Połącz się z nami

NEWS Florida

Floryda bogatsza o 4 miliardy dolarów. Gospodarka rośnie pod rządami DeSantis

Opublikowano

dnia

Podczas gdy prawodawcy przygotowują się do stworzenia nowego budżetu stanu, ekonomiści oszacowali w piątek, że Floryda zbierze prawie 4 miliardy dolarów więcej z podatków od dochodów ogólnych, niż oczekiwano w ciągu dwóch lat. Gospodarka stanu odbiła się i idzie w górę dzięki pieniądzom z federalnej pomocy, które pomogły zwiększyć wydatki konsumentów. A także dzięki stanowej polityce utrzymania działalności firm pomimo pandemii.

Prawodawcy Florydy spędzą teraz resztę swojej 60-dniowej sesji w Tallahassee pracując nad nowym budżetem stanu.

Ekonomiści stanowi spotkali się w piątek i opracowali nową prognozę, która przewiduje,

że prawodawcy stanowi będą mieli do wydania prawie 4 miliardy dolarów więcej ogólnych dochodów,

gdy zaczną pracować nad budżetem na rok podatkowy 2022-2023, który rozpoczyna się 1 lipca.

Ogromna nadwyżka budżetowa Florydy – spowodowana częściowo ogromnym napływem federalnych wypłat pomocy w związku z koronawirusem a także szybko odradzającą się gospodarką, dzięki polityce stanu, która nie zamknęła firm podczas pandemii – staje się jeszcze większa.

Największym powodem skoku w ogólnych dochodach jest gwałtowny wzrost poboru podatków od sprzedaży, który znacznie przekroczył nawet szacunki sporządzone w sierpniu ubiegłego roku.

Nastąpił również wzrost podatków pobieranych od transakcji na rynku nieruchomości, które, jak twierdzą ekonomiści, będą nadal rosnąć, dopóki nie nastąpią spodziewane wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych w 2022 r.

W piątek ekonomiści zastanawiali się nad wpływem federalnych dolarów stymulacyjnych i nad tym, ile wydatków będzie kontynuowanych w nadchodzących latach.

„Będziemy tracić impet z tego powodu w przyszłości, ponieważ w tym momencie nie otrzymujemy więcej dużych pieniędzy federalnych związanych z Covid”, powiedziała Amy Baker, czołowa ekonomistka ustawodawcy.

Holger Ciupalo, ekonomista z Biura Gubernatora, nie zgodził się z Baker, mówiąc: „Płatności stymulacyjne trafiły do ​​gospodarki” – powiedział. „Teraz są zatrudnieni”.

Piątkowe wiadomości od czołowych ekonomistów oznaczają, że ustawodawcy będą mieli ponad 11,2 miliarda dolarów niewydanych ogólnych dochodów z bieżącego roku budżetowego, który kończy się 30 czerwca.

Dodając do tego szacunkową kwotę pieniędzy, która wpłynie w roku podatkowym 2022-23, który rozpoczyna się 1 lipca, oznacza to, że

ustawodawcy będą mieli do dyspozycji szacunkową kwotę 50,4 miliarda dolarów ogólnych dochodów.

Ustawodawcy zazwyczaj czekają, aż pojawią się nowe ogólne szacunki dochodów, zanim zaczną podejmować faktyczne decyzje dotyczące wydatków. Oznacza to, że Izba i Senat mogą przejść do tworzenia budżetu już w przyszłym tygodniu.

Chociaż w przeszłości dochodziło do nadwyżek budżetowych, obecna gratka jest bezprecedensowa i może doprowadzić do szaleństwa wydatków, ponieważ lobbyści i ustawodawcy starają się pozyskać pieniądze na swoje ulubione projekty. Ale niektórzy republikańscy prawodawcy ostrzegają, że nie chcą podpisywać się pod nowymi ogromnymi  wydatkami, zwłaszcza że część dostępnych pieniędzy jest jednorazowym napływem.

„Ważne jest dla mnie, abyśmy nadal płacili za powtarzające się koszty stanowe za pomocą powtarzających się funduszy stanowych i wykorzystywali jednorazowe fundusze federalne do dalszego inwestowania w długoterminowe projekty infrastrukturalne, które tworzą dobre miejsca pracy w perspektywie krótkoterminowej, jednocześnie przynosząc korzyści pokoleniom mieszkańców Florydy”, oświadczył prezydent Senatu Wilton Simpson.

Simpson również pochwalił nową prognozę i powiedział, że

„nasz stan pozostaje w znacznie lepszym stanie, niż kiedykolwiek myśleliśmy, że jest to możliwe”.

Dodał, że ustawodawcy mają do spełnienia zobowiązania w zakresie wydatków – takie jak wymóg podniesienia minimalnych pensji wypłacanych pracownikom stanowym i innym pracownikom służb o kluczowym znaczeniu w celu dostosowania się do zatwierdzonej przez wyborców poprawki, która stopniowo zwiększa płacę minimalną na Florydzie do 15 dolarów za godzinę.

„Kiedy przygotowujemy się do większości prac nad budżetem w ciągu najbliższych kilku tygodni, myślę, że mamy wszelkie powody do optymizmu” – powiedział Simpson.

 

Źródło: floridapolitics

Foto: You Tube, pixabay/geraltTumisu

Reklama

NEWS Florida

Niespodziewana akcja w czasie lotu do Orlando. Stewardesa odebrała poród na pokładzie samolotu

Opublikowano

dnia

Autor:

Stewardesa z linii Frontier Airlines, Diana Giraldo, zyskała powszechne uznanie za swoje działanie po tym, jak pomogła w porodzie dziecka w trakcie lotu. Cała załoga samolotu wykonała świetną robotę.

Zgodnie z postem firmy na Facebooku, poród miał miejsce podczas lotu z międzynarodowego lotniska w Denver do Orlando.

Giraldo zabrała kobietę, która zaczęła rodzić do tylnej toalety i asystowała przy porodzie. Samolot zboczył z kursu i wylądował na lotnisku Pensacola, gdzie czekali już ratownicy medyczni.

Niespodziewany poród zakończył się szczęśliwie. Linie Frontier Airlines poinformowały, że matka wybrała „Sky”  na drugie imię dla podniebnej dziewczynki.

 

 

Źródło: fox13
Foto:  fb

Czytaj dalej

NEWS Florida

Na Florydzie nie wolno już protestować pod prywatnymi domami

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek gubernator Florydy Ron DeSantis podpisał ustawę, która zabrania protestów lub pikietowania przed prywatnymi domami i daje policji prawo do aresztowania sprawców, którzy nie rozchodzą się po ostrzeżeniu.

„Wysyłanie niesfornych tłumów do prywatnych rezydencji, jak widzieliśmy w przypadku wściekłych tłumów przed domami sędziów Sądu Najwyższego, jest niewłaściwe” – powiedział DeSantis.

Republikanie skrytykowali demonstracje jako próbę znęcania się nad sędziami, aby podtrzymać Roe v. Wade po tym, jak wyciekł projekt orzeczenia sugerujący, że sąd jest gotowy do unieważnienia przełomowej decyzji.

Jednak ustawa, którą podpisał DeSantis, nie była związana z niedawnymi kontrowersją, ponieważ przeszła przez stanową legislaturę na początku marca. Projekt miał poparcie obu partii w Senacie Florydy, gdzie został przegłosowany.

Stanowy senator Keith Perry, republikański prawodawca, który sponsorował ustawę, powiedział, że ustawa została zainspirowana wcześniejszymi przypadkami protestujących zgromadzonych w pobliżu domów zarówno liberalnych, jak i konserwatywnych postaci.

Jednym z przykładów, które przytoczył, było nękanie członkini rady szkolnej powiatu Broward pod jej domem, w związku z nakazem używania maseczek w szkołach.

Jennifer D. Jenkins, napisała w artykule opublikowanym dla The Washington Post, że protestujący obrażali jej dzieci, kaszlali jej w twarz, krzycząc „Daj jej Covid” i wypalili obsceniczne obrazy na jej trawniku środkiem chwastobójczym.

Potrzeba ustawy odnosiła się również do protestów pod domami senatorów USA Marco Rubio i Ricka Scotta na Florydzie oraz rodziców podejrzanych o morderstwo Briana Laundrie, a także incydentów poza stanem, takich jak demonstranci, którzy pojawili się pod domami w Chicago i Portland.

Zgodnie z nowym prawem policja musi najpierw ostrzec protestujących, którzy naruszają prawo, i może ich aresztować, jeśli „nie rozejdą się natychmiast i pokojowo”.

Osobie aresztowanej za naruszenie nowego prawa można postawić zarzut wykroczenia drugiego stopnia.

Przeciwnicy ustawy uważają ją za niekonstytucyjną, broniąc prawa Amerykanów do pokojowego protestu.

 

Źródło: cnn
Foto: You Tube, istock/DisobeyArt

Czytaj dalej

NEWS Florida

Tropikalne cyklony znad Atlantyku przychodzą coraz wcześniej. Czas zmienić ramy sezonu huraganów?

Opublikowano

dnia

Autor:

Wprawdzie oficjalny początek sezonu huraganów na Atlantyku nastąpi dopiero 1 czerwca, ale cyklon tropikalny rozwinął się wcześniej niż ta data w każdym z ostatnich siedmiu lat.

Około 97% wszystkich sztormów i huraganów tropikalnych w Basenie Atlantyckim, obejmującym Ocean Atlantycki, Morze Karaibskie i Zatokę Meksykańską, ma miejsce podczas sześciomiesięcznego sezonu huraganów między czerwcem a listopadem.

Ale każdy rok od 2015 udowadnia, że ​​tropikalne cyklony mogą wędrować po Atlantyku przed 1 czerwca, w czasie, który jest „poza sezonem”, dowodząc, że nie każda pora roku ma ścisły kalendarz.

Według National Hurricane Center tylko 3% atlantyckich cyklonów tropikalnych występuje poza oficjalnym sezonem huraganów. Podczas gdy większość aktywności poza sezonem ma miejsce w maju i grudniu, w każdym miesiącu roku na Atlantyku występuje albo burza tropikalna, albo huragan.

Basen Atlantycki wykazuje najbardziej szczytowy sezon huraganów od sierpnia do października W tym czasie ma miejsce 78% burz tropikalnych, 87% mniejszych huraganów i 96% największych huraganów.

Maksymalna aktywność występuje od początku do połowy września.

Ale od 7 lat huragany występują już maju a nawet w kwietniu.

Dwa lata temu, w maju 2020 r., nie było jednej, ale dwie burze tropikalne, które miały wpływ na Stany Zjednoczone. Tropikalna burza Arthur przeszła między 16 a 19 maja i przyniosła deszcze we wschodniej części Karoliny Północnej.

W następnym tygodniu burza tropikalna Bertha miała miejsce w pobliżu Isle of Palms w Południowej Karolinie 27 maja z miejscowymi ulewnymi deszczami i porywistymi wiatrami. Rozproszyła się w Appalachach 28 maja.

Memorial Day 2018 był niezapomniany dla mieszkańców Florydy Zachodniej, gdy burza tropikalna Alberto wylądowała w pobliżu linii Bay / Walton County.

Wczesny początek sezonu huraganów w 2017 roku miał miejsce w kwietniu, kiedy 20 kwietnia nad otwartymi wodami środkowego Oceanu Atlantyckiego rozwinęła się burza tropikalna Arlene.

Pomimo tej siedmioletniej passy od 2015 do 2021, National Hurricane Center nie skorygował jeszcze daty rozpoczęcia sezonu huraganów, chociaż w 2021 zaczął wydawać rutynowe prognozy pogody na Atlantyku 15 maja zamiast zwyczajowego 1 czerwca.

 

 

Źródło: fox13
Foto: You Tube, istock/Harvepino

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne