Połącz się z nami

News Chicago

Miasto Chicago chce usunąć prezydenckie pomniki Lincolna i Granta

Opublikowano

dnia

Lori Lightfoot wyznacza kolejne pomniki do rozbiórki i chodzi o pięć konkretnych. Termin wyrażenia swojej opinii w tej sprawie upływa 1 kwietnia.

Na ziemi Lincolna, trudno sobie wyobrazić, co mogłoby zaszkodzić dziedzictwu ,,uczciwego Abe” , szesnastego prezydenta kraju, który przeprowadził kraj przez być może najtrudniejszy kryzys moralny i polityczny. Albo Ulyssesa S.Granta, który pomógł wygrać wojnę secesyjną i którego pomnik góruje nad…parkiem Lincolna.

Jednak to właśnie 5 pomników Abrahama Lincolna, jak i 1 Granta, znalazło się wśród 41 ,,problematycznych” pomników, wyznaczonych przez burmistrz Lori Lightfoot w ramach przeglądu poprawności politycznej, po zeszłorocznym usunięciu pomników Kolumba z dwóch parków miejskich.

„Lincoln jest bez wątpienia najsłynniejszym mieszkańcem Illinois. Jest prezydentem z Illinois.  Jego znaczenie dla stanu Illinois jest niewątpliwie niezaprzeczalne”‐ mówi Jacob Friefeld, historyk Biblioteki Prezydenckiej Abrahama Lincolna w Springfield.

,,Jednak każda społeczność musi zdecydować, czy Lincoln jest osobą, która powinna ją reprezentować” dodał Friefeld.

Władze miasta zwracają się się do mieszkańców Chicago o ,,przejrzenie i przemyślenie” zidentyfikowanych pomników i podzielenie się swoimi opiniami na ten temat . Termin wyrażenia swojej opinii w tej kwestii upływa 1 kwietnia.

Źrôdło: chicagotribune
Foto: Flickr/

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne