Połącz się z nami

News Chicago

W kinie AMC film świąteczny „Christmas with Felicity”. Czy poznajesz swoje miasteczko koło Chicago?

Opublikowano

dnia

Świąteczną atmosferę w Long Grove pod Chicago przynosi nie tylko zbliżające się Boże Narodzenie, także produkcja świątecznego filmu. Miasteczko jest scenerią dla „Christmas with Felicity”.

Według scenariusza bohaterka historii powraca z Chicago do małego, fikcyjnego miasteczka w Wisconsin. To miasteczko właśnie jest grane przez Long Grove. Film opowiada o zmagającej się z problemami młodej kobiecie, która zupełnie nie ma nastroju na przeżywanie radosnych świąt. Jej rodzina, do której przyjeżdża i przystojny farmer z sąsiedztwa, próbują to zmienić.

„Christmas with Felicity” można oglądać na kanale  AMC +.

Film został nakręcony w zabytkowym centrum Long Grove i kilku innych lokalizacjach położonych na przedmieściach Chicago. Zarówno obsada jak i twórcy pochodzą z Chicago i okolic. Według filmowców setki chicagovian pomogło w tworzeniu filmu.

Do twórców filmu należą m.in reżyser Jack C. Newell i producent John W. Bosher.

„Myślę, że to jest świetnie, tutaj, na Środkowym Zachodzie, że zyskuje się pewne poczucie autentyczności, którego nie ma na wybrzeżach, a ludzie naprawdę to doceniają” – powiedział Bosher. „Załogi mają naprawdę niesamowitą etykę pracy, to po prostu bardzo jednoczące doświadczenie. Nie ma w tym zbyt wiele własnego ego, wszyscy są po prostu zainteresowani stworzeniem najlepszego możliwego produktu”.

„To dla mnie i dla Johna bardzo ważne, że ma miejsce tutaj rodzima produkcja filmowa, z twórcami, którzy są stąd, pracującymi z tutejszymi ekipami, obsadzającymi aktorów, którzy są stąd – powiedział Newell.

 

Źródło: wgn

Foto: You Tube

Czytaj dalej
Reklama

NEWS Florida

Stan Borys w Klubie w Hudson. Spotkanie z człowiekiem-legendą poprzedzi film dokumentalny

Opublikowano

dnia

Autor:

Stan Borys, legenda polskiej muzyki, po raz pierwszy wystąpi w Hudson na Florydzie. Wieczór z artystą odbędzie się w klubie polsko-amerykańskim w najbliższą sobotę. Będzie to spotkanie z muzyką Stana Borysa i jego niezwykłym życiem przedstawionym w filmie dokumentalnym.

Stan Borys, pochodzący z Rzeszowskiego Załęża opuścił kraj w 1975r i wyemigrował do Stanów zjednoczonych gdzie pozostał. Rodzinne miasto często jednak odwiedzał. Zeszłą jesienią Rzeszów zorganizował artyście wielkie przyjęcie z okazji 80-tych urodzin.

W sobotę Stan Borys będzie najważniejszym gościem klubu polsko-amerykańskiego. W czasie wieczoru z artystą publiczność czeka niespodzianka – „Wolność jak płomień” – film dokumentalny o niezwykłym życiu polskiej gwiazdy sceny muzycznej.

Stan Borys jest w trakcie rehabilitacji po udarze i nie jest w stanie dać pełnego koncertu. Najważniejsze dla niego będzie spotkanie z publicznością. Jednak na wieczorze z artystą nie zabraknie jego muzyki.

Stan Borys, rozpoczął swoją muzyczną karierę w połowie lat 60. W 1965 roku założył grupę Blackout wraz z Tadeuszem Nalepą i Mirą Kubasińską. W tym samym roku zadebiutował także jako poeta. Od 1968 roku związany był z zespołem Bizony. W 1971 roku wydał pierwszy album i rozpoczął karierę solową, która trwa do dziś. W 1972 roku w filmie „Uciec jak najbliżej” zagrał samego siebie, a w latach 1974/1975 występował w teatrze Syrena w Warszawie. Poza muzyką artysta uwielbia grać w tenisa. Praktykuje również jogę i wyznaje taoizm.

Jego najpopularniejszymi piosenkami są takie utwory, jak: „Jaskółka uwięziona”, za którą dostał nagrodę dziennikarzy na 11. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, „Anna”, „Spacer dziką plażą”, „Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma”, „Idę w drogę nieznaną”, „Wierzę drzewom” czy „Chmurami zatańczy sen”.

Stan Borys od 1975 do 2004 roku mieszkał poza granicami Polski. W 2004 roku błyszczał na największym polskim festiwalu w Syracuse w USA. Po powrocie do Polski w 2006 roku zaczął występować z zespołem Imię Jego 44.

W 2006 roku świętował 45-leci pracy artystycznej.

Stan Borys przez niemal 30 lat żył pomiędzy Polską, a USA, pierwotnie jednak nie miał zamiaru wracać. „Miałem kilka takich okresów, które były ciekawe w mojej karierze. Bardzo ciekawy był mój wyjazd do Ameryki, potem mój przyjazd do Polski po latach, czego się nie spodziewałem, bo pożegnałem się z krajem na zawsze. Ja nie wyjechałem na chwilę.”- opowiada.

„Wróciłem po 30 latach (…) ale co parę miesięcy wyruszam w tamte strony, choćby ze względu na ciepło Kalifornii i ze względu na koncerty. Dlaczego wróciłem? Fajnie było. Już nauczyłem się wszystkiego, co było związane z Ameryką… Mam dwie matki, wspaniale się czuję wiedząc, że mogę przyjechać, kiedy chcę i wyjechać, kiedy chcę”- mówi Borys.

Przyczyną wyjazdu Stana Borysa był konflikt z ówczesnymi władzami komunistycznymi w Polsce.

W kraju nakazano mu ściąć włosy, zgolić brodę, założyć garnitur i koncertować w Rosji.

W 2019 roku Stan Borys przeszedł udar mózgu. Jego lewa strona ciała została sparaliżowana, na nowo więc uczył się mówić i chodzić, przeszedł też operację oczu, ponieważ stracił wzrok. Artysta pod czujnym okiem ukochanej Anny Maleady odbywa rehabilitację i próbuje wracać do zdrowia i pełni sprawności.

Stan Borys trzy razy był żonaty. Od 2009 roku związany jest z Anną Maleady, o której mówi, że jest „najdłuższą” kobietą w jego życiu. Poznali się w Port St. Lucie na Florydzie na turnieju tenisowym dla Polonii. Artysta jest przekonany, że to nie przypadek, że trafili na siebie.

„Nie ma przypadków. Mieliśmy się spotkać i już”

Ania jest nie tylko jego ukochaną, ale jednocześnie jego menedżerką, największym wsparciem i, jak się okazało, najlepszą opiekunką w chorobie. Był związany z kilkoma kobietami, jednak to Anna Maleady ostatecznie skradła jego serce.

 

„Przede wszystkim mamy wspólne myśli i ufamy sobie bardzo. Przecież na miłość nie ma lekarstwa. Znalazłem w naszym związku szacunek, spokój, zrozumienie, a to zasługa Ani. Biorąc pod uwagę moje doświadczenia, przeszłość, nikt nie wierzył, że mogę być z jakąś kobietą dłużej niż w poprzednich związkach i stworzyć z nią taki, w którym oboje będziemy szczęśliwi. Ci, którzy mnie dobrze znają i wiedzą, że mam skomplikowany charakter, mówią o Ani, że jest aniołem i musi być bardzo inteligentna, skoro sobie ze mną radzi. Ja też tak często myślę, bo wiem, jak trudno mnie zrozumieć”- opowiada Stan Borys.

Spotkanie ze Stanem Borysem w Hudson 29 stycznia, o godzinie 6 p.m, w Polish American Social Club, 7615 New Jersey Ave. Hudson, FL. 34668. Bilety w cenie 25$ zawierają koszt podanej kolacji. Telefony do rezerwacji miejsc i uzyskania iformacji: 727 207 8662 i 773 457 7872.

Artysta serdecznie zaprasza.

 

Źródło: viva

Foto: You Tube

Czytaj dalej

News Chicago

Windy City Smokeout puszcza pierwszy dym! Jest już program festiwalu w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Szybko rozwijający się letni festiwal grilla, piwa i muzyki country o nazwie Windy City Smokeout ogłosił swój program. Sierpniowe wydarzenie w Chicago przyciągnie fanów wielkimi nazwiskami. Festiwal początkiem sierpnia, szykujcie się na mega zabawę w rytmie country!

Willie Nelson & Family, zdobywca 12 nagród Grammy jest jednym z głównych bohaterów wyczekiwanego zjazdu muzyków. Do zestawu gwiazd zaliczą się także Tim McGrow, Miranda Lambert i Sam Hunt.

„Jest duży optymizm co do tego, co przyniesie nam to lato” – zaanonsował R.J. Melman, prezes Lettuce Entertain You Enterprises. „Myślę, że ludzie nie mogą się doczekać. Z pewnością jest zmęczenie COVID. Jestem pewien, że wszyscy to czują, ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby organizować bezpieczny i zdrowy festiwal”.

Kompletny program koncertów Windy City Smokeout:

  • Czwartek, 4 sierpnia (wstęp o 1:00): Morgan Wade, Zach Bryan, Turnpike Troubadours, Willie Nelson & Family
  • Piątek, 5 sierpnia (wstęp o 2.00): Shelby Darrall, Tiera Kennedy, Niko Moon, Russell Dickerson, Tim McGraw
  • Sobota, 6 sierpnia (wstęp o 1:00): Lily Rose, Mackenzie Porter, Jordan Davis, Sam Hunt
  • Niedziela, 7 sierpnia (wstęp o 1:00): Mike & the Moonpies, Flatland Cavalry, Mitchell Tenpenny, Miranda Lambert

Windy City Smokeout odbędzie się od 4 do 7 sierpnia. Bilety dostępne tutaj.

Najniższa cena za bilet jednodniowy to 45 USD za wstęp na koncerty w niedzielę.

 

Źródło: fox32, chicagojournal

Foto: You Tube

 

 

Czytaj dalej

NEWS Florida

Bon Jovi na Florydzie! Wybierz się na super koncert

Opublikowano

dnia

Autor:

Już w kwietniu na Florydzie nie lada gratka dla miłośników rockowego uderzenia. W Tampie i Fort Lauderdale zagra Bon Jovi, w ramach trasy „Bon Jovi 2022 Tour”, która obejmie w sumie 15 koncertów. To pierwsze występy zespołu na pełną skalę od czasu pandemii.

Amerykański zespół rockowy został założony w 1983 roku przez Johna Bongioviego (później Jon Bon Jovi) w Sayreville w New Jersey, by po 35 latach wejść do  Rock and Roll Hall of Fame.

Zespół jest autorem takich hitów jak Livin’ On a Prayer, Blaze of Glory czy I’ll Be There For You.

Bon Jovi dotychczas wydał w sumie piętnaście płyt studyjnych, dwie kompilacje (oraz jedną dodatkową na rynek japoński), trzy płyty koncertowe (w tym jedną wydaną tylko cyfrowo) oraz płytę ze znanymi przebojami w akustycznych aranżacjach. Albumy doczekały się też wielu reedycji lub wydań specjalnych, np. z okazji tras koncertowych, rocznic itp.

Trasa „Bon Jovi 2022 Tour”, na którą bilety można nabyć TUTAJ, będzie dla większości fanów pierwszą okazją, by usłyszeć na żywo utwory z wydanej 1,5 roku temu płyty „2020”, która dotyka problemów społecznych i politycznych. Na albumie pojawią się m.in. utwory opowiadające o weteranach z zespołem stresu pourazowego, a także o strzelaninach (w 2019 r.) w Ohio i Teksasie.

Na Florydzie Bon Jovi wystąpi:

  • 15.04. piątek, 8.00 p.m. – Tampa Amalie Arena
  • 16.04. sobota 8.00 p.m. – Fort Lauderdale FLA live Arena

 

Źródło: bonjovi.pl, twitter

Foto: You Tube

 

 

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne