Połącz się z nami

News Chicago

Czarni mieszkańcy Chicago mają problem z rachunkami. Niektórych nie stać by zapłacić za wodę

Opublikowano

dnia

W Chicago występują duże różnice w regulowaniu rachunków za wodę. Dzielnice, w których mieszkają głównie osoby czarnoskóre, osiągają dług za wodę 10 razy wyższy niż obszary w mieście, w których przeważają biali. Według nowego raportu opublikowanego we wtorek, niektórzy właściciele domów „nie są w stanie spłacić lawinowego długu”.

Raport — „Analiza przystępności cenowej wody w Chicago” — został opracowany przez Elevate i Metropolitan Planning Council. Obie organizacje non-profit przeanalizowały miliony rekordów rachunków za wodę w latach 2015–2020 dostarczonych przez miasto Chicago. Raport pokazuje, jak to się dzieje, że:

najbiedniejsi mieszkańcy Chicago nie mogą sobie pozwolić na dostęp do wody.

Do kwietnia 2020 r. z całkowitej kwoty długu wodnego należnego miastu połowa pochodziła z nowych opłat, a druga połowa z zaległych rachunków.

Analiza wykazała również, że 20% klientów z zaległymi rachunkami za wodę ma większe zadłużenie niż roczne rachunki za wodę.

Pod wpływem nowego podatku wodno-kanalizacyjnego zadłużenie wzrosło w latach 2017-2020.

REKLAMA REKLAMA

„To problem ogólnomiejski, nikt nie ucieka od faktu, że ceny wody rosną. Po prostu ma bardziej dotkliwy wpływ na społeczności o niskich dochodach, a także społeczności Black i Brown” – oświadczyła Anthena Gore, strateg programu wodnego Elevate. „Patrzymy na inną wersję luki dochodowej, nierówności w dochodach na tle rasowym i tego, jak to się rozgrywa w szczególności w sektorze wodnym”.

Raport potwierdza śledztwo WBEZ z 2021 r. dotyczące zadłużenia wodnego, które udokumentowało,

jak przez lata przywódcy z Chicago przekształcili zaopatrzenie miasta w wodę w źródło dochodów.

Dziesiątki tysięcy mieszkańców nie mogło nadążyć za rosnącymi kosztami wody, a właściciele domów w Chicago zadłużyli się na ponad 421 milionów dolarów.

Czarni mieszkańcy są nieproporcjonalnie dotknięci długiem wodnym.

Ponieważ badacze mieli dostęp do indywidualnych informacji o kontach, analiza przeprowadzona przez Elevate i Metropolitan Planning Council wykazała, że ​​klienci bez liczników napotykają więcej wyzwań dotyczących przystępności cenowej wody niż klienci z wodomierzami. W 2015 r. klienci jednorodzinni nie mający licznika płacili średnio o 200 USD rocznie więcej niż klienci wyposażeni w wodomierze. Do 2019 r. ta różnica jeszcze się powiększyła, osiągając średnio 500 USD w skali roku.

Domy bez liczników są skoncentrowane w dzielnicach Chicago, w których przeważają osoby czarne i latynosi. W przypadku nieruchomości bez wodomierzy opłaty nie są naliczane za rzeczywistą ilość zużytej wody, ale za szacunkową ilość wody w oparciu o wielkość nieruchomości i liczbę jej instalacji wodociągowych.

Raport zaleca znalezienie bezpiecznego sposobu na przywrócenie programu MeterSave, aby pomóc właścicielom domów zainstalować wodomierze. Miasto zawiesiło program w 2019 r. po tym, jak w wodzie domów z nowymi licznikami stwierdzono podwyższony poziom ołowiu.

Raport zaleca również rozszerzenie miejskiego programu Utility Billing Relief, który pomaga uprawnionym właścicielom domów uzyskać 50% zniżki na rachunki za wodę i kanalizację oraz może kwalifikować ich do umorzenia długów.

 

Źródło: wbez

Foto: You Tube, pixabay/delo

News Chicago

Wszyscy na pokład! Dzisiaj rusza Świąteczny Pociąg w Blackberry Farm w Aurorze

Opublikowano

dnia

Autor:

Świąteczny pociąg wyjedzie na tory na przedmieściach Aurora, stając się jednym z wielu, które będą kursować w okolicach Chicago w okresie zimowym. Holiday Express w Blackberry Farm rozpoczyna kursowanie w czwartek, zapraszając gości do wskoczenia na pokład na wycieczkę wokół Lake Gregory o powierzchni 7,2 akra.

Zlokalizowana przy 100 S. Barnes Rd. farma będzie obsługiwała pociąg do 18 grudnia, wraz z szeregiem innych zajęć celebrujących świątecznym czas.

Tysiące migoczących światełek, przejażdżki wozem i czytanie klasycznych świątecznych opowieści odbędą się na terenie farmy.

Pojawi się tu także Św. Mikołaj i jego elfy.

REKLAMA REKLAMA

Holiday Express będzie kursował w następujących terminach:

  • od 5:00 do 8:00PM w czwartki; 1, 8 i 15 grudnia
  • od 5:00 do 8:00PM w piątki; 9 i 16 grudnia
  • od 2:00 do 7:00PM w soboty i niedziele; 3-4, 10-11 i 17-18 grudnia

Bilety kosztują 8 dolarów i są do kupienia tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Blackberry Farm
Czytaj dalej

News Chicago

Rodzinna tragedia w Buffalo Grove. Nie żyje pięć osób, w tym dwoje dzieci

Opublikowano

dnia

Autor:

Pięć osób zostało znalezionych martwych w środę rano po wezwaniu policji do domu w północnej części Buffalo Grove. Wstępne dochodzenie wskazuje, że tragedia, która się tu wydarzyła była sytuacją domową i nie ma zagrożenia dla społeczeństwa, poinformowali funkcjonariusze.

Jak poinformowała policja, funkcjonariusze udali się do domu jednorodzinnego przy 2800 Acacia Terrace około godziny 11.00AM po wezwaniu do zbadania stanu zdrowia kobiety.

Funkcjonariusze nie byli w stanie nawiązać kontaktu z nikim w domu, więc wdarli się do środka i znaleźli ciała, powiedziała policja.

Policja nie ujawniła wieku ani płci żadnej ze znalezionych osób ani żadnych informacji o tym, jak zginęli. Podano tylko, że było to troje dorosłych i dwoje dzieci, prawdopodobnie należących do jednej rodziny.

Nazwiska są utajnione do czasu zbadania przez koronera i powiadomienia najbliższych krewnych, przekazała policja.

REKLAMA REKLAMA

Grupa zadaniowa ds. poważnych przestępstw w powiecie Lake pomaga policji w Buffalo Grove w toczącym się dochodzeniu. Istnieje podejrzenie że było to morderstwo połączone z samobójstwem.

Mieszkańcy spokojnej okolicy Buffalo Grove przeżyli prawdziwy szok i niedowierzanie

Źródło: dailyherald, abc7
Foto: YouTube

 

Czytaj dalej

News Chicago

Nie zostawiajcie auta w centrum miasta w nocy. Od dziś obowiązuje zimowy zakaz nocnego parkowania w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Zakaz parkowania obejmuje ponad 100 mil miejskich ulic. Nie przestrzeganie go grozi odholowaniem samochodu i grzywną w wysokości od 235 dolarów dla właściciela. Ograniczenia obowiązują niezależnie od opadów śniegu od 3:00 nad ranem do 7:00 rano w okresie od 1 grudnia do 1 kwietnia, jak podaje miejski wydział Department of Streets and Sanitation.

Oznakowanie jest umieszczane na stałe wzdłuż tras, których zakaz dotyczy a departament umieści ulotki na samochodach jako dodatkowe przypomnienia przed wprowadzeniem ograniczeń.

Mapę ulic objętych zakazem można znaleźć na stronie internetowej miasta.

Osoby, które ignorują wyznaczoną strefę zakazu parkowania, muszą zapłacić minimalną opłatę za holowanie w wysokości 150 USD oprócz mandatu w wysokości 60 USD i początkowej opłaty za przechowanie samochodu w wysokości 25 USD.

REKLAMA REKLAMA

Samochody odholowywane są na duży miejski parking przy 10301 S. Doty Avenue lub 701 N. Sacramento Boulevard.

Zakazy dotyczące parkowania w mieście zostały wdrożone po całkowitym zablokowaniu ruchu na drogach, które nastąpiło podczas dużych burz śnieżnych w 1967 i 1979 roku.

Miasto uważa, że zakaz parkowania na „krytycznych drogach” zapewnia, że ​​pługi i ciężarówki z solą mogą szybko zareagować na zimowe burze.

Kierowcy mogą również odwiedzić stronę chicagoshovels.org lub zadzwonić pod numer 311, aby dowiedzieć się, czy ich pojazd został odholowany z powodu zakazu.

Oddzielny zakaz parkowania związany ze śniegiem obowiązuje na 500 milach innych dróg, gdy jest minimum 2 cale śniegu — niezależnie od pory roku.

W ubiegłym roku miasto odholowało ponad 7400 samochodów za naruszenie zimowego zakazu parkowania.

 

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/SCC
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu