Połącz się z nami

News USA

„Koniec demokracji w USA” – Profesor Lewicki oburzony zamknięciem konta Trumpowi przez Facebooka i Twittera

Opublikowano

dnia

Profesor Zbigniew Lewicki powiedział, że koniec demokracji w Stanach Zjednoczonych następuje w momencie ograniczenia swobody wypowiedzi. To komentarz do zablokowania kont w mediach społecznościowych prezydenta USA Donalda Trumpa.

Zbigniew Lewicki podkreślił, że działania Twittera, czy Facebooka są niebezpieczne.Profesor powiedział, że oburza go fakt, iż firmy prywatne, takie jak Facebook czy Twitter, kasują konto prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zauważył przy tym, że Twitter ingeruje także w treści na oficjalnym koncie prezydenckim i kasuje wpisy. Profesor Lewicki podkreślił, że działania Twittera, czy Facebooka są niebezpieczne:

Profesor Zbigniew Lewicki powiedział, że liberalne środowiska amerykańskie dopuszczają całkowitą wolność słowa, jeżeli wypowiedziane treści są zgodne z myślą liberalną.

Dodał, że skandalem jest odebranie możliwości wyrażanie poglądów w mediach społecznościowych. „To jest takie rozumienie demokracji pod hasłem >Wolno ci mówić co chcesz, jeżeli to, co mówisz zgadza się z tym, co ja myślę<„ – powiedział profesor Zbigniew Lewicki. „To to jest koniec demokracji” – zaznaczył.

Twitter poinformował, że bezterminowe zablokowanie konta Donalda Trumpa wynika z obawy o „dalsze podżeganie do przemocy przez prezydenta USA”. Wcześniej, podobną decyzję podjął szef Facebooka. Po blokadach swoich kont na Twitterze i Facebooku Donald Trump przeniósł się na konto prezydenta USA i napisał, że decyzja szefów społecznościowych gigantów jest cenzurą i że są oni „sprzymierzeni z demokratami i radykalną lewicą”. Twitter skasował te wpisy, a gdy Donald Trump zamieścił potem podobne wpisy na koncie swojej kampanii wyborczej, także i to konto zostało zawieszone.

źródło: IAR
foto: Radio WNET.FM, Flickr/Jakob Hürner. Flickr/Kool Cats Photography over 15 Million Views, CNS photo/Jim Young, Reuters

News Chicago

Chicagowianka pokieruje specjalnym Covidowym zespołem utworzonym przez Joe Bidena

Opublikowano

dnia

Była szefowa chicagowskiego Departamentu Zdrowia Publicznego, dr Julie Morita pokieruje specjalnym oddziałem do walki z Covid 19 utworzonym przez prezydenta Joe Bidena.

Dr Morita wychowała się w Chicago i do dziś mieszka w dzielnicy Edgewater, położonej na północ od centrum maista przy Uniwersytecie Loyola. Julie Morita przez ponad 20 lat pracowała w Departamencie Zdrowia Publicznego. Z roku na rok systematycznie awansowała, aż do pozycji szefowej całego departamentu.

Jak powiedziała burmistrz miasta Chicago Lori Lightfoot: ,,Doktor Julie Morita zastała dziś krajowym ekspertem zdrowia. Jej więź z naszym miastem Chicago, będzie dla nas ogromnym plusem”.

 

Przypomnijmy, że doktor Julie Morita była pierwszą Azjatką, która kierowała całym Departamentem Zdrowia Publicznego w mieście Chicago.

Za jej kadencji przypadki wirusa HIV spadły do najniższych w historii. Również przypadki bardzo groźnego wirusa Ebola były pod stałą kontrolą departamentu, którym kierowała doktor Julie Morita.

Źródło: WGN

Czytaj dalej

News USA

Atak zimy w amerykańskim stanie Kolorado. Bez prądu pozostaje kilkadziesiąt tysięcy osób

Opublikowano

dnia

W rejonie miasta Denver w kilkanaście godzin spadło od dwóch do czterech stóp śniegu. Metropolia i jej okolice zostały całkowicie sparaliżowane.

Burza śnieżna, która przeszła nad stanem Kolorado, zablokowała między innymi ruch na głównych drogach i lotniskach. Międzynarodowy port w Denver wstrzymał loty na dwa dni.

Odwołano setki połączeń. Odcięty został też dojazd do wielu miejscowości w pobliskich Górach Skalistych.

Na jednej z autostrad w zaspach utknęło niemal sto samochodów, w tym pługi śnieżne. Na ratunek kierowcom wysłano Gwardię Narodową. Do pomocy włączył się także jeden z oddziałów SWAT. Policjanci ewakuowali ludzi do swoich opancerzonych pojazdów.

Po ataku zimy w rejonie Denver bez prądu pozostaje kilkadziesiąt tysięcy odbiorców. Usuwanie skutków burzy śnieżnej może potrwać nawet kilka dni.

Źródło: IAR
Foto: Flickr, arch RD

Czytaj dalej

News USA

Dofinansowanie od rządu $1400 na osobę. Gigantyczny pakiet podpisał Joe Biden

Opublikowano

dnia

Prezydent USA Joe Biden podpisał pakiet stymulacyjny o wartości 1 biliona 900 miliardów dolarów, który ma pomóc Ameryce wyjść z kryzysu spowodowanego pandemią Covid-19.

Przewiduje między innymi bezpośrednie wypłaty dla Amerykanów po 1400 dolarów, zwiększenie zasiłków dla bezrobotnych i dofinansowanie służby zdrowia.

Określany mianem „Amerykańskiego Planu Ratunkowegopakiet przewiduje idące w setki miliardów dolarów wydatki na przyspieszenie produkcji i dystrybucji szczepionek oraz dofinansowanie służby zdrowia, społeczności lokalnych, edukacji oraz sektorów najbardziej dotkniętych przez pandemię, takich jak linie lotnicze czy restauracje.

Rodziny o dochodach poniżej 150 tysięcy dolarów rocznie dostaną wypłaty w gotówce po 1400 dolarów na osobę, a bezrobotni dodatkowo 300 dolarów tygodniowo. W planie przewidziano też wypłaty od 250 do 300 dolarów miesięcznie na każde dziecko.

„Ta historyczna ustawa ma wesprzeć kręgosłup naszego kraju – jest szansą dla pracowników, dla klasy średniej, dla ludzi, którzy zbudowali nasz kraj. To jest jej istota” – mówił prezydent USA podczas ceremonii podpisania planu.

„Amerykański Plan Ratunkowy” został uchwalony w Kongresie wyłącznie głosami demokratów. Republikanie krytykowali ustawę argumentując, że jest zbyt kosztowna, niewłaściwie skonstruowana i że zawiera wiele projektów, które są marnotrawstwem publicznych pieniędzy.

Źrôdło: IAR
Foto: Flickr/Office of Public Affairs

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne