Połącz się z nami

News Chicago

Sieć szpitali NorthShore przeciwko pracownikom bez szczepienia na COVID-19

Opublikowano

dnia

Alachua CountyFollow COVID-19 vaccine

NorthShore University HealthSystem może podjąć działania przeciwko pracownikom wyrażającym sprzeciw religijny wobec szczepień przeciwko COVID-19. Decyzję, dotyczącą toczącej się sprawy podjął we wtorek sędzia federalny. 

Czternastu pracowników NorthShore pozywa system szpitalny, obawiając się, że NorthShore nie pozwoli im zachować pracy z powodu religijnego sprzeciwu wobec szczepień przeciwko COVID-19. Jednak wtorkowa decyzja sędziego ostatecznie oznacza, że ​​NorthShore może zwolnić tych pracowników lub umieścić ich na bezpłatnym urlopie, w czasie gdy sprawa jest w toku. Ma prawo do podjęcia takiej decyzji.

Sędzia John Kness z U.S. District Court dla Północnego Dystryktu Illinois wydał pod koniec października tymczasowy zakaz zbliżania się wobec tych pracowników. Jednocześnie zabronił NorthShore umieszczania ich na bezpłatnym urlopie lub podejmowania innych działań przeciwko nim. Ten zakaz zbliżania się jednak wygasł w poniedziałek, a we wtorek Kness odrzucił wniosek pracowników o wydanie wstępnego nakazu, aby powstrzymać NorthShore przed podjęciem dalszych decyzji wobec nich.

Pracownicy mają „pewne prawdopodobieństwo sukcesu” w swoim twierdzeniu, że działania NorthShore naruszają ustawę o prawach obywatelskich z 1964 r., która wymaga od pracodawców rozsądnych dostosowań do praktyk i poglądów religijnych, napisał we wtorek w swojej opinii Kness. 

„Dążenie do ratowania życia przy jednoczesnym poszanowaniu praw podstawowych – cel wyznawany przez obie strony – jest oczywiście zarówno godne, jak i trudne” – napisał Kness. „Ale wysiłki na rzecz połączenia tych bliźniaczych celów bezpieczeństwa i wolności muszą zawsze być zgodne z obowiązującymi przepisami prawa”.

Kness odmówił również wstępnej prośbie pracowników, aby jego decyzja obejmowała wszystkich pracowników NorthShore, którzy złożyli wniosek o zwolnienie religijne, powiedział Horatio Mihet, wiceprezes ds. prawnych w Liberty Counsel. Jednocześnie zdecydował, że 14 pracowników, którzy wnieśli pozew, pozostanie anonimowych. Są wśród nich pielęgniarki, technik farmacji i starszy analityk aplikacji.

„Biorąc pod uwagę napiętą atmosferę dotyczącą szczepień i mandatów dotyczących szczepień, a także z innych powodów omówionych powyżej, Trybunał jest przekonany, że jest to rzadki przypadek, w którym stronie powinno się zezwolić na anonimowe postępowanie” – napisał Kness.

Zgodził się z argumentem pracowników, że gdyby ujawniono ich nazwiska, oni i ich rodziny staliby się celem „pogardy i upokorzenia”. NorthShore powiedział w oświadczeniu we wtorek, że jest „zadowolony” z decyzji sędziego i pozostaje „zobowiązany do zrobienia wszystkiego, co w naszej mocy, aby zapewnić naszym członkom zespołu, pacjentom i społecznościom zdrowie i bezpieczeństwo”.

The Liberty Counsel, który reprezentuje 14 pracowników, powiedział w oświadczeniu, że „NorthShore nie ma żadnego uzasadnienia dla traktowania pracowników ze szczerymi przekonaniami religijnymi wobec szczepienia przeciwko  COVID w inny sposób niż pozostałych pracowników. Pomimo tego, że urzędnicy NorthShore, że pracownicy z religijnymi zwolnieniami są zbyt „niebezpieczni”, aby przebywać razem i muszą zostać wydaleni z jego obiektów, nie mogą udowodnić tego twierdzenia”.

Nakaz Knessa pojawił się we wtorek, gdy systemy szpitalne w całym stanie i kraju zmagają się z egzekwowaniem nakazów szczepień przeciwko COVID-19. Wszystkie główne systemy szpitalne w rejonie Chicago wymagają od swoich pracowników zaszczepienia się na COVID-19, przy czym wiele z nich przyznaje się do zwolnienia tych, którzy nie chcą się szczepić z powodów religijnych lub medycznych.

Stan Illinois wymaga, aby pracownicy służby zdrowia otrzymywali szczepionki przeciw COVID-19 lub byli badani co najmniej raz w tygodniu. Administracja Bidena nakazuje również szczepienia dla wielu pracowników służby zdrowia, co również jest kwestionowane w sądzie.

Zgodnie z wytycznymi Komisji ds. Równych Szans Zatrudnienia, pracownicy mogą poprosić o zwolnienie z obowiązku szczepień z powodu szczerych przekonań religijnych lub niepełnosprawności. Pracodawcy nie muszą jednak przyznawać tych zwolnień, jeśli niezaszczepiona osoba stanowiłaby bezpośrednie zagrożenie dla innych w miejscu pracy lub jeśli zakwaterowanie jej byłoby nadmiernym obciążeniem.

14 pracowników deklaruje w pozwie, że są skłonni do regularnych badań w kierunku COVID-19, noszenia masek i zgłaszania objawów, zamiast być zaszczepionymi. Kness napisał, że możliwe jest, że w miarę postępu sprawy osoba badająca fakty może stwierdzić, że te dostosowania nie byłyby nadmiernym obciążeniem.

Według skargi, niektórzy pracownicy NorthShore nie chcą się szczepić ze względu na powiązania szczepionek z abortowanymi płodami. Żadna z trzech szczepionek przeciw COVID-19 w USA nie zawiera komórek płodowych. Według Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Michigan, linie komórkowe pochodzące z dwóch aborcji, przeprowadzonych kilkadziesiąt lat temu, były wykorzystywane do testowania lub opracowywania szczepionek. Inne autorytety religijne, w tym Watykan, uznały stosowanie szczepionek za moralnie dopuszczalne.

Źródło:chicagotribune
Foto: Flickr/DAVID PARMER 

News Chicago

Festiwal Weselnych Przebojów już w piątek. Biesiadę rozkręci niepowtarzalny Michał Wiśniewski!

Opublikowano

dnia

Autor:

Wesele to radość, wyśmienite jedzenie i najlepsza muzyka, przy której goście bawią się do rana. Dlatego na Festiwalu Weselnych Przebojów, który odbędzie się już jutro, 22 września, w Copernicus Center zaśpiewa niezwykle popularny Michał Wiśniewski, lider grupy Ich Troje. Na antenie Radia Deon Chicago muzyk zaprasza na koncert podkreślając, że jest specjalistą od ślubów i wesel, także jeśli chodzi o życie prywatne.

Publiczność od lat lubi śledzić życie Michała Wiśniewskiego a artysta skutecznie przyciąga uwagę mediów i fanów, niekoniecznie swoimi ślubami, których było już 5.

Wg artysty przez te lata obroniła się jednak głownie jego muzyka, o czym świadczy liczba sprzedanych płyt – sprzedaż osiągnęła pierwsze, drugie i dziewiąte miejsce w historii polskiej muzyki rozrywkowej.

„Jesteśmy chyba jednym z niewielu zespołów, który trzy razy zjechał Amerykę wzdłuż i wszerz, więc mieliśmy dla kogo grać – było fantastycznie i bardzo się z tego cieszymy. Tym co robimy na pewno niesiemy ludziom autentyczność” podkreśla lider grupy Ich Troje.

Na amerykańskich trasach zespołu sprzedawały się wszystkie bilety, a występy pobijały rekordy popularności jeśli chodzi o publiczność.

A wszystko to bo Ciebie kocham, dla Ciebie zabiję się – to jest autentyczność, która nie jest udawana” mówi o swoich tekstach Michał Wiśniewski, zaznaczając, że opowiadają one o bardzo bezpośrednich, nie koloryzowanych uczuciach. Podobnie jak w piosence „Babski świat”, w której artysta podkreśla różnice pomiędzy mężczyznami i kobietami oraz to ile panowie zawdzięczają paniom.

W 2013 roku trasa zespołu Ich Troje po Stanach Zjednoczonych została przerwana po zaledwie dwóch koncertach z powodu konfliktu z Krzysztofem Zakretą, prezesem firmy Christopher Entertainment, którą Michał Wiśniewski oskarżył o „szantaż finansowy”.

Po latach muzyk nie chowa jednak urazy z powodu tego co między nimi zaszło.

„Uważam, że zawsze dobrym pomysłem jest po prostu kogoś przeprosić i wytłumaczyć – nie ma takich rzeczy, których nie można by wybaczyć” zaznacza lider Ich Troje, mówiąc o tym jak ważny jest wzajemny szacunek. Michał Wiśniewski podkreśla, że np. ma bardzo dobre kontakty ze swoimi byłymi żonami, dlatego, że szanują siebie nawzajem.

Biesiadna impreza weselnych hitów jest w Polsce organizowana od 8 lat przez Tv Polsat w Mrągowie – teraz po raz pierwszy odbędzie się w USA. Usłyszymy na niej prawdziwe, porywające pary na parkiet, szlagiery z pierwszych miejsc list przebojów.

Dzięki Festiwalowi Weselnych Przebojów można, wg lidera grupy Ich Troje, powspominać własne wesele. Nie ma tu „płaczliwych klimatów” jest tylko wielka radość porywająca ludzi do zabawy i tańca.

Na festiwalu poza Michałem Wiśniewskim zaśpiewają: Sławomir, Don Vasyl, Cygańscy Książęta, Classic, Weź Nie Pytaj, Daj To Głośniej i Vivat.

Festiwal Weselnych Przebojów odbędzie się w piątek, 22 września o godzinie 7:00pm w Copernicus Center. Drzwi zostaną otwarte już o 5:30pm.

Bilety w cenie $79 – $125, można kupić tutaj.

Serdecznie Zapraszamy!

Michał Chrystian Wiśniewski, urodził się 9 września 1972 w Łodzi – polski piosenkarz, autor tekstów, aktor, przedsiębiorca, filantrop, prezenter telewizyjny i osobowość medialna.

Od 1994 wokalista i lider zespołu Ich Troje, który założył z Jackiem Łągwą. Z zespołem nagrał i wydał dziesięć albumów studyjnych: Intro (1996), ITI Cd. (1997), 3 (1999), Ad. 4 (2001), Po piąte… a niech gadają (2002), 6-ty ostatni przystanek (2004), 7 grzechów głównych (2006), Ósmy obcy pasażer (2008), Pierwiastek z dziewięciu (2017) i Projekt X (2022).

Za albumy Ad. 4 i Po piąte… a niech gadają uzyskali certyfikat diamentowej płyty za sprzedaż w ponad półmilionowym nakładzie.

Z zespołem wylansował wiele przebojów, m.in.: „Prawo”, „Ci wielcy”, „A wszystko to… (bo ciebie kocham)!”, „Powiedz”, „Zawsze z Tobą chciałbym być…”, „Razem a jednak osobno”, „Tango straconych”, „Tobą oddychać chcę”, „Keine Grenzen – Żadnych granic” czy „Babski świat”, ponadto otrzymał liczne wyróżnienia, w tym nagrodę publiczności w konkursie „Premier” podczas 38. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, pięć Superjedynek. Zdobywcy nagrody publiczności i Grand Prix 24. Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w 2001.

Dwukrotnie reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji (2003, 2006).

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube, Copernicus Center
Czytaj dalej

News Chicago

Amazon zatrudnia na sezon świąteczny. Ponad 9 tys. osób poszukiwanych jest w Illinois

Opublikowano

dnia

Autor:

Amazon ogłosił we wtorek, że w całej swojej sieci operacyjnej zatrudni 250 000 osób w całych Stanach Zjednoczonych na sezon świąteczny. Firma poszukuje pracowników na pełny etat oraz w niepełnym wymiarze godzin, a ponad 9 000 z tych stanowisk znajduje się w Illinois.

Przed sezonem świątecznych zakupów obsadzonych zostanie wiele stanowisk i ról, od pakowania i kompletacji po sortowanie i wysyłkę. Pracownicy zajmujący się obsługą klientów i transportem mogą zarabiać na tych stanowiskach średnio ponad 21 dolarów na godzinę do 28 dolarów w zależności od lokalizacji.

„Sezon świąteczny to zawsze wyjątkowy czas w firmie Amazon i jesteśmy podekscytowani możliwością zatrudnienia w tym roku 250 000 dodatkowych osób, które pomogą w obsłudze klientów w całym kraju” – ogłosił John Felton, starszy wiceprezes Amazon ds. operacji ogólnoświatowych.

Oferty pracy w sieci operacyjnej Amazon są dostępne w setkach miast w całej Ameryce. Role te mogą być początkiem długoterminowej kariery w firmie lub poza nią. Elastyczność dostępnych stanowisk pracy wiąże się z szerokim zakresem godzin pracy – w pełnym i niepełnym wymiarze godzin.

W 2023 r. Amazon dodał wiele nowych korzyści dla zatrudnianych osób, w tym nowy program oszczędności awaryjnych i pilotażowy program pomocy finansowej, który pomógł pracownikom zajmującym się realizacją dostaw i transportem zaoszczędzić prawie 20 milionów dolarów.

W ciągu pięciu lat Amazon utworzył ponad 800 000 miejsc pracy.

Każdy, kto chce dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda praca w Amazon lub jak Amazon działa za kulisami, może już dziś zarezerwować bezpłatną publiczną wycieczkę na amazontours.com.

Amazon zapewnia możliwości rozwoju kariery, dostęp do zarobionych wynagrodzeń, ubezpieczenie zdrowotne, okulistyczne i stomatologiczne od pierwszego dnia pracy w dowolnym momencie; 401(k) z dopasowaniem firmowym; do 20 tygodni płatnego urlopu ciążowego/rodzicielskiego dla rodziców biologicznych (6 tygodni dla uprawnionych rodziców wspierających); oraz program Amazon Resources for Living, bezpłatne świadczenie zapewniające usługi w zakresie zdrowia psychicznego i finansowego oraz wsparcie dla pracowników i ich rodzin.

Zainteresowani kandydaci mogą zobaczyć lokalizacje rekrutacji i wolne stanowiska na stronie amazon.com/apply.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Prawdopodobny morderca rodziny z Romeoville zginął w Oklahomie ścigany przez policję

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę mężczyzna ze Streamwood zidentyfikowany jako „wiarygodny podejrzany” w sprawie zabójstwa czteroosobowej rodziny z Romeoville został zastrzelony, a kobieta określana przez policję jako „osoba będąca przedmiotem zainteresowania” została ranna, a następnie zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Para uczestniczyła w ognistym wypadku w Oklahomie, uciekając przed pościgiem policyjnym. Nie wiadomo kto oddał strzały.

Podczas konferencji prasowej w Romeoville zastępca szefa policji Chris Burne powiedział, że zidentyfikowano dwie osoby, które organy ścigania chcą przesłuchać w związku z weekendowymi zabójstwami na południowo-zachodnich przedmieściach.

Jedną z nich był 31-letni Nathaniel Huey Jr. ze Streamwood. Drugą – kobieta powiązana z Hueyem, której nazwiska Burne nie podał.

Burne nie chciał również szczegółowo opisać możliwego motywu zabójstw 38-letniego Alberto Rolona, 32-letniej Zoraidy Bartolomei i ich dwóch synów w wieku 7 i 9 lat, których w niedzielę znaleziono zastrzelonych w ich domu w Romeoville.

Dwa dni po tym, jak znaleziono zwłoki rodziny Rolon-Bartolomei, we wtorek wieczorem rodzina zgłosiła, że kobieta ze Streamwood jest „osobą zaginioną/zagrożoną” – podała policja.

Informacje zostały wprowadzone do krajowej bazy danych organów ścigania, a policja w Romeoville rozesłała biuletyn do organów ścigania, wierząc, że Nathaniel Huey jest wiarygodnym podejrzanym w tym śledztwie.

W środę rano policja w Catoosa w stanie Oklahoma otrzymała alert dotyczący pojazdu znajdującego się w ich okolicy, który odpowiadał opisowi powiązanemu z Hueyem i poszukiwaną kobietą.

Funkcjonariusze próbowali zatrzymać auto, ale pojazd przyspieszył i ostatecznie rozbił się, stając w płomieniach. Zastępca szefa policji Chris Burne poinformował, że tamtejsza policja zgłosiła, że słyszała prawdopodobnie dwa strzały. Nie było jasne, kto je oddał.

W samochodzie policja z Catoosa znalazła na siedzeniu pasażera kobietę ranioną strzałami. Władze podały, że została zabrana do szpitala, a później zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Kierowca, którego zidentyfikowano jako Hueya, został zastrzelony.

Burne przekazał, że istnieje powiązanie między podejrzanym ofiarami z Romeoville, a także możliwy motyw zabójstwa, ale odmówił podania szczegółów. Powiedział jednak, że nie ma dowodów na istnienie dodatkowych podejrzanych. Stwierdził także, że policja zebrała „ogromną ilość fizycznych dowodów”, a dochodzenie jest w toku.

Krewni rodziny Rolon-Bartolomei wydali w środę oświadczenie, w którym podziękowali społeczeństwu za wsparcie.

„Chcemy wyrazić naszą serdeczną wdzięczność za wyrazy solidarności i wsparcia po tragicznej stracie Zoraidy Bartolomei, jej męża Alberto Rolóna oraz ich synów Adriela i Diego” – napisała rodzina.

„W tej chwili skupiamy się przede wszystkim na przekazywaniu wsparcia, pomocy i miłości naszej rodzinie i bliskim. Doceniamy zrozumienie i korzystamy z okazji, aby jeszcze raz wyrazić naszą głęboką wdzięczność za solidarność i wsparcie okazane przez ludzi w tym okresie”.

Krewni utworzyli stronę GoFundMe, aby zebrać fundusze na pogrzeb pary i dwójki ich dzieci, Adriela i Diego. Do środowego wieczoru zebrano ponad 33 000 dolarów, o ponad 5 000 dolarów więcej niż założona kwota 28 000 dolarów.

„To byli ciężko pracujący ludzie, którzy właśnie kupili swój pierwszy dom” – napisali organizatorzy zbiórki. „Ich dzieci były najsłodszymi i niewinnymi aniołami”.

Źródło: suntimes
Foto: fb, YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu