Połącz się z nami

News Chicago

Magiczny musical „Królowa Śniegu”to zabawa dla całej rodziny! Zaprasza Kinga Modjeska

Opublikowano

dnia

Teatr Scena Polonia, Centrum Ekspresji Artystycznej “Szepty” oraz Studio Teatralne Modjeska zapraszają na jedną z najpiękniejszych baśni Jana Christiana Andersena, wielkiego maga północy!

„Królowa Śniegu” to piękna, i pouczająca historia o tym, czym są miłość, i przyjaźń.
Dzielna Gerda wyruszy przez lodową krainę w poszukiwaniu swojego zaginionego brata. Jeżeli uda jej się pokonać złą Królową Śniegu, uratuje świat od wiecznego mrozu.
Nasz musical, to zaproszenie do zachwycającej zabawy w teatr dla wielopokoleniowej publiczności!
Spektakl pełen przygód, fantazji, magii i humoru!

Niedziela, 5 czerwca godz. 3pm.
Stahl Family Theater 5900 W. Belmont, Chicago (bezpłatny parking)
BILETY: $20 / www.scenapolonia.com
(dzieci do lat 3 za darmo)
Wcześniejsza rezerwacja: 630 8255825

Scenariusz i reżyseria- Kinga Modjeska
Scenografia- Piotr Wołodkowicz
Multimedia- Cezary Kotarski
Kostiumy- Joanna Kapuścieńska, Anna Gardulski
Nagłośnienie, oświetlenie- Panda Super Media
Współpraca- Andrzej Dylewski
Obsługa techniczna: Paweł Szeliga, Steve Olivieri

 

 

Występują:

  • Królowa Śniegu- Ewelina Zielińska, Małgorzata Zielińska Pyś
  • Gerda- Edyta Luckos
  • Kaj- Marcin Kowalik
  • Babcia – Grażyna Kwintal
  • Wiedźma- Małgorzata Kwaśniewicz
  • Orszak Królowej Śniegu- Centrum Ekspresji Artystycznej Szepty
  • Kruki, Śnieżynki – Studio Teatralne Modjeska

SPEKTAKL! LETNI KIERMASZ! I WIELE INNYCH DODATKOWYCH ATRAKCJI!
Musical „Królowa Śniegu” to podróż w głąb mroźnej krainy zła, w której dobro zwycięży!
Zapraszamy!

Bilety: donacja $20, dzieci do lat 3 wstęp wolny

 

 

Źródło: inf. własna
Foto: istock/Kharchenko_irina7

KONCERTY I FESTIWALE W CHICAGO

Recital laureata XIX Konkursu Chopinowskiego. Piotr Alexewicz zagra w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek, 2 grudnia, o 7:00pm, w Dr. J. Roguska-Kyts Concert Hall przy Akademii Muzyki PaSO, mieszczącej się pod adresem 5400 N. Lawler Ave, Chicago, IL 60630, odbędzie się wyjątkowy recital fortepianowy laureata XIX Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina – Piotra Alexewicza.

Wybitny talent młodego pokolenia

Piotr Alexewicz należy do grona najbardziej rozpoznawalnych polskich pianistów młodego pokolenia. Jego osiągnięcia obejmują m.in.:

  • 5. nagrodę oraz Nagrodę Publiczności podczas XIX Konkursu Chopinowskiego w Warszawie,
  • 2. miejsce w Hilton Head International Competition w USA (2025),
  • udział w półfinale prestiżowego Van Cliburn Competition w Fort Worth,
  • dwukrotne zwycięstwo w Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim,
  • nagrody w międzynarodowych konkursach w Paryżu i Bukareszcie,
  • historyczny sukces w Schenk Competition w Szwajcarii, gdzie jako pierwszy uczestnik w dziejach zdobył wszystkie nagrody specjalne.

Wyjątkowy wieczór w Chicago

Recital w Chicago będzie niepowtarzalną okazją, by na żywo usłyszeć interpretacje dzieł Fryderyka Chopina w wykonaniu artysty, którego styl charakteryzują głęboka muzykalność, techniczna precyzja oraz dojrzała wrażliwość.

Występ w kameralnej sali Dr. J. Roguska-Kyts Concert Hall zapowiada wieczór o wysokiej wartości artystycznej, skierowany zarówno do koneserów muzyki klasycznej, jak i do osób, które pragną doświadczyć kunsztu młodego mistrza w szczególnej atmosferze.

Informacje o biletach

  • Zakup wyłącznie online: MojBilet.com
  • Liczba miejsc ograniczona — organizatorzy rekomendują wcześniejszą rezerwację.

Recital Piotra Alexewicza w Chicago to wydarzenie o wyjątkowym znaczeniu kulturalnym dla polskiej i międzynarodowej społeczności muzycznej. Młody laureat Konkursu Chopinowskiego, rozwijający karierę w prestiżowych ośrodkach muzycznych na świecie, zaprezentuje swój kunszt przed publicznością w Chicago.

To wydarzenie, którego miłośnicy muzyki klasycznej nie mogą pominąć!

Źródło: Akademia Muzyki PaSO
Foto: Konkurs Chopinowski
Czytaj dalej

News Chicago

Biograficzny musical „A Beautiful Noise” możemy zobaczyć w Chicago do niedzieli

Opublikowano

dnia

Autor:

beautiful noise

„A Beautiful Noise: The Neil Diamond Musical” – barwna, dynamiczna i pełna emocji sceniczna biografia jednego z najbardziej wpływowych artystów muzyki rozrywkowej, będzie wystawiana w Chicago do 30 listopada. Spektakl, stworzony we współpracy z samym Neilem Diamondem, odsłania nieznane dotąd kulisy życia chłopaka z Brooklynu, który stał się ikoną amerykańskiej muzyki.

Neil Diamond sprzedał ponad 120 milionów albumów, stworzył przeboje, które trwale zapisały się w historii („America”, „Forever in Blue Jeans”, „Sweet Caroline”), zdobył miejsca w Songwriters Hall of Fame oraz Rock and Roll Hall of Fame, otrzymał Grammy Lifetime Achievement Award i zapełniał stadiony na całym świecie.

Jego kariera była naturalnym materiałem na musical — energetyczny, inspirujący i pełen największych przebojów.

Musical w duchu legend Broadwayu

Podobnie jak „Jersey Boys” czy „Beautiful: The Carole King Musical”, także „A Beautiful Noise” to muzyczne wspomnienie napisane piosenkami, które ukształtowały całe pokolenia słuchaczy. Spektakl pokazuje drogę Neila Diamonda od nieśmiałych początków po status supergwiazdy, a wszystko to w rytmie przebojów, które stały się częścią amerykańskiej kultury.

Twórcy broadwayowskich hitów, nadali tej historii szybkie tempo, emocjonalną głębię i elegancką teatralną formę, dzięki czemu recenzenci określają musical jako wzruszający i jednocześnie pełen energii.

Informacje o spektaklach

Miejsce: Cadillac Palace Theatre
Terminy: 19–30 listopada 2025 r.
Czas trwania: 2 godziny 15 minut (z przerwą)
Rekomendacje wiekowe: spektakl odpowiedni dla widzów w każdym wieku
Bilety można kupić tutaj

A Beautiful Noise

„A Beautiful Noise” to propozycja zarówno dla zagorzałych fanów Neila Diamonda, jak i dla tych, którzy po prostu cenią dobrze opowiedziane historie o drodze na szczyt. To teatralne wydarzenie, które łączy muzykę, emocje i ponadczasową opowieść o talencie oraz determinacji.

Źródło: Broadway in Chicago
Foto: Broadway in Chicago
Czytaj dalej

News Chicago

Musical „HELL’S KITCHEN” z muzyką Alicii Keys w Chicago tylko do niedzieli

Opublikowano

dnia

Autor:

Jeszcze do niedzieli mamy okazję zobaczyć w Chicago “HELL’S KITCHEN” – elektryzujący musical autorstwa Alicii Keys, 17-krotnej laureatki nagrody Grammy. To poruszająca, pełna energii opowieść o dorastaniu, miłości, muzyce i poszukiwaniu własnego głosu, a całość inspirowana jest życiem, dźwiękami i rytmem Nowego Jorku.

W centrum historii jest Ali – siedemnastoletnia dziewczyna z sercem bijącym w rytmie marzeń. Szuka wolności, pasji i swojego miejsca w świecie. Na jej drodze pojawi się muzyczny mentor, rodzina pełna emocji i dzielnica, która – choć twarda – uczy odwagi, siły i wiary w siebie.

“HELL’S KITCHEN” to coś więcej niż musical – to doświadczenie, które porywa widza z fotela i zostaje w nim na długo po opuszczeniu teatru. Muzyka, będąca mieszanką największych hitów Keys i zupełnie nowych utworów napisanych specjalnie na potrzeby spektaklu, pulsuje w rytmie emocji, tańca i życia. To ścieżka dźwiękowa o miłości, buncie i dojrzewaniu – uniwersalna i głęboko osobista zarazem.

Krytycy The New York Times okrzyknęli produkcję „ekscytującą od pierwszej do ostatniej minuty – nie do przegapienia!

Za reżyserię odpowiada Michael Greif, czterokrotnie nominowany do nagrody Tony („Rent”, „Dear Evan Hansen”, „The Notebook”), a choreografię stworzyła Camille A. Brown, również czterokrotna nominowana do tej nagrody. Libretto napisał Kristoffer Diaz, finalista Nagrody Pulitzera, a muzykę skomponowała sama Alicia Keys.

Poczuj energię, pasję i moc nowojorskich ulic. Doświadcz miejsca, gdzie rodzą się marzenia – “HELL’S KITCHEN”.

Szczegóły spektaklu

Miejsce: James M. Nederlander Theatre
Daty: 11–30 listopada 2025 r.
Czas trwania: 2 godziny i 35 minut (z jedną przerwą)
Zalecany wiek: od 8 lat
Bilety są do nabycia tutaj

Źródło: Broadway in Chicago
Foto: Broadway in Chicago
Czytaj dalej
Reklama

Popularne

Kalendarz

maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Nasz profil na fb

Popularne w tym miesiącu