowane do wszystkich miłośników literatury oraz kultury.

Serdecznie zaproszeni są zarówno stali czytelnicy twórczości Ewy Krasoń, jak i osoby, które dopiero chcą poznać jej książki.

W trakcie spotkania zaplanowano czytanie fragmentów książek autorstwa Ewy Krasoń: „Skradziona młodość” oraz „Bilet do Kalifornii”. Fragmenty utworów zaprezentuje Bogdan Łańko. Wieczór wzbogaci oprawa muzyczna w wykonaniu Anny Włoch i Jana Zieńko.

Ewa Krasoń, z wykształcenia historyk. Absolwentka Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz uczelni amerykańskich na kierunkach pedagogicznych. Od 1993 roku mieszka w Stanach Zjednoczonych, gdzie pracuje w szkole podstawowej jako nauczyciel języka angielskiego.

Autorka reportaży, wywiadów i opowiadań o tematyce emigracyjnej. Członek grupy terapeutycznej dla rodziców dzieci uzależnionych od narkotyków, działającej przy Zrzeszeniu Amerykańsko-Polskim. Udziałowi w spotkaniach dla rodziców oraz modlitwie zawdzięcza to, że jej syn uwolnił się od narkotyków.

Źródło: Art Gallery Kafe, Oficyna Impuls
Foto: Art Gallery Kafe, Ewa Krasoń

Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

„Ja Jestem Niepokalane Poczęcie” – wyjątkowy pokaz filmu z udziałem reżysera

Opublikowano

dnia

Autor:

ja-jestem-niepokalane-poczecie

18 stycznia w Copernicus Center odbędzie się specjalny pokaz polskiej wersji filmu „Ja Jestem Niepokalane Poczęcie” z udziałem reżysera, Michała Kondrata. To wyjątkowe wydarzenie filmowe i duchowe, pogłębiające jedną z najważniejszych, a zarazem najmniej rozumianych tajemnic wiary katolickiej.

Wersja anglojęzyczna filmu była prezentowana w ponad 1000 kin w Stanach Zjednoczonych, spotykając się z dużym zainteresowaniem widzów. Teraz publiczność w Chicago będzie miała okazję zobaczyć film w polskiej wersji językowej oraz spotkać się bezpośrednio z jego twórcą.

Tajemnica, która „zawiera syntezę chrześcijaństwa”

Choć dogmat o Niepokalanym Poczęciu należy do fundamentów katolickiej doktryny, wciąż bywa mylnie rozumiany – nie tylko przez wiernych, ale nawet przez część duchowieństwa. Święty Jan Paweł II podkreślał, że tajemnica ta „zawiera syntezę chrześcijaństwa”.

Dlaczego Maryja w Lourdes przedstawia się słowami: „Ja Jestem Niepokalane Poczęcie”? Dlaczego to określenie ma tak ogromne znaczenie teologiczne i duchowe?

Film podejmuje te pytania, prowadząc widza przez spójną i pogłębioną refleksję nad osobą Maryi, jej rolą w historii zbawienia, znaczeniem jej pośrednictwa oraz nad tymi aspektami maryjności, które dla wielu chrześcijan pozostają niejasne.

Ewangelia opowiedziana obrazem

Twórcy filmu łączą nowoczesną technologię cyfrową z wyjątkową scenografią, przenosząc widzów 2000 lat wstecz. Dzięki temu publiczność może niemal uczestniczyć w kluczowych wydarzeniach z życia Maryi i Jezusa, takich jak cud w Kanie Galilejskiej, Ostatnia Wieczerza czy Ukrzyżowanie. Każda scena została przygotowana na podstawie wnikliwej analizy Pisma Świętego i Tradycji Kościoła.

Spotkanie z reżyserem po seansie

Po projekcji reżyser osobiście spotka się z widzami i podzieli się kilkoma refleksjami na temat powstawania filmu. Krótko opowie także o innych produkcjach oraz nadchodzących projektach Fundacji Filmowej Kolbe.

Cel charytatywny

Całkowity dochód z biletów zostanie przeznaczony na realizację nowego filmu fabularnego „Faustyna”, poświęconego życiu i duchowości św. Faustyny Kowalskiej.


INFORMACJE ORGANIZACYJNE

“Ja Jestem Niepokalane Poczęcie” – specjalny pokaz filmu z udziałem reżysera

Data: Niedziela 18 stycznia
Godzina: 4:00 p.m.
Copernicus Center – Drzwi otawre o 02:30 p.m.
Drzwi teatru otwarte o 03:15 p.m.
Wiek widzów: od 13 lat

To wydarzenie dla wszystkich, którzy chcą lepiej zrozumieć wiarę, pogłębić swoją duchowość i doświadczyć kina, które łączy teologię, sztukę i nowoczesne środki wyrazu.

Źródło: Copernicus Center
Foto: YouTube, Copernicus Center
Czytaj dalej
Reklama

Popularne

Kalendarz

maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Nasz profil na fb

Popularne w tym miesiącu