Połącz się z nami

News USA

Kmart zamyka kolejny sklep. Sieć, która tworzyła historię Ameryki znika z jej krajobrazu

Opublikowano

dnia

Wiele półek jest już pustych w sklepie Kmart w Avenel w stanie New Jersey, przejętym przez łowców okazji, gdy sklep przygotowuje się do zamknięcia swoich drzwi na dobre 16 kwietnia. Liczba placówek Kmart w USA, kiedyś wynosząca znacznie ponad 2000, spadnie do trzech ostatnich miejsc.

Upadek sklepu na przedmieściach 15 mil na południe od Nowego Jorku, jest opowieścią o śmierci domu towarowego, w świecie handlu detalicznego zdominowanym przez Walmart, Target i Amazon.

Kmart został założony w 1962r.

W okresie swojej świetności firma Kmart sprzedawała linie produktów promowane przez celebrytów Marthę Stewart, Jaclyn Smith i Kathy Ireland, sponsorowała wyścigi samochodowe NASCAR i była wymieniana w filmach, takich jak „Rain Man” i „Sok z żuka”.

Nazwa była wymieniana w piosenkach artystów od Eminema przez Beastie Boys po Hall i Oates; w 2003 roku Eminem kupił 29-pokojową, podmiejską rezydencję Detroit, niegdyś należącą do byłego prezesa Kmart, Chucka Conawaya.

REKLAMA REKLAMA

Sieć ugruntowała miejsce w amerykańskiej kulturze dzięki Blue Light Specials, migającej niebieskiej kuli przymocowanej do słupa, która zachęcała kupujących do trwającej wyprzedaży.

Częściowo jego sukces wynikał z wczesnego przyjęcia programów typu layaway, które umożliwiały klientom, którzy nie mieli kredytu, rezerwowanie przedmiotów i płacenie za nie w ratach.

Przez pewien czas Kmart miał wszystkiego po trochu: można było kupić przybory szkolne dla dzieci, dostroić samochód i zjeść posiłek bez wychodzenia z lokalu.

„Kmart był częścią Ameryki”, powiedział Michael Lisicky, autor z Baltimore, który napisał kilka książek o historii handlu w USA.

„Wszyscy chodzili do Kmart, czy ci się to podobało, czy nie. Mieli wszystko. Miałeś zabawki. Miałeś artykuły sportowe. Miałeś cukierki. Miałeś artykuły papiernicze. To było coś dla każdego. to była wizyta na zakupach. Można tu spędzać godziny.”

Upadek firmy Kmart był powolny, ale stały, spowodowany latami spadku sprzedaży, zmianami nawyków zakupowych i zbliżającym się cieniem Walmartu, który rozpoczął swoje życie w ciągu kilku miesięcy od założenia firmy Kmart w 1962 roku.

Starając się konkurować z niskimi cenami Walmart i modniejszymi ofertami Target, Kmart złożył wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie Rozdziału 11 na początku 2002 r. – stając się największym sprzedawcą detalicznym w USA, który podjął ten krok – i ogłosił, że zamknie ponad 250 sklepów.

Wykolejony przez Amazon

Dyrektor funduszu hedgingowego Edward Lampert połączył Sears i Kmart i obiecał przywrócić im dawną świetność, ale recesja i rosnąca dominacja Amazon przyczyniły się do wykolejenia tych celów.

Sears złożył wniosek o rozdział 11 w 2018 roku i obecnie ma jeszcze kilka sklepów w USA, gdzie kiedyś miał tysiące.

Kmart nadal działa w Westwood w stanie New Jersey; Bridgehampton na Long Island w Nowym Jorku i Miami.

W całym kraju niektóre dawne sklepy Kmart pozostają puste, podczas gdy inne zostały zastąpione innymi dużymi sklepami, centrami fitness, magazynami samoobsługowymi, a nawet kościołami.

Jedno z dawnych miejsc w Colorado Springs w stanie Kolorado jest obecnie popularnym kinem serwującym posiłki.

Pracownicy Kmart w Avenel dowiedzieli się w zeszłym miesiącu, że sklep zostanie zamknięty.

W przeciwieństwie do sytuacji sprzed 20 lat, kiedy wiadomość o zbliżającym się zamknięciu Kmart w całym kraju wywołała falę poparcia ze strony lojalnych kupujących, a stacja radiowa w Detroit zorganizowała nawet kampanię, aby spróbować uratować lokalny sklep, zamknięcie lokalizacji Avenel spotkało się głównie z nastrojem rezygnacji.

„To może trochę nostalgiczne, ponieważ całe życie mieszkałem w tej okolicy, ale to tylko kolejne zamknięcie sklepu” – powiedział Jim Schaber, mieszkaniec pobliskiego Iselin, którego brat przez lata pracował w dziale obuwniczym w Kmart.

„To tylko kolejny znak, że ludzie robią zakupy online i nie wychodzą do sklepów detalicznych”.

 

 

 

 

 

Źródło: cbs
Foto: You Tube, istock/Philip Rozenski

NEWS Florida

Ogromny salon meblowy otwiera się dzisiaj w Plant City. City Furniture ma powierzchnię 12 boisk piłkarskich

Opublikowano

dnia

Autor:

Nie tylko truskawki zapuszczają korzenie w Plant City. W okolicy przybywają duże firmy, w tym nowy salon wystawowy City Furniture przy I-4, który będzie miał swoje wielkie otwarcie w piątek.

Jest to ogromny kompleks wzdłuż autostrady międzystanowej, który obejmuje powierzchnię tuzina boisk piłkarskich i pozornie niekończące się salony wystawowe, magazyny i biura korporacji. Oficjalne otwarcie już w ten weekend.

Detalista z południowej Florydy zapewnia 500 miejsc pracy w rejonie Plant City. Rzeczniczka City Furniture, Caitlin Maribona, powiedziała, że ​​zarobki wahają się, ale średnia wynosi około 50 000 USD.

Tuż przy I-4 Sudler Companies także rekrutuje znanych najemców do swojego nowo wybudowanego magazynu. Nie jest tak duży jak City Furniture, ale wciąż robi wrażenie.

REKLAMA REKLAMA

Rzecznik firmy, Dan Sudler, powiedział, że na decyzję o zakorzenieniu się w Plant City w dużym stopniu wpłynęło kilka czynników.

„Oczywiście bezpośredni dostęp do I-4 między Tampą a Orlando” – zauważył. „Ale w szczególności wybraliśmy Plant City ze względu na przyjazne dla biznesu otoczenie”.

Podobnie jak rozwój wzdłuż County Line Road. Tam, gdzie kiedyś były lasy i pola truskawek, Amazon i inne znane firmy prowadzą teraz interesy. Pojawiają się także nowe inwestycje mieszkaniowe w tej okolicy.

City Furniture ma wyprzedaże, promocyjne oferty i loterie zaplanowane przez cały weekend z okazji oficjalnego otwarcia salonu.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Dach pełen słońca: Co trzeba wiedzieć przed decyzją o montażu paneli słonecznych w Illinois?

Opublikowano

dnia

Autor:

Jeśli myślisz o przejściu na zasilanie energią słoneczną, istnieje szereg opcji umożliwiających dokonanie transformacji energetycznej. Niezależnie od tego, czy rozważasz zainstalowanie paneli w swoim domu, czy subskrypcję społecznościowego pola słonecznego, oto, co musisz wiedzieć.

Czy twój dach jest gotowy?

Pierwszym krokiem jest rozważenie, czy Twój dach jest gotowy na instalację fotowoltaiczną.

Citizens Utility Board, organizacja non-profit działająca na rzecz konsumentów, zadaje następujące pytania: Jaka część dachu jest zacieniona? Ile lat ma twój dach? Czy rozmiar, kształt i nachylenie dachu mogą wspierać panele słoneczne? Czy można zamontować panele w innym miejscu niż dach?

Energia słoneczna na dachu może nie być dla Ciebie, jeśli Twój dach nie ma wystarczającej ilości światła słonecznego. Jeśli jest stary i wkrótce wymaga wymiany, musisz najpierw jej dokonać, aby zaoszczędzić na kosztach w przyszłości.

REKLAMA REKLAMA

Jeśli chodzi o umiejscowienie, połacie dachowe skierowane na południe są idealne dla paneli słonecznych. Dachy o kspozycji na wschód lub zachód są również wystarczającą opcją, chociaż mogą wymagać większej liczby paneli, aby uzyskać tę samą wydajność instalacji.

Jeśli masz otwartą przestrzeń na swojej posiadłości, która jest bardzo nasłoneczniona, możesz również rozważyć system montażu naziemnego jako alternatywę.

Ile paneli zamontować?

Wiedza o tym, ile energii zużywa Twoje gospodarstwo domowe każdego roku, jest kluczowa, ponieważ może dać ci wyobrażenie o tym, ile paneli potrzebujesz.

Możesz użyć internetowych kalkulatorów energii słonecznej, aby z grubsza oszacować, ile energii wytworzyłaby instalacja fotowoltaiczna w Twoim domu, a także ile wyniosłyby potencjalne roczne oszczędności.

Według Consumer Affairs średnia cena początkowa systemu o mocy 6 kilowatów w Illinois wynosi 16 740 USD, a liczba ta zostałaby zrekompensowana w wysokości co najmniej 22% dzięki federalnym zachętom podatkowym.

W zależności od lokalizacji, zapotrzebowania na energię i tego, ile płacisz z własnej kieszeni za instalację, osiągnięcie progu rentowności może zająć od 5 do 15 lat.

Nicola Brown, współpracownik programu Illinois Solar Education Association, twierdzi, że chociaż kalkulatory solarne to dobry początek, uzyskanie rzeczywistej oceny od wykonawcy jest najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się więcej o potencjalnych kosztach i oszczędnościach.

„Jedną z ważnych wskazówek ISEA jest to, że powinieneś otrzymać wycenę od co najmniej trzech różnych instalatorów” – mówi Brown.

„Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju pracy, którą wykonujesz w domu, chcesz się upewnić, że podoba ci się plan, który dla ciebie wykonują, sprzęt, którego będą używać i że cena jest odpowiednia. Te wyceny, są oczywiście bezpłatne. To da ci o wiele lepsze wyobrażenie o tym, co jest możliwe dla twojego domu”.

Illinois Solar Education Association oferuje katalog lokalnych instalatorów, z których każdy przyjął kodeks postępowania stowarzyszenia w zakresie ochrony konsumentów.

Właściciele domów mogą też uczestniczyć w comiesięcznych seminariach internetowych poświęconych edukacji publicznej, aby uzyskać więcej informacji.

Prezentacje są zazwyczaj prowadzone przez właścicieli domów wykorzystujących energię słoneczną, którzy zgłaszają się na ochotnika do prowadzenia godzinnych sesji i odpowiadania na pytania. Nagrania można znaleźć na stronie tinyurl.com/ISEAwebinar.

Czas na instalację

Podczas gdy zima jest mniej popularną porą roku dla montowania instalacji fotowoltaicznych ze względu na śnieg i lód, Brown zaleca odroczenie tego, co mówią instalatorzy, gdy otrzymujesz wyceny.

„Zdecydowanie możesz rozpocząć ten proces o każdej porze roku, ponieważ w zależności od tego, gdzie mieszkasz, trzeba będzie uzyskać pozwolenia i zamówić sprzęt, zanim ktokolwiek znajdzie się na twoim dachu” – wyjaśnia Brown.

Po znalezieniu instalatora następnym krokiem jest podpisanie umowy o połączenie międzysieciowe w celu podłączenia do sieci energetycznej, uzyskania niezbędnych pozwoleń i zbadania stanowych i federalnych zachęt, aby zobaczyć, czy można starać się o dotację do instalacji.

Aby dowiedzieć się więcej o stanowych zachętach, możesz odwiedzić stronę internetową programu Illinois Shines, która jest prowadzona przez Illinois Power Agency. Agencja prowadzi również program dla mieszkańców o niskich dochodach, Illinois Solar For All.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube, istock/zstockphotos
Czytaj dalej

News USA

Zamów hamburgera a może będziesz je jadł do końca życia za darmo! Świąteczny konkurs McDonald’s

Opublikowano

dnia

Autor:

Z okazji świąt McDonald’s rozdaje darmowe posiłki do końca życia. Począwszy od 5 grudnia, każde zamówienie zrealizowane w aplikacji McDonald’s za co najmniej 1 USD spowoduje, że klienci wezmą udział w konkursie, w którym można wygrać kartę McGold. Trzech zwycięzców otrzyma specjalną kartę, dzięki której dożywotnio dostaną darmowy McDonald’s. Ponadto każdy zwycięzca otrzyma trzy dodatkowe karty do rozdania, co daje w sumie 12 wygranych kart.

Karta McGold istnieje od lat i podobno mają ją niektóre sławy, w tym Warren Buffett, Bill Gates i aktor Rob Lowe.

W 2018 roku McDonald’s wydał kilka złotych kart podczas konkursu. Zwycięzca mógł otrzymać „tylko” dwa darmowe posiłki tygodniowo przez 50 lat. Ta zasada dotyczy również tegorocznej promocji, która kończy się 25 grudnia.

„Nasi fani byli zafascynowani historią karty McGold i tym, czy naprawdę istnieje. A teraz sprawimy, że legenda McDonald’s stanie się rzeczywistością dla naszych fanów, dając im najlepszy prezent świąteczny – szansę na wygranie karty, a następnie udostępnienie jej trzem członkom rodziny lub znajomym” – powiedział Tariq Hassan, dyrektor ds. marketingu w McDonald’s USA .

REKLAMA REKLAMA

McDonald’s zachęca do odwiedzenia restauracji, w celu wypróbowania oferty na żywność i towary, która będzie trwała przez 3 tygodnie. Obejmuje m.in. skarpety Chicken McNugget i bluzę AM Wrapper Hoodie z nadrukami Egg McMuffin lub cheeseburgerem.

Oferty, które różnią się w zależności od dnia, obejmują kanapki Big Mac typu kup jeden, a drugi dostaniesz za darmo, albo bezpłatne nuggetsy przy zakupie za 1 USD i podwójnego cheeseburgera za 50 centów.

To już trzeci rok, w którym McDonald’s wprowadził grudniową promocję.

McDonald’s odnotował ostatnio wysokie zyski, częściowo wzmocnione takimi transakcjami. W trzecim kwartale sprzedaż w amerykańskich sklepach McDonald’s otwartych co najmniej 13 miesięcy wzrosła o 6,1%.

 

Źródło: cnn
Foto: YouTube, istock/Bogdan Kurylo
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

kwiecień 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne w tym miesiącu