Połącz się z nami

News Chicago

Polonijna dzielnica w Chicago zdewastowana przy Harlem i Addisson. Wielu czeka na prąd

Opublikowano

dnia

News Chicago

Legendarny magazyn Morton Salt przy autostradzie I-90 zamieni się w salę koncertową

Opublikowano

dnia

Autor:

Kolejny znany budynek w krajobrazie Chicago zmienia swoje oblicze. Znany wszystkim magazyn soli Morton Salt już od przyszłego lata może być salą koncertową, jeżeli Rada Miejska zatwierdzi $50.000 000 przebudowę obiektu.

W ubiegły piątek miało miejsce głosowanie, które było ostatnim krokiem dającym firmie Blue Star Properties zielone światło do rozpoczęcia projektu rozbudowy.

Były magazyn, gdzie przechowywana była sól, ze słynną ,,Dziewczyną z parasolem”, położona jest nad samą rzeką Chicago i zajmuje powierzchnię 4.25 akra.

Jak podkreśla główny udziałowiec projektu, firma i restauracja 16″ on Center pomysł wykorzystania obiektu na salę koncertową jest strzałem w dziesiątkę.

A jak mówi prezydent firmy Blue Star, Craig Golden:,,Jestem pewien, że będzie to jedna z głównych atrakcji naszego miasta, ponieważ jest to idealne miejsce od wewnąrz i z zewnątrz plus posiada fantastyczną lokalizację”.

źródło: Chicago Tribune
foto: Flickr/Quinn Dombrowski, Mike Mozart

Czytaj dalej

News Chicago

Chicagowskie restauracje i bary walczą o wydłużenie godzin otwarcia

Opublikowano

dnia

Autor:

Właściciele chicagowskich barów i restauracji walczą o wydłużenie godzin pracy, aby móc nadrobić finansowe straty.

Restrykcyjne godziny, króre teraz pozwalają tym biznesom być otwartym do północy, są wyjątkowo uciążliwe dla właścicieli barów, króre przed pandemią były otwarte do wczesnych godzin rannych.

Jak mówi manager jednej z chicagowskich restauracji, Bijan’s Bistro, Arthur Gerhard ‐,,Nasza restauracja, przez ostatnie 30 lat, była otwarta przez 23 godziny na dobę, 365 dni w roku. To było ulubione miejsce Michaela Jordane i kilku innych, znanych zawodników Chicago Bulls.”

Niestety pandemia i związane z nią ograniczenia, stały się dla wielu miejsc takich jak Bijan’s Bistro, przysłowiowym gwoździem do trumny.

Dlatego też restauratorzy i właściciele barów zwrócili się do Rady Miasta o wydłużenie godzin pracy z zachowaniem ograniczonej liczby klientów i przestrzeganiem wszelkich zasad bezpieczeństwa, które są wymagane ze względu na pandemię.

źródło: Chicago Tribune
foto: Flickr/Lou Stejskal

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce zakazać sprzedaży niektórych agresywnych gier komputerowych

Opublikowano

dnia

Autor:

Zakaz dotyczyć będzie sprzedaży popularnych gier komputerowych w tym znanej Grand Theft Auto. Projekt ustawy został jakoby wymuszony przez zatrważający wzrost liczby kradzieży samochodów. Problem z tzw. ,,carjackings” jest bardzo dobrze znany w Illinois.

Prawodawcy w stanie Illinois wyszli z propozycją wprowadzenia zakazu, który obejmie cały stan. Teraz sytuacja stała się na tyle poważna , że jeden z prawodawców chce zmienić prawo ustanowione w roku 2012, które zabrania sprzedaży agresywnych gier nieletnim na całkowity zakaz handlu i dystrybucji tego rodzaju gier Demokrata Marcus Evans Jr. przedstawił plan ustawy w ubiegłym miesiącu.

Wraz ze wzrostem przypadków kradzieży aut, często z właścicielem będącym za kierownicą, których w samym miesiącu styczniu miało miejsce aż 218, nowa ustawa chce ograniczyć wszelkie możliwości i sytuacje sprzyjające kradzieżom . I zdaniem prawodawców gry komputerowe o takiej tematyce kierują wyobraźnię graczy w niewłaściwą stronę.

Przypomnijmy, że sprzedaż tego rodzaju gier nieletnim podlega w naszym mieście karze $1000 dolarów. Nowa ustawa czeka teraz na głosowanie w Izbie Reprezentantów.

źródło: secretchicago
foto: Flickr/kim, Silvio Sousa Cabral

Czytaj dalej
Reklama

Facebook

Sierpień 2020
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne