Połącz się z nami

News USA

Po dwóch latach pandemii czeka nas ślubny boom. W USA 2,6 mln par powie sobie „tak”

Opublikowano

dnia

Dwa lata temu, przed pandemią, trendy ślubne były bardziej skromne z garniturami i sukienkami z drugiej ręki oraz miesiącem miodowym bliżej domu. W tym roku niektóre kwestie związane ze ślubami się zmieniły. Badanie The Knot’s 2021 Real Weddings analizuje co będzie ważne dla młodych par biorących ślub w 2022r.

Analiza The Knot’s 2021 Real Weddings objęła ponad 15 000 amerykańskich par, które zawarły związek małżeński w zeszłym roku. Rozpatruje takimi sprawy, jak preferowane daty ślubu, najlepsze funkcje rozrywkowe oraz na jakich sprzedawcach pary skoncentrowały swój budżet.

„Gdybym rozmawiała z parą, która bierze ślub, dwie rzeczy, które chciałabym podkreślić, to to, że będzie to sztandarowy rok dla ślubów” – oświadczyła Lauren Kay, redaktor naczelna The Knot.

„Jesteśmy gotowi pomóc w realizacji 2,6 miliona ślubów w tym roku, co jest szalone, ale tak ekscytujące”.

Lauren Kay mówi o wynikach analizy z zeszłego roku i postępujących trendach ślubnych.

Zrównoważony rozwój:

Zrównoważony rozwój to gorący temat dla pokolenia Z, które dopiero zaczyna się pobierać. Widzieliśmy, że branża ślubna rozwija się w całości. Kwiaciarz może powiedzieć, że po imprezie kompostujemy wszystkie nasze kwiaty.

To zależy od profesjonalisty, ale widzimy zamieszczenie tej kwestii na stronie internetowej firmy, w dość widocznym miejscu, aby pary, które tego szukają lub traktują priorytetowo, będą wiedziały, że:

„Hej, to jest sprzedawca, który jest podobnie myślący i podziela moją wartość dla zrównoważonego rozwoju”.

Zauważyliśmy również, że wiele par chce o to zadbać, ale tak naprawdę nie wiedzą, jak to zrobić lub jest to bardzo zniechęcające. Tak więc widzieliśmy wielu ekspertów, którzy podjęli kroki, aby pomóc tym parom i przedstawić swoje sugestie.

Nie musisz mieć ślubu neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla, ale możesz wprowadzić pewne zmiany, które sprawią, że Twój ślub będzie z natury bardziej zrównoważony.

Interaktywne doświadczenia kulinarne:

Goście często biorą udział w przygotowaniu lub wyborze serwowanego jedzenia.

Widzieliśmy, jak ludzie objadają się ostrygami na wynos, zamawiają ciężarówki z jedzeniem, zwłaszcza na godzinę koktajlową albo wózki z lodami. Były też np. bary taco, w których sam sobie serwujesz, a jest to o wiele bardziej wyszukane niż tylko zamawianie taco.

Może para naprawdę uwielbia późne śniadanie, więc mają stację do robienia gofrów, a ty możesz nakładać dodatki lub wybierać smak ciasta. Wiele par skłania się ku temu pomysłowi jedzenia… skupiając się na doświadczeniach dla gości.

Podróż poślubna:

Wiele par naprawdę szczegółowo je planuje. Listy podróży poślubnych są ogromne dla par. Wielu planuje konkretne  doświadczenia i myśli bardziej o miejscu docelowym, a mniej o czasie.

Myślą o tych jedynych w swoim rodzaju wycieczkach, tych naprawdę wyjątkowych miejscach, do których zawsze chcieli się udać, jednocześnie obserwując ograniczenia i wytyczne dotyczące podróży.

Są pary, które zostają w domu i takie, które odwiedzają części naszego kraju. Niektórzy ludzie, którzy pobrali się  wyjeżdżali na kilka dni do pensjonatu z myślą, że będą mieli miesiąc miodowy, o którym marzyli w późniejszym terminie.

Wesela plenerowe czy wewnątrz?

Październik był dla ślubów wielkim miesiącem rok do roku, niezależnie od pandemii. Nie pocisz się, ale nie marzniesz i możesz bardzo wygodnie świętować w środku lub na zewnątrz. Kiedyś wszyscy chcieli mieć czerwcowy ślub. Ale przez lata nauczyliśmy się, że październik ma wiele do zaoferowania… od kwiatów, kolorów, jedzenia, ale także tego, że nie konkurujesz z harmonogramami letnich wakacji.

Wesela plenerowe pozostaną. Oczywiście są znacznie bardziej popularne podczas COVID, ponieważ pozwalają ludziom na łatwy dystans społeczny.

Możemy zauważyć niewielki spadek, zwłaszcza w przypadku przyjęć. Ale ceremonie plenerowe były i nadal będą popularne. Być może zobaczymy, że więcej przyjęć przenosi się do pomieszczeń, ponieważ teraz jest to bezpieczniejsze, ale myślę, że sama ceremonia będzie nadal bardzo popularna na świeżym powietrzu.

Ślubni dostawcy:

Podczas gdy wiele ślubów w 2020 roku zostało przełożonych, bardzo niewiele zostało odwołanych całkowicie. To był okres, w którym cały świat był w zamknięciu. Ale z drugiej strony przeżywamy teraz ogromny ślubny boom. Dlatego sprzedawcy naprawdę ciężko pracują, aby nadążyć za tym przytłaczającym popytem.

Brakuje siły roboczej. Tak więc próba skłonienia ludzi do pomocy w wykonaniu, czy to przy aranżacji kwiatowej, czy zespole cateringowym, jest wyzwaniem. Widzimy również wzrost cen inflacji i kosztów towarów. Myślę, że tak naprawdę nie widzimy wzrostu cen w wyniku mniejszej liczby ślubów, ale tak naprawdę z powodu innych czynników, które wpływają na każdą branżę, od opóźnień w łańcuchu dostaw po inflację i niedobór produktów.

Bezprecedensowa liczba ślubów:

Wiemy, że w 2022 r. zbliża się najwięcej ślubów w najnowszej historii, których liczba wyniesie około 2,6 miliona. Przeciętnie oglądamy około 2,1 miliona ślubów rocznie. Ten wzrost przypisujemy odroczeniu ślubów w 2020 roku.

Będzie więcej uroczystości, także rocznicowych. Po przeżyciu tej pandemii tak bardzo pragniesz przytulić swoich bliskich, zobaczyć swoją rodzinę i świętować dobre rzeczy. To spowodowało, że w tym roku popyt na wesela, przyjęcia i uroczystości jest jeszcze wyższy.

 

Źródło: chicagotribune

Foto: You Tube, istock/kkshepel

News Chicago

Otoczenie United Center zmieni się nie do poznania. Przebudowa potrwa 10 lat

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek właściciele United Center w Chicago przedstawili plan radykalnej zmiany wyglądu obszaru otaczającego arenę, przeznaczając na projekt 7 miliardów dolarów z prywatnych środków. „Projekt 1901” został ujawniony przez Michaela Reinsdorfa, dyrektora generalnego Chicago Bulls i Danny’ego Wirtza, prezesa Chicago Blackhawks. Rodziny są współwłaścicielami United Center, siedziby obu klubów od 1994 roku.

Według komunikatu prasowego, projekt połączy dzielnice West Side i zwiększy możliwości dla mieszkańców, przedsiębiorstw oraz całego Chicago. Szeroki zakres tej inicjatywy obejmuje nowe tereny zielone, budynki mieszkalne i wiele innych obiektów.

Oczekuje się, że realizacja projektu zajmie 10 lat, a prace rozpoczną się wiosną 2025 r. Według urzędników projekt ma zapewnić 104 miliony dolarów rocznych wpływów z tytułu podatków i ustabilizować roczny wpływ gospodarczy obiektu na kwotę 4,5 miliarda dolarów.

Jak wynika z komunikatu, w pierwszym etapie parkingi wokół areny zostaną przekształcone w nowe przestrzenie publiczne. Na terenach obecnie zajmowanych przez parkingi powstanie ogromny park, który będzie obejmował salę muzyczną na 6000 miejsc, a także publiczną przestrzeń zieloną o powierzchni do 10 akrów.

W początkowej fazie projektu powstaną także różnorodne obiekty hotelowe i handlowe.

Oprócz zmian w parkingach wokół areny wprowadzone zostaną również usprawnienia w zakresie transportu, które mają zachęcić do korzystania z rowerów, kolei oraz poruszania się pieszo by dotrzeć do i z areny oraz otaczających ją obiektów.

Projekt przebudowy United Center

Pierwsza faza projektu może dać 4000 stanowisk pracy na budowie i do 1900 stanowisk stałych.

Rada Miasta Chicago i inne agencje będą musiały wydać zgody na różne aspekty projektu, ale nie powinny robić problemów. Radny Walter Burnett, którego 27. Okręg jest siedzibą United Center, przychylnie wypowiadał się o projekcie.

 

Źródło: nbc
Foto:  United Center
Czytaj dalej

News USA

Dobra wiadomość: Posiłek za 5 dolarów zostaje w McDonald’s na dłużej

Opublikowano

dnia

Autor:

McDonald’s planuje przedłużenie wprowadzonej na początku tego lata oferty posiłków o wartości 5 dolarów. Pierwotnie miały być serwowane tylko przez 4 tygodnie, ale okazało się, że ta pozycja menu odniosła sukces w przyciąganiu klientów z powrotem do restauracji.

Dyrektorzy giganta fastfoodów stwierdzili, że prawie każda lokalizacja McDonald’s, w tym 93% restauracji, głosowała za przedłużeniem promocji poza jej pierwotną datę zakończenia. W notatce stwierdzono, że większość lokali będzie serwować posiłek za 5 dolarów do sierpnia lub planuje głosować w tej sprawie.

Promocyjny posiłek obejmuje McChicken lub McDouble, cztery kawałki nuggetsów z kurczaka, frytki i napój – kosztuje znacznie mniej niż kupowanie tych produktów osobno. O wprowadzeniu tej oferty informowaliśmy 25 czerwca.

Posiłek został wprowadzony, ponieważ największa na świecie sieć hamburgerów z siedzibą w Chicago ma na celu przeciwdziałanie zwiększonym wydatkom klientów spowodowanym rosnącymi kosztami i inflacją.

Oprócz tego posiłku, ​​franczyzobiorcy w całych Stanach Zjednoczonych oferują własne atrakcyjne opcje, typu „kup jeden, drugi dostaniesz za 1 dolara” lub „mieszaj i dopasowuj” i inne. Klienci muszą sprawdzić oferty w lokalnym McDonald’s, aby dowiedzieć się, czy są oferowane.

Wcześniej McDonald’s odpowiedział na krytykę pod adresem sieci, dotyczącą podwyżek cen, po tym, jak w niektórych lokalizacjach sprzedawane były zestawy Big Mac nawet za 18 dolarów.

W maju, w poście na stronie internetowej firmy zaprzeczono doniesieniom sugerującym, że cena przeciętnego Big Maca wzrosła dwukrotnie od 2019 r. McDonald’s podał, że średni Big Mac w USA kosztował w 2019 roku 4,39 dolara, a obecnie kosztuje 5,29 dolara, co oznacza wzrost ceny o 20,5%.

Mimo to chicagowski gigant burgerowy stwierdził, że ceny niektórych produktów wzrosły bardziej niż w przypadku Big Maca. Np. średnia cena średnich frytek w 2019 r. wyniosła 2,29 dolara, a obecnie wynosi 3,29 dolara, co oznacza wzrost o 44%.

McDonald’s podał, że średnia cena wszystkich pozycji menu wzrosła o 40% w ciągu ostatnich pięciu lat, co odpowiada średniemu wzrostowi kosztów pracy, papieru i żywności o 40%. To jednak więcej niż ogólne ceny, które według danych rządowych wzrosły o 21% od grudnia 2019 r.

McDonald’s odnotował wyraźne spowolnienie ruchu w restauracjach w pierwszych trzech miesiącach tego roku, ponieważ zmęczeni inflacją klienci rzadziej jedli poza domem. W rezultacie firma obiecała więcej korzystnych ofert.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock
Czytaj dalej

News USA

Mattel wypuszcza „Niewidomą Barbie” oraz „Czarnoskórą lalkę Barbie z zespołem Downa”

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek firma Mattel ogłosiła wprowadzenie na rynek dwóch nowych lalek Barbie symbolizujących osoby niepełnosprawne. W ramach rozszerzenia linii Barbie Fashionistas pojawią się „Niewidoma Barbie” i „Czarnoskóra Barbie z zespołem Downa”, opracowane we współpracy z organizacjami non-profit.

Według Kristy Berger, starszej wiceprezeski Barbie i globalnej dyrektorki ds. lalek w firmie Mattel, Barbie to znacznie więcej niż tylko lalka – reprezentuje wyrażanie siebie i może stworzyć poczucie przynależności. Dlatego ważne jest by reprezentowała także chore lub niepełnosprawne dzieci.

Niewidoma lalka Barbie i czarnoskóra lalka z zespołem Downa powstały dzięki wsparciu Amerykańskiej Fundacji na rzecz Niewidomych (AFB) i Krajowego Towarzystwa Zespołu Downa (NDSS).

Jak podano w komunikacie prasowym, każda lalka kosztuje 10,99 dolarów.

Niewidoma Barbie to pierwsza lalka Barbie Fashionista, która nie widzi, jak głosi opis lalki. Wśród jej akcesoriów znajdują się biało-czerwona laska z piankową końcówką oraz „stylowe i funkcjonalne okulary przeciwsłoneczne”.

Konstrukcja ciała niewidomej Barbie również różni się od korpusu innych lalek Barbie – wyposażono ją w przeguby łokciowe, które zapewniają wygodne korzystanie z laski. Ponadto jej oczy są skierowane lekko w górę i na zewnątrz, aby dokładnie odzwierciedlać oczy niewidomej osoby.

Niewidoma Barbie ma na sobie jaskrawo różowy satynowy top i fioletową tiulową teksturowaną spódnicę z falbaną, która zapewnia wrażenia dotykowe – strój zaprojektowano z udziałem niewidomych i słabowidzących dzieci. Ubrania mają łatwe do obsługi zapięcia.

Niewidoma Barbie

Niewidoma Barbie ma także opakowanie dostępne dla dzieci niewidomych i słabowidzących. Na pudełku lalki napisano „Barbie” alfabetem Braille’a, a pudełko zaprojektowano tak, aby było łatwiejsze do otwarcia dla osób niewidomych lub słabowidzących.

Jak podano w komunikacie, inne lalki z linii Barbie Fashionista również wkrótce będą miały nowe opakowania.

Czarna lalka Barbie z zespołem Downa to druga lalka Barbie Fashionista reprezentująca osobę cierpiącą na tę chorobę. Pierwsza, Barbie o blond włosach z zespołem Downa, została wypuszczona w 2023 roku, o czym informowaliśmy tutaj.

Czarnoskóra lalka Barbie z zespołem Downa

Czarnoskóra lalka Barbie z zespołem Downa jest wyposażona w parę różowych okularów, które „przedstawiają osoby z zespołem Downa, które mają problemy ze wzrokiem” – czytamy w komunikacie.

Jak podaje firma, na jej sukience znajdują się symbole „znaczące” dla społeczności osób z zespołem Downa. Niebiesko-żółta paleta kolorów reprezentuje świadomość zespołu Downa a trzy strzałki w sercu na sukience reprezentują trzeci 21. chromosom, który mają osoby obciążone tym zespołem.

Nowa lalka ma także te same cechy fizyczne, co oryginalna Barbie z zespołem Downa, w tym poziomą linię na dłoniach, płaski grzbiet nosa i lekko skośnie oczy w kształcie migdałów.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: Mattel
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

luty 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Popularne w tym miesiącu