Połącz się z nami

News Chicago

Czarnoskóry przestępca zastrzelił policjantkę w Bradley. Drugi oficer walczy w szpitalu o życie

Opublikowano

dnia

Fatalny koniec roku dla policji w Illinois. W strzelaninie, która miała miejsce w środę wieczorem w hotelu na południowych przedmieściach Bradley, zginęła funkcjonariuszka. Drugi policjant jest w stanie krytycznym. Sprawca wciąż pozostaje na wolności.

Do zdarzenia doszło w hotelu Comfort Inn przy North State Highway 50, w powiecie Kankakee w Illinois. Jak informuje biuro szeryfa powiatu sierżant Marlene Rittmanic zmarła w szpitalu a funkcjonariusz Tyler J. Bailey przeszedł operację i znajduje się w stanie krytycznym.

Władze poszukują dwóch osób, które prawdopodobnie brały udział w strzelaninie. Wydano nakaz aresztowania 25-letniego Dariusa D. Sullivana z Bourbonnais, a biuro szeryfa opublikowało na Facebooku prośbę o pomoc w znalezieniu przestępcy. Został uznany za uzbrojonego i niebezpiecznego. Sullivan ma przeszłość kryminalną, a obecnie toczą się przeciw niemu sprawy w powiecie Kankakee, od włamań po pobicie.

Policja uzyskała również nakaz aresztowania dla Xandrii A. Harris, lat 26 z Bradley, ale jej rola w strzelaninie nie jest jasna.

Departament Policji poinformował w komunikacie prasowym, że szuka również osoby, która prawdopodobnie była zaangażowana w tragiczne wydarzenie, chociaż nie ujawnił żadnych informacji identyfikujących tę osobę.

Funkcjonariusze Rittmanic (49) i Bailey(27) przyjechali do hotelu, odpowiadając na wezwanie w sprawie szczekających psów w  pojeździe pozostawionym na parkingu, poinformowało biuro szeryfa. Znaleźli pokój, w którym przebywał potencjalny właściciel pojazdu, i podczas rozmowy zostali zaatakowani i postrzeleni.

Ciało Rittmanic zostało przewiezione w czwartek rano w procesji policyjnej z Riverside Medical Center do kostnicy w powiecie Kankakee, urzędnicy opuścili flagę w Bradley Village Hall, na znak żałoby. Popołudniu obyła się procesja z kostnicy do domu pogrzebowego w pobliskim Bourbonnais.

„To bardzo smutny i tragiczny dzień dla rodziny z Bradley. Kierujemy nasze serca i modlitwy do wszystkich członków dotkniętych rodzin” – powiedział Mike Watson, burmistrz Bradley.

Marlene Rittmanic, mieszkanka powiatu Kankakee, dołączyła do Departamentu Policji w Bradley w 2007 r., a w 2014 r. została awansowana na sierżanta, powiedział porucznik Philip Trudeau, rzecznik departamentu. Wcześniej spędziła siedem lat jako zastępca szeryfa w departamencie powiatu Iroquois. Pozostało jej zaledwie5 lat do przejścia na emeryturę.

„Szaloną rzeczą jest to, że prawdopodobnie musieliby ją wyrzucić, tak bardzo kochała swoją pracę” – powiedziała siostrzenica Rittmanic, Ashlee Johnson. „Nie była osobą, która chciała cię zatrzymać, żeby dać ci mandat, chyba że uważała, że ​​to absolutnie jedyna rzecz, którą musi zrobić, ale nie była tego rodzaju policjantką”.

Entuzjazm z jakim podchodziła do swojej pracy zainspirował siostrzenicę Rittmanic do pójścia w jej ślady.

Strzelanina w hotelu miała miejsce kilka godzin po tym, jak zastępca szeryfa został śmiertelnie postrzelony, gdy odpowiadał na wezwanie pomocy kierowcy na autostradzie w pobliżu Mill Shoals, w południowo-wschodnim Illinois, około 200 mil na południe od Bradley.

Biuro szeryfa powiatu Wayne poinformowało, że zastępca Sean Riley odpowiedział na to wezwanie około 5 rano w środę. Następnie został znaleziony martwy przez drugiego oficera, który także przybył na miejsce zdarzenia, a jego radiowóz  porzucony na I-64, podała policja. Władze aresztowały mężczyznę z Kentucky podejrzanego o ten atak i kradzież samochodu w Missouri.

„Bezsensowne ranienie i zabicie dwóch kolejnych funkcjonariuszy policji z Illinois przynoszą wielki smutek naszej agencji i rodzinie, przyjaciołom oraz braciom i siostrom z Departamentu Policji w Bradley – powiedział dyrektor ISP Brendan F. Kelly. „Policja stanowa Illinois wykorzysta wszelkie dostępne środki, aby zapewnić, że osoby odpowiedzialne zostaną postawione przed wymiarem sprawiedliwości”.

Gubernator JB Pritzker w czwartkowym poście na Facebooku napisał m.in.: „Sgt. Marlene Rittmanic i oficer Tyler J. Bailey to definicja bohaterów. Wykazali się niezachwianą odwagą i gotowością do poświęcenia się, by chronić nas wszystkich. To poświęcenie, którego nikt nie powinien ponosić”.

Dwoje policjantów którzy zginęli na służbie tego samego dnia, znacznie powiększyło statystyki z ostatnich lat. W strzelaninie z 7 sierpnia tego roku, zginęła Ella French, o procesie sprawców zabójstwa pisaliśmy 3 grudnia. Była ona pierwszą od 2018 policjantką Chicago, która zginęła pełniąc obowiązki na służbie.

Za informacje prowadzące do aresztowania Sullivana oferowano nagrodę w wysokości 25 000 USD. Jeśli masz jakiekolwiek informacje, skontaktuj się z infolinią policji stanu Illinois pod numerem (815) 698-2315 lub z Kankakee County Crime Stoppers pod numerem 815-93-CRIME. Dzwoniący mogą pozostać anonimowi.

 

Źródło: chicagotribune, fox32

Foto: You Tube

 

News Chicago

Chicago Auto Show wraca z halowymi testami dla terenowych aut. Pamiętaj by zapiąć pasy!

Opublikowano

dnia

Autor:

Tegoroczne Chicago Auto Show zdecydowało się przywrócić tory testowe w hali. To olbrzymia szansa dla miłośników motoryzacji, by móc spróbować jazdy terenowej w samym środku dużego miasta. Wszystko odbywać się będzie pod okiem doświadczonych kierowców, dzięki którym przetestować będzie można najnowsze samochody marki Jeep, Bronco czy Toyota. Pozostaje zapiąć pasy i wdepnąć do dechy gaz!

Chicago Auto Show, który po raz pierwszy odbył w 1901 roku,  jest największym pokazem samochodowym w całej Ameryce Północnej i miał miejsce więcej razy niż jakakolwiek inna wystawa motoryzacyjna na kontynencie.

W tym roku przypada 114. edycja Chicago Auto Show.

Chicago Auto Show zajmuje ponad 1 milion stóp kwadratowych w północnych i południowych halach wystawowych kompleksu McCormick Place. Od 1935 organizatorem wystawy jest Chicago Automobile Trade Association (CATA), najstarsza i największa w kraju organizacja dealerska.

Wystawy Chicago Auto Show obejmują:

  • liczne prezentacje światowe i północnoamerykańskie;
  • pełną gamę samochodów osobowych i ciężarowych krajowych i importowanych;
  • pojazdy sportowo-użytkowe;
  • samochody eksperymentalne lub koncepcyjne.

W sumie na wystawie znajdzie się blisko 1000 różnych pojazdów. Ponadto uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć liczne akcesoria i eksponaty związane z motoryzacją, pojazdy konkursowe i projektowe, zabytkowe i kolekcjonerskie.

Codziennie w czasie trwania wystawy odbywać się będą specjalne występy i imprezy. Sprawdź nasz Harmonogram wydarzeń, aby uzyskać aktualne wykazy.

Profesjonalni kierowcy poprowadzą uczestników przez testowe jazdy off-road pokazujące możliwości samochodów. Menedżer Dave Sloan zapewnia, że nie tylko jazda jest tu wyjątkowym przeżyciem: „Powiem ci, że jedną z fajnych rzeczy do robienia jest nie tylko przejażdżka, ale też oglądanie jazdy, ponieważ –

zobaczysz niewiarygodne rzeczy, które potrafi zawieszenie Jeepa. To naprawdę niesamowite”

Pokazy testowe będą prezentowane także przez marki Bronco i Toyota.

Chicago Auto Show odbędzie się w dniach od 12 do 21 lutego w McCormick Place. Zalecane jest kupno biletów z wyprzedzeniem. Cena wstępu dla dorosłych to 15$, dla osób powyżej 62 lat i dzieci w wieku 4-12 10$. Dzieci do lat 3 nie płacą. Szczegółowe informacje na stronie wydarzenia.

 

Źródło: fox32

Foto: You Tube

Czytaj dalej

News Chicago

Hala Odeum w Villa Park sprzedana. Nie będzie już polskich turniejów i imprez

Opublikowano

dnia

Autor:

Centrum Expo Odeum w Villa Park sprzedano firmie transportowo – magazynowej. Ośrodek z końcem maja kończy swoją działalność i zostanie zamknięty. Hala impezowo-wystawiennicza było wystawiona na sprzedaż już od jakiegoś czasu. Mimo klamki która zapadła, centrum nadal ma w planach pracowitą wiosnę.

Od 1981 roku właścicielem Odeum jest rodzina Greco z siedzibą w Elmhurst. Potwierdziła ona, że ​​ich 12,9-hektarowa nieruchomość przy 1033 N. Villa Ave. została oficjalnie zakupiona pod koniec grudnia przez APK Holding LLC.

Arrow Trans Corp, firma transportowa i magazynowa z siedzibą w Elk Grove Village, planuje przenieść się do Villa Park i wydzierżawić teren. Budynek Odeum o powierzchni 130 000 stóp kwadratowych mógłby zostać przekształcony lub zburzony, aby zrobić miejsce dla nowego budynku.

Sprzedaż Odeum była w dużej mierze przesądzona. Lokalizacja była na rynku od jakiegoś czasu, a Greco uzyskali w zeszłym miesiącu zgodę na zmianę zagospodarowania przestrzennego od powierników Villa Park, aby pomóc w negocjacjach sprzedaży.

W ostatnich tygodniach Greco osobiście skontaktowali się z lokalnymi przywódcami miast, przedstawicielami biur gości i biur kongresowych oraz niektórymi kluczowymi klientami, aby ostrzec ich o sprzedaży.

„Będziemy cieszyć się ostatnią rundą”-

oświadczyła współwłaścicielka Odeum, Francine „Sis” Greco, która odmówiła podzielenia się informacją o cenie sprzedaży miejsca.

„Jesteśmy całkiem zajęci przez cały czas do 31 maja”.

Turnieje halowej piłki nożnej i lacrosse odbędą się w Odeum w marcu. W maju centrum będzie gospodarzem turnieju mistrzowskiego organizowanego przez Międzynarodową Federację Brazylijskiego Jiu-Jitsu oraz Amigos Chicago Guitar Show.

Odeum zostało początkowo zbudowane jako Hat Trick Ice Arena, aby być oficjalnym domem drużyny hokejowej Chicago Warriors. Jednak ze względu na rosnące koszty i słabą gospodarkę w tym czasie budynek został przebudowany i dostosowany do innych imprez i sportów halowych i ponownie ochrzczony jako Odeum Expo Center w 1981 roku.

Przez ostatnie cztery dekady Odeum gościło koncerty, takich wykonawców jak Kiss i Kenny Rogers, nawiedzone domy z Robem Zombie, rodeo, festiwale i wiele innych. Odeum służyło również jako miejsce przeprowadzania testów COVID-19 dla Departamentu Zdrowia Powiatu DuPage.

„(Odeum) było prawdziwym dobrodziejstwem dla Villa Park. Przykro nam, że to odchodzi”.

powiedział prezes Villa Park Village Nick Cuzzone.

Właściciele nie mają aktualnych planów na imprezę zamykającą działalność centrum. Zamiast tego szukają nabywców sprzętu i wyposażenia Odeum.

 

Źródło: dailyherald

Foto: You Tube

Czytaj dalej

Ciekawostki

55 lat temu Chicago znikło pod śniegiem. Wielu mieszkańców wciąż pamięta The Blizzard 1967

Opublikowano

dnia

Autor:

Dla starszych mieszkańców Chicago, środa była rocznicą Matki Wszystkich Burz Śnieżnych, która uderzyła 55 lat temu: The Blizzard of 1967. W ciągu dwóch dni spadło wtedy 23 cale śniegu. Miasto zginęło pod białym puchem a życie w nim zostało całkowicie sparaliżowane.

Chicagowska zamieć z 1967 r. uderzyła w północno-wschodnie Illinois i północno-zachodnią Indianę w dniach 26-27 stycznia 1967 r. W Chicago i na jego przedmieściach spadło rekordowe 23 cale (58 cm) śniegu, zanim burza ucichła następnego ranka. Wiatr w czasie zamieci osiągał prędkość 50 mil na godzinę, a zaspy sięgały 15 stóp.

Był to największym zanotowany opad śniegu podczas jednej burzy w historii Chicago.

Ponieważ zamieć była niespodzianką w ciągu dnia dla ludzi będących już w pracy lub szkole, sparaliżowała miasto na kilka dni. Ludzie musieli wykopać się spod śniegu.

„Na najbardziej ruchliwym odcinku północno-zachodniej Indiany nie było ruchu” –wspomina Phil Ponce, wieloletni gospodarz WTTW „Chicago Tonight”. „To było niesamowite.”

Ponce pamięta jazdę Chevy Corvair na Indianapolis Boulevard w nocy 26 stycznia 1967 roku. Była jeszcze wczesna zamieć, ale samochód już utknął.

Szacuje się, że 50 000 samochodów zostało porzuconych na ulicach Chicago, wraz z około 800 autobusami miejskimi – niezdolnymi do poruszania się w 23-calowym śniegu. Burzę śnieżną obwiniano za aż 60 zgonów.

Chris Pacelli, właściciel Al’s #1 Italian Beef, miał 19 lat, kiedy uderzyła zamieć.

„Nie mogłem iść na zakupy spożywcze, nie mogłem nic zrobić” – wspomina. „Jakiekolwiek ciężarówki się zepsuły i nie mogły wydostać się ze śniegu, ludzie tam jeździli i wyciągali z nich jedzenie”.

Pacelli doskonale pamięta siedmiu mężczyzn, którzy ukradli stół bilardowy z opuszczonej ciężarówki Marshalla Fielda w Little Italy. „Weszli tam i wzięli stół bilardowy, który miał zostać komuś dostarczony” – opowiada – „I szli z nim ulicą”.

 

 

Źródło: fox32, wikipedia

Foto: You Tube

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne