Połącz się z nami

News Chicago

Świątynia Satanistyczna będzie prowadzić swój klub w szkole w Molline. Rodzice uczniów protestują

Opublikowano

dnia

Religijna organizacja Świątynia Satanistyczna otworzyła  'After School Satan Club’ w szkole podstawowej w Moline w stanie Illinois. Lucien Greaves, współzałożyciel Satanic Temple, twierdzi, że klub będzie uczyć studentów życzliwości, empatii, krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów i kreatywnej ekspresji. Rodzice z Moline mają jednak obawy.

W 2001 roku Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych orzekł, że grupy religijne mogą prowadzić zajęcia pozalekcyjne w szkołach publicznych. Doprowadziło to do powstania około 5000 chrześcijańskich klubów „Dobrej Nowiny” w całym kraju.

„Nie próbujemy być przeciwko nikomu. Po prostu staramy się zanieść dzieciom biblijną dobrą nowinę o ewangelii” – poinformował Reese Kauffman, prezes Child Evangelism Fellowship.

Świątynia Satanistyczna to nieteistyczna grupa religijna i praw człowieka z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, działająca również w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii. Grupa wykorzystuje satanistyczne obrazy do promowania egalitaryzmu, sprawiedliwości społecznej oraz rozdziału kościoła i państwa, wspierając swoją misję „zachęcania do życzliwości i empatii wśród wszystkich ludzi”.

Grupa została założona przez Luciena Greavesa, rzecznika organizacji, oraz Malcolma Jarry’ego. Satanistyczna Świątynia wykorzystuje satyrę, chwyty teatralne, humor i działania prawne w swoich kampaniach publicznych, aby „zwrócić uwagę i skłonić ludzi do ponownej oceny lęków i percepcji” oraz „podkreślić religijną hipokryzję i naruszanie wolności religijnej”.

„Nie uczymy dzieci o satanizmie. Będą tylko wiedzieć, że nauczają tego sataniści” – poinformował Greaves.

Greaves oświadczył, że ​​jej członkowie są naprawdę ateistami, którzy nie wierzą w duchowe zło ani w diabła.

Udział organizacji w sprawach publicznych obejmuje zarówno działania polityczne, jak i lobbingowe z naciskiem na „demaskowanie chrześcijańskich przywilejów”, gdy ingerują one w osobistą wolność religijną.

Świątynia Satanistyczna uważa małżeństwo za sakrament religijny, który powinien podlegać ochronie wolności religijnej na mocy Pierwszej Poprawki, która powinna przeważać nad prawem stanowym.

Organizacja nie wierzy w nadprzyrodzonego szatana; zamiast tego wykorzystuje literackiego Szatana. Jest przez nią  używany jako symbol reprezentujący „wiecznego buntownika” przeciwko arbitralnej władzy i normom społecznym.

14 stycznia odbył się niewielki protest rodziców uczniów przeciwko comiesięcznym spotkaniom organizowanym w szkole Jane Addams przez  Świątynię Satanistyczną. Protestujący nosili znaki i machali do samochodów, które na znak wsparcia trąbiły. Policja Moline zapewniła radiowóz i funkcjonariusza służby społecznej na miejscu.

Nie podano informacji ilu uczniów uczęszcza do nowego Klubu Szatana. Pastor, który zorganizował grupę, oświadczył, że nie był to protest, ale sposób na upewnienie się, że słowo Boże zostanie usłyszane.

Wg pastora prawo stanowe może zezwalać takiemu klubowi na spotykanie się w szkole publicznej, ale prawo Boże nie. Pastor powiedział również, że jeśli klub nadal będzie się spotykać raz w miesiącu, planują ponownie protestować na zewnątrz. Kolejne spotkania zostały zaplanowane są 10 lutego, 10 marca, 14 kwietnia i 12 maja.

Jak podaje na swojej stronie internetowej, misją Satanistycznej Świątyni jest odrzucanie tyranii, propagowanie zdrowego rozsądku, przeciwstawianie się niesprawiedliwości i podejmowanie szlachetnych dążeń.

„Publicznie konfrontujemy się z grupami nienawiści, walczymy o zniesienie kar cielesnych w szkołach publicznych, ubiegamy się o równą reprezentację, gdy obiekty religijne są umieszczane na terenie własności publicznej, zapewniamy ochronę prawną przed przepisami, które nienaukowo ograniczają autonomię reprodukcyjną kobiet, ujawniamy szkodliwe nauki w zakresie zdrowia psychicznego, organizujemy kluby obok innych świetlic religijnych w szkołach obleganych przez organizacje prozelityczne i angażujemy się w inne działania rzecznicze zgodnie z naszymi założeniami.”

 

Źródło: fox32, thesatanictemple, wikipedia, ourquadcities

Foto: You Tube, istock/hideto111

News Chicago

Ciało Brittany Battaglia z prawie odciętą głową, było schowane w worku marynarskim jej chłopaka

Opublikowano

dnia

Autor:

34-letni Genesis Silva został oskarżony o ukrywanie zabójczej śmierci 33-letniej Brittany Battaglia. Jest również oskarżony o przestępstwo bezprawnego użycia broni przez przestępcę i utrudnianie pracy funkcjonariuszowi. Do czwartkowego popołudnia nie został oskarżony o jej morderstwo. Prokuratorzy ustalili, że spotykali się od wiosny 2022 roku.

Kobieta została znaleziona martwa a jej ciało zostało wepchnięte do worka marynarskiego, z prawie odciętą głową, w mieszkaniu zarejestrowanego przestępcy seksualnego, teraz oskarżonego o ukrycie jej śmierci, według prokuratorów powiatu Cook.

Brittany Battaglia zaginęła w zeszły piątek. Poszukiwała jej policja. Jej ciało znaleziono w poniedziałek wieczorem w domu jej chłopaka Silvy przy 2000 North Kimball Avenue.

W piątek kobieta powiedziała swojej współlokatorce, że jedzie do mieszkania Silvy około przecznicy od miejsca, w którym mieszkała ona i jej współlokatorka, a potem na imprezę, ale na nią nie dotarła i kontakt z nią się urwał. Zaginięcie zgłosił policji brat Brittany.

Policja udała się do mieszkania Silvy w poniedziałek i zobaczyła, jak wychodził i wsiadał do samochodu z plecakiem. Funkcjonariusze poszli za nim i zatrzymali go, aby go przesłuchać, a następnie zabrali go z powrotem do jego mieszkania, gdzie zobaczyli dużą torbę podróżną w jego sypialni.

Funkcjonariusze kazali mężczyźnie pozostać na zewnątrz i zabezpieczyli mieszkanie jako miejsce zbrodni, a kiedy Silva próbował wkraść się z powrotem tylną klatką schodową, został zatrzymany. Po uzyskaniu nakazu przeszukania policja znalazła Battaglię w worku marynarskim.

Kobieta miała wiele cięć, a jej głowa była prawie odcięta.

W tym czasie Silva miał przy sobie dwa telefony komórkowe, dwa małe scyzoryki i szpikulec do lodu. W jego kuchni policja znalazła plandekę zawierającą dwa worki na śmieci, w tym buty, wiadro, kombinezon do malowania, rękawiczki, wybielacz i Swiffer.

Przedmioty nie miały widocznej krwi, ale testy kryminalistyczne ujawniły krew na kilku przedmiotach.

W torbach znajdowały się również trzy pogniecione kawałki papieru z listą środków czyszczących i chemikaliów, kombinezony i buty do malowania oraz spryskiwacz. Na jednej kartce było napisane „czy możesz zapytać o średni czas do wyczucia zapachu itp.”

W plecaku Silvy policja znalazła maczetę, na której wykryto ślady krwi. W jego samochodzie znaleziono drugą maczetę. Trwają testy DNA maczet i innych przedmiotów znalezionych w mieszkaniu.

Według prokuratury i dokumentów sądowych Silva jest zarejestrowanym przestępcą seksualnym.

Wcześniej został oskarżony o usiłowanie zabójstwa i wykorzystywanie seksualne w 2009 roku. Prokuratorzy powiedzieli, że on i jego żona w tym czasie wdali się w kłótnię na przyjęciu, po czym wrócili do domu, gdzie ją dusił. Następnie wyjął nóż sprężynowy, wepchnął ją na łóżko i zgwałcił.

Silva przyznał się do przestępstwa seksualnego i został skazany na 2 lata w zawieszeniu, zgodnie z aktami sądowymi.

Na rozprawie, która odbyła się w czwartek o 6.30PM, mężczyźnie odmówiono kaucji. Genesis Silva ma wrócić do sądu 20 czerwca.

 

Źródło: cbs
Foto: Police Department, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Wisłoka Chicago liczy na wsparcie w czasie sobotniego meczu. Kibicujmy biało-zielonym!

Opublikowano

dnia

Autor:

Najlepszy polonijny klub, Wisłoka Chicago, zagra w sobotę, 10 czerwca, mecz z Panathinaikos Chicago. Spotkanie odbędzie się na boisku naszej drużyny w Bensenville o godzinie 6.00PM. Biało-zieloni liczą na nasz doping!

Ostatni mecz Wisłoka Chicago zremisowała w stanie Indiana 1:1 z Goshen City FC. Bramkę na wagę jednego punktu po asyście Brahadona Ramireza zdobył w doliczonym czasie gry Maciej Rzadkosz.

A już w najbliższą sobotę o 6:00PM w meczu domowym w Bensenville biało-zieloni zmierzą się z Panathinaikos Chicago. Będzie to spotkanie 9-tej, przedostatniej już kolejki tej rundy United Premier Soccer League, Midwest Central Division.

Wisłoka Chicago zajmuje w tabeli drugie miejsce po ośmiu meczach, za National Chicago, który będzie ostatnim przeciwnikiem biało-zielonych w tej rundzie spotkań. Nasz klub ma za sobą 6 zwycięstw i 2 remisy i zagwarantowany udział w play-offach.

Sobotni przeciwnik Wisłoki, Panathinaikos Chicago, jest teoretycznie słabszym zespołem i zajmuje w tej chwili ósme miejsce w tabeli.

Jednak w czasie niedawnej rozmowy w studiu Radia Deon vice prezes klubu, Rafał Nowicki, podkreślał, że liga jest bardzo wyrównana i „nie można zagrać na pół gwizdka, trzeba walczyć do końca”.

Mecz Wisłoka Chicago – Panathinaikos Chicago, sobota 10 czerwca, godzina 6.00PM, Bensenville, 700 John St.

Przyjdźcie kibicować!

Przypominamy także o czekającym nas super rodzinnym pikniku z biało-zielonym klubem, który zaplanowany jest na niedzielę, 11 czerwca.

Foto: Wisłoka Chicago
Czytaj dalej

News Chicago

Nauczycielki w Chicago nie będą musiały wybierać między wypłatą a założeniem rodziny

Opublikowano

dnia

Autor:

Nauczyciele i personel pomocniczy szkół publicznych w Chicago otrzymają takie same 12 tygodni płatnego urlopu rodzicielskiego, jakie zostały już przyznane wszystkim 32 000 pracownikom miasta. Burmistrz Brandon Johnson zawarł w tej sprawie porozumienie z Chicago Teachers Union, któremu kiedyś służył.

Związek nauczycieli CTU toczył wcześniej nieudaną walkę o urlop rodzicielski z byłą burmistrz Lori Lightfoot.

Podczas konferencji prasowej w ratuszu Brandon Johnson nazwał nową politykę „bardzo odważnym krokiem” i „ogromną wygraną dla pracowników CPS”. Burmistrz powiedział, że nauczyciele nie będą już musieli „wybierać między wypłatą a założeniem rodziny”.

Rozszerzenie Chicago Public Schools CPS do 12 tygodni płatnego urlopu będzie dotyczyć osób powiększających rodzinę przez urodzenie, adopcję lub opiekę zastępczą, a także tych, którzy działają jako surogatki.

Aby kwalifikować się do pełnego wynagrodzenia za 12 tygodni urlopu, pracownicy CPS muszą pracować w systemie szkolnym przez co najmniej rok przed rozpoczęciem urlopu rodzicielskiego i przepracować co najmniej 1250 godzin w ciągu tych 12 miesięcy. Federalna ustawa o urlopie zdrowotnym w rodzinie ma podobne wymagania kwalifikacyjne.

Prezydent Chicago Teachers Union CTU, Stacy Davis Gates, przemawiająca na czwartkowej konferencji prasowej w ratuszu, wspominała trudności, jakie musiała przejść by być mamą. Będąc matką trójki dzieci, powiedziała, że musiała błagać rodziców o pomoc w opłaceniu rachunków.

Urlop rodzicielski jest głęboko emocjonalną kwestią dla Stacy Davis Gates.

W swoim styczniowym liście zaapelowała ona do Lightfoot „jako matki, kobiety i edukatorki” w tej sprawie, „bliskiej sercom tysięcy kobiet”, które stanowią „80 procent” edukatorów CPS.

Davis Gates wspomniała w liście o trudach swojej pierwszej ciąży z powodu nieodpowiedniej polityki urlopowej, która obecnie zapewnia rodzicom od jednego do dwóch tygodni płatnego urlopu, chyba że kwalifikują się do krótkotrwałej niepełnosprawności.

Wg prezydent CTU nauczycielki planują ciąże zgodnie z kalendarzami szkolnymi i przychodzą do pracy gdy są chore, bo nie mogą sobie pozwolić na zmarnowanie dni potrzebnych na urlop rodzicielski.

Posunięcie Brandona Johnsona zrówna teraz nauczycieli i pracowników dystryktu CPS z innymi pracownikami miejskimi, którzy już otrzymują 12 tygodni płatnego urlopu.

Obecnie rodzący rodzice otrzymują od 6 do 8 tygodni krótkoterminowego urlopu z tytułu niezdolności do pracy, podczas gdy rodzice niebędący rodzicami otrzymują 2 tygodnie płatnego urlopu.

Surogatki również będą uprawnione do 8 tygodni płatnego urlopu w celu rekonwalescencji.

Polityka nie została jeszcze sfinalizowana, ale burmistrz Johnson spodziewa się, że zostanie wprowadzona przed rozpoczęciem roku szkolnego 2023-24 jesienią. Urzędnicy CPS i CTU powołali grupę roboczą w celu dopracowania szczegółów przed przedstawieniem projektu Kuratorium Oświaty do zatwierdzenia, latem tego roku.

Zmiana może kosztować około 10 milionów dolarów.

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

luty 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Popularne w tym miesiącu