Połącz się z nami

NEWS Florida

Poczuj się jak w słynnej Kaplicy Sykstyńskiej. Od dziś możesz zobaczyć freski w Westshore Mall w Tampie

Opublikowano

dnia

Nowa wystawa w Westshore Mall w Tampie, przeniesie widzów do Kaplicy Sykstyńskiej. Otwarcie już dzisiaj.

Wystawa zostanie otwarta dzisiaj, w Westshore Mall. Znajdą się na niej 34 freski naturalnej wielkości wydrukowane w wysokiej rozdzielczości.

„Nie chodzi tylko o przybycie tutaj i docenienie sztuki, ale także o przybycie tutaj i nauczenie się czegoś, czego nie nauczyłbyś się inaczej” – mówi Tobias Lerman Matonte, producent stowarzyszony w See Global Entertainment.

Na przykład fakt, że Michał Anioł nie chciał nawet zrobić tego projektu, a mimo to stworzył arcydzieła, o których wciąż mówi się wieki później.

„Tutaj zagłębisz się w sztukę, nie tylko będziesz pod wrażeniem, ale także dowiesz się, jak doszło do tego że powstała” – dodaje Matonte.

Aby uzyskać bilety i więcej informacji, odwiedź https://sistinechapelexhibit.com.

Kultura

„Dungeons & Dragons: The Twenty-Sided Tavern” znów bawi widzów w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Prosto z Nowego Jorku do serca Chicago przybyło wyjątkowe widowisko, które zdobyło serca fanów na całym świecie. „Dungeons & Dragons: The Twenty-Sided Tavern” to interaktywne doświadczenie teatralne, które łączy elementy gry fabularnej, widowiska scenicznego i epickiej narracji. Teraz mamy okazję przekonać się, dlaczego ten spektakl stał się globalnym fenomenem.

Czym jest „The Twenty-Sided Tavern”?

To nie jest zwykły spektakl – to przygoda, w której bierzesz udział!

  • Wybierasz swojego bohatera.
  • Decydujesz o przebiegu historii.
  • Walczysz z potworami u boku trójki poszukiwaczy przygód.
  • Pomagasz ocalić fantastyczny świat, w którym wszystko może się zdarzyć.

Każdy wieczór to niepowtarzalna podróż – bo dzięki wyborom publiczności żaden spektakl nie wygląda tak samo.

Dlaczego warto go zobaczyć?

  • Idealne dla fanów Dungeons & Dragons.
  • Świetna zabawa dla osób, które nigdy nie grały w RPG, ale kochają przygodę i interaktywny teatr.
  • Widowisko, które łączy pokolenia – od dzieci po dorosłych.

Jak mówi ekipa twórców: „Niezależnie od tego, jaką misję podejmiesz, historia za każdym razem będzie inna!

Szczegóły spektaklu

Miejsce: Broadway Playhouse w Water Tower Place, Chicago
Daty: 12 sierpnia – 28 września 2025
Czas trwania: 2 godziny 30 minut (z przerwą)
Wiek: rekomendowane dla widzów od 8 do 80 lat
Bilety są dostępne tutaj.

„Dungeons & Dragons: The Twenty-Sided Tavern” to coś więcej niż teatr – to pełna humoru i emocji wspólna gra na żywo, w której widzowie stają się częścią opowieści. Przyjdź i przeżyj niezapomnianą przygodę w samym sercu Chicago!

Źródło: Broadway in Chicago
Foto: Broadway in Chicago

Czytaj dalej

NEWS Florida

Amerykański impresjonizm w nowym świetle: Wystawa w Tampa Museum of Art

Opublikowano

dnia

Autor:

Choć impresjonizm narodził się we Francji w drugiej połowie XIX wieku, to właśnie w Stanach Zjednoczonych rozwinął się na największą skalę i na dłużej wpisał się w historię sztuki. Pokazuje to wystawa “In a New Light: American Impressionism 1870–1940”, którą można oglądać w Tampa Museum of Art do 30 listopada. Ekspozycja prezentuje obrazy z kolekcji Bank of America i jest wyjątkową okazją do podróży przez dekady rozwoju tego stylu w Ameryce.

Od Paryża po amerykański krajobraz

„To styl, który narodził się w Paryżu pod koniec XIX wieku i tam trwał zaledwie około 12 lat” – wyjaśnia Joanna Robotham, kuratorka sztuki nowoczesnej i współczesnej w Tampa Museum of Art. – „Ale kiedy impresjonizm dotarł do Ameryki, artyści zakochali się w świetle i kolorze, które można uchwycić na płótnie. Ten ruch utrzymał się tu przez kolejne 50, 60, a nawet 70 lat – aż do II Wojny Światowej”.

Na wystawie można zobaczyć pejzaże malowane przez amerykańskich mistrzów – od wschodniego wybrzeża, przez Nową Anglię, po rozległe krajobrazy Zachodu. Artyści tacy jak Thomas Moran, Daniel Garber czy Childe Hassam stworzyli wizję Ameryki pełną naturalnego piękna i emocji.

Sztuka światła i barwy

Charakterystyczne dla impresjonizmu swobodne pociągnięcia pędzla i bogata paleta barw pozwalały uchwycić ulotność chwili i grę światła. „Widać tu fakturę farby, luźniejsze pociągnięcia, zupełnie inne niż w malarstwie historycznym” – tłumaczy Robotham. – „Artyści zanurzali się w krajobrazie, starając się oddać jego naturalne piękno”.

Według kuratorki, wystawa pokazuje, jak Ameryka stała się ważnym centrum sztuki, rozwijając europejską tradycję i nadając jej własny, lokalny charakter. Tematy typowo amerykańskie – od pól i rzek po tętniące życiem miasta – inspirowały kolejne pokolenia i ukształtowały tożsamość artystyczną Stanów Zjednoczonych.

Dla zwiedzających wystawa to nie tylko spotkanie z pięknymi obrazami, ale także lekcja historii sztuki i okazja, by zobaczyć, jak europejska tradycja została przetworzona w nowy, amerykański sposób.

Tampa Museum of Art

Informacje praktyczne

Tampa Museum of Art mieści się w centrum miasta przy 120 West Gasparilla Plaza i jest otwarte siedem dni w tygodniu. Wystawę “In a New Light: American Impressionism 1870–1940” można oglądać do 30 listopada.

Źródło: fox13
Foto: Tampa Museum of Art
Czytaj dalej

News Chicago

„MJ the Musical” w Chicago. Muzyka Michaela Jacksona znów rozbrzmiewa w Nederlander Theatre

Opublikowano

dnia

Autor:

Michael Jackson i jego muzyka ponownie zawładnęli Chicago – „MJ the Musical” wyruszył w sierpniu na swój pierwszy ogólnokrajowy tour, zaczynając właśnie w Teatrze Jamesa M. Nederlandera. Musical, uhonorowany prestiżową nagrodą Tony®, przenosi widzów za kulisy powstawania legendarnej trasy Dangerous World Tour z 1992 roku. To jednak nie tylko pokaz niezapomnianych choreografii i charakterystycznych brzmień Króla Popu – spektakl oferuje również intymny wgląd w proces twórczy jednego z najbardziej wpływowych artystów w historii muzyki.

Za inscenizacją stoją znakomici twórcy: Christopher Wheeldon, nagrodzony Tony Award reżyser i choreograf, oraz Lynn Nottage, dwukrotna laureatka Nagrody Pulitzera.

Obsada z Chicago

W rolę Michaela Jacksona wciela się pochodzący z Chicago Brandon Lee Harris, natomiast jego ojca, Joe Jacksona, gra Devin Bowles. Artyści podkreślają, że spektakl to nie tylko widowisko muzyczne, ale także emocjonalna podróż w głąb życia i twórczości Jacksona.

Szczegóły spektaklu

  • Miejsce: Teatr Jamesa M. Nederlandera
  • Daty: 12–24 sierpnia 2025
  • Czas trwania: ok. 2 godziny 30 minut (z przerwą)
  • Wiek: rekomendowane od 8 lat
  • Bilety: od 48 USD

Rezerwacji można dokonać na stronie broadwayinchicago.com.

Musical, który podbił świat

„MJ the Musical” od czasu premiery na Broadwayu elektryzuje publiczność na całym świecie – od Nowego Jorku, przez Londyn i Hamburg, aż po Sydney. Teraz po raz kolejny zachwyci widzów w Chicago, oferując wyjątkową okazję, by poczuć niezapomnianą energię Michaela Jacksona na żywo.

Źródło: abc7, Broadway in Chicago
Foto: Broadway in Chicago
Czytaj dalej
Reklama

Popularne

Kalendarz

kwiecień 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Nasz profil na fb

Popularne w tym miesiącu