Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Polacy z Chicago celnie strzelają. Z Mistrzostw Świata przywieźli srebro. Organizatorem wyjazdu był Marek Garbarz

Opublikowano

dnia

Ostatnie Mistrzostwa Świata w strzelectwie były bardzo udane dla Polski. W WORLD ENGLISH NSCA, drużyna z Chicago zdobyła drugie miejsce w kategorii Sup Vet. O mistrzostwach i samym strzelectwie w Radio Deon mówi Prezes i założyciel Polskiego Stowarzyszenia Strzelectwa Parkurowego w Ameryce „HUSAR” – Marek Garbarz.

Mistrzostwa Świata WORLD ENGLISH NSCA odbyły się w San Antonio, w Teksasie, w dniach 19-24 kwietnia 2022. Z Chicago pojechało na zawody 11 osób tworzących 3 drużyny: narodową, weteranów i super weteranów.

Srebro wywalczyła drużyna Super Weteranów i, jak mówi Marek Garbarz, jest to drugie srebro dla klubu zdobyte w Mistrzostwach Świata. Drużynę tworzyli Wiesław Ciołkiewicz, Jerzy Krawczyk i Andrzej Urbaniak.

W poprzednich mistrzostwach w innej konkurencji – Fitasc – Klubowi udało się zdobyć 3 srebra: drużynie narodowej, narodowej seniorów i narodowej weteranów.

REKLAMA REKLAMA

W tej konkurencji – Sporting Clay – w poprzednich mistrzostwach drużyna z Chicago zajęła czwarte miejsce.

Marek Garbarz, mówi że w tym sporcie najważniejsza jest oczywiście celność.

W konkurencji Sporting Clay strzela się 200 rzutek w ciągu 3 dni po ponad 60 na dzień. Strzelanie odbywa się na 8-10 różnych stacjach. Strzela się do rzutek pojedynczych i dubletów w różnych, bardzo trudnych ustawieniach.

W czasie defiladzie otwarcia Mistrzostw Flagę Reprezentacji Polski wniósł Jason Kurczak. To jest zawsze wzruszający moment, mówi Marek Garbarz, który tym razem nie mógł pojechać na mistrzostwa z powodów zdrowotnych.

Gość Radio Deon Chicago mówi, że najtrudniejsze jest zebrać grupę ludzi i przygotować się do takich zawodów. Wg Marka Garbarza „najpierw musisz wygrać sam ze sobą” – w tym sporcie dużą rolę odgrywa psychika.

W głównych zawodach World English indywidualnie zwyciężyli:
pierwsze miejsce: GEORGE DIGWEED – Anglia
drugie miejsce: RYAN HARPER – USA
trzecie miejsce: ERIC HARVEY – USA

Z premiowanych miejsc:
bardzo wysokie czwarte miejsce w „CLASS C” uzyskał C4 KRZYSZTOF PAWLIK – Polska

W kategorii World English Sup Vet Polska zajęła drugie miejsce w składzie:
JERZY KRAWCZYK
WIESŁAW CIOŁKIEWICZ
ANDRZEJ URBANIAK

W zawodach strzeleckich Fitasc
Bardzo wysokie drugie miejsce w „CLASS A” zajął JASON KURCZAK – Polska

W zawodach strzeleckich Prelim
Bardzo wysokie drugie miejsce w „CLASS C” zajął KRZYSZTOF PAWLIK – Polska

W Zawodach strzeleckich „Lone Star Cup”
Bardzo wysokie pierwsze miejsce w „CLASS C” zajął KRZYSZTOF PAWLIK – Polska

W Zawodach strzeleckich American Field Sporting
Bardzo wysokie szóste miejsce w „CLASS A” zajął JASON KURCZAK – Polska

Bardzo wysokie trzecie miejsce w „CLASS C” zajął GREG BARSZCZ – Polska

W dniach 14-15 maja Marek Garbarz, jako jedyny w Chicago wykładający po polsku, poprowadzi bezpłatny dwudniowy kurs łowiectwa. Kurs odbędzie się w Domu Podhalan w godzinach 9.00 a.m. -4 p.m. Żeby wziąć w nim udział trzeba się najpierw zarejestrować.

Kurs daje licencję łowiecką ważną do końca życia i w każdym stanie. W Illinois prawo wymaga by każdy każdy myśliwy urodzony po 1 stycznia 1980 miał taki kurs ukończony.

Zgłoszenia na kurs u Marka Grabarza pod nr telefonu 630 479 07 08.

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: informacja własna
Foto: You Tube, Husar

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Ojciec Jerzy Brzóska: Zapraszamy na pączki, które pomogą parafii Chikuni w Zambii

Opublikowano

dnia

Autor:

Po szalonym karnawale czeka nas Wielki Post. Ale zanim zakończymy czas balów i imprez uczcijmy Tłusty Czwartek wyjątkową akcją, o której opowiada na antenie Radia Deon Chicago Jezuita, Ojciec Jerzy Brzóska. Kupując pączka w najbliższą niedzielę w Ośrodku Milenijnym damy wsparcie potrzebującym naszej pomocy dzieciom z Zambii.

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego WŻCh organizuje po raz kolejny charytatywną akcję, z której dochód jest przeznaczony na pomoc mieszkańcom Zambii, a konkretnie parafii Chikuni, gdzie działa jezuicki ośrodek misyjny i radio założone przez Ojca Andrzeja Leśniarę.

Opiekunem duchowym WŻCh jest Gość Radia Deon – Ojciec Jerzy Brzóska z Ośrodka Milenijnego w Chicago.

Działalność parafii Chikuni to niedzielne wyjazdy ze Mszą św. i sakramentami do placówek w buszu. Jest to także pomoc chorym. Miesięczny dochód mieszkańca Zambii to około 100 dolarów. W kraju nie ma szkół ani szpitali poza tymi prowadzonymi przez misjonarzy i siostry zakonne.

REKLAMA REKLAMA

Radio w Chikuni pełni funkcję edukacyjną – stało się szkołą dla dzieci d 1 do 7 klasy, które w przeciwnym razie pozostałyby niewykształcone. Lekcje prowadzone na antenie docierają do 18 centrów, gdzie zbierają się dzieci by uczyć się z pomocą mentorów. Co roku w zajęciach uczestniczy około 1600 dzieci.

Radio to też platforma poruszająca wiele problemów związanych z codziennym życiem słuchaczy. Poprzez radio w Chikuni organizowane są koncerty. Radio to też kompleksowa szkoła zawodu i sposób odkrywania talentów wśród najuboższych.

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego od 4 lat organizuje pomoc parafii Chikuni, łącząc ją po raz pierwszy z zeszłym roku z akcją rozprowadzania pączków przed Tłustym Czwartkiem.

„Każdy chętnie pączka zje a przy okazji może wspomóc takie wielkie dzieło jakim jest dzieło misyjne Ojca Andrzeja” mówi Ojciec Jerzy Brzóska. Gość Radia Deon zachęca także do darowizn na rzecz parafii w Chikuni.

O historii i działaniu parafii w Chikuni pisaliśmy 20 stycznia, przy okazji rozmowy z Ojcem Andrzejem Leśniarą.

Każdy, kto odwiedzi Ośrodek Milenijny w Chicago w najbliższą sobotę wieczorem oraz w niedzielę, 12 lutego, będzie miał możliwość zakupienia pączka, które będą rozprowadzane po każdej Mszy Św. Będzie także mógł przekazać datek dla potrzebujących mieszkańców Zambii.

Zapraszamy na pączki i „zapraszamy do hojności serca” zachęca Ojciec Jerzy Brzóska.

Sposoby pomocy parafii Chikuni:

Złożenie dobrowolnej ofiary w Jezuickim Ośrodku Milenijnym w dniach 11-12 lutego 2023 po każdej Mszy św. Zbiórka jest organizowana przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego i połączona ze sprzedażą pączków.

Wpłata na misyjne konto bankowe w Chicago:
Bank: Polish & Slavic Federal Credit Union,
Routing # : 2260-8202-2
Nazwa konta: THE POLISH MESSENGER
Account # 1363413,
Dopisek: Parafia Chikuni

Wpłaty czekami na:
The Polish Messenger of The Sacred Heart
4105 N Avers Ave
Chicago, IL 60618
Dopisek: Parafia Chikuni

Donacje Pay Pal – Użyj strony donacji JOM (wsparcie działalności) z dopiskiem: Parafia Chikuni LINK

Źródło: inf. własna, Wspólnota Życia Chrześcijańskiego
Foto: YouTube, Wspólnota Życia Chrześcijańskiego

 

 

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Nowator ponownie w Chicago! W sobotę rozbuja publiczność w klubie Stereo

Opublikowano

dnia

Autor:

Paweł Lipski znany na scenie jako Nowator już po raz 11 czy 12 odwiedza Stany Zjednoczone, a jego amerykańska publiczność wciąż rośnie. Ponownie wystąpi na scenie w Chicago 11 lutego, co zapowiada w naszym studiu Radia Deon. Przyjdźcie do klubu Stereo bawić się przy piosenkach Nowatora!

Nowator, twórca różnorodnej muzyki od dance, poprzez reggae, latino, po pop, uważa, że amerykańscy słuchacze lepiej rozumieją rytmy reggae niż publiczność w Polsce.

Dlatego też muzyk lubi przyjeżdżać do Stanów Zjednoczonych i śpiewać dla tutejszej publiczności, wśród której jest coraz bardziej popularny.

Pseudonim sceniczny Pawła Lipskiego pochodzi jeszcze z czasów gdy będąc w szkole założył rapujący zespół o nazwie Nowa Teoria Opoczyńskiego Rymowania.

REKLAMA REKLAMA

W tej chwili artysta mieszka w Tomaszowie Mazowieckim, ale często wyjeżdża na koncerty, lub nagrywać teledyski. W domu zostaje rodzina; żona Marta i trójka dzieci w wieku 8, 5 i 3 lat. A powroty do niej są zawsze najważniejsze, mówi Nowator.

Natomiast jeśli chodzi o twórczość, to Paweł Lipski uważa, że najważniejsze jest aby zawsze pozostać sobą.

Gość Radia Deon Chicago mówi, że chociaż dość często musi wyjeżdżać, to rodzina wspiera go w jego pracy i kibicuje mu. Nowator swoje nowe utwory często prezentuje swoim dzieciom, by zobaczyć ich reakcję.

Paweł Lipski leci w środę do Arizony ale wraca do Wietrznego Miasta w weekend. 11 lutego wystąpi w klubie Stereo, przy 5616 W Diversey Ave, Chicago, IL 60639

Na koncercie nie zabraknie takich przebojów „Z lewa do prawa”, „Wrócę nad ranem” czy „Dzień dobry, kocham cię”.

Bilety w cenie 20 dolarów są do nabycia na polskieimprezy.com i na miejscu. Wstęp do klubu mają osoby od 21 roku życia.

Serdecznie Zapraszamy!

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube, Stereo

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Maya Mazur: Muzyka to moje pierwsze ja. Wybitna wokalistka i skrzypaczka w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

„Śpiewam wszystko, ale najbliższy mojemu sercu jest jazz” mówi w studiu Radia Deon Chicago Maya Mazur, zawodowa wokalistka i skrzypaczka z wykształceniem klasycznym, śpiewająca w sześciu językach. W sobotę Maya wystąpiła na Gali „Kurete Arigatou”, czyli balu Wspólnoty Małżeństw Katolickich w Chicago.

Maya mając 18 lat była uczestniczką pierwszej edycji programu X Factor w Polsce. „To było bardzo fajne doświadczenie” mówi Gość Radia Deon Chicago „Tylko trzeba pamiętać kim się jest i czego chce się w życiu”.

Telewizja nie jest już najważniejsza żeby zaistnieć na rynku muzycznym, uważa Maya. Więcej utalentowanych osób przebija się przy pomocy mediów społecznościowych, gdzie łatwiej zdobyć popularność.

Maya Mazur przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 4 lat. Jest laureatką wielu prestiżowych festiwali o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Od ponad 15 lat oprócz muzyki klasycznej wykonuje także jazz występując z czołowymi zespołami jazzowymi w Europie i Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA REKLAMA

Jednak to w jazzie Maya czuje się najbardziej autentyczna. „Jest to taki gatunek wymagający a jednocześnie wolny”, dając możliwość wyrażenia siebie i improwizacji, tłumaczy Gość Radia Deon. Pozwala także na pokazanie wszystkich swoich umiejętności.

Maya zaczęła się interesować muzyką jazzową już wieku 10 lat. Występowanie z zespołami jazzowymi, które rozpoczęła w wieku 12-13 lat uważa za najlepszą szkołę, którą przeszła.

Maya ma na swoim koncie współpracę m.in. z Coco Dixie, Zbigniewem Wodeckim, Jazz Band Ball Orchestra, Januszem Szromem, Stanem Breckenridge, Timem Kliphuis czy światowej sławy legendarną piosenkarką Marilyn Maye (NYC).

Ostatnio artystka nawiązała również współpracę z Kamilem Bartoszcze by spróbować swych sił w muzyce elektronicznej. Głównym instrumentem, na którym gra Maya są skrzypce.

W studiu Radia Deon Chicago mieliśmy przyjemność usłyszeć ją na żywo.

Maya występuje na festiwalach muzycznych, w legendarnych klubach jazzowych, na prestiżowych galach rządowych i korporacyjnych. W 2018 roku została uznana przez Amerykańską Federację Muzyków (USA i Kanada) jako artystka szczególnie uzdolniona.

Za jej osiągnięcia muzyczne przyznano jej rezydencje w Stanach Zjednoczonych w kategorii “extraordinary ability in art” tak jak Stingowi, Justinowi Bieberowi czy Edycie Górniak. W związku z tym od kilku lat przebywa w USA, zaproszona do współpracy muzycznej.

Oprócz wyksztalcenia muzycznego Maya jest również inżynierem ochrony środowiska i interesuje się medycyną holistyczną. Prywatnie jest szczęśliwą żoną i mamą.

Kontakt z Mayą Mazur jest możliwy poprzez instagram, youtube i fb: mayamazurmusic.

 

Źródło: inf. własna
Foto: YouTube, Maya Mazur

 

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu