Połącz się z nami

NEWS Florida

Jacek Kawalec w Sarasocie, St. Pete oraz Hudson z polską kolędą i muzyką rockową. Już niedługo debiut z Budką Suflera

Opublikowano

dnia

Już w nadchodzący weekend na Florydzie koncertować będzie Jacek Kawalec. W Hudson, Sarasocie i St.Petersburgu wystąpi z z muzycznym programem “Świątecznie”. Ale będzie nie tylko świątecznie, będzie także zaskakująco, obiecuje Jacek na antenie Radio Deon Floryda.

Jacek Kawalec jest aktorem doskonale znanym polskim widzom, chociażby z prowadzenia programu “Randka w ciemno”, czy kultowego już serialu “Ranczo”. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jest także doskonałym wokalistą.

Koncerty na Florydzie będą przede wszystkim świątecznym spotkaniem z kolędą, na których Jacek Kawalec zaprosi nas do wspólnego śpiewania kolęd, nawet tych dawno niesłyszanych i trochę zapomnianych. Goście dostaną teksty polskich kolęd i pastorałek, by mogli wziąć czynny udział w koncercie. Żywy kontakt z publicznością, jej reakcja, to najważniejsza sprawa dla występującego artysty, mówi Jacek.

 

Poza świątecznymi nastrojami, na koncertach czekają nas muzyczne niespodzianki. W swojej rockowej, nieznanej szerszej publiczności odsłonie, Jacek zaśpiewa przeboje takich wykonawców jak: Joe Cocker, Mick Jagger, Sting, John Lennon, Phil Collins czy Led Zeppelin. Dla fanów polskiej muzyki Jacek przygotował także przeboje Czesława Niemena, Maryli Rodowicz, Stana Borysa, Krzysztofa Klenczona, Republiki, Perfectu, Dżemu i wiele innych.

Na antenie naszego radia Jacek Kawalec po raz pierwszy zdradził swój nowy plan muzycznej działalności. A jest to nagranie płyty z kultowym polskim zespołem Budka Suflera, który debiutował w 1975r. Jacek, z dwoma innymi, zaproszonymi artystami będzie śpiewał nieznane do tej pory utwory, które pozostawił po sobie, nieżyjący już, Romuald Lipko.

 

Najnowsze projekty muzyczne Jacka Kawalca to: Joe Cocker śpiewa Kawalec, czyli przeboje Joe Cockera, Muzyczne Twarze Kawalca, gdzie wykonawca śpiewa ekstremalnie różnymi głosami, i Zeppelin-fascynacje, z utworami tego zespołu.

Koncertując w Polsce, czy w Stanach, Jacek nie wyklucza także spotkania z młodą, niezwykle utalentowaną Natalią Kawalec, finalistką The Voice of Poland 2020, która mieszka w USA.  Na scenie stanęło by wtedy dwoje artystów o tym samym nazwisku.

 

Jacek Kawalec na Florydzie wystąpi w:

Zapowiada, że każdy koncert będzie inny i niepowtarzalny, tak jak kontakt z każdą widownią jest inny. A publiczność zawsze współtworzy takie wydarzenie.

Jacek Kawalec serdecznie wszystkich zaprasza:

 

Jacek Kawalec, ur. w 1961r., polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, a także prezenter telewizyjny. Studiował na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Na scenie zadebiutował pod koniec 1983r. Współpracuje z warszawskimi teatrami:  Komedia, Polskim, Syrena, Ochota i Na Woli. Na ekranie pojawił się po raz pierwszy w filmie wojennym “Okruchy wojny”(1985). Od tego czasu wystąpił w wielu filmach, serialach i programach telewizyjnych.

 

Foto:YouTube

Polonia Amerykańska

Polski pianista Leszek Możdżer odwiedził Muzeum Polskie w Ameryce, 17 listopada

Opublikowano

dnia

Autor:

Czytaj dalej

News Chicago

Dzieła „Cavalleria Rusticana” i „Pajace” w Lyric Opera zobaczymy tylko do niedzieli

Opublikowano

dnia

Autor:

To ostatnie dni by zobaczyć „Cavalleria rusticana & Pagliacci”, czyli podwójny wieczór dwóch klasycznych jednoaktowych dzieł o miłości, zdradzie i zemście w chicagowskiej Lyric Opera. Na scenie spotykają się tu dwa arcydzieła włoskiego weryzmu: „Cavalleria Rusticana” Pietra Mascagniego oraz „Pajace” Ruggera Leoncavalla.

W pierwszej z nich, namiętności sycylijskiego miasteczka doprowadzają do tragedii, gdy Turiddu porzuca swoją ukochaną Santuzzę dla zamężnej Loli. W drugiej – lider trupy teatralnej, odgrywający klauna, odkrywa zdradę żony i musi dokończyć przedstawienie, w którym fikcja i rzeczywistość dramatycznie się przenikają.

„Cavalleria rusticana & Pagliacci” to duet pełen emocji – miłość, zazdrość i żal odrzuconych kochanków prowadzą do nieuchronnego upadku. Obie opery kontrastują: z jednej strony idylliczna Sycylia, z drugiej – tętniące życiem miejskie ulice.

Dyrektor muzyczny Enrique Mazzola prowadzi światowej klasy obsadę z udziałem ulubieńców publiczności Lyric: Russella Thomasa, Quinna Kelsey’ego i Gabrielli Reyes, w odświeżonej wersji legendarnej inscenizacji Elijaha Moshinsky’ego.

Dwie krótkie opery w jednym wieczorze czynią z tego spektaklu doskonały wybór zarówno dla nowicjuszy, jak i dla doświadczonych miłośników opery, którzy pragną powrócić do tych ponadczasowych historii pełnych pasji.

“Cavalleria rusticana & Pagliacci”

1–23 listopada
Lyric Opera of Chicago, 20 N. Wacker Drive
Kompozytorzy: Pietro Mascagni i Ruggero Leoncavallo
Czas trwania: ok. 2 godziny 55 minut (z jedną przerwą)
Język: włoski (z angielskimi napisami)
Bilety od 47 USD
Rezerwacje:  (312) 827-5600 | lyricopera.org/cavpag

Źródło: dailyherald, Lyric Opera of Chicago
Foto: Lyric Opera of Chicago
Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Kultura łączy: Koncert Leszka Możdżera i Zohara Fresco w Copernicus Center, 16 listopada. Fot. StelmachLens

Opublikowano

dnia

Autor:

Czytaj dalej
Reklama

Popularne

Kalendarz

grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Nasz profil na fb

Popularne w tym miesiącu