Połącz się z nami

News Chicago

Kolejne pół miliona szczepionek otrzyma stan Illinois. Dziennie szczepi się 61 tysięcy mieszkańców

Opublikowano

dnia

Stan Illinois ma otrzymać nawet 500.000 szczepionek przeciw Covid-19 zapowiedział gubernator J.B. Pritzker.

Na konferencji prasowej gubernator poinformował, że szczepionki pochodzą z zasobów federalnych i trafią do nas już w następnym tygodniu.

Nasz stan Illinois ciągle pozostaje w tyle za innymi jeśli idzie o ludzi zaszczepionych przeciwko koronawirusowi. Podczas swojej wizyty w jednym z masowych punktów dystrybucji szczepionek w miejscowości Bellevile, J.B. Pritzker powiedział, że kolejne szczepionki są już w drodze. Kilkudniowe opóźnienie dostawy spowodowane jest niesprzyjającą pogodą.

Do tej pory stan Illinois otrzymał ponad 2,5 miliona dawek szczepionki przeciw koronowirusowi. 

Prawie dwa miliony szczepionek zostało już podanych.
Okazuje się, że dziennie szczepionkę otrzymuje 61.000 osób. Pomimo tych wysokich liczb do tej pory zaszczepionych zostało zaledwie 3.7% mieszkańców naszego stanu. 

Łącznie Stany Zjednoczone zakupiły od koncernów Pfizer i Moderna 300 milionów podwójnych dawek szczepionki co wystarczy dla 90 procent populacji USA. Mają one zostać dostarczone do końca lata tego roku.

 

źródło: WGN, IAR
foto: Flickr/Global Panorama, Flickr/atramos

 

News Chicago

Chicagowski szpital Mercy, gdzie urodziło się tysiące Polaków, nie będzie zamknięty

Opublikowano

dnia

Autor:

Szpital Mercy Hospital&Medical Center może pozostać otwarty dzięki nowej umowie, w ramach której chicagowska organizacja powiązana z systemem opieki zdrowotnej z Michigan, przejmie szpital.

Szpital Mercy zawarł niewiążącą umowę z Insight Chicago na zakup piętrowego szpitala w dzielnicy Bronzeville.

Insight zamierza prowadzić Mercy jako szpital intensywnej opieki z pełnym zakresem usług, jeżeli transakcja zostanie oczywiście zatwierdzona przez organy regulacyjne. Insight Chicago jest bezpośrednio związany z Instytutem Neurochirurgii i Nauk Neurologicznych w miejscowości Flint, w stanie Michigan i szpitalem chirurgicznym w Warren, Michigan.

 

Umowa ma być podpisana w najbliższych tygodniach.

Źrôdło: Chicago Tribune
Foto: Flickr/COMSEVENTHFLT, Mark Susina

Czytaj dalej

News Chicago

Seniorzy i osoby bez pieniędzy mogą być w tym roku rozliczone bezpłatnie

Opublikowano

dnia

Autor:

Seniorzy i osoby o niskich dochodach, mogą  ubiegać się o nieodpłatną pomoc w przygotowaniu rozliczeń podatkowych, na terenie całego stanu Illinois.

Inicjatywa jest kolaboracją Urzędu Skarbowego, Departamentu ds Spraw Osób Starszych, IRS i AARP. Stopień i sposób oferowanej pomocy zależy od miejsca zamieszkania.

David Harris, dyrektor urzędu skarbowego, powiedział, że fizyczna pomoc jest obecnie ograniczona ze względu na panującą pandemię ale certyfikowani wolontariusze, zrobią wszystko aby pomóc w przygotowaniu dokumentôw wszystkim potrzebującym przed upływem ich składania, 15 kwietnia.

Wszelkie informacje można znaleźć na stronie internetowej Departament of Revenue.

 

Źrôdło:WGN
Foto: Flickr/GotCredit, 401(K) 2012

Czytaj dalej

News Chicago

Mieszkał pod Chicago i współpracował z Państwem Islamskim. Skazany na karę 12 lat pozbawienia wolności

Opublikowano

dnia

Autor:

Mieszkaniec północnych przedmieść Chicago, został we środę skazany na karę 12 lat pozbawienia wolności za konspirację i wspieranie terrorystycznej organizacji ISIS.

38-letni Joseph Jones z miejscowości Zion, w roku 2015 rozpoczął serię spotkań z tajnymi agentami FBI myśląc, że są częścią organizacji terrorystycznej. W roku 2017 wyposażył tych samych agentów w telefon komórkowy, który według planu miał być wykorzystany do detonacji ładunków wybuchowych.

W kwietniu tego samego roku Jones został zatrzymany na lotnisku O’Hare, gdzie wraz z podstawionym agentem, planował podróż do Syrii. W tym samym czasie został aresztowany jego wspólnik, 39 letni Edward Shimenti, który był aktywnie zaangażowany w sprawę. Shimenti stanie przed sądem 8 kwietnia tego roku.

Źrôdło:WGN

Foto: Flickr/Kurdishstruggle

Czytaj dalej
Reklama

Facebook

Luty 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Popularne