Połącz się z nami

News Chicago

Setki nowych miejsc pracy szykuje Amazon. Firma rozwija działalność w Chicago

Opublikowano

dnia

Firma Amazon zamierza stworzyć ponad 450 miejsc pracy w branży technologicznej i korporacyjnej w centrum Chicago w ciągu najbliższych kilku lat. W związku z tym powiększy swoje biura w Loop.

Amazon zaoferuje pracę dla inżynierów danych, menedżerów ds. rozwoju biznesu, analityków wyszukiwania towarów i analityków finansowych.

„Te 450 nowych ról dołączy do ponad 1000 pracowników korporacyjnych i technologicznych pracujących już w Chicago” – powiedział Brian Huseman, wiceprezes Public Policy w Amazon. „Z niecierpliwością czekamy na dalsze inwestowanie w Chicago i tworzenie ekscytujących możliwości kariery, budując nasze silne relacje z lokalną społecznością i jej liderami”.

Nowe miejsca pracy mają wspierać rozwijające się zespoły, między innymi Amazon Web Services, Amazon Ads, Amazon Retail.

REKLAMA REKLAMA

Aby sprostać zatrudnieniu nowych pracowników, Amazon ogłosił również powiększenie swojej obecnej powierzchni biurowej o 67 000 stóp kwadratowych przy 222 West Adams Street. Firma planuje otworzyć nową powierzchnię biurową dla pracowników pod koniec 2022 roku.

Gigant e-commerce powiedział w oświadczeniu, że podpisał nową umowę najmu, rozszerzając tym samym  istniejące biuro o powierzchni 140 000 stóp kwadratowych w sąsiednim i połączonym budynku przy 227 W. Monroe St.  Dzisiaj w biurze w Loop, nazywanym „Chicago Tech Hub” pracuje ponad 1000 pracowników.


Umowa jest trzecim krokiem ekspansji Amazona od czasu, gdy po raz pierwszy wprowadziła się do budynku w 2016 roku i zwiększa już i tak ogromne inwestycje firmy w siłę roboczą w rejonie Chicago. Amazon w błyskawicznym tempie powiększa miliony stóp kwadratowych powierzchni magazynowej w okolicy, aby przechowywać i dystrybuować produkty kupowane przez Internet. Ale firma również szybko powiększa liczbę pracowników umysłowych w mieście, zatrudniając młodych, obeznanych z technologią, zdolnych mieszkańców Chicago.

 „Wiele udogodnień Chicago i bliskość wybitnych instytucji akademickich nadal przyciągają i rozwijają niesamowity kanał talentów” twierdzi Brian Huseman.

Zainteresowani mogą aplikować już teraz na amazon.jobs.

Amazon to amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe, spółka akcyjna założona w 1994 w Seattle. Zajmuje się handlem elektronicznym (e-handlem) B2C i prowadzi największy na świecie sklep internetowy. Amazon został założony przez Jeffa Bezosa w 1994 r. Na początku swego istnienia był księgarnią internetową. Wkrótce jego asortyment poszerzył się o DVD, sprzęt komputerowy, sprzęt elektroniczny, meble, towary spożywcze i wiele innych.

Oddziały Amazon działają w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Chinach, Japonii, Włoszech, Hiszpanii, Brazylii i Polsce i innych państwach. Dostarczenie zamówionego towaru jest możliwe teoretycznie na całym świecie, jednak w praktyce istnieje cały system ograniczeń krajów docelowych dla danego zamówienia.

W styczniu 2015 Amazon ogłosił plany wejścia na rynek kinematograficzny. Do korporacji Amazon należą też Alexa Internet, Joyo.com, SoundUnwound i IMDb.

W roku 2019 firma Amazon zajęła 4. miejsce rankingu największych przedsiębiorstw handlowych świata z przychodem wysokości 118,573 mld dol.

Nazwa spółki, oznaczająca rzekę Amazonkę, została wybrana przez Jeffa Bezosa w nawiązaniu do planowanej skali przepływu towarów przez jego sklep internetowy.

Źródło: fox32, chicagobussines, wikipedia

Foto: You Tube, pixabay/ Photoman61

News Chicago

Ponad 200 kierowców już boleśnie odczuło zakaz parkowania w Chicago, który rozpoczął się 1 grudnia

Opublikowano

dnia

Autor:

Pierwszy grudniowy poranek okazał się dla wielu w Chicago kosztowny. Ponad 200 samochodów zostało odholowanych ze strefy zimowego zakazu parkowania w mieście.

Samochody zostały odholowane do miejskiego parkingu przy 701 N. Sacrament Blvd. oraz po południowej stronie przy 103rd & Doty Avenue.

Lawety zatrzymały pojazdy na parkingu samochodowym na West Side, już kilka minut po wejściu w życie miejskiego zakazu parkowania.

Zakaz jest egzekwowany na 107 milach ulic od 1 grudnia do 1 kwietnia od 3.00AM do 7.00 rano, niezależnie od opadów śniegu. Urzędnicy miejscy twierdzą, że zakaz umożliwia dostęp do pojazdów uprzywilejowanych, a także do ciężarówek z solą i pługów, gdy pada śnieg.

REKLAMA REKLAMA

Mimo zapowiedzi i ostrzeżeń każdego roku miasto łapie dziesiątki kierowców z Chicago na złamaniu zakazu.

Naruszenie może kosztować 150 USD za holowanie, 60 USD za mandat i 25 USD za dzień przechowywania auta na miejskich parkingu. Ponadto właściciel samochodu musi zapłacić za zaległe mandaty by odzyskać swój pojazd.

Urzędnicy miejscy twierdzą, że Departament Ulic i Urządzeń Sanitarnych odholował 1 grudnia 242 samochody.

Jimmy Aiyouso zaparkował swój samochód na Division Street tylko na godzinę, a kiedy wrócił do samochodu, już go nie było.

Powiedział, że oznakowanie było mylące, a kłopot ze znalezieniem samochodu, wynajęciem Ubera, który zawiózł go do funta samochodowego, a następnie uiszczeniem opłat, był bolesny.

Inny kierowca powiedział, że zaparkował na Clark Street w Rogers Park i nie było żadnych znaków ostrzegających o zakazie.

„W ogóle nie powinien był być holowany. Zasadniczo mój samochód został skradziony przez miasto i teraz muszę za niego zapłacić” – powiedział rozżalony kierowca.

 

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube

 

Czytaj dalej

News Chicago

W Buffalo Grove zginęła cała rodzina, dziewczynki miały 4 i 6 lat. Matka starała się o rozwód i ochronę

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek, kilkanaście godzin po dokonaniu przerażającego odkrycia urzędnicy ujawnili nowe informacje na temat osób znalezionych martwych w domu w Buffalo Grove po „incydencie domowym”. W zabójstwie zginęła cała rodzina. „System zawiódł” – powiedzieli sąsiedzi, wiedząc, że kobieta była wcześniej ofiarą gróźb i przemocy domowej.

Ofiary zostały zidentyfikowane jako:

  • Andriej Kislak, 39 lat
  • Wiera Kislak, 36 lat
  • Vivian Kisliak, 6 lat
  • Amilia Kisliak, 4 lata
  • Lilia Kislak, 67 lat

W domu zostało również znalezione martwe zwierzę, poinformowała policja podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Koroner powiatu Lake, Jennifer Banek, poinformowała, że ​​sekcja zwłok wykazała, że ​​cztery z pięciu osób zmarło w wyniku obrażeń dokonanych ostrym narzędziem. Sekcja zwłok piątej osoby miała zakończyć się w czwartek po południu.

REKLAMA REKLAMA

Sąsiedzi wspomnieli o konfliktach w rodzinie, które poprzedziły zabójstwa w Buffalo Grove. Dochodzenie trwa a policja podała niewiele szczegółów na temat tego, co wydarzyło się w domu.

Według władz, policja została wezwana do domu około godziny 11:12 w środę do domu przy 2800 Acacia Terrace w celu sprawdzenia stanu dorosłej kobiety. Policja ujawniła później, że jej współpracownik zadzwonił z tą prośbą.

Kiedy dotarli na miejsce, nie byli w stanie nawiązać kontaktu z nikim przebywającym w domu. Urzędnicy twierdzą, że po uznaniu za konieczne wtargnięcia do rezydencji, przeszukanie domu ujawniło pięć zmarłych osób.

Policja twierdzi, że wstępne dochodzenie wykazało, że incydent miał charakter domowy i nie było ciągłego zagrożenia dla społeczeństwa. Andriej Kislak był notowany wcześniej za przemoc domową

W zeznaniu pod przysięgą Wiera powiedziała, że ​​jej mąż groził, że ją zabije i oszpeci, a w pewnym momencie ukrył dzieci.

Z akt wynika, że ​​Andrei został aresztowany we wrześniu za naruszenie nakazu ochrony, kiedy rzekomo wszedł do domu, gdy była tam jego żona. Został uwolniony w październiku po wpłaceniu 10% z 5000 dolarów kaucji.

Sąsiedzi powiedzieli, że Wiera rozmawiała z nimi o kłopotach rodziny i złożyła pozew o rozwód. Andriej pomieszkiwał w różnych miejscach, z rodziną mieszkała jego matka, teściowa Wiery, Lilia.

„Wygląda na to, że system w jakiś sposób ją zawiódł, ponieważ wiem, że była w sądzie” – powiedział Baron Harmon, sąsiad, który każdego ranka widywał dzieci na dworze. „Wiem, że złożyła o nakaz ochrony”.

„Wiedziałem, że coś jest nie tak, kiedy nie zobaczyłem ich rano i pomyślałem, (…) że jest zimniej, że mają podwózkę do szkoły czy coś” – powiedział Harmon. „To naprawdę smutne”.

Dystrykt 96 w Buffalo Grove potwierdził, że jedno z dzieci było uczniem szkoły podstawowej Ivy Hall, a dwoje znalezionych martwych dzieci było rodzeństwem.

„Obie dziewczynki były znane jako szczęśliwe i radosne dzieci”

– napisała w liście do rodzin nadinspektor D96 Kathryn Sheridan. „Nasze serca są z wszystkimi, którzy ich znali”.

 

 

Źródło: nbc, abc7
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Dzisiaj zaczynamy wyjątkowe rekolekcje adwentowe w Lombard. Ks. Mirosław Maliński zaprasza każdego!

Opublikowano

dnia

Autor:

W ostatnią niedzielę rozpoczęliśmy Adwent. Specjalne rekolekcje na ten czas wygłasza w Chicago ks. Mirosław Maliński, znany także jako „Malina” – autor wielu książek i audiobooków, duszpasterz akademicki z Wrocławia prowadzący Centralny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego Maciejówka, założyciel i redaktor naczelny portalu 2ryby.pl.

Pierwsza seria spotkań rekolekcyjnych już się odbyła w dniach 27 – 30 listopada w Kościele Św. Konstancji w Chicago.

Natomiast dzisiaj wieczorem rozpoczną się rekolekcje w Kościele Miłosierdzia Bożego i Kings Hall w Lombard. Będą tu prowadzone osobne spotkania dla młodzieży, kobiet i mężczyzn w trzech salach bankietowych.

Jak mówi ks. Maliński, w Adwencie powinniśmy „dołożyć do naszego pieca duchowego”. Sam na tych rekolekcjach będzie poruszał temat małżeństwa, rodziny oraz związków niesakramentalnych, mówiąc o poszukiwaniu szczęścia.

REKLAMA REKLAMA

W rekolekcjach wezmą udział także inni goście z Polski, zaproszeni przez grupę JP2:

Rafał Porzeziński, współtwórca i prowadzący bardzo popularnego w Polsce programu „Ocaleni”, przytoczy przykłady osób, które znajdowały się na dnie ale mimo wszystko potrafiły zobaczyć wyjście z ciężkiej sytuacji, odbić się i wygrać swoje życie.

Grzegorz Górny, dziennikarz i autor książek, wskaże na znane objawienia, wyjaśniając, że wiara i wiedza są komplementarne.

Modest Amaro, były słynny kucharz – celebryta opowie o swojej przemianie.

Rafał Kawalec z grupy JP2 zapowiada, że wisienką na torcie będzie spotkanie z rodziną słynnego w Polsce kucharza – Modesta Amaro, zdobywcy dwóch gwiazdek Michelin, pierwszego takiego wyróżnienia dla Polski.

Modest Amaro był prawdziwym celebrytą ale postanowił zmienić swoje życie.

Spotkania w sobotę 3 grudnia zajmą cały dzień. „To jedyny taki dzień w roku, specjalny, z naszymi wyjątkowymi gośćmi z Polski” – zaznacza Rafał Kawalec.

Obejmuje zarówno obszary pogłębiania swojej wiedzy jak i duchowości. A zakończy się Mszą św. i Adoracją Najświętszego Sakramentu, czyli wspólnym spotkaniem z żywym Bogiem.

Spotkania są przeznaczone dla każdego, nie tylko dla osób wierzących.

Rekolekcje skierowane do młodych ludzi, przeznaczone są dla osób od 13-14 roku życia do 25 lat. Spotkania dla kobiet i mężczyzn niekoniecznie są przeznaczone dla małżeństw. Wszyscy są zaproszeni, także osoby samotne i po przejściach.

„To spotkania w 3 wymiarach: z samym sobą, z drugim człowiekiem i z Panem Bogiem” – mówi Rafał Kawalec.

Ks. Maliński ma zaufanie do młodych osób, które poszukują swojego miejsca i szczęścia na Ziemi. Po takim spotkaniu mogą oni wejść w nową jakość, także dotyczącą budowania więzi z innymi ludźmi.

Wszyscy potrzebujemy dobrych i trwałych relacji, zbudowania w przyszłości szczęśliwej rodziny. To jedna z najważniejszych kwestii i możliwa do wykonania, podkreśla „Malina”.

Więcej szczegółowych informacji na temat planowanych rekolekcji można znaleźć na stronie internetowej grupy JP2.

Spotkania na zachodzie Chicago, w Lombard w dniach 2-4 grudnia, wymagają rejestracji, ponieważ rezerwowane są sale bankietowe i obiad. Koszt posiłku dla młodzieży to 20 dolarów, 40 dolarów dla osób powyżej 25 roku życia.

Formularz rejestracyjny jest dostępny na www.jp2group.com. Można także kontaktować się pod numerem telefonu 773 340 31 35.

Serdecznie Zapraszamy!

 

Źródło: informacja własna
Foto: Grupa JP2
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu