Połącz się z nami

News USA

Postawił kwiaty na grobie ukochanej. Teraz czeka go proces. Mężczyznę z Alabamy aresztowano za „śmiecenie”

Opublikowano

dnia

W marcu przed sądem stanie mężczyzna z Alabamy, który został aresztowany w zeszłym miesiącu za „śmiecenie” na cmentarzu w Auburn. Mężczyzna postawił skrzynkę z kwiatami na grobie narzeczonej, która zginęła tragicznie w wypadku samochodowym rok temu, tuż przed planowanym ślubem.

Winchester Hagans stracił swoją ukochaną, Hannah Ford, w wypadku samochodowym 17 stycznia 2021 roku, tego samego dnia, w którym para odwiedziła swoje przyszłe miejsce weselne w Notasulga, około 12 mil na południowy zachód od Auburn.

Hagans mówi, że pamięta ich pocałunek na pożegnanie, gdy przygotowywała się do powrotu do domu, do Montgomery, oddalonego o około 45 mil.

27-letnia Hannah zginęła wkrótce potem w wypadku samochodowym z udziałem trzech pojazdów.

„Ostatnie rzeczy, które od niej usłyszałem, jak mówiła, to: kocham cię i nienawidzę cię zostawiać” – wspomina Hagans.

Po jej śmierci Hagans zbudowała skrzynkę na kwiaty wypełnioną jej ulubionymi kwiatami i pokrył ją zdjęciami zaręczynowymi by umieścić na grobie Hannah na cmentarzu w Auburn’s Memorial Park. Twierdzi, że rozmawiał z miastem w sprawie zgody na umieszczenie skrzynki na kwiaty przy jej grobie.

„Mieszkańcy miasta powiedzieli mi, że nie egzekwują zakazu, chyba że członek rodziny poprosiłby o usunięcie” – tłumaczy Hagans.

Ale para miała napięte relacje z członkami rodziny Ford i ktoś ciągle wyrzucał kwiaty. Hagans, który wkładał kwiaty z powrotem, twierdzi, że rodzina Ford nigdy nie powiedziała mu wprost, aby trzymał się z daleka lub przestał zostawiać kwiaty.

Jednak w zeszłym miesiącu, gdy Hagans wracał, by wygłosić kazanie w kościele we wschodniej Alabamie, został zatrzymany przez policję do kontroli a następnie zaaresztowany. Ojciec jego narzeczonej, Hayden Ford, najwyraźniej podpisał nakaz aresztowania mężczyzny za przestępstwo zaśmiecania.

„Oficer wrócił i powiedział, że wystawiono nakaz mojego aresztowania, zakuł mnie w kajdanki na poboczu w niedzielę rano” –mówi Hagans.

„Ja chcę tylko móc położyć kwiaty na jej grobie”.

Hagans twierdzi, że chciał uczcić pamięć o ukochanej za pomocą kwiatów. Mówi, że gdyby tylko mógł, zbudowałby jeszcze tysiąc takich skrzynek. Para poznała się w 2019 roku i zaręczyła się w grudniu 2020 roku.

Policja w Auburn wydała oświadczenie po aresztowaniu mężczyzny:

„W Alabamie niektóre miejsca pochówku są własnością rodziny zmarłego i są przez nią kontrolowane, a zatem stanowią własność prywatną. Każdy obywatel ma prawo do wniesienia oskarżenia karnego po wykazaniu, że istnieje wystarczający prawdopodobny powód, by sądzić, że popełniono przestępstwo. W tej sprawie dokonano zgłoszenia  do Departamentu Policji w Auburn 24 stycznia 2022 r., po podpisaniu nakazu przez innego obywatela”.

 

Źródło: foxnews

Foto: instagram, istock/punkty

News USA

Zatankuj swój plecak na drogę krakersami serowymi w oryginalnym Cheez-It Stop

Opublikowano

dnia

Autor:

Tymczasowy przystanek na odpoczynek nazwany „największą, najbardziej tandetną przydrożną atrakcją, jaka kiedykolwiek zdobiła ukochane autostrady Ameryki” znajduje się przy pustynnej autostradzie w Kalifornii – i jest zbudowany specjalnie dla miłośników Cheez-It. Możesz tu zatankować za darmo przekąski na drogę firmy Kellog.

Cheez-It Stop został otworzony tylko na tydzień, między 5 a 11 czerwca, podała firma Kellogg, która jest producentem marki krakersów serowych.

Ograniczony czasowo przystanek drogowy jest również wyposażony w pierwszą w swoim rodzaju stację paliw: pompę Cheez-It, która pompuje „strumień torebek Cheez-It prosto w okno samochodu”.

„Dlaczego? Bo czym jest podróż bez krakersów Cheez-It do przekąszenia? Jest to nie tylko absurdalnie pyszny wynalazek, ale także całkowicie bezpłatny dla odwiedzających” – ogłosiła firma.

Wewnątrz Cheez-It Stop podróżnicy znajdą alejki zaopatrzone w nostalgiczne przedmioty kolekcjonerskie, tandetne pamiątki i różne smaki krakersów Cheez-It, podała firma.

Wielu fanów Cheez-It uwielbia podróżować i nigdy nie ruszają w drogę bez swoich ukochanych krakersów,  powiedziała w oświadczeniu Erin Storm, starszy dyrektor marki Cheez-It.

Pierwsza pustynna placówka firmy ma wzbogacić emocje letnich podróży.

Cheez-It Stop jest otwarty od 10:00AM do 6:00PM. Znajduje się przy 61943 Twentynine Palms Highway w Joshua Tree w Kalifornii.

Wg firmy Kellog jest „idealnie położonym pustynnym miejscu dla fanów, którzy chcą przejechać 128 mil z Los Angeles lub 168 mil z San Diego”.

Źródło: fox35orlando
Foto: Kellog company
Czytaj dalej

News Chicago

Kije bejsbolowe wypełnione piwem po brzegi, umilają fanom kibicowanie na Wrigley Field

Opublikowano

dnia

Autor:

W Chicago jest wiele miejsc, gdzie możesz napić się piwa. Trunek, wraz z prażonymi orzeszkami ziemnymi jest także tradycyjnym dodatkiem do oglądania meczów baseballa. Dlatego na Wrigley Field, postanowiono jeszcze bardziej połączyć złocisty trunek ze sportem i sprzedawać go fanom w pojemnikach o kształcie kijów do baseballa.

Ograniczona czasowo oferta w postaci pamiątkowego kija bejsbolowego wypełnionego piwem, tzw. „beer bat” oczarowała fanów tego sportu z Chicago.

Z czego dokładnie są zrobione te kije bejsbolowe? Oczywiście z plastiku. Te alternatywy dla kubków lub popularnych „piwnych węży”, które można zobaczyć na trybunach, kosztują 30 USD za kij, to gigantyczne plastikowe tuby wypełnione 26 uncjami piwa każda.

Jeśli chodzi o piwo, masz do wyboru zwykłe opcje, od Old Style po Goose Island i wszystko pomiędzy. Po opróżnieniu początkowego kija piwnego, wypełnienie go kosztuje 15 USD za sztukę.

Klienci twierdzą, że kije są mocne i nie pękają. Z finansowego punktu widzenia Wrigley Field prawdopodobnie zarabia tyle samo na sprzedaży tych kijów wypełnionych piwem, co na sprzedaży kufli piwa.

Jeśli masz na to ochotę, opatentowany kij piwny Chicago Cubs jest obecnie w sprzedaży za 18,74 USD w ofercie ograniczonej czasowo, ale oczywiście nie jest wypełniony 26 uncjami piwa. Kij można kupić tutaj.

 

Źródło: secretchicago
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Na rowerze na golasa, czyli jak bardzo odważysz się rozebrać? Przemyśl to do 24 czerwca

Opublikowano

dnia

Autor:

Przejażdżka rowerowa Bare-As-You-Dare, z odzieżą jedynie opcjonalną ma na celu uczczenie „wolności od ropy i piękna ludzi”. Dwudziesta edycja World Naked Bike Ride odbędzie się w tym roku w sobotę, 24 czerwca, w godzinach od 8:00 wieczorem do północy.

Międzynarodowe wydarzenie z opcjonalną odzieżą ma na celu zwrócenie uwagi na „wolność od ropy” poprzez promowanie jazdy na rowerze jako przyjaznego dla środowiska środka transportu, a także celebrację piękna człowieka podczas 15-milowej przejażdżki rowerem przez Chicago.

Wg jej organizatorów, nie jest to impreza naturystyczna, ale raczej „próba ratowania planety”.

Według strony internetowej World Naked Bike Ride: Chicago, wydarzenie jest: „gołe na tyle na ile się odważysz”. Organizatorzy zachęcają do wszystkiego, od malowania ciała, przez bieliznę, po fantazyjne kostiumy.

Ponieważ nagość w Chicago jest nielegalna, organizatorzy przypominają zainteresowanym kolarzom, że udział w ten sposób odbywa się na ich własne ryzyko, choć co roku duża liczba uczestników imprezy idzie na całość w naturalnych strojach Adama i Ewy.

Setki, a czasem tysiące rowerzystów, a także rolkarze czy jeżdżący na hulajnogach, brały udział w poprzednich wersjach World Naked Bike Ride w Chicago.

Przez większość lat zgromadzenie zaczyna się około godziny 6.00 p.m., kiedy to uczestnicy malują nawzajem swoje ciała, zanim sama przejażdżka wystartuje się około godziny 8.00 wieczorem.

Miejsce startu jest trzymane w tajemnicy by uniknąć nadmiernego gromadzenia gapiów. Osoby, które rejestrują swój udział w wydarzeniu, dostaną wskazówki odpowiednio wcześniej.

Wszystkie niezbędne informacje, często zadawane pytania i listę spraw do rozważenia przed uczestnictwem w wydarzeniu można znaleźć na chicagonakedride.org lub za pośrednictwem konta @ChiNakedRide na Twitterze.

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

luty 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Popularne w tym miesiącu