Połącz się z nami

News Chicago

Wybierz się na wystawę w Chicago. W tym roku w Wietrznym Mieście czeka Nas wiele ciekawych doświadczeń

Opublikowano

dnia

Mona Lisa z klocków Lego, Muzeum Lodów czy Jurajskie potwory? Opisujemy kolejne wspaniałe wystawy, których nie można w tym roku przegapić w Chicago.

Art of The Brick

Dzięki prawnikowi, który został wielokrotnie nagradzanym artystą, Nathanowi Sawayi, goście mogą podziwiać jedne z najsłynniejszych dzieł sztuki na świecie odtworzonych przy użyciu tysięcy słynnych klocków.

O wystawie „The Art of the Brick”, obecnie prezentowanej w Muzeum Nauki i Przemysłu w Chicago, pisaliśmy 16 marca.

Obejmuje ona ponad 100 rzeźb wykonanych wyłącznie z klocków LEGO. Oprócz przeprojektowanych wersji słynnych arcydzieł, takich jak „Gwiaździsta noc” Van Gogha, „Mona Lisa” Leonarda da Vinci czy „Amerykański gotyk” Granta Wooda, jest tu także duża rzeźba szkieletu Tyranozaura Rexa o długości 20 stóp, naturalnej wielkości rzeźba mężczyzny rozrywającego klatkę piersiową i wiele innych.

REKLAMA REKLAMA

Muzeum Nauki i Przemysłu, do 5 września 2022
Strona internetowa/bilety: msichicago.org/the-art-of-the-brick/.

Jurassic Oceans: Monsters Of The Deep

Najnowsza wystawa w prestiżowym Field Museum w Chicago zachwyci fanów dinozaurów i paleontologii. Otwarta  25 lutego, „Jurassic Oceans: Monsters of the Deep” zabiera odwiedzających w podwodną podróż, podczas której mogą spotkać jedne z najbardziej fascynujących, dzikich i dziwnych stworzeń, które dominowały w jurajskich morzach, podczas gdy dinozaury rządziły lądem.

Zawiera ponad 100 skamielin, a także ogromne repliki i projekcje , które oferują odwiedzającym możliwość zmierzenia się twarzą w twarz z jednymi z najbardziej przerażających morskich drapieżników, jakie kiedykolwiek istniały.

Należą do nich wierna replika ichtiozaura, szkielet plezjozaura oraz gigantyczny skamieniały ogon leedsichthys – jednej z największych ryb, jakie kiedykolwiek odkryto.

Wystawa została przygotowana przez londyńskie Muzeum Historii Naturalnej.

Field Museum, do 5 września 2022
Strona internetowa/bilety: tutaj.

Giganci epoki lodowcowej

Zoo w Brookfield uruchomiło nową ekscytującą wystawę, oferującą gościom możliwość cofnięcia się o 20 000 lat do ostatniej wielkiej epoki lodowcowej i spędzenia czasu z ogromną fauną, która przemierzała Ziemię w tamtych czasach.

Wystawa „Giganci epoki lodowcowej” przedstawia ponad 30 animatronicznych odtworzeń gigantycznych zwierząt, które istniały w Ameryce Północnej i Eurazji podczas ostatniej wielkiej epoki lodowcowej, która osiągnęła szczyt około 20 000 lat temu.

Wiele części zwierząt porusza się, sprawiając, że wyglądają jak żywe. Twórca ekscytującej nowej wystawy, Don Lessem, dyrektor generalny Dino Don, Inc., od 30 lat wykopuje, rekonstruuje, bada i robotyzuje dinozaury i inne stworzenia z przeszłości, a teraz ożywił je w parku o powierzchni 216 akrów.

Zoo Brookfield, do 30 października
Strona internetowa/bilety: czs.org/iceagegiants

Claude Monet: wciągające doświadczenie

Claude Monet: The Immersive Experience to multisensoryczna podróż przez słynne dzieła, zapewniająca zupełnie nowy sposób doświadczania sztuki. Korzystając z nowoczesnej technologii, zanurzysz się bezpośrednio w samych obrazach, dzięki czemu poczujesz się, jakbyś wszedł do jednego z dzieł Moneta, takich jak jego najsłynniejsze obrazy, „Lilie wodne” lub „Wiosna”.

Wystawa otwiera się na Starym Mieście w Chicago 17 czerwca.

Lighthouse ArtSpace Chicago, 108 W Germania Pl. 17 czerwca do 25 września 

Strona internetowa/bilety: feverup.com/m/98166

Muzeum Lodów

Muzeum Lodów, bajeczna kraina czarów, ogłosiło, że wkrótce otworzy lokalizację w Chicago, Illinois. Ekscytujące nowe muzeum będzie zawierać 14 magicznych i interaktywnych instalacji stworzonych na nowo z myślą o Wietrznym Mieście.

O planowanym otwarciu Muzeum Lodów pisaliśmy 9 maja. Lokalizacja przy Michigan Avenue będzie obejmować ponad 13 500 stóp kwadratowych The Shops of Tribune Tower, gdzie wcześniej rezydowała Chicago Tribune.

Goście zostaną zaproszeni na 60-90-minutowe wycieczki po wielu funkcjach związanych z lodami, z przerwami na degustację różnych słodkich smakołyków między korzystaniem z instalacji.

Muzeum Lodów, Wystawa stała, od lata 2022
Strona internetowa/bilety: museumoficecream.com

Interaktywne Muzeum Willis Tower Skydeck

Słynny Skydeck Willis Tower od dawna jest niezbędnym punktem na liście życzeń zarówno dla turystów, jak i mieszkańców Chicago. Po przejściu w zeszłym roku wielomilionowej renowacji oferuje teraz jeszcze więcej powodów, aby udać się na Skydeck, niezależnie od tego, czy byłeś wcześniej, czy nie.

Przestrzeń o powierzchni 45 000 stóp kwadratowych jest obecnie „częścią muzeum Chicago, muzeum selfie, częściowo architektoniczną wycieczką po rzece, a częściowo muzeum dla dzieci”. To doświadczenie łączy efekty świetlne, dźwiękowe i wizualne, oferując podróż przez historię Chicago.

103 piętro Willis Tower, Wystawa stała
Strona internetowa/bilety: theskydeck.com

 

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube, istock/JackF

REKLAMA REKLAMA

News USA

Wakacje nie dla portfela.. Co zrobić by nie został całkiem pusty po letnich wyjazdach?

Opublikowano

dnia

Autor:

Przyjemną wizję wakacji zakłócają nam kwestie finansów wśród rekordowej inflacji i wzrostu cen paliwa. Co możemy zrobić by choć trochę ocalić zasoby naszego portfela?

Na pytanie odpowiada ekspert, Kevin Brasler, redaktor naczelny książeczki czekowej dla konsumentów.

Ceny rosną na wszystko — od biletów lotniczych, przez wynajem samochodów, po zakwaterowanie. Jedną z rzeczy, które możesz zrobić, to zarejestrować się na stronach internetowych rezerwacji lotów i czekać na powiadomienie o taryfie, która Cię interesuje.

Możesz także zapisać się na biuletyn konsumencki, w którym wyszukują oferty linii lotniczych, a następnie przesyłają je do Ciebie e-mailem. Większość z tych taryf będzie oczywiście dotyczyła podstawowej klasy ekonomicznej.

REKLAMA REKLAMA

Jeśli chodzi o punkty lojalnościowe od linii lotniczych, Brasler radzi, aby nie traktować ich priorytetowo.

„Linie lotnicze, a nawet hotele mają obecnie swoje programy. To, co otrzymujesz, jest jak rabat w wysokości jednego lub dwóch procent… jeśli możesz zaoszczędzić 20 procent, korzystając z innej linii lotniczej lub dostawcy, lepiej to zrobić niż obsesyjnie trzymać się punktów” — mówi Brasler.

Jeśli chodzi o znalezienie oferty na pokój hotelowy, Brasler tłumaczy, że istnieje wiele witryn do rezerwacji hoteli, które mogą być dobre i złe. Więc należy zacząć od znalezienia dobrej strony internetowej.

Rezerwacja pakietu podróżnego może być kolejnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy podczas planowania wakacji. Ale w takiej sytuacji warto skontaktować się z biurem podróży.

„Oni nie będą ci nic pobierać, ponieważ dostają prowizję z miejsca, w którym odbywa się zorganizowanie wakacji” – wyjaśnia Brasler. „Więc jest to naprawdę bezpłatne planowanie podróży”.

Planując podróż, pamiętaj o pozostawieniu w budżecie miejsca na wynajem samochodu.

Ponieważ nie ma zbyt dużej dostępności samochodów z wypożyczalni, ceny są wysokie, od 80 USD do ponad 100 USD dziennie za podstawowy samochód średniej wielkości.

Wg Braslera kluczem do planowania następnych wakacji jest elastyczność w kwestii tego, kiedy i dokąd się wybierasz.

Jeśli planujesz wyjazd do popularnego miejsca podróży, im szybciej zaczniesz planować, tym lepiej, ponieważ wraz z zapełnianiem się samolotów i hoteli ceny również spadają.

 

 

Źródło: fox32
Foto: You Tube, istock/monkeybusinessimages

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Letnie kino na świeżym powietrzu w Millenium Park. Sprawdź roztańczony repertuar i przybywaj z leżakiem!

Opublikowano

dnia

Autor:

Od 12 lipca do 30 sierpnia, Millennium Park będzie gospodarzem swojego corocznego filmowego lata w parku, w Jay Pritzker Pavilion. Możesz zająć krzesełko albo wziąć ze sobą leżak lub koc i spędzić czas seansu na Wielkim Trawniku. Rezerwuj wtorkowe popołudnia!

Tematem przewodnim tego lata jest: 2022 Year of Chicago Dance, a rozkładówka to odzwierciedla, prezentując filmy inspirowane sztuką tańca. Wszystkie filmy zaczynają się o 6:30 p.m.

Harmonogram seansów:

12 lipiec – In The Heights

REKLAMA REKLAMA

19 lipiec – Encanto

26 lipiec – Harry Potter and The Soccer’s Stone

2 sierpień – Dirty Dancing

9 sierpień – Knives Out

16 sierpień – Shang-Chi and the Legend of the 10 Rings

23 sierpień – Save the Last Dance

30 sierpień – Strictly Ballroom

 

Adres: Millennium Park 201 E. Randolph St. Chicago, IL 60601

 

 

Źródło: secretchicago
Foto: Department of Cultural Affairs and Special Events

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

BIZNES

4-dniowy tydzień pracy wbrew przypuszczeniom przynosi zyski! Doczekamy się go w USA?

Opublikowano

dnia

Autor:

Wielka Brytania właśnie rozpoczęła okres próbny 4-dniowego tygodnia pracy, więc nie możemy nie mieć nadziei, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, można go będzie wdrożyć w przyszłości w Chicago czy w całych Stanach Zjednoczonych. Wizja 3-dniowego weekendu jest tej nadziei warta!

Kampania 4 Day Week to inicjatywa mająca na celu:

„[budowanie] świata, w którym pracujemy, by żyć, a nie żyjemy, by pracować”.

Jest prowadzona we współpracy z think tankiem Autonomy i badaczami z Cambridge University, Boston College i Oxford University.

Ten 6-miesięczny okres próbny, który oficjalnie rozpoczął się 26 czerwca, jest podobny do tych przeprowadzonych w Irlandii, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, a nawet w Stanach Zjednoczonych, gdzie tydzień pracy był skrócony do 32 godzin bez utraty wynagrodzenia.

REKLAMA REKLAMA

Pilotaż obejmie warsztaty, mentoring, networking oraz ocenę samopoczucia i produktywności. Okres próbny dla zainteresowanych organizacji w Wielkiej Brytanii ma trwać od czerwca 2022 do grudnia 2022 roku.

Według kampanii wdrożenie 4-dniowego tygodnia pracy przyniosłoby korzyści pracodawcom, pracownikom, społeczeństwu, gospodarce i środowisku.

Zmniejszając całkowity czas pracy w tygodniu, pracownicy mieliby lepszą równowagę między pracą a życiem prywatnym, lepszy czas na odpoczynek i czas wolny oraz więcej możliwości radzenia sobie z zadaniami „administracji życiowej”, takimi jak sprzątanie, rodzicielstwo itp.

Badanie przeprowadzone w 2019 r. w Henley Business School potwierdziło, że 4-dniowy tydzień pracy zaoszczędził 250 firmom uczestniczącym prawie 92 miliardy funtów rocznie (~104 miliardy dolarów) dzięki temu, że pracownicy są szczęśliwsi, mniej zestresowani i zdrowsi.

„Po prostu wypoczęty pracownik jest lepszym pracownikiem”.

Co więcej, kampania wykazała, że ​​badania dowiodły niższego bezrobocia, zwiększonej produktywności, lepszego zdrowia psychicznego i fizycznego, postępu w zakresie równości płci i zmniejszenia śladu węglowego w wyniku jednego dnia pracy mniej.

I chociaż 4-dniowy tydzień pracy nie jest niespotykany w Ameryce — według NY Times 5% pracowników w USA pracuje według 4-dniowego tygodniowego harmonogramu — zmiana ta nigdy nie została przyjęta w całym kraju.

Dopóki nie zostanie zrobionych więcej badań, będziemy musieli pracować tak, jak umiemy najlepiej, ale przynajmniej rozmowa na ten temat jest już prowadzona..

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube, istock/Ridofranz

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu