Połącz się z nami

News Chicago

Czarnoskóry przestępca zastrzelił policjantkę w Bradley. Drugi oficer walczy w szpitalu o życie

Opublikowano

dnia

Fatalny koniec roku dla policji w Illinois. W strzelaninie, która miała miejsce w środę wieczorem w hotelu na południowych przedmieściach Bradley, zginęła funkcjonariuszka. Drugi policjant jest w stanie krytycznym. Sprawca wciąż pozostaje na wolności.

Do zdarzenia doszło w hotelu Comfort Inn przy North State Highway 50, w powiecie Kankakee w Illinois. Jak informuje biuro szeryfa powiatu sierżant Marlene Rittmanic zmarła w szpitalu a funkcjonariusz Tyler J. Bailey przeszedł operację i znajduje się w stanie krytycznym.

Władze poszukują dwóch osób, które prawdopodobnie brały udział w strzelaninie. Wydano nakaz aresztowania 25-letniego Dariusa D. Sullivana z Bourbonnais, a biuro szeryfa opublikowało na Facebooku prośbę o pomoc w znalezieniu przestępcy. Został uznany za uzbrojonego i niebezpiecznego. Sullivan ma przeszłość kryminalną, a obecnie toczą się przeciw niemu sprawy w powiecie Kankakee, od włamań po pobicie.

Policja uzyskała również nakaz aresztowania dla Xandrii A. Harris, lat 26 z Bradley, ale jej rola w strzelaninie nie jest jasna.

Departament Policji poinformował w komunikacie prasowym, że szuka również osoby, która prawdopodobnie była zaangażowana w tragiczne wydarzenie, chociaż nie ujawnił żadnych informacji identyfikujących tę osobę.

Funkcjonariusze Rittmanic (49) i Bailey(27) przyjechali do hotelu, odpowiadając na wezwanie w sprawie szczekających psów w  pojeździe pozostawionym na parkingu, poinformowało biuro szeryfa. Znaleźli pokój, w którym przebywał potencjalny właściciel pojazdu, i podczas rozmowy zostali zaatakowani i postrzeleni.

Ciało Rittmanic zostało przewiezione w czwartek rano w procesji policyjnej z Riverside Medical Center do kostnicy w powiecie Kankakee, urzędnicy opuścili flagę w Bradley Village Hall, na znak żałoby. Popołudniu obyła się procesja z kostnicy do domu pogrzebowego w pobliskim Bourbonnais.

„To bardzo smutny i tragiczny dzień dla rodziny z Bradley. Kierujemy nasze serca i modlitwy do wszystkich członków dotkniętych rodzin” – powiedział Mike Watson, burmistrz Bradley.

Marlene Rittmanic, mieszkanka powiatu Kankakee, dołączyła do Departamentu Policji w Bradley w 2007 r., a w 2014 r. została awansowana na sierżanta, powiedział porucznik Philip Trudeau, rzecznik departamentu. Wcześniej spędziła siedem lat jako zastępca szeryfa w departamencie powiatu Iroquois. Pozostało jej zaledwie5 lat do przejścia na emeryturę.

„Szaloną rzeczą jest to, że prawdopodobnie musieliby ją wyrzucić, tak bardzo kochała swoją pracę” – powiedziała siostrzenica Rittmanic, Ashlee Johnson. „Nie była osobą, która chciała cię zatrzymać, żeby dać ci mandat, chyba że uważała, że ​​to absolutnie jedyna rzecz, którą musi zrobić, ale nie była tego rodzaju policjantką”.

Entuzjazm z jakim podchodziła do swojej pracy zainspirował siostrzenicę Rittmanic do pójścia w jej ślady.

Strzelanina w hotelu miała miejsce kilka godzin po tym, jak zastępca szeryfa został śmiertelnie postrzelony, gdy odpowiadał na wezwanie pomocy kierowcy na autostradzie w pobliżu Mill Shoals, w południowo-wschodnim Illinois, około 200 mil na południe od Bradley.

Biuro szeryfa powiatu Wayne poinformowało, że zastępca Sean Riley odpowiedział na to wezwanie około 5 rano w środę. Następnie został znaleziony martwy przez drugiego oficera, który także przybył na miejsce zdarzenia, a jego radiowóz  porzucony na I-64, podała policja. Władze aresztowały mężczyznę z Kentucky podejrzanego o ten atak i kradzież samochodu w Missouri.

„Bezsensowne ranienie i zabicie dwóch kolejnych funkcjonariuszy policji z Illinois przynoszą wielki smutek naszej agencji i rodzinie, przyjaciołom oraz braciom i siostrom z Departamentu Policji w Bradley – powiedział dyrektor ISP Brendan F. Kelly. „Policja stanowa Illinois wykorzysta wszelkie dostępne środki, aby zapewnić, że osoby odpowiedzialne zostaną postawione przed wymiarem sprawiedliwości”.

Gubernator JB Pritzker w czwartkowym poście na Facebooku napisał m.in.: „Sgt. Marlene Rittmanic i oficer Tyler J. Bailey to definicja bohaterów. Wykazali się niezachwianą odwagą i gotowością do poświęcenia się, by chronić nas wszystkich. To poświęcenie, którego nikt nie powinien ponosić”.

Dwoje policjantów którzy zginęli na służbie tego samego dnia, znacznie powiększyło statystyki z ostatnich lat. W strzelaninie z 7 sierpnia tego roku, zginęła Ella French, o procesie sprawców zabójstwa pisaliśmy 3 grudnia. Była ona pierwszą od 2018 policjantką Chicago, która zginęła pełniąc obowiązki na służbie.

Za informacje prowadzące do aresztowania Sullivana oferowano nagrodę w wysokości 25 000 USD. Jeśli masz jakiekolwiek informacje, skontaktuj się z infolinią policji stanu Illinois pod numerem (815) 698-2315 lub z Kankakee County Crime Stoppers pod numerem 815-93-CRIME. Dzwoniący mogą pozostać anonimowi.

 

Źródło: chicagotribune, fox32

Foto: You Tube

 

News Chicago

Morton Arboretum zaprasza na rodzinne czwartkowe wieczory. Jutro z kulturą japońską

Opublikowano

dnia

Autor:

W Morton Arboretum trwają letnie wydarzenia Thursday Family Nights. Mieszkańcy Chicago i okolic mogą na nowo odkryć ponadczasową magię wieczoru na świeżym powietrzu i spędzać je z bliskimi w pięknym, parkowym otoczeniu. Już jutro będzie to specjalne wydarzenie tej serii – Nihon Night.

W jeden czwartek każdego letniego miesiąca – czyli jeszcze 25 lipca i 15 sierpnia – zwiedzający mogą także przebywać w ogrodzie do godziny 8:00PM z okazji specjalnych, tematycznych spotkań z serii Thursday Family Nights.

Te dwa wydarzenia obejmują tematykę kultury japońskiej (Nihon Night) i dziedzictwa latynoskiego (Noche de Familia). Uczestnicy będą mogli spróbować tradycyjnego rzemiosła, skosztować wyśmienitych potraw oraz poznać historię i tradycje każdej kultury.

Jutrzejsza Nihon Night obejmuje m.in.: sztukę japońskiego układania kwiatów, tworzenia latawców, origami, oraz piękną ceremonię puszczania latarni na wodę Tōro Nagashi (zachęca się uczestników do zakupu latarni w Internecie przed wydarzeniem). W trakcie wydarzenia serwowane będzie japońskie jedzenie a goście posłuchają japońskiej muzyki.

Wstęp na specjalne Thursday Family Nights dla członków Arboretum jest bezpłatny. Bilety dla gości kosztują 5 dolarów i należy je zakupić z wyprzedzeniem za pośrednictwem internetu. Bilet obejmuje wstęp do Arboretum po godzinie 5:00PM. Goście chcący odwiedzić Arboretum przed godziną 5:00PM muszą wykupić bilet wstępu ogólnego.

Wonder Woods Mini Golf, którego inaugurację zapowiadaliśmy tutaj, jest otwarty do późna w czwartkowe wieczory rodzinne. Pomysłowa i edukacyjna gra o tematyce dotyczącej drzew została specjalnie zaprojektowana dla Arboretum przy pomocy pracujących tu naukowców.

Bilety na Wonder Woods Mini Golf należy kupić online z wyprzedzeniem na konkretny, zarezerwowany przedział czasowy.

 

Źródło: Morton Arboretum
Foto: Morton Arboretum
Czytaj dalej

News Chicago

Powiat Cook wysyła pieniądze. Dostaniemy zwrot nadpłaconego podatku od nieruchomości

Opublikowano

dnia

Autor:

W zeszłym roku ponad 10 000 właścicieli nieruchomości w powiecie Cook nadpłaciło podatek od nieruchomości. Biuro Skarbnika rozpoczęło wysyłanie automatycznych zwrotów wartych łącznie 22 milionów dolarów.

Według Skarbnika Powiatu Cook, Marii Pappas, w nadchodzących dniach biuro wypłaci 22 miliony dolarów zwrotu. W większości przypadków osoby kwalifikujące się do jego otrzymania nie będą musiały składać wniosków ani wypełniać żadnych dokumentów.

W przypadku wielu seniorów i innych osób wartość ulg podatkowych jest większa niż kwota naliczonego podatku od nieruchomości, jak informuje Maria Pappas.

Prawie 6 tys. z tych zwrotów będzie wydanych w formie depozytów, a reszta zostanie wypłacona w postaci czeków do 9 sierpnia.

Jeśli mieszkańcy uważają, że przysługuje im zwrot pieniędzy, mogą odwiedzić stronę internetową Skarbnika Powiatu Cook, a następnie wybrać opcję „Your Property Tax Overview” i wprowadzić swój adres.

Urzędnicy twierdzą, że większość zwrotów trafi do właścicieli domów, którzy korzystają z różnych ulg związanych z podatkiem od nieruchomości.

Od uruchomienia programu automatycznych zwrotów w 2018 r., biuro Pappas zwróciło około 143,2 mln dolarów nadpłaconych podatków ponad 165 114 właścicielom nieruchomości, bez konieczności składania wniosków.

Podatek od nieruchomości płatny jest w dwóch rocznych ratach. Rachunki za pierwszą ratę to szacunkowa wysokość 55% całkowitego rachunku właściciela nieruchomości za poprzedni rok. Termin płatności pierwszej raty za rok 2023 przypadał 1 marca. Termin płatności drugiej raty rachunków za rok 2023 przypada 1 sierpnia.

 

Źródło: nbc, Cook County Treasurer’s Office
Foto: istock
Czytaj dalej

News Chicago

Eksplozja łodzi na Jeziorze Michigan spowodowała poważne obrażenia dwóch osób

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek dwóch mężczyzn zostało przetransportowanych do szpitala w poważnym stanie po tym, jak ich łódź eksplodowała na Jeziorze Michigan w pobliżu Waukegan. Zastępcy szeryfa powiatu Lake odpowiedzieli na zgłoszenie około 3:00PM w North Point Marina na północnych przedmieściach Winthrop Harbor IL.

Biuro szeryfa podało, że świadek eksplozji pomógł już sprowadzić pasażerów łodzi na brzeg, zanim służby przybyły na miejsce zdarzenia. Pływająca w okolicy łódź uratowała dwie ofiary i przetransportowała je do portu i przystani w Waukegan pod adresem 55 South Harbour Place.

Ofiary, 46-letni mężczyzna ze stanu Waszyngton i 55-letni mężczyzna z Franklin Park, zostali zabrani do Vista Medical Center East w Waukegan na leczenie z powodu oparzeń i zatrucia dymem.

Urzędnicy podali, że ich łódź długa na 25 stóp została odnaleziona w płomieniach około 2 mile na północny wschód od portu Waukegan. Łódź płonęła przez kolejne półtorej godziny, po czym zatonęła.

Na wezwanie dotyczące eksplozji odpowiedziały także straż przybrzeżna Stanów Zjednoczonych, policja Departamentu Ochrony Zasobów Naturalnych stanu Illinois i jednostka morska Biura Szeryfa Powiatu Lake.

Na przybycie łodzi do portu czekali ratownicy medyczni. Poproszono o helikoptery medyczne, ale były one niedostępne ze względu na warunki pogodowe.

Według Zastępcy Szefa Biura Szeryfa Powiatu Lake, Christophera Covelli, obaj mężczyźni są w poważnym stanie, mają poparzenia i objawy zatrucia dymem. Przyczynę eksplozji bada policja Departamentu Ochrony Zasobów Naturalnych stanu Illinois.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu