Połącz się z nami

KONCERTY I FESTIWALE W CHICAGO

Zabierz dzieci na bajeczny spektakl. Musical Frozen w Chicago jeszcze tylko dziś i jutro

Opublikowano

dnia

Historia sióstr, Anny i Elsy, w przepięknej scenografii i z doskonałą muzyką, czyli musical „Frozen” jeszcze tylko do jutra w Chicago’s Cadillac Palace Theatre. Pospiesz się by zdążyć zobaczyć wspaniały hit z Broadwayu w Wietrznym Mieście. Zabierz dzieci i przeżyjcie razem niezapomniany wieczór.

Broadwayowski „Frozen – the Musical” to sceniczna adaptacja „Krainy lodu” – filmu animowanego z 2013, wyprodukowany przez Walt Disney Animation Studios i Walt Disney Pictures, w reżyserii Chrisa Bucka oraz Jennifer Lee, inspirowanego baśnią o „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena.

 

Musical „Frozen” to spektakl pełen magii i muzyki, w czasie którego widzowie na żywo największe przeboje z produkcji Disneya. Spektakl, będący hitem na Broadwayu i podczas swojej pierwszej krajowej trasy koncertowej, opowiada historię Anny i Elsy,  oraz  miłości, która wszystko przezwycięża. Wspaniała scenografia i oprawa muzyczna gwarantuje niezapomniane przeżycie dla publiczności.

 

 

 

 

 

Caroline Bowman grająca rolę Elsy, opowiada o tym, że „Miłość zwycięża wszystko, ale ta miłość jest między dwiema siostrami, to rodzinna miłość, a nie książę ratujący księżniczkę”.

Kostiumy aktorów to prawdziwe dzieła sztuki, zwłaszcza wspaniale mieniąca się lodowa sukienka Elsy. Szafa pełna wspaniałych strojów ma kluczowe znaczenie dla sukcesu spektaklu, choć wiąże się również z dużym wyzwaniem. W trakcie spektaklu aktorzy często muszą się bardzo szybko przebierać. Za kulisami czuwa nad tym jest 16-osobowy zespół, który pilnuje, by wszyscy aktorzy byli w odpowiednich kostiumach i we właściwym czasie na scenie.

Spektakl będzie grany w Chicago’s Cadillac Palace Theatre do 22 stycznia.

Bilety na „Frozen – The Musical” są już w sprzedaży na BroadwayinChicago.com.

 

Źródło:abc7, wgn, Wikipedia, chicago-theatre.com

Foto:YouTube

KONCERTY I FESTIWALE W CHICAGO

Co powiecie na operę? Festiwale muzyki klasycznej w Chicago. Kolejne wydarzenia warte posłuchania

Opublikowano

dnia

Autor:

Lato będzie rozbrzmiewać w Chicago prawdziwą symfonią. Sprawdź co jeszcze przygotowały dla nas liczne letnie festiwale w Chicago, w tym największy z nich – Ravinia Festival.

Haymarket opera

Jedyna zachowana opera Josepha Bologne’a:„L’amant anonyme” (Anonimowy kochanek). W roli głównej występi znakomita sopranistka Nicole Cabell.

7:30 p.m. 17-18 czerwca, godz. 3.00 p.m. 19 czerwca w Jarvis Opera Hall w Holtscheider Performance Center Uniwersytetu DePaul, 800 W. Belden Ave.; bilety 47-92 USD

Więcej informacji na haymarketopera.org/chevalier

Ravinia Festival

W bogatym programie festiwalu warto zwrócić uwagą na koncerty:

 • Pianista Marcus Roberts i CSO (19:30 16 lipca, Pawilon).
 • Matthias Goerne śpiewa Schuberta (19:30 26 lipca, Martin Theatre)
 • Pianista Aleksander Małofiejew (4 sierpnia, Martin Theatre)
 • Hołd dla Stephena Sondheima z CSO (17:00, 7 sierpnia, Pawilon)
 • „La clemenza di Tito” Mozarta i „Don Giovanni” (11-14 sierpnia, Martin Theatre).

20 maja do 18 września, Ravinia Park, 201 Ravinia Park Rd., Highland Park; bilety 0-145 USD na ravinia.org

Breaking Barriers Festival:

Ten festiwal wkrótce stanie się tradycją Ravinii.

 • „Wehikuł czasu dla trzech dyrygentów” Michaela Daughtery’ego (20:00 29 lipca)
 • III Symfonia „Kadisz” Bernsteina (19:30 30 lipca)
 • „Because” (w południe 31 lipca)
 • Esperanza Spalding i Monsieur Periné (18:30 31 lipca).

29-31 lipca, wszystko w Ravinia Park Pavilion z wyjątkiem ”„Because” w Bennett Gordon Hall. 201 Ravinia Park Rd., Highland Park; bilety 15-145 USD na breakingbarriers.ravinia.org

Festiwal Operowy w Chicago

Po pomyślnym pierwszym sezonie, Festiwal Operowy w Chicago doczeka się kolejnego lata. Spektakle w 2022 roku będą miały miejsce od 8 do 24 lipca. Ten rok jest poświęcony setnej rocznicy urodzin Renaty Tebaldi, wraz z wystawą kultowych kostiumów sopranistki.

 • „L’inganno felice” Rossiniego, 19:30 8 lipca i 14:00 10 lipca w Athenaeum Center, 2936 N. Southport Ave.; bilety 45 dolarów.
 • Tebaldi @100 19:30 15 lipca w Ganz Hall na Uniwersytecie Roosevelta, 430 S. Michigan Ave.; bilety 50 dolarów.
 • „Il Corsaro” Verdiego, 19:30 22 lipca i 14:00 24 lipca w Cahn Auditorium, 600 Emerson Street, Evanston; bilety 45 dolarów.

Więcej informacji na operafestivalchicago.org

Festiwal Thirsty Ears

Muzyka klasyczna zagości na ulicznym festiwalu w Ravenswood, którego gospodarzem jest organizacja non-profit Access Contemporary Music. Najważniejsze wydarzenia to zapowiedź nowego albumu Palomar, house-ensemble ACM oraz pokaz na bis 17. dorocznego festiwalu Sound of Silent Film Festival.

Inni potwierdzeni wykonawcy to kontrabasiści The Growlers oraz młodzi muzycy z Chicago Chamber Music Festival i ACM School of Music.

14.00-22.00 13 sierpnia, 14:00-21:00 14 sierpnia, w Wilson poza ACM School of Music, 1758 W. Wilson Ave., Sugerowana darowizna 10 dolarów. Więcej informacji na stronie acmusic.org cq

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube, istock/marcogarrincha

Czytaj dalej

News Chicago

Muzyka, taniec i pyszne jedzenie. Baw się na festiwalach na świeżym powietrzu!

Opublikowano

dnia

Autor:

Już niedługo ulice i parki miasta zapełnią się w każdy weekend masą festiwali. Po zorganizowaniu nieco skróconego sezonu w 2021 roku, sezon festiwalowy w Chicago wraca do życia w pełnej formie w tym roku, od tych wielkich letnich festiwali muzycznych, takich jak Lollapalooza i Pitchfork, po mniejsze.

Mayfestiversary

North Center 28 maja – 29 maja 2022

Coroczny weekendowy uliczny festyn z okazji Dnia Pamięci w Malt Row, gdzie uczestnicy mogą popijać piwo z obu browarów i łapać przekąski z Beard and Belly, El Zorro Tacos, Happy Lobster i nie tylko .

Posłuchaj muzyki na żywo, której kuratorem jest CHIRP, i rozważ przekazanie darowizny, która zasili sąsiednią spiżarnię żywności The Friendship Center.

Festiwal Muzyczny Belmont-Sheffield

Lake View 28 maja – 30 maja 2022

Kochasz zespoły coverowe? Udaj się do Lakeview (tuż obok stacji Belmont Red Line) na trzy dni muzyki z lokalnymi wykonawcami, takimi jak Don’t Speak, Fletcher Rockewell i Rod Tuffcurls & the Bench Press.

Druga scena gości eklektyczną grupę wykonawców, w tym artystów z Centrum Kultury Japońskiej i lokalnych DJ-ów w towarzystwie takich wykonawców drag, jak Lucy Stoole, DJ Ca$hera, Irregular Girl i Tenderoni.

Dodatkowo, podczas spędzania czasu na ulicy znajdziesz piwo, wino i pyszności od wielu lokalnych sprzedawców.

Mole de Mayo

Lower West Side 27 maja – 29 maja 2022 r

Coroczny festiwal uliczny Mole de Mayo w Pilsen — który upamiętnia tradycyjny meksykański sos, a także targ pełen sprzedawców — powraca do okolicy w weekend z okazji Dnia Pamięci (Memorial Day) na swoje pierwsze świętowanie od 2019 roku.

Nie przegap festiwalowych meczów zapaśniczych lucha libra.

Festiwal Muzyki Sueños

Millennium Park 28 maja – 29 maja 2022

Chicagowski Rudio Fest wykonał świetną robotę, sprowadzając do miasta latynoskie zespoły rockowe, ale nigdy nie było letniego festiwalu poświęconego reggaetonowi… aż do teraz.

Zespoły stojące za meksykańskimi Baja Beach Fest i Lollapalooza łączą siły, aby zaprezentować pierwszy Sueños Music Festival, dwudniowy weekendowy festiwal z okazji Dnia Pamięci (Memorial Day), który zgromadzi 20 wykonawców latynoskich w Grant Park.

Na jednej scenie w Hutchinson Field Grant Park, na Sueños zagrają kolumbijski raper J Balvin, portorykański piosenkarz Ozuna i duet weteranów reggaeton Wisin y Yandel.

Oprócz dwóch dni muzyki organizatorzy obiecują jedzenie z najlepszych latynoskich restauracji w Chicago, aftershow w lokalnych klubach muzycznych, niestandardowe instalacje artystyczne i diabelski młyn w parku, którym można jeździć między (lub w trakcie) koncertów.

To jeden z największych nowych festiwali, jaki od lat ma się odbyć w Chicago.

Chicagowski Festiwal Muzyki Gospel

Park Millennium 4 czerwca 2022

Przeobrażony w tym roku na jednodniowe wydarzenie, Chicago Gospel Music Festival przyniesie do Pritzker Pavilion listę chórów i współczesnych artystów na dzień muzyki przyjaznej rodzinie.

Najważniejsi wykonawcy to Kierra Sheard Kelly, Brian Courtney Wilson i John P. Kee, a także seria specjalnych hołdów i występów upamiętniających – pełny skład można znaleźć na stronie internetowej festiwalu.

Grecki festiwal w Lincoln Park

Sheffield & DePaul  3 – 5 czerwiec 2022

Ulica przed greckim kościołem prawosławnym św. Jerzego gości trzy dni gyrosu, pikantnej fety, tańców, tradycyjnej muzyki i nie tylko podczas corocznych obchodów kultury helleńskiej w parku Lincolna.

Przyjdź skosztować greckich przysmaków, kup prezenty na targach rzemieślniczych lub posłuchaj muzyki na żywo.

Do Division Street Fest

Ukrainian village 3 – 5 czerwiec 2022

Do Division to uliczna impreza z muzyką na żywo zarezerwowaną przez Empty Bottle i Subterranean w West Town.

Oglądaj występy na dwóch scenach — w tym zespoły takie jak Tune-Yards, Ric Wilson, Torres i NNAMDÏ — i zobacz ciężarówki z jedzeniem, pokaz mody, sprzedawców i strefę Family Fun Fest z zajęciami dla dzieci.

Maifest

Lincoln Square 2 – 5 czerwiec 2022

Nie, nie natknąłeś się na wczesny Oktoberfest — tak właśnie Lincoln Square wita sezon uliczny i początek wiosny. Podnieś kufel, chwyć precla, pooglądaj tancerzy w kostiumach lederhosen i dirndl i poznaj niemieckie dziedzictwo okolicy w ciągu jednego pełnego zabawy weekendu.

 

 

Źródło: timeout
Foto: You Tube, istock/m-gucci

 

Czytaj dalej

KONCERTY I FESTIWALE W CHICAGO

Lato muzyki klasycznej w Chicago. Wybitni dyrygenci i wirtuozi. Sprawdź najważniejsze koncerty!

Opublikowano

dnia

Autor:

Letnia muzyka klasyczna w Chicago to znacznie więcej niż tylko Grant Park i Ravinia Festival . Znajdź miejsce w swoim letnim kalendarzu na te najważniejsze wydarzenia koncertowe i delektuj się ucztą dla ucha!

Chicago Philharmonic

Główny sezon koncertowy zamykają „Aretha Rising” z gwiazda Broadwayu Capathią Jenkins, oraz „Czarna pantera na koncercie” z partyturą Ludwiga Göranssona graną na żywo przez filharmoników i perkusistę „tamy” Massambę Diop, która znalazła się na ścieżce dźwiękowej nagrodzonej Oscarem i Grammy.

 • „Aretha Rising” 7:00 p.m. 29 maja w Harris Theatre, 205 E. Randolph St.; bilety 10-75 USD.
 • „Czarna Pantera na koncercie”, 7:30 p.m. 18 czerwca w The Chicago Theatre, 175 N. State St.; bilety 49-130 USD.

Więcej informacji na chicagophilharmonic.org.

Rush Hour 2022

Wtorkowe wieczorne koncerty Międzynarodowej Fundacji Muzycznej prezentują najznakomitsze zespoły kameralne w mieście, a tegoroczny skład nie jest wyjątkiem. Zagrają między innymi:

 • Kontras Quarter – 7 czerwiec
 • Lincoln Trio – 26 lipiec
 • Axiom Brass – 9 sierpień

Wszystkie koncerty zaczynają się o 5:45 i mają miejsce w St. James Cathedral, 65 E Huron St.; wolny.

Więcej informacji na imfchicago.org

Esa-Pekka Salonen z Chicago Symphony Orchestra

Fiński kompozytor-dyrygent powraca z Chicago Symphony Orchestra:

 • Salonen Conducts Ravel & Stravinsky 26 – 31 maj
 • Salonen Conducts Daphnis & Chloe 2 – 4 czerwiec

Symphony Center, 220 S. Michigan Ave.; bilety 29-250 USD na cso.org.

Riccardo Muti z Chicago Symphony Orchestra

Dyrygent Riccardo Muti doprowadzi do końca obchody rocznicy Beethovena.

 • Muti, Mutter & Beethoven Violin Concerto 16-18 czerwca, bilety 39-399 USD; Symphony Center, 220 S. Michigan Ave.
 • „Un ballo in maschera”, 23-28 czerwca, bilety 45-399 USD, Symphony Center, 220 S. Michigan Ave.

Koncert dla Chicago odbędzie się  27 czerwca o 6.30 p.m. w Pritzker Pavilion w Millennium Park, 201 E. Randolph St., wstęp wolny.

Więcej informacji na cso.org.

Grant Park Music Festival

Jak zawsze niezwykle bogaty festiwal potrwa od 15 czerwca do 20 sierpnia w Pawilonie J. Pritzkera w Millenium park. Warte szczególnego polecenia:

 • Michelle Cann, Mozart Symphony No. 35 ( 15 czerwca).
 • II Koncert skrzypcowy Billy’ego Childa z udziałem znanej skrzypaczki z Chicago, Rachel Barton Pine (15-16 lipca);
 • Światowa premiera „Blue Matter” Mischy Zupko (17-18 czerwca) inspirowana jazzem, hip-hopem, gospel i bluesem;
 • „Zofomorphosis” Carla Vine’a ( 22 czerwca)
 • Koncert fletowy Christophera Theofanidisa (w wykonaniu flecistki Mariny Piccinini, 10 sierpnia).
 • Oratorium „Stworzenie” Haydna (19 i 20 sierpnia).

15 czerwca – 20 sierpnia, Pritzker Pavilion w Millennium Park, 201 E. Randolph St., wstęp bezpłatny.

Więcej informacji na grantparkmusicfestival.com

 

Źródło: chicagotribune
Foto: You Tube, istock/o:Furtseff

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne