Połącz się z nami

News Chicago

Ravinia Festival – Harmonogram letnich koncertów 2022. Gwiazdą będzie Sting!

Opublikowano

dnia

Festiwal Ravinia ogłosił swój letni program koncertowy. Muzyka powróciła na teren Highland Park podczas festiwalu zeszłego lata. Ale dopiero to lato 2022 można nazwać jego wielkim powrotem. Gwiazdą sezonu będzie Sting!

Seria występów obejmie ponad 100 koncertów z udziałem takich artystów jak Pitbull, Stevie Nicks i Ziggy Marley i potrwa od 20 maja do 18 września, podali organizatorzy.

Zapowiedziano debiut 50wykonawców.

Wszystkie budynki festiwalowe i lokale sprzedające jedzenie zostaną ponownie otwarte.

Sezon 2022 jest pierwszym w większości zaprogramowanym pod egidą nowego lidera Ravinia, prezesa i dyrektora generalnego Jeffa Haydona, który zastąpił Welza Kauffmana podczas tego cichego lata.

Niektórzy z wyróżnionych artystów popu, rocka, indie, country i reggae w tym roku to:

Czerwiec:

 • Amos Lee and Neal Francis: środa, czerwiec 15  7 p.m.
 • Rodrigo y Gabriela: czwartek, czerwiec 16  8 p.m.
 • Jackson Browne: piątek, czerwiec 17  7:30 p.m.
 • Common and Black Violin: sobota, czerwiec 18  7:30 p.m.
 • Ramsey Lewis, Kurt Elling: niedziela, czerwiec 19  7 p.m.

Lipiec:

 • Sheryl Crow: czwartek, lipiec 7  7:30 p.m.
 • John Fogerty: piątek, lipiec 8  7:30 p.m.
 • Lyle Lovett and His Large Band: niedziela, lipiec 10  7 p.m.
 • The Black Crowes: wtorek, lipiec 12  2 p.m.
 • Little Big Town: środa, lipiec 20  7:30 p.m.
 • Poi Dog Pondering: sobota, lipiec 23  7:30 p.m.
 • Bonnie Raitt: środa, lipiec 27  7 p.m.
 • Chanticleer: czwartek, lipiec 28  7:30 p.m.

Sierpień:

 • The Revivalists and Grace Potter: sobota, sierpień 6  7 p.m.
 • Ziggy Marley and Kazayah: niedziela, sierpień 14  7 p.m.
 • Gipsy Kings with Nicolas Reyes: wtorek, sierpień 16  7:30 p.m.
 • Pitbull and Iggy Azalea: czwartek, sierpień 25  7:30 p.m.
 • Culture Club: piątek, sierpień 26  7:30 p.m.
 • Sting and Joe Summer: sobota i niedziela, sierpień 27 i 28  8 p.m.

Wrzesień:

 • Diana Ross and Naturally 7: niedziela, wrzesień 4  7 p.m.
 • The Austrailian Pink Floyd Show: środa, wrzesień 7  7 p.m.
 • Stevie Nicks: czwartek i sobota, wrzesień 8 i 10  8 p.m.
 • Erykah Badu: niedziela, wrzesień 11  7 p.m.

Podczas koncertów w parku tego lata goście będą mogli urządzić sobie piknik lub wybrać jeden z lokali gastronomicznych w obiekcie. Rynek Ravinia będzie otwarty na zamówienia bezpośrednie lub mobilne.

Ravinia Festival odwołała swój sezon 2020 z powodu pandemii koronawirusa i zamknęła park, co według organizatorów było pierwszym od czasu Wielkiego Kryzysu.

Bilety na koncerty będą w sprzedaży od 4 maja.

Pełny harmonogram występów dostępny na stronie internetowej wydarzenia.

 

 

Źródło: chicagotribune, nbc
Foto: You Tube, istock/nd3000

News USA

Po raz pierwszy od 2014r wzrosła liczba urodzeń w USA. Nie boimy się pandemii

Opublikowano

dnia

Autor:

Liczba urodzeń w USA wzrosła w zeszłym roku po raz pierwszy od siedmiu lat, zgodnie z nowo opublikowanymi danymi federalnymi, które wskazują, że pandemia tak bardzo nie wpłynęła na decyzje o urodzeniu dziecka, jak przewidywano.

Amerykańskie kobiety urodziły około 3,66 miliona dzieci w 2021 roku, o 1% więcej niż rok wcześniej, według wstępnych danych z Narodowego Centrum Statystyki Zdrowia Centers for Disease Control and Prevention.

Jest to pierwszy wzrost od 2014 r.

Liczba urodzeń nadal pozostaje na historycznie niskim poziomie po osiągnięciu szczytu w 2007 r., a następnie spadku podczas recesji, która rozpoczęła się pod koniec tego roku.

Całkowity współczynnik dzietności – obraz średniej liczby dzieci, które kobieta urodziłaby w ciągu swojego życia – wyniósł 1,66 w zeszłym roku, w porównaniu z 1,64 w poprzednim roku, kiedy spadł do najniższego poziomu od czasu, gdy rząd zaczął go śledzić w latach 30. XX wieku.

Według wstępnych danych dotyczących zgonów w 2021 r. Stany Zjednoczone odnotowały około 198 000 więcej urodzeń niż zgonów.

Na początku pandemii ekonomiści przewidywali, że kryzys zdrowotny i niepewność gospodarcza doprowadzą w zeszłym roku do spadku 300 000 do pół miliona mniej urodzeń.

Ale szybko odradzający się rynek pracy i fundusze stymulujące, które zwiększyły wydatki gospodarstw domowych, pomogły zapobiec większemu pandemicznemu spadkowi liczby urodzeń.

To, że liczba urodzeń wzrosła szczególnie wśród starszych kobiet, sugeruje, że niektórzy uważają, że nie mają możliwości czekania, gdy pandemia się przeciąga. Grupą wiekową, która odnotowała największy wzrost wskaźnika urodzeń, były kobiety w wieku od 35 do 39 lat, których tymczasowy wskaźnik urodzeń wzrósł w zeszłym roku o 5%.

Wskaźnik urodzeń wśród nastolatków nadal spadał w zeszłym roku, spadając o 6% wśród osób w wieku od 15 do 19 lat.

Wskaźnik ten spadł o 77% od 1991 roku, ostatniego szczytu.

Wśród głównych grup rasowych ogólna liczba urodzeń wzrosła w przypadku białych i latynoskich kobiet, a spadła w przypadku kobiet rasy czarnej i Azjatek.

Wg ekspertów jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy trend wzrostu liczby urodzeń będzie kontynuowany. Gwałtowny wzrost inflacji i niedobór mleka modyfikowanego dla niemowląt mogą w tym roku wywrzeć presję na liczbę urodzeń.

 

 

Źródło: wsj
Foto: You Tube, istock/Jacek_Sopotnicki

Czytaj dalej

News Chicago

Leah Marlene z Illinois szturmem wzięła American Idol zajmując trzecie miejsce w finale. Co o niej wiecie?

Opublikowano

dnia

Autor:

W niedzielę wieczorem Leah Marlene, piosenkarka z Normal, Illinois zajęła trzecie miejsce w finale programu American Idol, obok HunterGirl i Noaha Thompsona. Po tygodniach niesamowitych występów Leah równie dobrze mogłaby zostać kolejnym amerykańskim idolem.

„Jestem wyczerpana, ale czuję się po prostu taka wdzięczna i podekscytowana tym, co ma nadejść” – powiedziała Marlene.

Kim jest Leah Marlene? Ta 20-letnia superfanka American Idol był ulubienicą fanów od samego początku.

Leah wykonała oryginalną piosenkę na przesłuchanie „Idol”.

Leah rozpoczęła przesłuchanie wyjątkowym coverem przeboju One Direction „Steal My Girl”. Katy Perry chciała usłyszeć więcej i zapytała Leah, czy ma jakieś oryginalne piosenki. Zaśpiewała wtedy wspaniałą oryginalną piosenkę zatytułowaną „Wisher To The Well”, która podkreśliła jej wokal.

„Przypomina mi Catie Turner” – powiedziała Katy Perry, odnosząc się do ulubionej przez fanów uczestniczki sezonu 16. Lionel Richie powiedział Leah, że uwielbia to, że jest tak pewna tego, kim jest. „Myślę, że jesteś niesamowita” – zachwycał się Luke Bryan.

Od tego czasu Leah nadal zachwycałą jurorów swoimi piosenkami, takimi jak „Make You Feel My Love”, „When She Loved Me”, „Wisher to the Well” i nie tylko.

Leah pochodzi z Illinois.

Leah pochodzi z Normal w stanie Illinois. W rzeczywistości urodziła się w Toronto i przeniosła się do Illinois z rodziną jako dziecko, zgodnie z jej stroną internetową.

Leah właśnie wydała nowy album.

Zaledwie dwa dni przed wyemitowaniem przesłuchania do American Idol, Leah wydała swój album Many Colours. Album zawiera 8 utworów, w tym singiel „Noise”. Piosenka, którą śpiewa na przesłuchaniu do Idola, jest również zawarta na albumie.

Album jest dostępny w Apple Music, Spotify, Tidal i innych. Leah wcześniej wydała dwa inne albumy: The Space Between i Arrow. Podczas swojego udziału w Idolu Leah wypuściła również singiel „Flowers”.

Leah porzuciła studia.

Podczas przesłuchania do American Idol Leah ujawniła sędziom, że „właśnie” porzuciła studia. Uczęszczała na Uniwersytet Belmont przez 2 lata, zanim zrezygnowała. Studiowała pisanie piosenek i wróciła do Illinois, aby pracować nad albumem.

Jej tata gra w zespole.

Leah pochodzi z bardzo muzycznej rodziny. Jej ojcem jest Derry Grehan, autor piosenek i gitarzysta prowadzący zespołu Honeymoon Suite. Tata Leah nauczył ją grać na gitarze i pianinie.

„Ten program zmienił moje życie pod każdym względem” powiedziała Leach Marlene.

Powiedziała także, że ​​jest gotowa na porażkę na dużej scenie, prosząc fanów by trzymali za nią kciuki. Marlene chce wyruszyć w trasę koncertową, w tym do Chicago. Przeprowadzi się także z Normal do Nashville lub Los Angeles.

 

 

Źródło: abc7, hollywoodlife
Foto: You Tube

Czytaj dalej

News USA

Nie pojedziesz do Chin z Airbnb. Platforma będzie jednak nadal obsługiwała podróżujących Chińczyków

Opublikowano

dnia

Autor:

Według najnowszego raportu CNBC, Airbnb przestanie działać w Chinach. Oczekuje się, że listy wszystkich domów i doświadczeń firmy zostaną usunięte tego lata. Biuro chińskie pozostaje by obsługiwać wyjeżdżających Chińczyków.

Airbnb, Inc. uruchomił usługi w Chinach w 2016 r., ale podobno był to kraj drogi i o dużych kosztach pracy, z dużą konkurencją ze strony rodzimych firm. Pandemia zwiększyła również trudność działania na tym obszarze.

Ostatecznie pobyty w Chinach stanowiły tylko 1% całkowitych przychodów firmy.

Działo się tak pomimo wysiłków marketingowych mających na celu zdobycie większego przyczółka w tym regionie.

Ale chociaż Airbnb nie będzie już zapewniać zakwaterowania w Chinach, nie zrezygnuje całkowicie z tego kraju.

Firma podobno będzie utrzymywać biuro w Pekinie z setkami pracowników i skoncentruje się wyłącznie na dostarczaniu ofert dla chińskich podróżnych. Najwyraźniej działalność wychodząca i krajowa Airbnb w niewielkim stopniu pokrywała się.

Airbnb ogłosił niedawno, że rezygnuje z polityki, zgodnie z którą Covid jest powodem do anulowania podróży i uzyskania pełnego zwrotu pieniędzy.

Firma początkowo borykała się z pandemią, zwalniając około 25% swojego personelu w maju 2020 r.

Ostatecznie przetrwała pandemię lepiej niż wiele innych firm z branży turystycznej, dzięki swojemu modelowi biznesowemu. Firma odnotowała gwałtowny wzrost przychodów w ostatnim kwartale 2021 r., zgarniając rekordowe 834 miliony dolarów.

Ale podobnie jak wiele firm, które doświadczyły „pandemicznego wzrostu”, ostatnio obserwuje deflację, ponieważ ceny jej akcji spadły o 30% od lutego.

 

 

Źródło: thestreet
Foto: You Tube, istock/twinsterphoto

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

marzec 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne